Jakému ovoci se vyhnout v jídelníčku batolete?

nupta
11. led 2018

O kterém ovoci víte, že by ho děti neměli jíst? Četla jsem to o litchi, ale napadlo mě i pomelo (nevím, kolik obsahuje chininu a na kolik to vadí).

S ovocem to nesouvisí, ale budu ráda i za tipy na přílohovou zeleninu, která nenadýmá.

victress
4. únor 2018

@victress opravuju v poslední větě mělo být jako bychom si v létě vařili horký čaj....

terezapetrova
4. únor 2018

@victress v zimě ne horký čaj?

terezapetrova
4. únor 2018

Už vidim, ja to proste jen tolik neřeším je to jen o tom, ze na to bohužel nemam čas tak každy nějak žije. Měj se

nupta
autor
8. únor 2018

@verinikki My dáváme pomelo občas jako součást jiného jidla, právě protože si nejsem jistá, zda neobsahuje chinin jako grep (?). Ale možná ta pověra není založena na pravdě - právě proto jsem založila diskuzi a doufala jsem, že narazím na někoho chytřejšího, kdo to taky řešil nebo ho někdo strašil... 😉

nupta
autor
8. únor 2018

@ivis_b
@victress
Tak rajčata zatím neprolomena, fakt mu nechutnají. V létě jsme zkoušeli i domácí, ale asi tomu dám do "sklizně" pauzu a zkusím třeba to granátové jabko, když narazíme na dobré. Kdyžtak prostě nebudeme rajčatoví...

bekyc
8. únor 2018

Já sem to teda nikdy neřešila a kolem roka už jedl úplně všechny druhy zeleniny a ovoce, tedy to co je u nás dostupné. A kdybych měla řešit, co roste u nás a co se dováží, co je čím hnojené a stříkané, tak bychom byly celou zimu na rohlikách, vzhledem k tomu že ani jablka v zimě jaksi nerostou 😉