Jste spokojené se svým jménem?

dagikk
27. lis 2018

Ahoj holky,jste spokojeny se svym jménem? A vaše děti?Vim,ze je tu jiz nejaka diskuse, ale chtela jsem neco aktualniho, Moc dekuji

soleilll
27. lis 2018

Já jsem - je krátké a dobře vyslovitelné. Děti zatím nemají názor, ale obě mají také krátké, jednoduché a mezinárodně srozumitelné jméno. Skloňovat a různě ohýbat se dají bez problémů všechny naše jména.

pincola
27. lis 2018

@mon_88017 a jak se jmenuješ? A dcera?

mon_88017
27. lis 2018

@pincola Já Radka a madame Zeblená Anna. Vlastní jméno mě štvalo, protože jakákoliv odvozenina/zdrobnělina zní příšerně ("Radunko" používala matka při výchovných hovorech, brrrrr, eště teď mi stojí chlupy na rukách 😀 ) a základní tvar mi přijde strašně tvrdej.
Anna je taková "ohebnější".

pincola
27. lis 2018

@mon_88017 A tak Radka je docela fajn, nevybočuje. Já znala několik Radek a v pohodě. A proč je Anička Zelená???😀

mon_88017
27. lis 2018

@pincola proč? Když sem plánovala přírůstek, dělala sem si srandu, že s mým stylem života porodim tak maximálně sud plzně, takže pracovní verze pro zárodek byla "Sudík", jakože malý sud. No a když přišlo na přetřes, že by to mohlo bejt i děvče, první volba padla na "Zelenou" 😀

bervidova
27. lis 2018

Spojená jsem - Tereza. Jelikož jsem se narodila ještě před módní vlnou tohoto jména (více jak před 40 lety), byla jsem jediná ve třídě, ve škole, na sídlišti. Vadí mi jen, jak se potom začalo dávat masově. Jinak moje babička se tak styděla za "tak šílené" jméno, že obešla celou vesnici, aby oznámila, že jsem na světě a všem řekla, že jsem Radunka (omlouvám se všem Radkám,ale od té doby toto jméno nemůžu 🙂 Moji mamku tak nahlodala, že mi před lidmi říkala ze začátku Milunku,ale o si neberu osobně, já tam dceři říkám občas taky, místo "miláčku", tak prostě "milunko". Neměnila bych, své jméno mám ráda, i se svým příjmením,kde je taky R, mám ráda i oslovení Terezo,protože tam mi mamka vždy říkala,ale beru i Teru. Sestřenice se jmenuje stejně, ta to jméno ráda nemá,protože jí vždy vadilo,že je to moje jméno a ona nemá svoje 🙂 Té říkám odmala Teruno 🙂

pincola
27. lis 2018

@mon_88017 A tak to je:-d A dalas dobré jméno myslím. někde už jsem ho slyšela😀 A ta Radka to je taky dobrý, nenáročný, neurazí. byla bych v klidu. Já teď slýchám jména, kdy ty děcka lituju. raději nebudu konkrétní, nechci někoho urazit, ale nevím, jestli zrovna v oblasti jmen není přehnaná kreativita trochu na škodu.

pincola
27. lis 2018

@bervidova no zrovna to řešíme 😀 vi´d
@mon_88017

luciina
27. lis 2018

@dagikk jsem Lucie a jméno se mi líbilo snad jen oslovení Lucino, vážně nemusím. Dcera je Eliška, kterých je nyní moc (nyní bych ho nedala) a dokonce jedna její (mladší 🙄) sestřenice se tak jmenuje. V základu příjmení máme Vojtěch tak jí občas říkám Vojtěško a slyší na to a líbí se jí to.

mon_88017
27. lis 2018

@pincola ale já vážně záviděla těm všem svejm vrstevnicím v roce 198X, co se jmenovaly Jana a podobně a Radku ze srdce nenáviděla 😀 Dneska pracuju v mezinárodním kolektivu, takže mě nerozhodí ani Ahmed, Sergej nebo Nayuki 😀 Mimochodem, moje šéfová má nádherný jméno Oxana a taky na to celej život nadává 😀

bervidova
27. lis 2018

No, jméno je "jen" jméno,ale my se doma vždycky řechtáme, když vytáhnu almanach školy a absolventky někdy v letech 20., to jsou teprve jména. Naše nejoblíbenější je Jitřenka Nevykoštěná 🙂 Já jí osobně říkám Roštěnka nevykoštěná a nějaká moje Tereza (spolu s půlmilionem jmenovkyň) mi přijde úžasná 🙂

pincola
27. lis 2018

@mon_88017 mě ta Oxana přijde horší než Radka. Kdysi byla rekla na gel proti akné OXI. A já to v tom prostě slyším😀

mon_88017
27. lis 2018

@pincola 😀 musela bys ji znát, ta ženská je anděl 😉

dadamatysek
27. lis 2018

Ahoj všem! 🙂 Svoje jméno mám moc ráda. Jak základní tvar, kterým se podepisuji, nebo představuji cizím lidem DAGMAR. Tak zkrácené rodinné DÁDA.
Málokdy jsem se setkala s někým se stejným jménem, což mi vyhovuje. Dcerušce jsem dala jméno po mě i proto, že ve školce i ve škole bude jistě jediná, stejně jako já. 🙂 Říkáme jí DÁŠENKO. ❤

letalnica
27. lis 2018

@bervidova Teď jsi mi připomněla legendární Pětiletku Koniprdovou 🙂 🙂

123456789s
29. lis 2018

@antoinet :D já bohužel, mě se to jméno nelíbí v žádné podobě :D

luckavolosyn
29. lis 2018

Mě moje jméno nevadí ani nevadilo, ani různé přesmycky - Lucie, krtena Nina (tak mě ale oslovují jen prarodiče manžela z Ukrajiny, protože tam proste jméno Lucie není) Dcera je Silvie a její jméno se ji zatím líbí, je ji 9. Syn je Šimon ten je ještě na názor o jméně malej. Manžel Ivan ( ty jsou všichni v pohodě, protože jejich jména na Ukrajině jsou, občas mi tam ještě říkají Lucika a to se manželovi hrozne líbí a často mi tak říká i doma 😂

eviicka
29. lis 2018

Mně moje jméno vadilo jen v první třídě, protože písmenko "E" se mi těžko psalo a nikdy jsem ho nenapsala tak pěkně jako P, H nebo třeba L. Takže jsem Lenkám, Petrám a Hance trošku záviděla, že se můžou hezky podepsat 😀

mandarinkka
29. lis 2018

Já jsem Kateřina a jsem za to moc ráda,má spoustu tvarů a vůbec mi prostě dobře zní. Jen teda nesnáším tvar Katka,ten je pro mě hrozně neosobní. Není to neobvyklé jméno,ale zas není tak časté,aby se jich sešlo ve třídě pět.. Za celý život jsem měla spolužačku se stejným jménem jen na vejšce. Dcera je taky Kateřina a zatím jsme jinou Kačenku v podobném věku nepotkaly.

medakote
29. lis 2018

Jsem Petra, na jméno jsem zvyklá, mezi mými vrstevnicemi bylo obvyklé. Mě se nikdy příliš nelibilo, ale že by z něj byla nějak šíleně nešťastná, to také ne. V rodině se užívaly zdrubněliny Petruška (to mi nevadilo) a Petrunka (to mi lezlo na nervy spolu s Petrunice palice jak mi říkala sestra.
Synové jsou Jakub a Karel. Zatím se ke svému jménu nevyjadřovali, čekám, že kvůli celkem nízkému věku je to ještě nenapadlo.

leymea
29. lis 2018

Mne se moje jmeno libi 🙂 jmenuji se Lucie, ale nejvic jsem nenavidela kdyz mi nekdo rekl Lucino, to bych vrazdila. Nastesti uz mi tak dlouho nikdo nerekl 😀 mit dceru tak ji klidne jako Lucinku pojmenuju 🙂 syn je Michal, ale je jeste malej tak uvidime za par let 😀

urtica
29. lis 2018

Neurazí, nenadchne, nijak nadšená z něho nejsem, ale ani mi zvlášť nevadí - v 90. letech jsme ve třídě toho jména byly tři, v současné době už se tolik nedává. Údajně se jedná o jméno s karmickou zátěží zejména v milostných záležitostech, což celkem sedí. U dcery jsem proto při výběru hledala i význam a "úděl" jména, který přináší svému nositeli. Jinak jsem spíš trpěla díky příjmení a s tím manželovým jsem si rozhodně nepolepšila...spíš naopak 🙂. Obě jsou poněkud expresivní.

urtica
29. lis 2018

@leymea Moje dcera 🙂 - snad s ním bude také spokojená 🙂.

alcar
29. lis 2018

Ja jsem Alena a jmeno beru tak nejak neutralne. Zen s tim jmenem znam par. Nenadchne...neurazi. Kdyz me oslovi nekdo primo Aleno, tak se mi to nelibi. Lidi mi rikaji Alčo, Ali a manzel z toho obcas udela muzskou (psí 😃 ) podobu... Aliček, ale u nej mi to nevadi. Detem jsem, myslim, dala taky hezka jmena, za ktera me snad jednou neproklejou... Darina, Filip a Tomáš.

jitushb
30. lis 2018

Já jsem Jitka a za svoje jméno jsem ráda, nikdy nás nikde nebylo moc a celkově se s ním cítím dobře. Dcery mám Jolanu a Soňu a vzhledem k jejich věku se teprve uvidí jestli se svým jménem budou spokojené. A jestli by se nám někdy povedla třetí holka tak by byla po mě Jitka.

sonisek
30. lis 2018

Mně se moje jméno líbí, Soňa,na ZŠ moc holek takového jména nebylo. Táta chtěl mít doma Žofii,tak ještě že to vyhrála Soňa. Děda mi říkával Seňorito je mi líto 😂😂 a ve škole jsem byla Rudá Sonja a často mi říkali na táborech Ufoňo😂😂 Syn je Tomáš a ve třídě je jediný toho jména. A neříká nic 😀

lstuchlova
30. lis 2018

Mé jméno je poněkud častější, ale líbí se mi. Jmenuju se po kočce Lucině - Lucie 🙂 A malá si zatím nestěžuje (bude jí rok) 😀 - Valerie.