Miminko spí se mnou v posteli. Není to pro miminko špatně?

eliska1998
30. pro 2021

Ahojky holky mam takovy dotaz
Malinka skoro 3 mesice semnou spinka v posteli.
Chapu ze nekdo na to muze mit negativni nazor ale me to takhle vyhovuje😇
Chtela jsem se zeptat zda to neni spatne pro miminko? Spi mi na mem polštáři no proste ma rada měkký polštář kdyz je “zaborena”
Chtela bych hlavne vedet zda ji to nejak neublizuje ze nespi na madraci na rovném povrchu..
mame postylku ale uz od narození mi tam moc nechtela spinkat Maximalne tam usla na hodinku ale kdyz ji mam takhle u sebe v posteli tak mi spinka krasne i 4 hodinky a jakmile ma zle sny nebo cokoliv hned ji utisim😇

zelenaesmolda
30. pro 2021

@eliska1998
Nedavala bych dite spat na polstar a uz vubec ne mekky,pro deti se doporucuji tvrdsi matrace a u zaboreni bych se bala,aby se neudusila.

eliska1998
autor
30. pro 2021

@zelenaesmolda Doslova zaborena neni ona mi vzdy spi na zádech ale prave ze na tvrde matraci mi nechce vubec tvrde usnout..

zelenaesmolda
30. pro 2021

@eliska1998
tak ji nech usnout na polstari a prendej na matraci

blondynka400
30. pro 2021

@eliska1998 miminka nemusí spát na tvrdém, to je přežitek. Naopak dobře se jim spí v "hnízděčku" ideálně z péřového polštáře. Tzn. celým tělíčkem bude spát na polštáři.

eliska1998
autor
30. pro 2021

@blondynka400 mam prave polštář perovej a krasne mi na nem spinka na zádech ale prave se bojim abych ji tom neničila pater nebo cokoliv jineho🙁

blondynka400
30. pro 2021

@eliska1998 jestli leží celým tělíčkem na péřovém polštáři, který je položený na rovné matraci vůbec bych se tím netrápila a je to ok.

jana_zofie
30. pro 2021

Ja teda nevim, jak je mala stara, ale jakekoli me snahy o nechavani na tvrdem povrchu zmizely, kdyz se mala zacla vic hybat, lozeni uz zkazu dokonalo. Vzdycky jsem ji po chvili nasla chrnet na perince, na zavinovcce, dece...

eliska1998
autor
30. pro 2021

@blondynka400 Dekuju mockrat 💞

eliska1998
autor
30. pro 2021

@jana_zofie Male jsou 3 mesice za par dni😇

blondynka400
30. pro 2021

@eliska1998 mrkni třeba sem: https://evakiedronova.cz/vyznam-perove-perinky-.... Se vším s ní úplně nesouhlasím, ale třeba s tímto zrovna ano.

intonace
31. pro 2021

@eliska1998 ahoj zkusila bych hnízdečko nebo pevně ovinout zavinovačkou. U nás musela být zavinovačka ještě na začátku pátého měsíce,koukali mu nohy ven,ale musel být obepnuty🙈 Hnízdečko bych dala i do postele pokud jí vadí postýlka. Ty budeš mít jistotu a ona bude spokojená..

vikinkav
31. pro 2021

Me malej spi na perove zavinovacce uz od narozeni a je spokojeny. Prevazne je u me v posteli. Pouzivam ji protoze se mi s nim dobre manipuluje - houpa, koji, presouva atd.

surikata131
31. pro 2021

@blondynka400 nemyslím si, že je to přežitek, je to z důvodu prevence SIDS.

tahejhula
31. pro 2021

Spala se mnou takto všechna moje miminka. A žádné se mi nepodařilo zahlušit.

veroniquecz
31. pro 2021

Chodíme k fyzio od narození a peřovou peřinku rozhodne zamítla. Taky jsem pro hnizdo. A nebo rovnou spolu vedle sebe, proč ji do něčeho dávat??

zelenaesmolda
31. pro 2021

@veroniquecz
protoze nektere deti tim ziskaji pocit bezpeci kdyz jsou pevne svazane,jsou zvykle z deloh y a dela jim to dobre

veroniquecz
31. pro 2021

@zelenaesmolda s tím nemám zkušenost, obě moje děti zavinuti nesnasely 🙈

pampeliska1313
31. pro 2021

S nama syn spí v posteli snad od třetího měsíce. Usne normálně na matraci, ale musí bejt u mě a zároveň se co nejvíc roztáhnout..:D uhnu polštáře, perinku/nebo deku má svoji a dávám mu ji do pasu, má blbej zvyk si to tahat jinak do obličeje a muchlá se takhle. Na monitor ho dávám jen po očkování, když má horečky, pro jistotu, stejně v tu chvíli hodně spí. A neberu si ho do postele, pokud jsem si dala třeba víno, abych ho náhodou nezalehla třeba - sice se neožeru, že o sobě nevim, ale mam takhle lepší pocit, když v sobě to víno ještě trochu cejtim, že je radši v postýlce.A teda zavinování u nej absolutně neprošlo, ale myslím, že třeba takovej spací pytel by snesl, ale když už má peřinu oblíbenou, tak mu ji nechávám. A vždycky mu beru do postele jednu hračku na ráno, abych se mohla ještě chvíli dospat. Hlavně odstranit něco, kam by dítě mohlo ve spánku třeba zabořit hlavu a zhoršilo/zamezilo by mu to dýchání. Ale třeba to hnízdo se prej taky nedoporučuje, pokud ještě neumí uhnout hlavičku, kdyby si tam zabořil prcek obličej. Ten náš magor si jinak natiskl třeba polštář na oblicej a spal by i takhle, hlavu proste neuhne, i když to umí.

merope
31. pro 2021

@veroniquecz Můj drobek byl v zavinovačce docela dlouho a vypadal spokojeně.

lucii732
31. pro 2021

@eliska1998 Ahoj, dcera skoro tři roky a spí s námi od miminka, ale do teď tedy nedávám polštář, spí na rovné matraci. Takhle malinkému miminku bych vůbec nedala žádný polštář, kvůli páteři 🙂

blondynka400
31. pro 2021

@surikata131 při správném použití nic nehrozí... Fakt nechápu to nucení spát děti na tvrdé podložce a ještě nejlépe na zádech...

izz76
1. led 2022

Obe moje dcery se mnou spaly v posteli, to že musí miminko ležet na tvrdé matraci je přežitek z dob komunismu.

zelenaesmolda
1. led 2022

@izz76
kupovala jsem matraci nedavno,ne v dobach komunismu.To ani velky vyber matraci nebyl,se spalo na molitanu.

95newmommy2020
1. led 2022

@izz76 to frčí ještě v Americe a Británii. Musíš mít vzdušnou postýlku bez látky na víc. Mantinely a polštáře kolem necirkuluji vzduch. Když spis s dítětem v posteli ses “jiná kultura” nebo nemáš na postýlku. 😂😂😂

loylii
1. led 2022

@eliska1998 já se vždycky bala spát s dítětem v posteli. Vždyť je to takový maly drobecek a bala bych se zalehnuti. Spím celkem tvrdě. Proste ta únava je. Když už jsem chtěla mít miminka u sebe, kvůli nemoci nebo proste jen tak, tak pouze v hnizdecku a přes něho jeho deku a ruku u něho. Hnizdecko jsem položila na prázdnou polovinu postele. Aby na nej nespadl nějaký polštář, perina.

eliska1998
autor
2. led 2022

@loylii Ja ten strach nemam vubec protoze vim ze bych ji nezalehla protoze nemam vubec tvrdý spanek ona se jen pohne i kdyz ja spim a hned jsem v pozoru😇😀

izz76
2. led 2022

@95newmommy2020 Lidi jsou zmagoreny a ztratily přirozený instinkt jak pečovat o svoje dítě. Logicky miminku je nejlépe u maminky. Co se polštáře týká tak asi nikdo nepodepre hlavičku miminka polštářem, ale položit celé miminko na polštář nijak neškodí. Rodila jsem naposled v roce 2014 a i v porodnici byly v postylkach polstare, na nich ležely miminka prikryte dekou..

fouskovi
2. led 2022

@veroniquecz přesně mě mladší jinak neusnul než zamotaný v zavinovacce a na měkkém polštáři

fouskovi
2. led 2022

@eliska1998 klidně když bude spát na celém polštáři není na tom nic špatného některé děti to tak potřebují

mourovatakocka
2. led 2022

@eliska1998 Pokud nemá hlavu výš než zbytek těla, ale leží na něčem měkkém celá, neřešila bych. Dcera spala u mě, syn teď spí u mě, neměnila bych. Pokud to dceři vyhovuje, rozhodně bych do toho nezasahovala ❤️ Pro mě je společné spaní přirozenější a bez debat pohodlnější.