Narozeniny/porod kolem Vánoc. Problém?

anetadr
24. bře 2013

Maminky co jste narozené kolem Vánoc - mrzelo vás jako děti, že máte dárky jen jednou za rok?
Dále pak maminky, co jste rodily kolem Vánoc, zaznamenaly jste nějaké komplikace kolem porodu kvůli Vánocům?
Díky za jakoukoli odpověď.

kamino
24. bře 2013

Babicka je Eva,narozena 26.12. Dodned rika,ze je valecne dite a rodice chteli usetrit za darky...pry ji to jako diteti mrzelo...

cuma
25. bře 2013

Dcerka je narozená 29.12. v porodnici žádná omezení nebyla,naopak tam byl cvrkot (bylo to před skončením porodného,tak měli hodně zájemců). Vánoce slavíme normálně a narozeniny buď přesně na datum,nebo to trošku šoupneme a třeba letos jsme byli pryč,tak to slavila až 8.1. spolus dědečkem,který má narozeniny 11.1. popřálo se jí v její den,ale velká oslava a dárky byly prostě posunuté,aby si jich užila. Vždy jsem chtěla letní dítě,aby mohla slavit venku,protože sama i sestra jsem únor,ale příroda tomu chtěla jinak.

ann_87
25. bře 2013

Ahoj, rodila jsem 19.12. císařem, že jsou Vánoce, to mi vůbec nepřišlo. Ačkoli 23. jsme dostali k snídani vánočku. A díky Vánocům jsme šli domů o den dřív - po císaři už 4. den. A byly to moje nejkrásnější Vánoce 😵

white_tie
25. bře 2013

Naše malá se narodila 18.12., císařem. V porodnici jsem nijak nepociťovala, že se blíží Vánoce...
Slavit budeme určitě zvlášť, nechci, aby naše dítě bylo ochuzeno o narozeninovou oslavu, dort a narozeninové dárky. Manžel je 27.12. a jeho narozeniny se vždy odbývaly a nechci, aby měla takové vzpomínky i naše dcera.

hansed
25. bře 2013

Mě to ani nenapadlo 🙂 Malá se narodila indukcí 30.12., teď oslavila první narozky, měla dort, oslavu, dárečky 😉 U nás to máme tak, že k narozkám se nedávají velké dary, spíš leporela, něco hezkého na sebe a tak.... takže to je i odlišené... a to chci udržet i do budoucna. Když jsem čekala na srpen první dceru, tak mi říkalo okolí, že jsem si blbě vybrala dobu porodu, že bude vedro, že je lepší jaro apod., u druhého těhotenství zase že bude mít narozky kolem Vánoc a tak. Ale po zkušenostech s Adélkou a jejím postižením jsem ráda, že je Klárka zdravá a i kdyby se narodila na Štědrý den, o oslavu a dort bych i neochudila 😉
Co se týče nemocnice, tak jsem nepocítila, že by byly Vánoce, jen byl na chodbě stromeček 😵 Podruhé jsem totiž rodila v malé porodnici a bylo to mnohem lepší jak velká fakultní nemocnice 😵

majka12
25. bře 2013

Já plánovala obě děti letní, aby mohli mít oslavy venku a i v dospělosti ať si to užíjí a mám obě zimní. 😅 První dítě nešlo a tak mi bylo postupem času šumák kdy se narodí a osud tomu chtěl, že se narodil 31.3. 😔 Já sama mám narozeniny 21.3. a můj táta má 24.3. a jako dítě jsem trpěla tím,že jsme měli s tátou společnou oslavu, kdy samo přišli jenom dospělí a oslava byla tátova a já dostala k tomu taky dárek 😔 😝 V dospělosti jsem se naprdla a v březnu nic neslavila a udělala jsem si narozeniny vždycky v červnu u bazénu 😀 😀 Nyní moje narozeniny prostě neslavím a slaví se jenom synovo, aby mu to nebylo líto jako mě a má oslavu prostě dětskou s kupou dětí. 😉 🙂 No a druhý syn se nám povedl hned a nečekaně a termín jsem měla 6.1. 😔 Nakonec se narodil 9.1. a co se týče komplikací, tak já to teda pocítila co se týče péče o těhotnou, protože v době svátků a mezi svátkama jsem měla problém s monitorem, kdy tam nebyla ani dr. jenom sestra a potom mi další naplánovali až za týden, když už jsem přenášela a nikdo mě vlastně nekontroloval, protože všichni měli dovolenou. 😖 😖 😝 Po novém roce se v porodnici zděsili, že jsem tak dlouho nebyla na monitoru a bohužel to celé bylo špatné, protože malý neměl vodu a já to nevěděla a nikdo nevěděl jak dlouho a k tomu byly další komplikace, které nebudu popisovat. Nakonec to vše skončilo akutním císařem a věřím, že kdyby se mi někdo pořádně věnoval , tak se to stát možná nemuselo. 😔 😔

natrix1
25. bře 2013

ahoj, já jsem 20.12. a ani mi nevadilo, že je to blízko Vánoc, narozeniny se slavívaly normálně, samozřejmě se našli jedinci, co mě často odbili jedním dárkem a tvrdili, že je to k Vánocům i narozeninám a mrzívalo mě to, ale spíš jako dítě a ani ne tak ten dárek, jako, že mi třeba ani nepopřáli na narozeniny... a zvykla jsem si, spíš bylo blbý, že jsme neměli prachy, takže jsem k narozeninám dostávala věci, co jse potřebovala a bylo blbý, že jsem na ně musela čekat celý rok a pak bylo všechno najednou, tchýně je Eva a 22.12. tak jsme jí striktně dávali dárky jednotlivě ke všemu
moje dcera se narodila 15.12. a to po dost velkých problémem a ztichlém těhu, takže jsem šťastná, že ji vůbec mám a moc jsem si přála holčičku střelečka a mám ji 😵

konidana
25. bře 2013

My nic neplánovali, vyšel mi termín 21.12. Nakonec to dopadlo, že se dcerka narodila na Silvestra v poledne. Akorát jsem byla trochu napnutá jak to vlastně budu mít s těma Vánocema, ale v pohodě jsem je prožila doma a u rodičů. A kdo má každé narozeniny ohňostroj? Teď to ještě neocení, ale určite to přijde. O oslavu ve školce nechce přijít, tak je vždy 1.v novém roce. Jména jsme vybírali i podle toho, aby to bylo v jinou roční dobu než narozeniny. Holce to tedy vyšlo pro změnu na letní prázdniny, ale svátky se v kolektivech neberou tak jako narozky . Mě osobně vůbec nevadilo že mám narozky o letních prázdninách, protože jsem si ušetřila ty šaškárny s třídníma oslavama- Jsem taková, že mě to nebere.

ssimmikk
25. bře 2013

já jsem narozená 6.ledna, na ničem až na zákuskách jsme to nepociťovala, pač byl každý přeslazený z vánoc 😀 moje dcerka je 18.1.na termín a přes vánoce byl problém chodit na KO, což bylo trochu blbý, ale vše bylo ok....manžel je 17.12.a narozeniny slavíme normálně jako každý jiný 😉

chaala
25. bře 2013

Mám obě děti narozené v prosinci. 6.12. a 25.12. Syn je hned po Štědrém dnu, proto 25.12. slavíme dopoledne jen my 4-dort, dárky-naše malá oslava. Pak má ještě jednu oslavu kolem 28.12., kdy chodí přát ostatní...když se narodil, tak jsem slyšela častokrát: "Jééé, chudáček, hned po Vánocích..."Navždycky bude náš úžasný vánoční dárek 🙂
V porodnici jsem žádné potíže nepostřehla. I v době svátků všechno fungovalo. Dokonce byla porodnice v tomto času docela hodně naplněná.Takže vánočních miminek je hodně. 😵

bocinka
25. bře 2013

Myslim, ze tohle je jen na pristupu rodicu. Moje sestrenka ma 4 deti a z toho jednu holcicku 9.12. A rikaji, ze ma narozeniny-nenarozeniny. Proste uz to s ni neslavi, jakoze uz pry budou Vanoce. To se mi nelibi. Sofi je 16.12. a narozeniny teda slavi, i kdyz semnou i s manzelem dohromady (jsme v rozmezi tydne a manzel kamionak to jinak nedava), ale darky i od sirsi rodiny dostava zvlast. Jinak porod skoro na Vanoca byl skvely. Vsude klidek pohodicka, vsichni meli usmevavou naladu.
Jedine co mi vadi na tom, ze jsem narozena okolo Vanoc je to, ze nemuzu slavit venku s beckou a prasatkem na rozni. 😉

maly_prcek
25. bře 2013

Já jsem prosincová a svátek mám taky v prosinci... No upřímně - mindrák z toho nemám, ale že bych to nepociťovala, to říct nemůžu - naši to dycky slavili, snažili se, ale bylo vidět, kolem Vánoc je míň peněz, takže v tomto směru jsem jako dítě rozdíl viděla (hlavně teda od babiček apod.). A ještě jsem dycky chtěla mít zahradní párty, jako oslavu, což asi nikdy mít nebudu (kdo by tam zmrzal, že? 🙂 ) Ale třeba výhoda byla v tom, že si píšu přání k narozkám do přáníčka k Ježíškovi, takže většinou dostanu něco z toho, co jsme si přála, protože takhle se to snadno ke všem dostane...

reynocek
12. dub 2013

Tak nám se dcera narodila 15.12. a svátek má 10.12. Jestli nám někdy v budoucnu "poděkuje", to se teprve uvidí. Vánoce má samozřejmě odděleně, i když je to "jen" 9 dní od narozenin. Narozeniny a svátek jsme prozatím (jsou jí 2 roky) spojili i se svátkem syna 30.11. a slavíme to od Vánoc s předstihem, někdy začátkem prosince. Ale dárky dostaly poctivě k narozeninám i svátku, jako by je slavili samostatně. A v porodnici jsem Vánoce ani nepostřehla. Vše probíhalo stejně, jako když jsem rodila v srpnu. Jen jsem se teda modlila, aby nás do těch Vánoc pustili domů a nemuseli jsme je trávit v porodnici 🙂

ebsian
12. dub 2013

Já rodila 20.12.2012 a byla den před Vánoci propuštěna..No a kromě jedné protivné sestry na novorozencích, která v den před propuštěním mi dávala sodu ohledně kojení, bylo vše Ok a fungovalo vše bezvadně.. Nepoznala bych to nijak, že budou Vánoce. Snad jen na monitorech den před porodem, když mi začali vyvolávat se tam nesla pozitivní nálada Vánoc a poslouchala jsem, co která doktorka chystá a sestřičky..Navíc ta nálada byla celá zvláštní.. Určitě oddělím narozeniny od Vánoc, to je zcela jisté. Žádné šizení nikdy nebude! 😵 😵