Narozeniny, svátek a vánoce v jednom měsíci

janina92
29. lis 2018

Ahoj holky, možná řeším blbost, ale ještě trochu dumáme nad jménem pro našeho chlapečka.
Moc se nám líbí jméno Adam a Matyáš (příjmení Veselý), trošku víc se nám líbí Adámek, ale...termín porodu mám 6.12. Zajímalo by mě co si myslíte o tom, že si vše (narozeniny, svátek a vánoce) odbyde v jednom měsíci? Máte to některá třeba podobně u sebe či svého dítěte, a jak to snáší? Děkuji za odpovědi 🙂🌸

leymea
29. lis 2018

Behem tri tydnu mam svatek, Vanoce a narozeniny. Nikdy mi to nevadilo 😉

janina92
autor
29. lis 2018

@leymea děkuji, navíc si říkám, že narozeniny neovlivnime a svátek není tak podstatný 🙂

leymea
29. lis 2018

@janina92 s tim souhlasim 😉 ja treba podle svatku jmeno nevybirala 🙂 pro me je dulezitejsi jak se bude moje dite celej zivot jmenovat nez kdy bude slavit svatek 🙂 syn ma mesic po narozeninach svatek. Treba mama je Eva a vzdycky rikala, ze ji to vadilo, protoze v ten den dostala darek/darky jen pod stromecek. Takze o svatek byla ochuzena. Dneska samozrejme dostava darky zvlast. Jak k svatku tak k Vanocum 😊

sisaman
30. lis 2018

Dcera Julie,svátek 10.12.,narozeniny 26.12. 😀nevadí jí to,je ráda,že slaví celý prosinec 😉Dárky dostává zvlášť.

martaskaaa
30. lis 2018

A co teprve mit svatek i narozky na Vánoce 😂 a ja mam taky svátek i narozky v jednom mesici. No co už 😁

zavodnice
30. lis 2018

Mně by to hodně vadilo. Narození dítěte neovlivním, aspoň jméno jsem se snažila vybrat s nějakým odstupem. Kamarád se narodil na Štedrý den a prý tím celé dětství trpěl, protože ho rodiče vždycky odbili.

kridav
30. lis 2018

Taky jsem si vše odbyla najednou a nikdy mi to nevadilo. 4.12. svátek pak hned Mikuláš, Vánoce a 7.1. narozky. Sice pak celý rok nic, ale nikdy mi to nevadilo. Naopak připadalo mi to hezký, že vlastně během celého měsíce samý obdarovávání 🙂

janina92
autor
30. lis 2018

Všem vám moc děkuji za názory 🙂 ..na každém vidím kousek pravdy, ...proč jen je ten Adam takhle neštastně na Štedrý den ☹..nebo kdyby se ten můj prdola alespon rozhodl jít na svět už dneska :D

radecka1
30. lis 2018

Mám Adámka a udělali jsme si tradici, že svátek slavíme v květnu.

hanci23
30. lis 2018

Mám synovce Adámka a narozeniny má 6. ledna, takže během 14 dní oslaví všechno 🙂

kachna001
30. lis 2018

Máme Evičku a fakt mě netrápí, že má svátek na vánoce..svátky se u nás neslaví

marketaryzi
30. lis 2018

První dcerka Lucie, 2.ledna, druhá he Eva narozená v únoru. Zima je trochu finančně náročnější 😁, ale holky jsou spokojené.

biciklissie
30. lis 2018

Naše Naty taky bude mít svátek 21.12. Jako docela mi to vadí, ale to jméno se mi tak líbilo, že jsem to stejně dala. Daleko víc by mi vadily ty narozeniny, manžel má týden před Vánocemi a musím přiznat, že je to opruz pro něj i pro okolí, když to napíšu na rovinu. Ale narození dítěte je úžasný dar vždycky, tak to nemá cenu nějak nad tím bádat. Ten svátek bych neřešila, možná, jen možná, jí to bude vadit v dětství, ale myslím, že dospělí už svátek nějak extra neprožívají, tak to bude jedno. Jen v tom vánočním veselí na to nezapomínat a oddělit to (třeba na ráno)🙂.

medakote
30. lis 2018

Tohle bych neřešila a dala bych jméno, které chcete. Svátky u nás příliš nedržíme. Můžete udělat drobnou "oslavu" rano, nebo jen symbolicky poprat a pak to slavit třeba trošku víc s dárkem někdy v létě třeba na den dětí ...
Narozeniny už člověk moc neovlivní, já je mám 16,12, má teta 21.12. Jako malá jsem "oslavu mívala, byť jen v úzké rodině- rodiče, maximalně babička. Dostala jsem dárek ve vánočním papíře.
Jako dospělé už narozeniny nikdo moc neřeší, mamka mi vždy dárek koupí, většinou s předstihem (letos už mi ho dala teď) ale oslava nebývá, všichni mají práci s přípravami na svátky. Občas mi popřeje i muž, když nezapomene, ale nijak se to neřeší, já většinou mám také plno práce a místo abych si dělala dort tak raději cukroví dělám.

gruyerre
30. lis 2018

@janina92 Vybírala bych jméno podle toho, jak se mi líbí, ne podle data svátku 🙂. Narozky ten váš chlapeček bude mít určitě dřív než na Vánoce, tak je pěkně oslavíte se vším všudy a ten svátek uvidíte, jak vám to bude vyhovovat. Hlavní je ten svátek opravdu nějak oslavit ať už přímo na Štědrý den nebo třeba o pár dní posunout. Věřím tomu, že to mrzí děti, které jsou ošizeny na dárky (to máš od Ježiška a rovnou i k svátku), ale když dáreček dostane, tak mu to podle mě bude jedno 🙂.

paaola
30. lis 2018

Syn má svátek dnes 30.11. a narozeniny 6.12. Zatím si nijak nestěžuje 🙂

normalnimatka
30. lis 2018

je to vaše věc, ale já bych to tak nechtěla. aspoň jedno (narozeniny, enbo svátek, pokud ho slavíte), to chce nějak jidne, čistě z praktickýho hlediska dávání hraček...se pak neudržíte a budete mu muset dávat dárky i přes rok, podle toho, co uvidíte, že je aktuální a potřeba. a pak v jednom měsíci ho zahrnout třiceti hračkama..tot aky není úpně dobrý. byť se to dá pak dávkovat.
nicméně kvůli svátku bych jméno nehrotila. dítě má svátek ani ne měsíc od vánoc, ale nám ej to ejdno, protože ho zatím enslavíme, a až to bude dítě vyžadovat, jestli vůbec, tak mu dáme nějakou drobnost. narozky naštěstí o půl roku jinde🙂

jo a ještě něco. nikdo neříká, že se nemůžete domluvit, že svátek budete slavit o půl roku jinde:D adam je hezký jméno a pokud se vám líbí, jděte do toho bez ohledu na svátek;)

soleilll
30. lis 2018

@janina92 Můj syn má svátek pár dní po Vánocích a narozeniny v první polovině ledna, takže si všechny oslavy taky odbyde v rámci 3 týdnů a celý rok má utrum. Bohužel - jméno jsme pro něj měli vybrané ještě dřív, než jsme počali, s tím se už nehnulo. 🙂 Já sama mám svátek na Vánoce a narozeniny v lednu - v dětství jsem to trochu řešila, ale teď už je mi to jedno. Je teda pravda, že v naší rodině se vždycky dbalo na to, abych dostala nějakou drobnost extra na svátek ještě předtím, než se začal slavit samotný Štědrý den, takže jsem ošizená nikdy nebyla. Synovi dáme zase nějakou drobnost na den dětí, aby se měl na co těšit i v průběhu roku. 🙂

martinka_33
30. lis 2018

Já jsem na to trochu koukala, ale hlavní kritérium to při výběru nebylo, dcera má narozeniny v prosinci a svátek v lété, je fajn, že můžu udělat zahradní oslavu jmenin 🙂

vendelinka08
30. lis 2018

@janina92 muj synovec Adam je narozen na Mikulase 5.12. Takze ma vse v jednom..je pravda ta..ze na svatek se vetsinou diky Stedremu dni zapomene...tezko se to oddeluje co je k svatku...ale rekla bych ze to neresi...ale bracha to vyresil vzdy tak..ze jeho sestra dvojce ma svatwk v unoru...tak davali malickost obema...takze o nic neprisel. Do urciteho veku to nebude vnimat vubec a az bude zase starsi tak take ne. Myslim ze Stedry den to prekona.

vendelinka08
30. lis 2018

Muj syn je narozen 18.12. A narozky slavime...je to pro nas narocnejsi vzdy rozdelit a vymyslet darky. Ale vse se da.

petronilkaa
30. lis 2018

My jsme na to teda ohled brali, abychom to trochu rozdělili.. Chtěli jsme Šimonka, ale protože je svátek blízko Vánoc, máme nakonec Samuelka.. Švagrová nás podporovala.. Je Eva a narozeniny začátkem ledna.. Říkala, že jí to vadilo i jako dítěti a vadí jí to i teď.. Na svátek se pravidelně zapomíná.. A i co se týče dávání dárků je to otrava.. Vymyslet něco na Vánoce a ani ne do 2 týdnů vymýšlet nanovo.. 🙂

jednaholkaa
30. lis 2018

Jeee, to bych teda vubec neresila. My uz mame jmeno pro mimi vybrane a ani nevim kdy ma vlastne svatek a je mi to uplne jedno.. Mozna je to tim, ze jsem zila delsi dobu v zahranici, ale svatky nejak neresim vubec. Naopak kdyby to bylo vsechno v jeden den, tak by se to alespon oslavilo najednou ne? Nevim.. tohle jsou uplny detaily podle me. Dulezitejsi je jake vyberete jmeno, jestli pujde s prijmenim, atd.. Kolem me maji lidi jmena co vubec nejsou v kalendari, tak ty zas nemaji svatek vubec.

xkalisto
30. lis 2018

Svátek jsme doma nikdy neřešili. Ale narozky a Vánoce mám kousek a nějak mi to nevadilo, hlavně to chce nešidit na darkach.

irena1111
30. lis 2018

Máme Davida narozeného na Silvestra takže slaví vše během týdne a nevidím v tom problém.

mandala
30. lis 2018

Dcera má narozeniny po štědrým dnu a vadí ji to od malička stále- 14 let-😀 přičemž ji nijak nešidíme

kvmatonka
30. lis 2018

Ségra má svátek na Štědrý den. Celé dětství jí to vadilo a vadí jí to i teď. Kolikrát se stalo, že mamka při chystání na večer zapomněla na ten svátek a dávala ji dárek na poslední chvíli. Proto každý rok chodím za ségrou s extra přáním ke svátku hned ráno 🙂 Jinak syn je narozený v lednu, takže to má taky nic moc. Zatím je malý, tak nevíme, uvidíme až bude větší. Ale svátek má naštěstí v létě.

beata.n
30. lis 2018

Podle me to nevadi, jde spis o to jak to pojmou rodice. Pokud to vezmou tak, ze to bude hrc, frc v jednom dni bez oslavy, je to blbe. Ale pokud se tomu budou venovat a udelaji i oslavu, tak v tom problem nevidim. Muj mladsi syn se narodil na svuj svatek, jeste sestra v porodnici me ukecavala, at to jmeno zmenim, nevidela jsem duvod. Dokonce se starsim synem maji narozeniny od sebe o sest dni(tri roky je mezi nimi) a maji oslavu spolecnou. Nikdy jim to nevadilo. Oba si vzdu rekli, jak a co tam chteji a bylo jim vzdy splneno.

kafr
30. lis 2018

Vadilo a vadí mi to pořád. Jednak nikoho nebaví to slavit zvlášť, takže se to sloučí do jedné oslavy a taky před Vánocemi mají všichni hlavu jinde... Taky mi vadí, jak dostanu všechny dárky více méně najednou a pak celý rok nic... (Přitom bych daleko víc užila věci do zahrady než každý rok vánoční hvězdu).
Takže my jsme dceři jméno vybírali podle kalendáře

ladyhacek
30. lis 2018

@paaola syn má svátek také 30.11. 😀
za mě je to moc u sebe a nelíbilo by se mi to - v dospělosti je to pak asi jedno, ale děti mi příjdou "ochuzené". Vše si odbudou a pak celý rok nic. My se teda snažíme dárky dávat jen na "něco" sem tam dostane něco drobného (bublifuk) ale má to vše od sebe 3 měsíce a v srpnu třeba dostal koloodrážedlo - velký dárek - na narozeniny na to byl ještě malý a dostal spoustu jiných věci. A do Vánoc daleko a navíc v zimě by se hned nemohl projet tak ho dostal jen hold tak.

Jinak si vždy vzpomenu na mojí tetu která má narozeniny 26.12. (svátek v únoru, na ten si nestěžuje) ale jako dítěti jí bylo líto že nemá dort - všude cukroví tak přeci nebudu ještě péct (na kulatiny snad měla) ale je pravda člověk je pak přeslazený....
myslím, že jí to vadí dodnes. naše tradice 25. jsem na Vánoce u babičky a 26 se jezdí k tetě jí přát (ale bez dortu a tak....)