Nočník. Od kdy dávat?

michaela1990xx
9. kvě 2021

Odkdy dávát dítě na nočník?

treasurka
9. kvě 2021

Teď je moderní nechat dítě, aby se rozhodlo samo =) Já jsem dávala, když mělo přes noc lehce čůrnutou, nebo skoro suchou plenu (tzn., že měchýř udrží větší objem moči), cca kolem roku a půl už byly přes den bez pleny všechny děti.

me_druhe_ja
9. kvě 2021

Záleží dítě od dítěte. Některé to chápou rychle, některe pomaleji. 🙂 Pokud už stabilně sedí, můžete samozřejmě začít zkoušet, ale OBECNĚ se říká, že až nejdřív od roku a půl většina dětí začne chápat a ovládat vylučování. Samozřejmě je to nějakej průměr, tak snad mě nikdo nechytne za slovo. Pokud mu na nočníku nevadí sedět, tak klidně zkoušet brzo, pokud na to máte čas. Sama uvidíte reakci dítěte. 🙂

madbetka
9. kvě 2021

Nevidím důvod tam dítě posazovat.
"Moderně" jsme čekali, až děti samy nebudou chtít plenku a až jim to hlavička sepne, obě se odplenkovaly asi dva měsíce před 2. narozeninami. V klidu, bez stresu, bez velkého počůrávání. Neberu to jako věc, kterou musím dítě naučit, v pohodě se ji naučí samo 🙂

nanyh
9. kvě 2021

Já teda dávám od 8 měsíců, když si sama sedla. Vždy ráno a po dopoledním spánku. Malá se na něm naučila a jde to skvěle 🤗

zuzekk
9. kvě 2021

přešli jsme plynule z kybliku, když už začal být těžký (syn, ne kyblik) 🙂 takže asi od roka, od roka a půl je bez plen.

ee.liska
9. kvě 2021

Dávala jsem všechny děti cca od roku. První syn byl bez plen ve dvou letech, dcera v 15 m přes den a v roce s půl na noc. Nejmladší v 15 zatím nechápe nic. Vyčurá se při prosazení na wc, ake neví.

ee.liska
9. kvě 2021

@zuzekk rok a rok a půl je velký rozptyl

felixfelicis
9. kvě 2021

Nedavala jsem, nocnik stál v koupelně a děti postupne samy zjistily, co se tam dělá. Prosazováním si (imho) jen clovek pridelava praci. Většina deti má v batolecim veku obdobi, kdy jim začne vadit spina na rukou, pocintane obleceni, v té době jim často začne vadit i pocurana plinka a to je akorát čas je navest směr nočník 🙂

zuzekk
10. kvě 2021

@ee.liska od roka (nebo možná o něco dřív) na nočník, což neznamená, ale s plenou. Nejdřív s celý den, přičemž chodil na nočník, takže jsme měli spotřebu 2-3 denne, od 15m jen na ven, cesty, noc (spotřeba 1 denne), od 18m jen na noc, postupně zůstávala suchá. Od 2r ji nepotřebuje ani v noci. Takže rozptyl od 1.posazeni na nočník do 0 plen je velký 😀

barmil
10. kvě 2021

@michaela1990xx vysazovala jsem obě od 5mes, nejdřív jsem je držela, pak když sami seděli, tak seděli sami. Syn, ted 11mes, pres den 2-3pliny max. Vysadím rano po probuzení, pak cca co 2h, před prochazkou, před spanim, po návratu domů, po probuzení, po jídle.. Před koupáním.. Kolikrát už si "rekne" sám. Kaka už jen do nočníku, mokrá plina většinou jen když se zdrzime venku, nebo si zahraje a ja si nevsimnu, že chce curat.

jjasmina
10. kvě 2021

Naše malá se vseho bojí, takže id roka si na něj zvykala spíš, seda si tam iblecena a v létě zkusíme nechat bez plenky a uvidíme, no po noci má stale dost pocuranou plenu, ale zase se dost kojí v noci.

pexi
10. kvě 2021

Dávala jsem od doby, kdy malá stabilně seděla. Ale asi to bude hodně jiné oproti ostatním. Měli jsme částečně bezplenkovou metodu, takže vysvětlování bylo nula. Byla nadšená a hned věděla co a jak. Ale i tak mívala občas mokré plenky. Jen do nočníku vždy kakala, nesnesla pokakanou plenku.

95newmommy2020
11. kvě 2021

Mám 15 m. A nebudu to zkoušet dřív než za rok. Stejně od nějakýho 8 měsíce nemůžeme zavřít dveře od wc, takže to beru jako dostatečnou přirozenou edukaci.

luci1207
11. kvě 2021

@michaela1990xx nocnik(zachudek) jsme koupili cca dva mesice pred 2.narozeninama a za dva mesice uz jsme byli bez nehod vcetne spani pres noc. Mela jsem v planu ho koupit az po 2.narozeninach ale mala uz zacla rikat ze cura a uvedomovat si to tak jsme to zkusili drive a povedlo se bez nejakeho posazovani atd.

lovemusicsun
11. kvě 2021

Dceru jsem posazovala asi od roka, bylo to k ničemu. Nočník brala spíš jako hračku, sem tam se vyčůrala, ale byly to náhody. Nočník jsem pak schovala. Ve dvou letech jsem ho vytáhla a sebrala jí plenu. Dva dny jsem utírala loužičky, třetí den pochopila a začala si říkat. Do týdne byla úplně bez nehod. V noci už měla taky suchou plenu, tak jsem jí další týden sebrala i na noc a bylo. Ve finále po třech týdnech byla plně odplenkovaná relativně bez problemů.
Mladší dcera má 14 měsíců a na nočníku seděla asi dvakrát, když jsem chytla kakání. Počkám tak do těch dvou let, pokud si sama neřekne dřív.

jjasmina
12. kvě 2021

@lovemusicsun mám to v plánu podobně 🙂