Regulovaly jste dětem denní spánek? Případně odkdy a jak?

veru181
20. únor 2021

Jak to prosím máte s denním spánkem dětí? Náš 9měsíční spí většinou 3x denně, mezi každým jídlem: 30-45 min, 1h-1,5h a 30-45 min. Upravovaly jste nějak spací režim, nebo jste se na jeden spánek denně dostaly postupně tak, že dítě přestalo být samo unavené dříve? 🙂 Případně v jakém věku? Děkuji.

hezz17
20. únor 2021

V 9m ma na 3 spanky rozhodne narok. Nech to na nem.

madbetka
20. únor 2021

Nikdy jsem dětem nezasahovala do spánku.
Naše nejmenší začala spát jednou denně už zhruba v 10m, nejstarší naopak až po roce, prostřední kolem toho roku. Obě starší dcery pak ale kolem 2. narozenin přestaly přes den spát úplně.

pe_tu_ss_ka
20. únor 2021

Malej nám začal spát jednou denně asi 4 měsíce před 2 rokem.. určitě bych to nechala na dítěti..

areh
20. únor 2021

Regulovat jsem začala až asi ve 2 a půl letech a to tak, že jsem syna budila, aby byl v 15h vzhůru kvůli večernímu spánku. Jinak to nemá cenu. Buď ráda, že ti spí. Na jeden spánek denně si syn postupně přešel těsně po roce. Ale nechala jsem to úplně na něm.

jjasmina
20. únor 2021

Malá spí 1x denně před prvním rokem, ale neregulovala jsem.Sama vstává teď cca v 9 ráno a pak spí po obědě, občas , když je venku, stane se, že usne v kočárku navečer, ale to už vím, že dřív jak v 11 večer neusne, tak se snažím, aby měla jen ten jeden spánek.Jinak to nechte na ní 🙂

amazonkajanik
20. únor 2021

@veru181 neupravovala,přizpůsobila se potřebám. Když doma nemohl zabrat (což bývá i dnes ve 20měsících),tak pokud podmínky venku byly k tomu,šlo se na procházku,aby spal. V 9měsících měl tedy už jen dva spánky přes den,dopo a odpo. Teď má jen odpolední, kolem 16h bylo v pohodě,spal 2h, ale teď je schopný usnout až v 17h a spí do buď 20h,nebo do 3h a pak hodinu doma po tmě zkouší,zda budeme fungovat,nebo se jako má spát dál 😁

jjasmina
20. únor 2021

@amazonkajanik no jaj, u nás stejně, buď spala dopoledne nebo pak až třeba kolem 6 večer a to jsem věděla, že dřív jak o půlnoci nezabere, teď v roce jeden spánek po obědě, kdy od 15 je vzhůru a usne do 21.00, ale včera sme byli venku, tak ještě dala zchrupanec do půl 6 a klasika, sli sme spat o půl 1-ráno. Ono u nás určitě neplatí, cim víc spí přes den, tím lépe bude spát v noci

vladienka
20. únor 2021

Mne spala druhorodena 3x denne do 8 mesiaca a ked uz som videla ze jej ten 3 spanok dost nutime az po 17 hod a sla vecer po 21, zrusila som to.. teraz je na 2 spankoch a je to momentalne idealny stav. Prvorodena sla z 2 na 1 spanok v 15 mesiacoch ked som tiez videla ze uz ten druhykrat spava hodne pozde a vecer nevie zaspat.. to je taka dobra indicia. Tie prechody su ale pomerne narocne, zo zaciatku su unaveni jak sa pretahuje doba bdenia, ale rychlo si zvyknu 🙂

martiniquest
20. únor 2021

Ne, nereguluju nic, protoze kdyz jsem to zkusila u syna, seredne se mi to vymstilo. Takze malou nechavam spat, jak si ona rekne

baraskaska
20. únor 2021

Reguluju ale od tech 2 let spis dyl. Budim nejdyl ve 2 protoze pak ma vecer mejdan 🤣

klokanka31
20. únor 2021

@veru181 Taky naší malé nezasahuju do spánku. Když jí dám spát a ona nechce, vzteká se. To samé když je ospalá a nedám jí spát. Je jí 9 měsíců, a spí jen 2x přes den. Když je spokojená...

95newmommy2020
20. únor 2021

Myslím ze to nejde, když jsou unavení, rak proste usnou. Jediný co nemám rada když mi usne v 18 hodin a v 20 hodin se probudi plnej energie 😄. A v 9 měsících mi spal i 4x denně

leymea
20. únor 2021

Starsi syn od 10 mesicu spal uz jen po obede. Taky to bylo tim,ze rano vstaval mezi pul 9-9. Tak nemel problem do obeda vydrzet. Mladsimu synovi je rok a zalezi v kolik rano vstane. Pokud treba vstavame v 7 (bud nekam jdeme, napr.skolka, doktor nebo se sam probudi) tak ho jeste davam dopoledne spat. Pokud vstane dyl tak nema problem vydrzet do obeda a spi pak tedy jen 1xpo obede 🙂

odula
20. únor 2021

@veru181 já jsem regulovala spánek synovi - ale až když mu byly asi dva či tak. byl zvyklej spát 2x denně, ale potom, když byl větší a vyžadoval odpolední spánek, tak večer řádil do 11. devítiměsíční dítě nech spát jak potřebuje 🙂

lenerka1
20. únor 2021

Nikdy, spánek je pro mě posvátná věc (o to víc, čím víc jsem teď se dvěma dětma nevyspalá 😀 ), ono se to "upravilo" vždy samo, jen někdy byly těžší přechodová období.

veru181
autor
20. únor 2021

Děkuji všem za zkušenosti 🙂. Já jsem to právě chtěla nechat na něm, i já jsem za ten čas ráda 😀, ale všichni se divili, že spí ještě v tomhle věku tolikrát, tak jsem si říkala, abych něco něco nepodcenila a pak mi takhle nespal třeba do 6 let 😀.

veru181
autor
20. únor 2021

@amazonkajanik A když vás v ty tři nepřemluví, tak po té hodině sám usne? 😀 Náš dnes taky perlil. Vzbudil se po šesté, tak jsem ho nakrmila, dala na hraní do postýlky, že si dojdu vyčistit zuby apod. a manžela necháme dospat... Vrátím se a manžel u něj - jak si mrňous všiml, že je manžel trochu vzhůru, začal mu svítit světýlkem z chůvičky do obličeje 😀

veru181
autor
20. únor 2021

@vladienka Taky jsem právě měla pocit, že mu ten odpolední trochu nutím, ale když nešel spát před svačinou, tak usnul chvilku po ní 😀. Akorát přes den doma musím uspávat, tak jsem si právě i říkala, jestli kdybych ho neuspala, jestli by ta únava sama nepřešla... Zatím zůstanu u uspávání a uvidíme 🙂. Večer si teď posunul usínání ze 7 na 8, to mi ještě přijde ok.

veru181
autor
20. únor 2021

@95newmommy2020 Já právě i při té viditelné únavě musím uspávat, asi mu vadí světlo. Ale bez spaní je mrzutý... Dnešního večera se taky bojím, dnes usnul v půl šesté (obvykle max. před pátou) 🙈

amazonkajanik
20. únor 2021

@veru181 ne e, je to doslova přemlouvání že táta hají a bu taky hají (vidí na ně z okna) a pak do té hodiny buď usne dobrovolně,nebo po úplatku (další lahev mléka,pití nebo plyšák 😂)