Spánek. Čím to může být?

elis101
20. čer 2020

Abych to shrnula. Malá nespí, už od začátku, skoro vůbec.

Už od porodnice vstává cca 4:30 (asi 2xvstala az 5:45) a uléhá po osmé večer, pak to bylo fajn, kojeni 1-2 a pak v to ráno, pokud máte ráno ve 4:30, že 🙈...no mezitím ji uondám maximálně v kočárku. Ok, bylo to fakt těžké, ale zvykla jsem si. Přípravu na další ,,bitvu" jsem si dělala, když malá vecer usnula...

Je to týden, rozhodla se, že i spánek večer je dost zbytečný. Nakojím po sedmé, odložím do postýlky...brek...dokojím... někdy do spánku a pak to po odložení napodruhé vyjde... někdy ne a usne třeba až v 10 a to já už jsem také KO a navíc se pak někdy vzbudí do těch pěti ještě 3x 😳...

Malé je 5,5 měsíce a už třetí týden přikrmuji, zatím jen zeleninou, v tuhle chvíli přemýšlím kdy přidat maso a lepek a případně obocnou odpolední svačinku, že jí to mléko třeba už nestačí??? Je kojená, přes den ale nevypadá vůbec nespokojeně, nebo nedojeděně. Nebo se to pak projevuje jen v noci? Nebo to mohou být zoubky?

Už nevím a jsem dost bezradná a dost hotová...i muž je. Sama si samozřejmě nevystačí déle, jak pár minut a teď mi ještě vzala dvě hodiny nočních příprav...Dokázala nás oba odrovnat za těch několik měsíců i když je to láska ❤️🥺❤️

Četla jsem něco o viburcolu a Bachových esencích, nemáte někdo zkušenosti? Nebo jakékoli jiné doporučení? Já tedy každý prášek 20x obrátím než bych ho dala...ale už moc nevím co 😟

Děkuji!

iris92
20. čer 2020

Musite byt hrozne vycerpana, jeste si to zive vybavuju... Me moc pomohlo vzit si maleho do postele a spat spolu. Vecer jsem ho tedy davala po nakojeni a uspani do postylky, mela chvili pro sebe a pri prvnim probuzeni ho brala k sobe a spali jsme spolu az do rana. Tak to praktikujeme doted, maly ma 16 mesicu a porad se v noci budi, ale tim, ze spi se mnou, jen dam prso a spim dal a opravdu se vyspim. To ze vstava v 5 je jina vec 😈 jinak strasne moc mi psychicky pomohla knizka S laskou o detskem spanku, kdy jsem pochopila jak to s tim spankem vlastne je. Pani ma i stranky prosimspinkej.cz ktere jsou taky super, doporucuju procist aspon clanky. ❤

mzacikova
20. čer 2020

@elis101 moment... Jako jaký prášek 😳
Bachovky jsou prý fajn, ale teda říkají to spíše blogerky na ig, zkušenost sama nemám. Syn se taky budu pořád, dávala jsem spát trochu později

blondynka400
20. čer 2020

@elis101 vím, že to asi nechceš slyšet, ale pořád mi to nepřijde tak šílené. Bohužel ne každé miminko hezky spí, tak jak bychom si představovali. Spánek je čistě fyziologická záležitost cca do 4 měsíce, pak do toho začínají promlouvat další věci a dítěti se většinou spánek o dost zhorší a hladem to nebude.... Za mne z toho co píšeš je to uspávání u prsa a to, že pak na přechod mezi spánkovými fázemi opět potřebuje to prso....

mzacikova
20. čer 2020

@mzacikova taky se budil pořád*
Ale spali jsme pak spolu a bylo to fajn, dostal prso a "spalo" se dál. Odnaučení na postel je potom ale horší, no..

mariegroth
20. čer 2020

To je tezke no...spanek se detem neustale meni. Spankove regrese, zuby, zpracovavani dne a atd. Nechci komentovat to jidlo, nebot jsem velkym zastancem jidla az od sesteho mesice 🙂 Ale samozrejme to muze byt take brisko, ktere ji trapi. Dat ditete potrebne kalorie pres den take uplne nezaruci spanek pres noc.
Pokud se budi brzy, tak muzes zkusit opravdu dobre zatemnovaci zavesy. To u nas udelalo hodne.

elis101
autor
20. čer 2020

@mzacikova myslela jsem prášek obecně, viburcol je tedy čípek, homeopatikum, bylinky prý...ale pořád je to něco, do čeho se mi nechce, pořád se snažím najít jinou cestu...

elis101
autor
20. čer 2020

@blondynka400 😂😂😂...to samozřejmě nechci slyšet, ale co už...jako nemyslela jsem si, že mi miminko dem prospí, ale 1,5 hodiny spánku pouze v kočárku mezi 4:45-20:00 mi přišlo faaakt málo, no zvykla jsem si...ale teď ještě tohle 😱... možná je pro mě ale horší to, ze je to s brekem...kdyby se vzbudila a zvatlala a tak, ale ona někdy skoro brečí ze spánku a pak se probudí, nebo jak to popsat 😣...

elis101
autor
20. čer 2020

@mariegroth no jo... taky tu proběhla jedna má diskuze... pediatrička mě do toho dost honila a tak jsem nakonec podlehla. I proto, že malá mi přišla nakonec celkem zájem měla a já měla strach abych to pak nemusela řešit v létě při táboře poprvé, kdyby mi začala najednou neprospívat a pak bych ještě dostala od doktorky vyčteno, že ji neposloucham...co se závěsů týče, jsem vlastně ráda, že už je léto, jak se budí brzy a budila se do tmy, byla nevrlá, teď je to...alespoň pro ni...fajn, protože kolem páté už není úplně tma...tak nevím, nebo možná, že by si to rozmyslela a ještě usnula třeba, nad tím jsem taky přemýšlela a asi zkusím.... taky jsem přemýšlela, jestli něco nedělám špatně přes den, že se jí pak něco špatného zdá...ale my se vážně snažíme věnovat se absolutním maximem...

mzacikova
20. čer 2020

@elis101 já se právě lekla 😁 ono si to dítě musí nastavit spánek u hlad samo. Nejsou jako my, že se večer najíme tak, aby jsme vydrželi v pohodě do rána.
Některé děti už v půl roce skoro nespí (přes den). Takových kamarádek mám

blondynka400
20. čer 2020

@elis101 asi takto, já se se starší dopracovala k tomu, že se spala max 15 minut v kuse (a i to byl super čas) a dalších 10 minut jsem jí uspávala a takto pořád dokola. Tak to to bylo každou noc, a o řev nebyla nouze..... A to na začátku spala fakt hezky, jsem si říkala jaká pohoda a pak.... Ten denní spánek je nic moc. S to spí jenom jednou a nebo víc krát, ale v součtu 1,5 hodiny?

cinam
20. čer 2020

Jen chci napsat, že může být lépe zase. Malej mi prvních 9 měsíců spal příšerně. Usinal nejdříve o půlnoci, někdy v jednu nebo i déle. Jako úplné malé miminko sice vstával třeba v deset, ale postupně zkracoval na půl sedmou ráno a mezitím byl tak dvakrát vzhůru a ne úplně rychle zase zabral. Ale přes den pak naspal tak 4 hodiny, což zase bylo fajn. No ale já bych stejně radši, aby spal v noci. Pak se to začalo lepšit a teď ve skoro 20 měsících chodí spát mezi 20-21h, vzbudí se tak dvakrát na kojení a vstane v sedm, někdy třeba až v osm. No krása 😊 a přes den spí delší dobu už jen jednou, ale dá třeba dvě i tři hodiny po obědě. No prostě spí víc než jako novorozenec 😀 tak držím palce, ať se to u vás také zlepší. Pamatuji si, jak jsem byla příšerně vyčerpaná.

mariegroth
20. čer 2020

@elis101 Ja to chapu. Kazda maminka to dela Jinak 🙂

marketanova
20. čer 2020

Snažíme se o miminko a teď hodně nocí prostě nespíme a moc se nám to líbí. Je to úžasné, a sex si užíváme co to jde!!!

elis101
autor
21. čer 2020

@blondynka400 taky pěkný...no holt je to asi normální, protože každý prcek je jiný...ale, že mi nedá ani pět minut jsem si fakt nemyslela 😂🤦😂... možná mi stačí slyšet, že to tak má/může být 😂😂😂...tu hodinku a půl jak kdy. Dopoledne v kočárku spí vždycky a podle toho jak dlouho buď usne i v kočárku odpo, nebo ne no 🙈

elis101
autor
21. čer 2020

@cinam krásné slyšet, že je to vlastně normální a že se dá dožít i zlepšení ☺️😂👍...mic děkuji,jsem ráda, že u Vás je teď lépe 🍀

elis101
autor
21. čer 2020

@iris92 no je to boj 😬...ale už jsem ji taky začala brát do postele, respektive většinou usíná ve své, když se to nějak rozumně podaří, ale už jsme párkrát usli spolu v naší, protože se jí fakt nechtělo a bylo už pozdě na to abych já šla ještě něco dělat...no a pak podle situace. Dnes s námi spala od kojení kolem druhé až do jejích zatím 4:30 🤦....teď už máme vlastně dopoledne 🙈. Všem krásnou neděli 😂

elis101
autor
21. čer 2020

@marketanova to ráda slyším a přeji ať se zadaří 😂. Já nikdy nebyla velký spáč. Ale až s malou jsem přišla na to, jak obrovský rozdíl je málo spát a málo spát a nemít přes den ani pět minut. To je pro mě nový level únavy 🧟😂

jjasmina
21. čer 2020

@elis101 od porodu malá usinala nejdřív o půlnoci a byla každé dvě hodiny vzhůru asi do dvou měsíců. Když spávala s námi v ložnici, kojila jsem taky každé dvě hodiny a ejhle daka jsem ji samotnou do pokojiku a ted kojim jen 1x v noci.

czmony
21. čer 2020

Nejsi v tom sama, a každé miminko je jiné, tak jako se střídají různé fáze dospívání.
Mě dcera od porodnice dá se říct skoro vůbec nespala přes den, možná prvních 14 dní, pak už ne. Když unsula tak jen na mě, a nebo u prsa, takže jsem jí nechávala většinou vyspat a spávala s ní přes dopoledne treba hodinu a odpoledne též stejně. Když nebyla na me a položila jsem jí vzbudila se a nespala, takže jsem jí aspoň takhle spánek dopřála. Spaní večer bylo kolem 8 usínala u kojení a mohla jsem jí položit ale když ležela déle sama vzbudila se, takže jsem do nějakého 5 měsíce spávala sama s ní, kdy se mi v noci budila na kojení třeba 3-6x a vstávala vesměs taky kolem 4, ale to jsme pak kolem 6 šly spát ještě tak na hodinu pak, buď do kočárku ven a nebo jsem dělala vše s její přítomnosti. Spíme společně pořád a už ji bude rok. V noci se budí od narození a to už ani nepočítám kolikrát, ale dám ji prso a spí dál a ja se vyspím taky. Budí se častěji většinou když jí rostou zuby(zrovna teď) a nebo když má špatné "sny" tak i pláče ale většinou si ji vezmu k sobě dam prso a je v klidu. Hodně pomáhá odpočívat s miminkem, nebo jí mít v noci u sebe. Ale každý si to dělal po svém. První zoubky malé vyrostli v 6, měsíci. Takže je možné, že i u vás už rostou. Nebo chce mít a cítit vás na blízku večer. Jestli uspávate u kojení, tak pak je pro ní položení "stresující" a cítí se být sama. Přeci jen u kojení slyší váš dech, vaše srdce a cítí vás u sebe. Jinak zkoušet no. Ja tedy zkušenost z ničím co pište nemám ale homeopatika neublíží. Ale vždy je lepší hledat příčinu. Jestli je ale jinak přes den a probuzení spokojená tak jí to tak vyhovuje. Jinak ještě jsem chtěla napsat, že u nás se spánek o něco zlepšil od toho 6 měsíce. Tak vám přejí pevné nervy a hodně síly 🍀❤️

drakenn
21. čer 2020

Zkus ji dávat spát později.
Jinak nám pomohl šátek a nošení přes den, dítě často v noci matku "kontroluje" jestli tam je. Tím nosenim by se mělo nasytit matciny přítomnosti a nemělo by se tolik budit, lépe usínat.
Homeopatika ani bachovky bych nedávala diteti ale sobě. Na zklidnění a přizpůsobení se situaci. Dítě má nějaký spánkový režim a ten nevyhovuje tobě. Ne dítěti. Proto bych situaci řešila přes sebe. Také lpění na nějakém režimu tě rozhodí, máš představy o tom, jak by to mělo vypadat, realita je jiná - ty jsi nervózní a dítě to okamžitě vycítí a může negativně reagovat..

blondynka400
21. čer 2020

@elis101 za mne to bohužel normální fakt je 🙂 Ale zase můžu tě uklidnit, ono se to změní a bude spát, ještě jí budeš tahat z postele 🙂 Já tedy pak tvrději zasáhla, protože bych už pak bylo brzo zralá na Bohnice. Půl roku jsem v podstatě nespala a už jsem to fakt nedávala. Děsila jsem se každé noci.... Takže neboj, bude lépe .-)