Spánek v postýlce nebo v posteli?

sara1103
23. čer 2022

Zdravim 🙂,
Jdu si pro názor nebo radu.
Mám 8 měsíčního syna a cca do 4 měsíců spal hezky u sebe v postýlce. Občas sme si ho nad ránem brali k sobě na poslední dvě hodky, ale jinak spinkal u sebe.
Pamatuju si přesně ten den kdy měl blby spánek a já už to nevydržela a vzala si ho k sobě (proklatej růstového spur). V rámci své nejspíš lenosti jsem ho ale následující noci vždy brala k sobě znovu a znovu protože období špatného spánku přetrvávalo a mít ho rovnou u sebe bylo pohodlnější. Pak nastal bod zlomu kdy už jsem ho ani do postylky nedala a od te doby spi s nama😁🙈. Zatím jsem se nedokopala ke změně ptz nám to nevadí ze s nama spis, spis z principu nechci aby to tak bylo další dva roky😜
Nyní přemýšlím jak postupovat dal…..vzhledem k tomu, ze už sedí, leze a staví se na nozky tak dela v noci hrozny sudy a mě přijde, ze až ho budu zase učit na ,,svoje,, jestli nebude lepší ho dat rovnou už do normální postele se zabranou než zpět do postylky🤔…..mám dojem, ze by byl furt vzhůru vzhledem k tomu jak se vrti a postylka je úzká.
Tak co myslíte ženy, matky?😁🙏

blondynka400
23. čer 2022

@sara1103 myslím, že teď ho na "svoje" těžko naučíš a je jedno jaký typ postýlky to bude... Teď je to spíš se smířit s tím, že s vámi, nebo spíš s tebou nějaký ten rok spát bude a pak už určitě rovnou velká postel.

la_amanita
23. čer 2022

@sara1103 já jsem líná matka a nechci si komplikovat život přemítáním nad problémy, které v budoucnu vůbec nemusí nastat. Navíc ve věci, která je u malých dětí každé tři měsíce jinak. Tyhle věci se vždycky vyvrbí samy od sebe, nátlak rodiče nic neurychlí.

jjasmina
24. čer 2022

@sara1103 až do velké postele, nicméně malé bude 2,5r a spí s námi 🤣

andelka
24. čer 2022

Je to individuální. Všechny děti mi spaly v posteli určitou dobu. Postýlku užil jen nejstarší,který do ní šel v 8 měsících a spal v ní do 2,5 roku. Prostřední v ní spal občas,ale spíš u mě a ve 2 letech jsme ji zrušili úplně, spal se mnou a od 3 v dětské posteli ( IKEA tuším 160x70). Nejmladší spal s námi od narození doteď. Bude mu 3,5 a koupili jsme mu zvýšenou postel normální velikosti. Střídá to. Někdy spí tam,někdy s námi.

eithelwing
24. čer 2022

@sara1103 Delej, jak ti to vyhovuje. 👍 Syn strašně plakal, zacal taky brzy spat se mnou v posteli, nedalo se. Kdyzt se zacal kutalet apod., tak z postele i spadl, takze jsem uspavala nejdriv na zemi. Pak jsem se vrátila na svůj spanek a šel se mnou do postele. V roce a půl jsme odstavili, cca po 2 mesicich šel rovnou do velké postele. Postylka zustala nevyužitá. 😄

ondul
24. čer 2022

Nech to na diteti, usetris si spoustu nervu, marne snahy, vztekani, premysleni co by kdyby.

jako_mala_holka
24. čer 2022

Dcera taky na začátku spala v postýlce, dávali jsme si ji i do postele v hnizdecku, později bez... A už tam zůstala, jsou jí dva roky 😀 vůbec mi to nevadí, jen bych brala větší postel 🙈

sirinfirst
24. čer 2022

Děti s námi spali cca do tří let a pak šly úplně bez problémů do velké postele. Ani mě nenapadlo je to nějak učit, prostě až sami uznaly, že to zvládnou.

bohumilakupkova
24. čer 2022

@sara1103 Když si v noci stoupá, do klasické postele se zábranou bych ho ještě nedala, aby nepřepadl. Děti s námi taky spaly. Pohodlí mi bylo přednější než sex v posteli. 😀

me_druhe_ja
24. čer 2022

Dělej jak sama uznáš za vhodný. A jak to vyhovuje tobě a dítěti. Starší naštěstí od začátku postýlkovej, dcera bohužel první 3 měsíce jen u mě a pak ještě půl roku na střídačku, než konečně začla výhradně v postýlce. Já na společný spaní s dětma (ale ani s chlapem 😀) nejsem. Já se nevyspim

sara1103
autor
24. čer 2022

@bohumilakupkova 😁😁🫣

sara1103
autor
24. čer 2022

@jako_mala_holka no my máme postel 2X2m a stejně spím na kraji 😁

izz76
24. čer 2022

@sara1103 Myslím,že v 8mesich není správný čas na změny. Se mnou moje děti taky spaly, protože jsem líná matka,nechtělo se mi vstávat v noci z postele,po kojení je přendavat a riskovat,že se vzbudí.. Pro mě bylo společné spaní ideal,ráno jsem si ani nepamatovala kolikrát dítě bylo vzhůru. Tak nějak to vnímám jako naprosto přirozene a normální, kdy začly spát samy,ani nevím. Starší asi po druhém roce,mladší k nám často v noci přijde i teď v 7letech.

muhehehe
24. čer 2022

Nech ho s vámi a časem se to nějak vyřeší samo, do maturity u tebe nebude.. ;) Teď si dovolím úplně obecné pokračování, není to mířeno na tebe osobně - mě přijde že kdyby lidi viděli v obřím pelechu maličké štěňátko bez fenky, tak by jim ho bylo líto, že je tam samo, zatímco u dětí se vymýšlí jedna kravina za druhou, aby se od mámy odstrčily co nejdřív - dudlík, bílý šum, vibrační lehátko, hnízdečka a další vynálezy, a nejlíp vrazit i s postýlkou do vedlejší místnosti, ať si náhodou nějak moc nezvyká na blízkost maminky, proboha proč? Je to mládě, patří k mámě. Nenutila bych sebe ani dítě. Tak tam bude spát s váma ještě dva roky... a? Vždyť je to hezké 🙂 Bude v pohodě a všichni se dobře vyspí ;)

ferda90
24. čer 2022

@sara1103 Ahoj, Filípek bude mít 17 měsíců a spí s nama v posteli asi od 4 měsíců a vůbec nám to nevadí. Já kojím, v noci občas docela dost, takže pro mě je to taky pohodlnější, vytáhnu prso a spíme dal. Momentálně neřeším jak a kdy bude spát ve své postýlce /posteli, ale určitě s nama spát do puberty nebude 🙂

tasimia
24. čer 2022

@sara1103 malá ma skoro dva roky a spí s námi. A nevadí nam to ❤️.
Az bude chtít sama, tak to nechám na ní.
Když chce spí v postýlce, kdyz chce spinkat s námi, je to to nejlepší.
Věřím, ze tak za dva, tři roky, bude chtít svoje ;D.

honatko092
24. čer 2022

Syn spal ve své postýlce krásně do 1 roku, pak začaly růst stoličky a špičáky a od září 2021 je se mnou v posteli...doteď. Taky už jsme to nedokázali odbourat, je ale pravda, že po růstu zubů začal spát v 15 měsících celou noc a spí celou noc doteď - proto mi to vyhovuje. Některé noci jsou šílené, občas se probudím se zadkem na hlavě, ale asi se nedá nic dělat. V srpnu bude mít dva roky, už máme koupenou dětskou postel, ale za 2 týdny se stěhujeme a v listopadu se narodí druhé dítě, tak to musím nějak zkoušet naučit mezi tím, ale těch změn bude asi dost. Radu nemám, jen - nejsi v tom sama 😀☘️

holkaokomodra
26. čer 2022

@sara1103 hehe zrovna vcera se me pritel ptal, ze pry kdy zacne malej spat ve svy postylce? tak jsem mu rekla ze v ni preci davno spi 😂(ma ji prirazenou k nasi posteli bez bočnice a volný pristup k nam... menit to nehodlam, spani je takhle. ok... uspavani posledni dobou des bes, ale to spis akcnosti naseho princatka, nez postylkou tak ci onak 😊😉 taky pocitam ze vysmahne az do vyssiho levelu, kdy mu rekneme, si velkej a tady mas pokojicek jeeen a jeeen pro sebe ❤️ doufam ze to bude driv nez k patnactinam 😂😂😂🙊😎

evelin1251
26. čer 2022

Synovi je 4,5 let a spí s námi doteď 😅🙊 A vzniklo to úplně stejně, jen proto, že jsem byla líná ho dávat do postýlky a kojila jsem ho v leže ve spánku. Děláme si doma srandu, že v pubertě s námi už spát nebude, tak si to užívám. V říjnu se nám narodí 2. dítě, tak se snad do 1 postele nějak poskládáme 👍😜

danvitka
27. čer 2022

A jak uspáváte? Tím že si tam lehnete s ním? Co mu pořídit prostě jednolůžko se zábranou, uspat a nechat ho tam, popřípadě ho v noci zase utěšit. První syn šel z dětské postýlky rovnou do velké postele, ušila jsem kolem cop aby nevypadl a je spokojený. Když je nemocný, nebo když čteme pohádku vejdeme se tam oba a někdy si jdeme lehnout spolu jen tak. 😉😉

pexi
28. čer 2022

@sara1103 moje tchyně říkávala, že je jedno, zda si je k sobě vezmeme, protože až budou umět dobře chodit, přelezou si k nám sami 😃