Společné spaní. Jak jste to měli vy?

martinatd
15. zář 2021

Ahojte , opět prosím o vaše zkušenosti. Maly 6 M spí půl noci v postýlce a půl noci se mnou. Někdy to vyjde o skoro na celou noc, protože když se vzbudí v 11 nemám sílu čekat hodinu než zabere abychom ho mohli přesunout. Jedná se mi ale o manžela 🙈😁už nějaký měsíc spí mimo aby se vyspal on i my ..sice si nestezuje ale vím ze už by se rád natahnul. Gauc nám spaním zničil a ta nafukovací postel taky není nějaký zazrak😏😅Sice není tlustoch ale 100 kilo má, a já se bojím že by pak mohl zalehnout malého. Jak jste to měly vy , ty které spí/Špály spplecne s mimcem. ? Spal vás partner hned s vámi nebo až po čase? Jak jste si zvykli? Samozřejmě nějak doufám, že se to zase změní a maly dokáže spát zase sam jako na začátku, ale kdyby náhodou, nemůžu nechat manžela spát vecne na nafukovacce ,ani to nechci takhle 🤦‍♀️😁Děkuji

j.a.n.i
15. zář 2021

@martinatd Mela jsem postylku hned vedle postele, sundanoz bocnici a dite tam. Partner s nami, nruznavam nejake spani mimo, nevidim k tomu duvod.

malenka3
15. zář 2021

My to měli jinak, chodila jsem s dítětem spát do obýváku na zem já, aby se manžel do práce mohl vyspat. Měla jsem tam položenou matraci, bylo to lepší než gauč. Za pár měsíců si to sedlo a jsme zpět v ložnici. Teď to máme tak, že je přiražená postýlka k posteli, zábrana dole, takže malá se tulí ke mně z jedné strany, muže mám z druhé. Já spím tak nějak uprostřed, protože malá samozřejmě leze na moji část 😄

me_druhe_ja
15. zář 2021

@j.a.n.i já to taky nemám ráda, ale někdy člověk nemá na výběr

vacel1
15. zář 2021

Každé z dětí spalo s námi v posteli, všechny přežily 🙂

malenka3
15. zář 2021

@me_druhe_ja a někdy je to prostě nutné ze zdravotních důvodů.

katule1990
15. zář 2021

@martinatd Taky jsem chtěla, aby dítě spalo s postýlce přiražené k naší posteli se staženou bočnicí, ale bohužel. Okamžitě se vzbudí a jelikož je 10x za noc vzhůru tak prostě spí s námi v posteli. Prvních asi 8 měsíců tam s námi manžel normálně spal a syna nezalehl. Dávala jsem vždycky na tu stranu, kde se kojil, natažený kojící polštář, takže když byl na straně u muže, tak mezi nimi byl ten polštář. Teď spí manžel v jiné místnosti, protože noci jsou ještě horší než bývaly a nevyspal by se vůbec do práce. Já mám tak celou postel pro sebe a nemusím se mačkat se synem na jedné půlce 😅. U vás mě napadá, jestli by si muž nemohl vzít do obýváku matraci, na tom by se vyspal mnohem líp. Doufám, že se ty noci nějak brzy zlepší a zase budeme spát jako rodina, no.

mandala
15. zář 2021

Tak nech malého spát na kraji, pokud tam není postýlka, tak zabezpečit jinak, aby nespadl...
Jinak u nás muž spal vždy celou noc s námi a to mám děti nespavce...

mdch91
15. zář 2021

Spali jsme spolecne s dvojcaty, ale jsme dve zeny, takze mi prislo prirozene, ze i kdyz chodim do prace, tak treba nebudu spat souvisle celou noc, protoze proste mame doma mimina. Vyspala jsem byla uplne normalne

Jsem alergicka na to, kdyz nekdo prezentuje, jak zena da prednost diteti v posteli pred muzem. Myslim, ze spis muz da prednost svemu pohodli

moonulka
15. zář 2021

Dcera spala s námi uprostřed postele. Když jí byl ale rok, tak se muž odstěhoval, ale kvůli tomu, že přes hluk z otevřeného okna (začínalo léto) nemohl usnout. 😁 Nikdy ji nezalehl, to spíš ona by zalehla jeho, velice dobře si hlídá svůj prostor. Teď spí manžel v pokojíčku, kde je už nachystaná velká postel a my dvě v ložnici.

luhana
15. zář 2021

@martinatd
Partner spi v pokojiku, aby se vyspal do prace a ja s malym na manzelske posteli. Ale vetsinu noci stejne oba dva namackani na jedne pulce.

veroniqess
15. zář 2021

Malýho si bereme do postele až od jeho 9 měsíců a neviděla jsem, ani nevidím důvod, proč by měl partner spát jinde. Naopak, je mezi námi, kdyby tam partner nebyl, byla bych nervózní.
Přijde mi smutné, když nespí rodiče spolu. Trochu zvláštní, ale smutné hlavně. Ale ať si to každý má, jak chce 😊

malenka3
15. zář 2021

@veroniqess třeba proto, že potřebuje být odpočatý, aby se někde nezabil v autě. Třeba proto, že má onemocnění, kdy když se nevyspí, tak se mu stav brutálně zhorší. Takže ani pro nás to nebylo lehké, ale těch pár měsíců jsme to to zvládli a nijak nás to nepoznamenalo.

madaki31
15. zář 2021

@martinatd já teda nevím, doufám že mě neukamenujete...
Ale 3 děti mám za sebou a nikdy partner nebyl mimo ložnici... Nevidím důvod...
Pokud byla uplakaná noc, chodila jsem do obýváku nebo pp bytě ale až se uklidnilo, opět spinkat do ložnice...
Za prvé bych bez chlapa nechtěla spát pokud to není nutné, za druhé nevím a neumím si představit jak by pak fungoval sexuální život...
Jako jo, když rostli zuby jasně... Chlap když měl ranní asi max 10x za každé mimino odcupital... Ale jinak ne...
Mě to vždycky vyzní jak kdyby už intimita ani nebyla důležitá...

malenka3
15. zář 2021

@madaki31 a on se sexuální život tvoří v ložnici? Já myslela, že k tomu jsou třeba 2 lidi a na místě až tak nezáleží.

martinatd
autor
15. zář 2021

@katule1990 máme jednu velkou matraci takže to bohužel nejde😏bočnici jsem měla taky sundanou ale jelikož se maly v noci budi a postýlka je velká nebylo ho tam jak přesunout 😏není to jednoduché ten spánek 🙈přeji qt se to brzy u vás zlepší 😊

martinatd
autor
15. zář 2021

@mandala ja musím bohužel měnit strany ,maly většinu času tráví u prsa a mě z te jedné vykroucene polohy pak bolí kyčle a záda 🙈

me_druhe_ja
15. zář 2021

@madaki31 partner extrémně chrápe, ale jako že extrémně, má i spánkové apnoe a řeší to i s lékařem. Nemohla jsem spát ani se spuntama v uších. Navíc mladší od začátku špatně spí a v noci se furt budí. Ze začátku nespala jinak než na prsu, teď chodí ke mě na prso nad ránem. Už dlouho spíme oddělene a světe div se, sexuální život stále funguje. Mezi náma - jak bychom sexovali večer v posteli, když 30cm od postele spí 7m dítě? 🤷 V neposlední řadě: ne každej potřebuje na spaní mít v posteli chlapa. Mě to třeba od jakziva nevyhovuje. Nejlíp se vyspím úplně sama v posteli a ideálně i v místnosti. 🙂

martinatd
autor
15. zář 2021

@madaki31 tak to víte že nejsem nadsena ale bohužel situace ne taková jaká je a snažíme se najít nejlepší řešení pro všechny .Manžel se taky nevyspi když furt cestuju s malým po postýlce, navic máme i pejska který spí s manželem takže k tomu všemu přijde ještě pes.. Manžel chrape a jelikož mám.potize se spanim občas do něj vrtnu at je ticho což mu vadí do toho se stokrát za noc otrepe pes, a že to dělá kravál 🤦‍♀️😅maly se furt vrti , půl noci hledá prso no a já mám sto chutí se sebrat a skočit z okna 😅věřím že to ale časem nějak vyřešíme a co se týká intimity,,tohle sex nenarušuje, spíše unavenost po celém dni😅

farka
15. zář 2021

Spávala jsem s dětmi v jejich pokoji na madraci pokud bylo nejhůř. Když bylo dobře, vrátila jsem se do ložnice. Nebudu vyhánět manžela z ložnice, když potřebuji aby fungoval jak v práci tak odpoledne až dojde z práce. Teď s třetím zařizuji pokoj zase tak, abych tam mohla s malým spát dokud bude potřeba.

madaki31
15. zář 2021

@malenka3 samozřejmě nemyslím jen sex jako takový, tak hned neútočte...
Ačkoliv když máte doma 3 děti, nejčastěji se milujete na milion způsobů ale opravdu nejčastěji v ložnici.
Myslela jsem celkově intimitu... Usínání, objetí, ranní pohlazení...
Ale každý jak chce, napsala jsem jen svůj názor.

madaki31
15. zář 2021

@me_druhe_ja však říkám, každý dle sebe 😊😊
No, my budeme mít vedle v pokojích 16,11 a 9...takže milování v ložnici úplně v poho... Tomu miminku je to úplně šumák, kdežto těm starším úplně ne 😂😂😂
A na divočinu počkáme až starší budou pryč a tak 😊😊😊 detaily nutné nejsou ne?? Já to opravdu myslela trochu jinak, pro mě je prostě intimita velmi důležitá... A oba se potřebujeme cítit 😊😊😊

malenka3
15. zář 2021

@madaki31 no já tady z té diskuze mám pocit, že když spí partneři kvůli budícímu se miminu odděleně, že to je nepochopitelné, chlap pohodlný, konec sexu a já nevím co ještě. Tak píšu, že někdy to má reálné opodstatnění, proč to tak je a ta omezení, která to přináší, se dají řešit. A i ta intimita, o které píšeš, je pořád možná. My máme děti jenom dvě, v bytě 3+1 nejsme naštěstí odkázáni jen na postel. A na projevy intimity, o které píšeš, není třeba zhasnutá ložnice.

malenka3
15. zář 2021

@me_druhe_ja ano, ano, když nám dítě spí v ložnici v naší posteli, tak ložnice je tou poslední možností, kde máme sex 😂

madaki31
15. zář 2021

@malenka3 myslím že jsme se ale vůbec nepochopili...
Nevadí 😊😊😊 pro mě je smutné jen když je muž na noční a nemohu cítí jeho přítomnost a bezpečí když spím... On to má stejně...
Ráno se hladíme, vždy když vstává, vzbudím se a loučíme se...
Neříkám zhasnutá ložnice.. Ale po celém dnu usnout jeden druhému v náručí, ikdyby mezi kojením je pro mě prostě důležité...
Pro někoho třeba ne.. Neberu to zle 😊

rnika
15. zář 2021

Všechny 4 děti spaly s námi v posteli... a všechny žijou ;) Občas bylo malé uprostřed nás, ale většinou bylo u stěny, já uprostřed a na kraji manžel.

j.a.n.i
15. zář 2021

@me_druhe_ja Ale jo, pokud se partneri dohodnou na oddelenych loznicich, tak proc ne. Ale vyhazovat partnera z vlastní postele kvuli diteti...

andelka
15. zář 2021

Spíme v jedné posteli s manželem a synem už 2,5 roku. Se staršími jsem v některých,i dost dlouhých obdobích taky spala. S miminky vždy. Postýlku jsme taky vždycky měli,ale používala se málo.

monii007
15. zář 2021

Nas malej s nama spi v loznici od mala, do 4 mesicu byl v postylce a pak se nejak dostal k nam do postele a do ted (3r) s nama spi 😄👍 manzel spava od zacatku s nama, nikdy se nesunul jinam, jen kdyz byl nemocny. Obcas brlbe, ze ho malej kope, ze tam neni misto.. Ale co 😄🤷‍♀️ tak to proste je, a nemysli to zle. Navic ted tam pribyde dalsi mimco, takze se zase nevyspime 😄🙏a jestli budem 4 v jedne posteli? Hmm, asi jo 😄
A neboj, nezalehne ho. Tak nejak podvedome člověk vi, ze tam je a dava pozor i ze spaní.

fouskovi
15. zář 2021

@martinatd my spíme společně a nikdy nebyl problém manžel si zachvili zvykl že s námi syn spí a teď ve 2,5 letech se umí syn ozvat když se mu to nelíbí 🤣

zuzekk
15. zář 2021

Nezalehne. 100% komfort to není, zejména když spí dítě uprostřed, ale zvykne si.