Urputně si cucá ručičky ve 4 měsících, poraďte

sjuzalinka
30. říj 2014

Ahojte maminky, asi 3 týdny bojujeme s cucáním ruček ☹ Z počátku to bylo nenápadně, objevil ručky, ale teď je to hrozný, ruce má v puse neustále - místo aby si hrál s hračkama na hrazdě a chytal je rukama ( o což se z počátku snažil) má jednu nebo obě ruce kolem pusy, občas praští do hraček, vyjimečně se mu podaří něco lapnout a cpe si to do pusy, ale pak tam stejně strčí ruku. Dělá to když ho chovám, přebaluju, hraju si s ním, po kojení, dokonce se občas snaží propašovat si do pusy palec i když tam má prso 😅 Chtěla jsem se vyhnout dávání dudlíku, ale kámošky říkala, že dudl odnaučím líp jak ruce, tak nevím co teď. Navíc když dám dudlík, stejně si ho po chvilce vytrhne a dá si tam ruku. Akorát nahrávám tchyní, která mu chtěla nacpat dudlík už v 6týdnech 😒 Kontrolovala jsem dásně a nevypadá to, že by se tam něco dělo.................poraďte mi prosím

saminomimino
31. říj 2014

@katyxq no dudlíkem to nebude tak horké,dudlali všechny mé děti,všechny plně kojeny,žádné problémy se sáním ani přisátám,krom Sama le to bylo vpáčenými bradavkamy,následně kojen i s dudlem,mám spíše zkušennost takovou že po dudlíku sály lépe.........

saminomimino
31. říj 2014

@sjuzalinka cucání ruk je normální,možná se to i s intenzivní,je to prostě pořád po ruce a dítě potřebuje ukojit sací reflex,a nejen ten je to normální až do cca dvou let pořád si pusiny něco ztrkají.Malý má i dudlík ale jak se tam nacpe pěstička letí dudlík ven 😀

terinda
31. říj 2014

@katyxq 😀
Hm, tak za prvé: psala jsem o dítěti PO 2. roce - čti lépe 😉
za druhé: anglické termíny znám a číst taky umím 😉
za třetí: je mi jasné, že jsi typ poučovatelky a vědkyně "všechno vím a všechno znám", takže Ti přeji krásný den plný tulení a kojení aspoň do 5 let 😎

katyxq
31. říj 2014

@terinda jenže oni doporučuji kojit do 2 let i DÉLE 😉 (a přirozené odstavení nastává většinou mezi 3. a 4. rokem, k čemuž malá zdárně spěje 🙂). A moje povaha - holt každý jsme nějaký 😀, děti nás ovšem můžou lecčemu naučit, před porodem jsem měla na dost věcí jiný názor než dneska, ale teď jsem se sebou mnohem spokojenější.

saminomimino
31. říj 2014

@terinda ano,přesně jak píšete,už v dávných dobách vyráběli dětem z vazů,chrupavek a pod dudlíky,je to přirozený požadavek na ukojení sacího reflexu,dítě není stresované,dudlá si a navíc cucání prstů je mnohem horší,palcem vytlačuje horní patro,tím si ho může defomovat a navíc se to hůře odnaučuje,je to stále při ruce

terinda
31. říj 2014

@saminomimino Díky, a od zkušené matky si toho vážím tím víc 😉

saminomimino
31. říj 2014

@katyxq ale opět je to velice podivné řazení,mé děti se přirozeně a svobodně ostavily samy v 15 a 16 měsísích a to jsem je dodlova nutila pít,kojení ale už nebylo jejich numero uno,beru jiné pohledy na věc ale tohle je opět cpaní do tabulek jen ne doktorských

terinda
31. říj 2014

@katyxq nebude to problém ve školce? 😲

raffaelo
31. říj 2014

@gepe Peti, nehodila by jsi mi prosím odkaz odkud jste tu žirafu objednávali? 🙂 děkuju

saminomimino
31. říj 2014

@terinda kojení ve školce problém bude ,ale udlík kupodivu není,naše tříletá ho má stále na spaní i ve školce

terinda
31. říj 2014

@saminomimino tak to máte teda tolerantní školku 😉 , u nás nic takového určitě možné není.
Ale pořád je dudlík lépe přenositelný, že? 😀

katyxq
31. říj 2014

@saminomimino jenže jde o to, je je oodstavení z rozhodnutí dítěte a co odstavení jako důsledek nízkého toku mléka a věcí, které negativně ovlivňují kojení. Ale to je na jinou debatu - víc info třeba tady https://www.modrykonik.cz/odstaveni-ditete a https://www.modrykonik.cz/bojkot-kojeni

@terinda proč ve školce? Nechápu. Malá samozřejmě beze mně a kojení vydrží den i déle.

katyxq
31. říj 2014

Každopádně cucání ručiček je normální a žádoucí fáze vývoje a navíc, pokud mimčo dudlík (šidítko = náhražku za prs) dítě nechce, tak proč mu ho nutit a riskovat (podle někoho riskovat málo, podle někoho hodně)?

gepe
31. říj 2014

@raffaelo mame ji z US, to Ti asi moc nepomuze ☹ ale muzu Ti ji nechat dovest ted aktualne, byla by cca v polovine prosince 🙂 myslim, ze u ni u me v albu, ze se prodava i na sk.
@katyxq a kdyz nechce dite za kazdou cenu prs, tak ho (prs) nutit diteti mame? 🙂

katyxq
31. říj 2014

@gepe ono záleží, proč ho nechce 😉 - nucením se to ale nevyřeší, je potřeba hledat a odstranit příčiny. Dobrá LP by měla umět pomoct nebo aspoň poradit, co zkusit (i když jsou situace, kdy nepomůže skoro nic, jenže to je často spíš na psychologa - pro maminku ... její psyschická traumata od dětství až po porod a dny po něm, pro miminko ... vliv porodu apod.). Tohle není jednoduché, není univerzální a instantní řešení.

gepe
31. říj 2014

@katyxq hele, ty dva odkazy na wiki o odstaveni a bojkotu kojeni jsi sepsala Ty. Neni lepsi dat nejaky nestranny odkaz? Preci jen neco tvrdit a nabizet vlastni clanky jako dukaz je fakt divny 😀 predpokladam, ze nejsi v laktacni lize, laktacni poradkyne ci pa 🙂
Nase pediatra nebyla kojena od porodu, odmitala jako novorozene prs nejen sve mamy, ale vsech kojicich v nemocnici, a to pry s ni obehavali a zkouseli dlouho. To mela mit taky psychologa? By me zajimalo, co by mu jako cerstve novorozene rekla, ci znakovkou ukazala 😉 😀

katyxq
31. říj 2014

@gepe pod těmi články jsou odkazy na zdroje 😉, nebo kdo chce, nechť hledá odborné publikace třeba přes PubMed, je tam toho k tématu dost a dost.

terinda
31. říj 2014

Omlouvám se zakladatelce za dudlíkové a kojící spamování, nebylo to původně v úmyslu.
Ale holt diskuse s chytrou horákyní se zvrhla a je celkem zbytečné v tom pokračovat 😉

Takže ať si každá děláme to své a ostatní laskavě necháme ... o tom je tolerance. Angl. termín je: toleration 😎

nemceva
31. říj 2014

dudlík,dudlík a neposlouchat fanatické matky! zbytečně straší 😖

gepe
31. říj 2014

@katyxq tak mas dat odkazy na zdroje a ne na svuj vytah z nich tady na wiki,, ktery je mezi nami opravdu ovlivnen Tvym osobnim postojem ke kojeni a neni nezaujaty 🙂

katyxq
31. říj 2014

@gepe tak sem mám dát desítky odkazů? Kdo umí číst a používat mozek, tak si to dokáže najít sám. Promiň, nemám chuť ani čas vypisovat víc kvůli lenosti (nebo čemukoliv jinému) ostatních, pro mě je jednodušší dát dva odkazy, od kterých se dá odpíchnout. Ono jakýkoliv, i odborný článek, nikdy nebude 100% objektivní, to je prostě nereálné. Každý má své zkušenosti, názory, podvědomí, které ho ovlivňují. Teď se loučím, mám jinou práci.

tajemna30
31. říj 2014

K dotazu zakladatelky - ručičky v tomto věku si prostě miminka do pusinky dávají, jsme na tom stejně. Dudlík - to je individuální u každého - nám opravdu kojení neulehčuje, takže snažím se dudlík dávat minimálně. Na druhou stranu dudlík odnaučím, ruku v puse ne. Ale to bych řešila až u staršího dítka, ne u 4 měsíčního že si dává ručičky do pusinky, to prostě patří k vývoji. Ale moje zkušenost je taková že u starší dcerky jsem dudlík odnaučila ze dne na den, naopak ruku do pusy si kolikrát dává i prvnáček, a to ty maminky budou horko těžko odnaučovat, tot můj názor.

gepe
31. říj 2014

@katyxq no vidis, kazdy ma mozek a na to Ty casto zapominas u ostatnich. Pa 🙂
@tajemna30 souhlas 🙂

alcar
31. říj 2014

@terinda
@gepe 😀 😀 😀 🤐

olusenka
31. říj 2014

@sjuzalinka
@bunny123 jestli si tam dává ruce, jako celé, pokaždé jiné prsty, tak bych řekla, že je to, jak tu bylo uvedeno, k vývoji. Prostě koušou hračky, ruce apod. Pokud se to ale bude opakovat a začne si do pusy strkat stále stejné prsty už delší dobu, to bych se už začala bát.
Náš syn si takhle začal na zhruba 5-6měsících cucat (a sát) prostřední dva prsty. Ze začátku jsme se tomu smáli, pak už méně, a dneska jsme z toho nešťastní. Budou mu brzo 3 roky, prsty si cucá a saje pořád, už má parádně křivé přední zuby. Odnaučit se nám ho to nepodařilo, ať jsme dělali všechno možné, teď už by zbývala snad jen ruka do sádry, jinak jsme zkusili snad všechno. Bohužel na začátku člověk neví, jak se to bude vyvíjet zda je to jen přechodné nebo to tomu dítěti vydrží. A to je ten problém. Syn dudlík moc nechtěl, a my se ani nijak nesnažili mu ho nutit, dudal chvilku asi od 4. do 5.měsíce a to ne nutně, jen občas, chvilku, dudlík rozhodně nevyhledával, spíš naopak.
Mám ještě mladší dceru, ta dudlík má skoro od začátku, a jsem za to docela ráda, když vidím syna. Prsty si necucá, tak uvidíme, jak to bude dál, i s odnaučováním atd. Co se týče dudlíku i kojení, tak je to docela "závislák" na rozdíl od syna....

katyxq
31. říj 2014

@gepe naopak, obvykle nabádám, ať ho lidi používají 😉

kaijko
31. říj 2014

@katyxq kdyz nekdo pouziva mozek a zdravy rozum, tak nepotrebuje cist Tvoje odkazy 😀

gepe
31. říj 2014

@katyxq vidis, ani jsi nepochopila co jsem Ti napsala. Lide ho pouzivaji, Ty vsak neberes v potaz, ze nekdo muze mit jiny nazor nez Ty, pokud ma tak ho hodis rovnou do kategorie cloveka mdleho rozumu bez vlastniho rozumu, mozku a mysleni. Chce to taky trochu skromnosti, tolerance a ucty k druhym, to Ti dle meho nazoru chybi. Zivot a oblibenost se nemeri poctem likes na webu.
Deti si prsty cumlaji, tak jako dudliky dudlaji. Je mi lito tazatelky, mela nevinny dotaz a hned se dozvi jak si zkazi dudlikem kojeni a ze ma kojit do skolkovyho veku atd. Vnimej taky ostatni, nejen sebe. 🙂 gep

jijulka
31. říj 2014

@katyxq WHO doporučuje kojení do dvou let věku dítěte i déle. Souhlasím. A když se tak řídíš doporučeními WHO, tak dovol mi tě upozornit, že WHO doporučuje i očkovat 😝
@sjuzalinka u tak malýho dítěte bych fakt řekla, že to je normální. A nenech se vyvést z míry, tady je to občas jako sekta, kde se netolerují dudlíky, Sunar, kočárky a nedejbože vlastní postýlka pro dítě 😕

katyxq
31. říj 2014

@gepe to jsou tvoje slova, ne moje ... nevíš nic o tom, co si o kom myslím 😉
@jijulka a to s tímto tématem souvisí jak?