Výška dítěte ve dvou letech. Jak to bylo u vás?

lilly67
20. pro 2022

Ahoj, kolik měří nebo měřily vaše děti ve dvou letech? Dcera měla na 18 měsíční prohlídce 78 cm a teď ve dvou letech má 82 cm. Podle tabulek, co jsem se dívala je úplně mimo průměr.

brumla21
20. pro 2022

Dcera 2 roky a 4 měsíce měří 84 cm

bervidka
20. pro 2022

První dítě 92,5cm ve dvou letech, druhé 82cm.

j.a.n.i
20. pro 2022

@lilly67 No, je malá, ale úplně mimo zas není, motá se kole 10 percentilu, ono ze dvou hodnot se toho moc usuzovat nedá, kor když tam může být nějaká chyba měření.

lilly67
autor
20. pro 2022

@bervidka a řešila se ta výška nějak?

gdpr
20. pro 2022

Moj ma 85cm tiez je kusok pod priemerom mal mat 87cm ale dr. nic nato nepovedala

j.a.n.i
20. pro 2022

@gdpr Tak co by na to taky měla říkat?

aspie83
20. pro 2022

@lilly67 já bych se tím nestresovala 😉 některé děti jsou trochu menší, hlavně holčičky... A tak strašně mimo zase není. Náš dvouletý je víc mimo 😀 má prozměnu 98 cm a nohu 25 🙈

shirilka
20. pro 2022

@lilly67 Syn ve 2 letech měřil úplně stejně, je malý drobný. V lednu bude mít 2.5 tak uvidíme kam se posune - řešila jsem to s doktorkou, chodí co 2m na přeměření a převážení, pohybuje se zatím nad tím 3 percentilem ale jakmile by klesnul pod, tak nás prý někam pošle...

kakba
20. pro 2022

Merim holky co ctvrt roku, 1.holka mela ve 2.letech 99cm, druha 89cm. Jestli je nekdo z rodiny malej, muze to mit po nem.

95newmommy2020
20. pro 2022

Syn měl 82 Cm v 18 měsících a 89 Cm ve dvou letech a za dva měsíce má 3 roky a má 96 Cm. Já mám 160 Cm a manžel 168 Cm. 😄 tak neocekavam dlouhana

bervidka
20. pro 2022

@lilly67 vůbec ne, já sice nejsem nejmenší - 173 - ale ještě v první a druhé třídě jsem byla úplně nejmenší ve škole - na pětileté prohlídce měla 102 cm a nejmenší ve třídě není 🙂

me_druhe_ja
20. pro 2022

Syn měl ve dvou letech 82cm, ve třech 91cm. Jsou mu tři roky a měsíc a na pohodu nosi velikost 92 ještě. Je prostě prcek,.ale roste.
Naopak dcera je proti němu obrovská, ta měla ve 20m už 86,5cm.
Neřeš...

rebe
20. pro 2022

To je úplně v pořádku, když jsou děti mimo průměr, ani dospělí přece nemají všichni průměrnou výšku. A to děti navíc nerostou všechny stejně rychle. Dokud je v normě, netrap se tím. Ono to má i své výhody, dcerka je ve třetí třídě a skoro jí nemusím kupovat oblečení, protože dědí po svých kamarádkách - spolužačkách. Po některých jí to oblečení ještě musím schovávat, než doroste.

katule1990
20. pro 2022

@lilly67 Syn měl na prohlídce v roce a půl taky jen 78 cm, teď ve dvou letech bude mít taky cca těch 82 cm. Doktorka to vůbec neřešila, syn je prostě malý a drobný, ale roste. Přitom je to kluk a my jsme oba vysocí (178 cm a 191 cm). Pravděpodobně se prostě vytáhne až později, důležité je, že roste 🙂.

kristyn86
20. pro 2022

Nase Eli mela ve 2 letech 80 cm a ve 3 letech 88 cm. Je tedy uz sledovana na antropologii. Ted nevim kolik meri,je ji 3 a trictvrte,ale stale ji narvu do vetsi vel.92. Vetsinu ma uz tedy 98. Jinak zalezi i na vysce rodicu a to jestli si dite drzi nejakou tu svou krivku.

lilly67
autor
20. pro 2022

@kristyn86 a kdy to lékařka začala řešit? No my jsme bych rekla normálně velcí :D já mam 167cm a manzel 175 cm. Na té 18 měsíční prohlídce doktorka nic špatného nerikala. Ale další kontrola je až ve 3 letech, tak prave nevím jestli raději v lednu nezavolat a nechat ji pro jistotu zkontrolovat.

knuffel
20. pro 2022

@lilly67 A co bys chtěla řešit? Sleduj si křivku, bude se držet +- na tom svém precentilu a klid.
Starší dcera byla prťavá, držela se stále na spodní hranici a co? Nic. Má 160, už asi nevyroste. Mladší je mimo tabulky jako druhý extrém, v 5 letech 127 cm. I na kluka pořez. A co? Nic.

vineta
20. pro 2022

@lilly67 Dcera teď má ve dvou letech cca 83 cm, doktorka na 18 měs. prohlídce (to měla dcera myslím
79 cm) říkala, že máme přijít ještě po druhých narozeninách, aby se ten růst překontroloval dřív, než až na té tříleté prohlídce.

kristyn86
20. pro 2022

Cca ve 2,5 letech to zacala resit. Ja jsem tedy mala,mam 152 cm. Ale pro jistotu nas poslala na antropologii. Jo,ale dcerka je po chemoterapii,tak je celkove vic sledovana

izz76
20. pro 2022

@lilly67 Mimo tabulky to určitě není,tolik měřila moje dcera. Teď je ji 8 let a měří asi 123-124,patří k nejmenším,ale není jediná malá. Nikdo to nikdy neřešil,nemá být po kom velká. Pokud poroste podle křivky,měla by dorůst do 158-160.

janule0123
21. pro 2022

@lilly67 podívej se na ty tabulky … kam pak dojde s výškou pokud bude růst dle grafu … jsi spis menší, manžel je stejně “vysoký” jako ty jen mezi muži.. takže extra vysoká by byt neměla ..

vercaaevzen
21. pro 2022

Dcera má 2 roky a 2 měsíce a má 81cm a 10,2kg, mimo graf je úplně se vším. Nikdo to neresi. S partnerem jsme oba malý. A jeho rodiče taky.

jako_mala_holka
21. pro 2022

Dcera ve 2 letech 95, teď má 2,5 a má myslím 98cm... Asi není naše, my nejsme vysocí 😄

alpakovo
21. pro 2022

@lilly67 v pátek máme druhé narozeniny a dnes jsme naměřili 91cm. Jenže u nás jsou všichni vysocí, i straší sourozenci

dendy88
Autor odpověď smazal
Zobraz
rotkapchen
27. pro 2022

Není zas tak důležitá okamžitá hodnota, jako vývoj v čase. Změr si ho doma co tri měsíce a zaznamenavej. Ve zdravotní průkazce mas vzadu percentilove grafy, tam si dělej krizky. Zpozornet bys mela, kdyz Ti klesne výška pod třetí percentil. Nebo když dlouho stagnuje na jedné hodnotě.
Moje první dítě (dcera) se léčí s růstem, jezdím s ni od roka do růstového centra v Motole. A tim padem pecliveji sleduji i oba syny.
Podle údajů, co jsi napsala, nevidím žádný problém, který by Te mel znepokojovat. Ale vidim, ze Te to nenecháva klidnou. Tak si dělej ty krizky do grafů, ať nemáš nervy 😉

lilly67
autor
28. pro 2022

@rotkapchen dekuji za radu☺️

muhehehe
28. pro 2022

Od toho je to průměr. Pod třetím percentilem není.

j.a.n.i
28. pro 2022

@muhehehe A ono ani to, ze pod tim tretim percentilem je, nemusi znamenat, ze se to nutne musi resit leky. Nismene zkontrolovat to, to je určitě dobré.

muhehehe
28. pro 2022

@j.a.n.i Samozřejmě, děkuji za doplnění ;)

Jinak ještě pro zakladatelku, když už padl dotaz na nějakou vlastní zkšenost - vždycky je někdo větší a někdo menší, průměr je prostě průměr.. Někdo nejmenší ve třídě být musí ;) Nejdůležitější je, že to dítě zhruba kopíruje tu růstovou křivku, a není tak podstatné, jestli je pod tou střední čárou nebo nad ní a jak moc, ale že jeho růst má určité tempo.

Jinak pro uklidnění, třeba můj prostřední syn měl v 18ti měsících 74 cm a ve dvou letech 78, žádnou diagnózu, natož medikaci nemá. Ale tohle už ,,pod tabulkou" je, takže pozorován (proběhlo několik vyšetření) v té době ohledně růstu byl, to ano. U nás ale bylo důvodem spíš to, že se v jednu dobu, ještě před tím rokem a půl, s růstem úplně zasekl a nerostl v delších časových úsecích skoro vůbec. Ale vše vyšlo ok. V září půjde kluk do školy a teprve nedávno pokořil metr výšky, je zdravý a velice akční. Buďte v klidu ;) Takových drobnějších dětí je...

Standardně se vyšetřují děti pod tou nejnižší křivkou kterou v tabulce vidíte, to je právě ten třetí percentil.