Zlaté řetízky dětem, dáváte? Od kolika měsíců / let?

ivarei
19. led 2012

Dáváte dětem zlaté řetízky? Od kolika měsíců/let? Zvykly si děti dobře? Často vidím řetízky i na miminkách, proto mě zajímá váš názor 😉 .

amallie
24. led 2012

mně se to líbí u holčiček, ale nedávám, ač jich máme několik od křtin, bojím se, aby si ho nestrhla, nebo se za něj děti netahaly
ale nic proti nim nemám, pokud se jedná o zlato, žádný jiný kov bych dítěti na krk nedala, aby se ještě neuškrtilo

kachen
24. led 2012

Pokud to neni tlustej retez s modlici se Madonou, tak na tom nevidim nic spatnyho. Moje dite teda nema, ale kamaradky mala ma od narozeni ve tvaru hodin s rucickama, kdy se narodila a prijde mne to mily. Akorat toho okradeni bych se bala, protoze to je ted hodne oblibeny sport urciteho etnika. 😠

anieanne
24. led 2012

Nelíbí se mi to, nedala bych, a už vůbec ne zlato...

mitote
24. led 2012

tak pokud budu mit holcicku, tak dosane k narozeni urcite nausnicky a retizek pak asi take nekdy, ale bude ho mit spise jen na nejake udalosi - oslavy atp. Ale urco sperky jen z bileho zlata. Jine s manzelem nemame radi.

evulka25
25. led 2012

mám chlapečka a nenosí nic, nelíbí se mi to, u holčiček bych dala tak ještě ty naušničky, jinak nic. Občas vídám dětičky, co mají v roce, zlatý náramek, našnice a řetěz kolem krku 😲

kathy.skal
25. led 2012

Mě to přijde pro děti nevkusné. Jsou krásné a roztomilé samy o sobě, šperky a obzvlášť zlato, jsou podle mě k těm ňuňátkům neúměrné - zdospěláčťuje to.
Holky dostaly od prababičky k narození zlaté přívěsky - mám je v šuplíku a hodlám jim je dát, až z toho budou mít rozum a budou si toho vážit jako památky na prababičku. Naušničky dostanou, až si samy řeknou. 😉

acacia
27. lis 2012

Náušnice plánujeme hned jak to půjde, tedy po očkování. Ke křtu dostala křížek, ale nosit ho nebude ještě dlouho. My jsme dostávaly jako děti zlaté řetízky (na nošení) jen na Štědrý den, mám na to vzpomínku, líbilo se mi to, takže to budeme taky praktikovat patrně.

janisekpanda
6. říj 2015

Mělo by se jednat vždy o pravý kov. Zlato nebo stříbro. U různých slitin může dojít k alergickým reakcím. A souhlasím s Evulka25. Naušnice u holčičky stačí. 🙂

hojda
6. říj 2015

Nikdy člověk nemůže vědět, kdy a kde se za něj dítě někde zachytí, takže ze mě ne, až u větších. Pokud je dítě dostate, tak bych schovala jako památku a dala až budou větší.

korny54
27. pro 2015

Ano dávame naše malá má již od narozeni,, neměla žádné problémy ba naopak byla na něj moc zvyklá k
když si ho nechtěně roztrhla ..ted však sejive školce ztratil bohužel je nám to líto paní učitelka řekla že za řetizek si ručí maminka sama hm :((((..

andy80
27. pro 2015

Za mě až do školy. Do tří let mi to přijde úplně nevhodné, může se někde zachytit a neštěstí je na světě, ve školce řetízky mít děti nesmí, takže pak až ve škole. A přijde mi zbytečné dávat zlatý, když ho ztratí je to škoda.

bartovka83
27. pro 2015

Moje děti dostaly řetízky na vítání obcanku. Nosily je brzy, nepamatuji si přesně, ale cca. kolem roku a žádný problém nikdy nebyl. Jsou tenoucke, takže uskrceni se nebojím. Dceři je osm a má ho stále, sundavame ho jen v létě na tábor. Syn ho momentálně nenosí, protože ztratil písmenko a bez něj se mi to nelíbí. Je to věc názoru, mě se to líbí a děti si za něj nikdy netahaly.

ivankasedlackova
27. pro 2015

Maly má zlatý nosil ho roztrhl ho teď má stříbrný ale jak pujde do školky sunda i stříbrný je zvyklý ssam ho chce

barcaeliska
24. črc 2020

Opravdu nerozumím ženám, co tady píšou že řetízek by nedali dřív než 2 letemu dítěti protože by se mohl uškrtit ale prstýnek ano. Asi si ne uvědomujete že prstýnek by dítě mohlo spolknout 🤦‍♀️