Opravdu je tak velký hřích ohřívat příkrm v mikrovlnce?

jkur
12. bře 2015

Opravdu je tak velký hřích ohřívat příkrm v mikrovlnce? Zkusila jsme to jednou a oproti vodní lázni to je za 30 sekund ohřátý. Všude to ale nedoporučují.

lv
12. bře 2015

Já používám.

happylenulka
12. bře 2015

Já jsem odpůrce mikrovlnek. Takže za mě ne.

kajalka
12. bře 2015

Též jsem odpůrce. Neohřívám tam ani sobě, natož dítěti. A už vůbec né v plastu, pak se z něj uvolňují karcinogenní látky.

lucifereeek
12. bře 2015

já bych tam malému miminku nikdy nic neohřívala, nejen že se to nerovnoměrně ohřeje, tak pokud tam dáš třeba jídlo nebo mlíko tak spálíš všechny dobré látky co v tom jsou. Samozřejmě každého věc, ať si každý dělá po svém ale já rozhodně ne!

jkur
autor
12. bře 2015

děkuji za názory, já to jen jednou zkusila když malej řval a příkrm byl chladný, asi to nezačnu používat pravidelně spíš jen ve výjimečných situacích

evcann
12. bře 2015

@jkur já u prvního dítěte normálně využívala a je to naprosto zdravé dítě a u druhého budu též, ja na tyhle typy řečí o škodlivosti moc nejsem, to byste rovnou mohla mobil používat tak 100 od dítěte, aby mu to neškodilo, nezapínat televizi v jeho přítomnosti, počítač také ne atd. je to nesmysl. Z jídel by mohl tak pár věcí jinak je to školivé, hračky raději vůbec nekupovat atd. Pokud jde o nerovnoměrnost, tak stačí mít např. lepší mikrovlnku a nebo to promíchat. S rozumem jde všechno líp 🙂

hojda
12. bře 2015

Vždycky se musím zamyslet nad komentáři k různým věcem, které se z nějakého důvodu nedoporučují pro děti (nebo se o tom vede diskuze, zda to škodí nebo ne) a skoro vždy se tam objeví odpověď. Používáme a máme úplně zdravé dítě, nebo dávám a dítě nemá žádné problémy. To si jako maminky představují, že všechny škodliviny fungují tak, že se to okamžitě projeví? Ano, může to být tak, že někdo je tak citlivý, že má okamžité reakce, ale většinou je to tak, že se ty škodliviny v těle několik let hromadí a projeví se to až za x roků a pak člověk marně pátrá po příčinách různých nemocí.

evcann
12. bře 2015

@hojda mě zase vždycky zaráží jak maminky vědí kdy se to přesně projeví a jak moc je to škodlivé 🙂 to byste nesměla nic, víte kolik vlivů vám ovlivnuje život? to byste nesměla nic a ani nechodit ven atd., naopak si myslím, že přehnané chránění tímto způsobem je spíš na škodu.

lennus
12. bře 2015

@jkur Přiznám se, že taky nejsem zastáncem mikrovlnky, ale na mateřské jsem trochu zpohodlněla, takže ohřívám. ☹

hojda
12. bře 2015

@evcann Jsou dvě varianty, buď už je to vědecky prokázáno a pak to ty maminky vědí. Pak argument používáme a nic nám není je naprosto zcestný (krásný příklad jsou chodítka, tam pozitivní vliv není vůbec žádný a v komentářích to čtu pořád). Nebo se ještě neví, jestli to škodí nebo ne a v podstatě je generace, která to zkouší pokusným králíkem 🙂 . Pak je třeba u dětí na místě se řídit principem předběžné opatrnosti. Některé věci ovlivnit jdou a některé ne, ale každá maminka to má ve svých rukou, jak s tím pro dobro svých dětí naloží.

happylenulka
12. bře 2015

holky, zkuste si takový test. Na vatu si nasypte semínka řeřichy. Udělejte si 2 misky. Jednu zalívejte normálně odstátou vodou z kohoutku a druhou studenou vodou, kterou jste předtím ohřáli v mikrovlnce.... Mně to jako důkaz stačilo.... jo a to že něco je či není škodlivé se na tělu může projevit klidně až po 20ti letech.... určitě to není tak, že si dám jídlo z mikrovlnky a druhý den mi vypadají vlasy ;) ale tak je to se vším.... když se budu cpát uzeninama od rána do večera, tak mě taky neklepne za týden, ale za 5 - 10 let určitě ;)

japona
12. bře 2015

Vše běžně ohrivame v mw. I vodu pro přípravu UM. Jídlo stačí promíchat, aby nebylo nerovnomerne prohrate. Kde VŠUDE to nedoporučuji? Články typu, že mw porušuje harmoniii vody atd. snad nikdo normální nemůže brát vážně🙂

lenka5731
12. bře 2015

@evcann před 50 lety nebyly škodlivé ani cigarety ...

frantiska85
12. bře 2015

Ohřívám v MW vše. jen je potřeba dobře promíchat, nebývá to rovnoměrně.

zunem
12. bře 2015

@happylenulka Důvěřuj, ale prověřuj... Zkoušela jste přímo? Mám experinety velmi ráda, takže jsem zkusila. Jak s řeřichou tak i hrachem... Výsledek byl naprosto překvapující, protože to co jste napsala se nezakládá na pravdě.. a nebo máme zázračnou mikrovlku :D

happylenulka
12. bře 2015

@zunem ano zkoušela. a ne jen z řeřichou. řeřicha zalévaná odstátou vodou vyrostla rychle, krásně. řeřicha zelévaná vodou z mikrovlnky začala klíčit později a rostla déle a celkově byla taková unavená. podotýkám, že jsem si měřila i stejné množství vody, aby ta jedna nebyla zalévána málo, ta druhá hodně. zkoušela jsem to i s alfa alfa klíčky, s mungo fazolkama,.... vždy stejné výsledky....

happylenulka
12. bře 2015

@lenka5731 dokonce i rentgen se dělal těhotným 🙂

berenika39
12. bře 2015

@happylenulka třeba tu, a jinde - s tou "zničenou vodou", to je hoax, delší dobu propíraný všude možně...teplo je teplo, teplá voda je teplá voda, stále stejná.
http://ceskapozice.lidovky.cz/uz-je-to-tu-zase-...

ohřívám, používám, ne všechno, ne stále, v mw nevařím, bo to neumím, ale ano, běžně používám.

zunem
12. bře 2015

@happylenulka Tak v tom případě je důležitý typ mikrovlnky. 🙂

berynka
12. bře 2015

z mikrovlnky strach nemám, vyjde tam i kvásek 😉

happylenulka
12. bře 2015

@zunem zajisté, já zvolila typ žádná mikrovlnka. už před šesti lety ;) a vracet se k tomu nehodlám.

anjelita
12. bře 2015

Co se bezne nevi je ze jidlo ma elektrickej potencial, kterej je moc dulezitej pro spravnou funkci tela. Telo je jedna velka elektrarna a pokud chceme mit z jidla nejvetsi uzitek a dodat telu to co potrebuje, melo by se vyhnout mikrovlnce.

japona
12. bře 2015

@anjelita To zní zajímavě. Mohu poprosit o zdroj této informace? Děkuji

cabo
12. bře 2015

S mikrovlnkou problem nemam,takze za me ano. Ohrivam prikrmy bezne. I jidlo pro nas.

anjelita
12. bře 2015

@japona ja to studovala roky zpatky, ale nasla jsem o tom neco na ted googlu http://greenphactor.com/green-nutrition/electri... nevim jak to najit na ceskych webech

punky
12. bře 2015

nemame nepouivame pred dvema lety jsem ji vytahla ze sklepa umyla a darovala na charitu

bubbligum
12. bře 2015

Tady je vyjádření Světové zdravotnické organizace: http://www.who.int/peh-emf/publications/facts/i... Pokud neumíte anglicky, šupněte si to do překladače. 🙂

veronicka89
12. bře 2015

Tak ja mikrovlnku nemam , zkousim to par let bez ni 😀 a zatim mi to nejak nevadi 🙂
Az bude mimco jist , premyslela jsem ze bych poridila, ale nejsem si jista.. kdyz se to da zvladnout bez toho asi budu radsi bez ...

@evcann
Tvuj nazor ti nikdo nebere, ale argument, to bychom nemohli nic je blbost 🙂 dle meho nazoru.
Ptz kdyz by si to clovek rekl se vsim a u vseho - no fuj ...

Ja bych to formulovala jinak. Kolem nas je v dnesni dobe tolik ,,hnusnych,, chemickych a skodlivych faktoru, ze kazda vec , ktera tento dopad aspon eliminuje a MUZU ji JA sama ovlivnit - udelam ji 🙂 !!!

Nepouzivat mikrovlnku, nezit ve spinavem prostredi a prachu, tridit odpad, pouzivat co nejmene chemie 🙂 at uz na cisteni nebo kosmetiku 🙂

Nejsem zadny LESNI - PRIRODNI clovek, jen se nekdy zamyslim nad vecma zda by mi moc ublizilo/omezilo pouzivat neco mene skodlive 🙂

bubbligum
12. bře 2015

Nejzdravější je nepoužívat teplo k přípravě pokrmů vůbec. Protože ne mikrovlnka, ale teplo ničí vitamíny! A je jedno, jestli je to teplo z ohně, z elektrického sporáku nebo z mikrovlnky.

anjelita
12. bře 2015

@bubbligum mas pravdu, ale neni to tak u vseho. Napriklad mrkev dodava telu jiny vitaminy za syrova a jiny vitaminy po ohrati. To samy rajce atd. Takze je lepsi pul na pul.