BW 04/11

babyblue2
4. srp 2011

Tak jsem se rozhodla založit novou diskuzi ze staré...strašně se mi po vás holky stýská a chci si s vámi povídat i nadále,jen bez nadávek,osočování a těch dalších nepříjemností...tak snad to vyjde a my opět "sejdeme" 😉

lentilkaj
30. zář 2011

http://martyndk.blog.cz/rubrika/ockovani

Komu není očkování lhostejné, lepší být informována dříve než se stane nějaký průšvih.

raduzka2011
30. zář 2011

@lentilkaj díky za příspěvek, ale věř, že to jak se to včera stalo,jsem si ten tvůj odkaz okamžitě přečetla...a pak celou noc nespala. Damík je "zatím" v pohodě...a do toho centra zkusím zavolat, abych řekla pravdu, tak jsem ani nevěděla, že něco takového existuje. Když to člověk nepotřebuje, tak to prostě neřeší.
S doktorkou jsem velmi spokojená, u nás to není jak na běžícím páse. Vždy se ptá jestli je Damík v pořádku, jestli nebyl nemocný, jestli někdo není nemocný doma, vždy si ho ještě poslechne.
Jinak nešlo o spletení toho, že by sestřička špatně vakcínu přečetla, nevím jestli šlo o pochybení doktorky nebo sesřičky, protože doktorka má vždy kartu a sestřička očkovací průkaz a myslím, že by se měli vždy navzájem kontrolovat. Když doktorka řekne, že by měl dostat třetí Synflorix a sestřička vidí, že už tam u něj má 3 nálepky, tak by na to měla doktorku upozornit a né jít slepě za zavelením, prostě normálně jí řící, že třetí má být Hexa a né Synflorix. No bylo to určitě i moje pochybení, že jsem se měla o to více zajímat a třeba na to upozornit doktorku i já...no každopádně i já mám teď povinný očkovací kalendář a vše si teď pořádně ověřím a zkontroluji.
Doktorka mi dopoledne ještě volala, jestli je vše v pořádku, samozřejmě se ještě jednou omlouvala...ale řeknu vám není to teda rozhodně nic příjemného, takže holky radím kontrolujte i vy svého lékaře, protože jak jde vidět, tak si ani lékaři nedokážou vše ohlídat, jsou to prostě taky jen lidi...bohužel!!!

babyblue2
autor
30. zář 2011

@raduzka2011 Ahoj holky,teda Raduzko,to je mazec co se ti stalo....popravdě řečeno nám se to taky málem stalo-byly jsme na posledním přeočkování a doktorka mi říkala,že teda máme přijít za měsíc a bude další přeočkování.Mě to zaskočila,ale sestřička byla rychlejší a doktorku upozornila na to,že už ne.Nevím,co bych na tvém místě dělala,asi už bych jí nevěřila a možná bych i změnila doktorku.To by se opravdu stávat nemělo.Já už bohužel s očkováním Karolíny nic nenadělám,ale příště budu pozornější a rozhodně nenechám píchnout nic navíc.....Myslím si,že takové informace,co sem dávala odkaz Lentilka,tak by se měy více šířit.Aby měli rodiče dostupné všechny informace a mohli se zařídit podle svého vědomí a svědomí

My dneska půl roku :o)))A dala jsem dneska první příkrm...první lžičku vyplivla,ale ta druhá jí celkem už jela.a dvě a dost a byla celá zprskaná 😀 😀

lentilkaj
30. zář 2011

@raduzka2011
Věřím, že jsi z toho nespala. Já bych určo taky strážila malou. To, že je Dr. jinak velmi pečlivá je fajn, ale jak je vidět, je chyba nejspíš na straně sestry. Dr. vzala co jí sestra podala a v tom případě tam ta sestra nemá co dělat.
Možná budu vypadat, že jsem v tomhle směru ujetá, to jsem - to se klidně přiznám. Když jsem měla jen Danču, taky jsem důvěřovala naší dětské a prostě jsem si nabila hubu. A už taková nebudu ať vypadám jak vypadám.
Naštěstí mě asi naše nynější dětská chápe a bere to.
To, že je Dr. taky jen člověk - to jistě. Ale měli by si lékaři vše hlídat a neudělat nic co by neudělali svým dětem. Myslím, že tohle by se u jejich dítěte nestalo.

ireeena
1. říj 2011

@raduzka2011 Teda to je příběh s tou vakcínou ☹ To je teda síla ☹ Hlavně že damíkovi nic není a když si to doktorka zjišťovala, jak si říkala... Ale určo ještě zavolej tam,jak dávala Lentilka odkaz...já teda ztím nevím,co to je, neb jsem to ještě nerozklikla... nestíhám 😉 Ael říkala jsem si, že už vám sem musím napsat.

Juli už skoro nemá rýmu, občas ještě kýchne, ale je to vcelku dobrý. Asi že se mi do ní povedla nacpat vitamin C v jablíčku - no nevařeném,protože varem by tam žádný Cčko nezbylo, že jo...ale snesla to - teda v domácí rýžový kaši, jinak samotný jablko teda zatím dost odmítá-. Kromě toho, když si může žužlat.

Jinak gratuluju k půl rokům 🙂 A Káji k lezení, to je bomba 🙂

Lentilko a co se stalo s Dančou? Teda jestli to chceš psát... Já taky důvěřuju doktorce, mám na ní dobré refence, ale je to jasné - doktorka má taky svůj pohled, a pak doporučuje to, co se jí zdá. Mě třeba říkala, ˇať používám Bebu nebo Nutrilon...musím Bebu kvůli HA a teď i AR, ale jinak, kdyby byla Juli úplně bez rizika alergie jdu normálně do Sunaru...je to klasika.
Je fakt, že sestra by to měla kontrolovat asi víc, jak píše Lentilka...ona to chystá...ale ten lidský faktor tam je vždycky, není to stroj...i když jestli se může splést u očkování, toť otázka...jasně že jako mámy řeknem NE, ale popravdě se to může stát jako s čímkoli ☹ ☹

ireeena
1. říj 2011

Tak holky,
Juli dneska příkrmům moc nedala...nevím,asi neměla den? Stalo se vám to někdy - kdo už přikrmujete? Myslím,že Raduz nedávno psala, že nechtěl malý baštit...
Juli dneska akorát banán dopo, a pak nechtěla moc ani oběd, ani na večeři kaši... 😖

babyblue2
autor
3. říj 2011

Ahoj holky,máme za sebou víkend a bylo moc fajn.V sobotu jsem dopoledne vyhnala chlapa s Karolínou ven,abych si mohla koenčně pořádně uklidit a odpoledne jsme jeli na zápas.Byly jsme se tam po okolí projít..neuvěřitelně se to tam změnilo.Krásně to tam spravili,je tam hřiště pro dětí a moc hezké prostředí.Kdyby to nebylo 50 minut cesty,tak tam chodím častěji 🙂 Včera jsme se byli podívat na farmářských trzích a byla jsem z toho nadšená,sice je známa chodíme časato,ale tohle bylo moc velké a i zdravá výživa.Super,tak jsem nakoupila zeleninku pro Káju a nějaké jogurty a tvaroh.A odpoledne mě vytáhla kamarádka na Slavnosti vína.Chlap je na zápas,tak jsem aspoň nebyla sama.Takže se mi to líbilo.Akorát jsem večer odpadla v devět 🙂
A bolí mě zuby ☹ Karolína má třetí den mrkvičku a je to sranda-vždycky je celá ubryndaná.Dneska zkusím brambor a uvidíme.Jen jsem se chtěla zeptat,jak moc husté nebo tekuté?

Díky a hezký začátek týdne 😉

jankadudova
3. říj 2011

@babyblue2 Ahoj. Brambor urcite zamichej s tou mrkvi, protoze samotny je prilis "vazky". I kdyz jsem to udelala s mlekem jako kasi, tak zezacatku samotne brambory Maxik nejedl. Takze jestli brambor, tak s mlekem ala kase nebo s nejakou zeleninou, ve vasem pripade s mrkvi🙂

jankadudova
3. říj 2011

@ireeena Ahoj. Uz jsem to tu taky myslim psala, ze prichazi dny, kdy to mrne bojkotuje temer vsechno...me je na tom nejvic lito toho jidla, ktere prilis dlouho nevydrzi. Ale kdyz nechce jist, tak dam mleko. Dnes napr Maxik odmita mleko v obvyklych davkach. Tak davam caj a dam na radu moji maminky "hlad je nejlepsi kuchar". Co s nim taky jineho? Vsak si vezme az bude potrebovat🙂
Takze jo, stava se to, ze mrne proste nase snazeni o prikrmy bojkotuje 😉

babyblue2
autor
3. říj 2011

@jankadudova Díky za radu :o)) Zkusíme tedy s mrkvičkou :o) Dneska je tady hezky,tak vyrazíme na nějakou velkou procházku,až se berušák vyspinká.To počasí je perfektní,takhle to miluju-podzim,babí léto,barevné listy,sluníčko a nádherná vůně podzimu :o))) Musím si to užít,dokud to jde :o)

ireeena
3. říj 2011

@babyblue Taky bych radši zkusila zamíchat...Juli to třeba nejdřív moc nejelo,když jsem jí poprvé dala víc brambory do mrkve. Ale u každého to je jiné... jenže přesně pak je to tak jak říká @jankadudova Je mi líto toho jídla...sice ho nejsou mraky,ale i tak. Nejvíc mi zatím bylo líto asi kaše,kde měla i mlíko a celý jsem to vylila, protože s tím mlíkem už to člověk neuschová ☹ Ale i tak. Já to nechávám tak na dva dny kdyžtak, víc ne. Jenže když si pak něco předvařim dopředu rovnou do lednice a nedám zamrazit - mrkev už mám raženou na kostičky od mamky a nějak mi přijde divný ji dvakrtá zamražovat, když ji pak uvařím a rozmačkám.

Zkoušíte i třeba špenát nebo co dáváte? my zatím jedeme ma mrkev,brokolice - bud s bramborou nebo rýží. Květák jsem zatím nezkoušela, přijde mi,že bude dost nadýmat ☹

ireeena
3. říj 2011

@babyblue2 Taky miluju to barevný listí, jen si to užijte,holky! 🙂

babyblue2
autor
3. říj 2011

tak mrkvičku s bramborem jsem koupila ve skleničce,nechtělo se mi s tím piplat....nebyl čas :o) A chutná 🙂
Byly jsme venku pět hodin a užívala jsem si toho báječného počasí,kež by to vydrželo co nejdéle.Byly jsme v oboře na prasátka,Karolína usnula,tak jsem si sedla a četla...ten den se mi moc líbil.Jestli bude zítra hezky tak vyrazíme zase,ale třeba někam jinam.
Ve čtrvtek jdeme poprvé na plavání.jsem strašně zvědavá,jaké to bude....Něco jsem se vás chtěla zeptat,ale mám děravou hlavu :o((((Jestli si vzpomenu,tak ještě napíšu.Jinak dobrou 🙂

babyblue2
autor
3. říj 2011

Už jsem si vzpomněla na co jsem se chtěla zeptat.....jak přírmy ohříváte?V mikrovlnce,vodní lázni,kastrůlku? Já nevím,ale ačkoli jsem toho dost přečetla,tak jsem pořád tak nějak tápající a nevím,kolik, a jak.....

ireeena
3. říj 2011

@babyblue2 Jee,tak to jsi měla pěkný den! To je super! Já je teď většinou ohřívám v mikrovlnce - když to mám z ledničky a když mi to vystydne a předtím jsem to uvěřila, tak to přihřívám většinou ve vodní lázni - vezmu větší misku,ohřeju vodu v konvici a naleju do ní. Pak mi to třebai i během jídla moc nestydne, nebo to vyndám, a pak zas vrazím zpátky, když to stydne...

ale Julie teda dneska ne večer bojkotovala i kaši - to je ještě NESTALO 😒 ☹ Nechápu to...sní třeba pět lžiček, a pak bulí... No nic jinýho jsem jí nedala, hlad jí naučí...jen napít jsem jí dala, to joo... Ale vůůbec to nechápu,co se stalo ☹ A celá kaše šla navíc zase do záchoda 😠

babyblue2
autor
4. říj 2011

@ireeena Díky,možná si Julinka postavila hlavu a chce zpátky mlíčko..já si myslím,že to se tak prostě stát může,jak psala Janka..mají období.Ale nemůžu říct z vlastní zkušenosti. A jak ses ptala na to,co holky dávají....tak po bramboře vyzkouším dýni,když je jejich sezona a pak taky brokoldu a cukinu...samozřejmě postupně...na tom kojeni,net tam má paní tabulky s vhodností potravin pro jednotlivé měsíce,tak pojedu tak nějak podle toho,ale asi hlavně dle toho,co bude zrovna k mání :o))
My máme zase šílenou noc...v noci bezdůvodný půlhodinový neutišitelný řev...kdo ví,co jí je..asi ty zoubky.Včera jsem se koukala a vypadá to,že se to tam připravuje...

ireeena
4. říj 2011

@babyblue2 Třeba jsou za vším zoubky, potvory...i zo vaším řevem i za naší lžičkou. Mě nejde se jí podívat na dásně a asi bych tam ani nic nepoznala ☹ Ale včera jsem našla na netu pár příšpěvků o tom,že jí může vadi lžička v puse kvůli zoubkům...
Nezkoušela jsi už nějaký ty homeo na zoubky nebo ten gel?

No jsem zvědavá na dnešek, držte mi palce.

babyblue2
autor
4. říj 2011

@ireeena Já jí tam koukám,když vříská 😀 Karolína právě tu lžičku "kouše" při jídle...Homeo jsem nezkoušela,ale jednou ten Calgel,ale přijde mi to na prd,protože to hned slízla.Tak nevím,jestli to bude mít nějaký význam....

Holky dneska mi přišel balík věcí pro Karolínku..paní prodávala bodíčka atd po své dceři a všechno za 10,- - 20,- za kus.Tak jsem si říkala,že to bude nějaké hodně jeté a vypadají úplně úžasně,skoro jako nové.Tak jsem nadšená!A má to i na jaro,protože některé jsou i větší.Teď tady drandí po zemi (většinou teda zpátečkuje,ale aspoň se už trochu sama zabaví 🙂

raduzka2011
5. říj 2011

Ahoj holky,
tak jsem dostala tip, ze jde zde zalozit soukroma skupina, aby jsme se mohli "poradne" vyjadrit :D, tak jsem ji zalozila.
Pokud chcete mit take vice soukromi, tak prosim prejdete sem: https://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skup..., jako clenove, ktere jsem tam zadala by jste meli mit pristup..kdyby se Vam odkaz spatne zobrazoval tak zde je cesta: Modry konik, Forum, Soukrome skupiny, BW 04/11

Tak preji hezky den!

petspi
11. říj 2011

Ahojky holky,
tak jsem se sem konečně také zaregistrovala a doufám, že mě mezi sebou rády uvítáte - vídaly jsme se na BW duben 2011 - bohužel mě teď skolila ošklivá nemoc a byla jsem dva měsíce úplně mimo dění veškerého světa, takže mám co dohánět. Ale snad už to bude lepší a budu sem chodit pravidelně 😎
Všem přeji krásný den, i když počasí už nám moc nepřeje.
Vaše Petspi

volantka
17. říj 2011

Ahojda holky, tak se po delší odmlce hlásím.Máme nový internet, který nám pořád konečně chodí!!!!!!! Jupíííííííí!!!!!Takže budu chodit častěji.Dřív to dlouho trvalo, než jsem se někam dostala,ale tady teď kliknu a jsem tam🙂) @ireeena Mě taky malý občas nechce baštit, rostou nám zoubky 😕 .Tak mu je vždycky potřu Mundisal gelem, a když to nezabere tak dám Panadol sirup-ten dávám jen na noc/aby jsme se vyspali.Mívá taky i teplotu třeba 38, takže mu to uleví i tak🙂Zatím jsme dávali teda Panadol jen dvakrát, a zoubky už jsou vidět naznačený tam takový bílý čárky, takže už je má asi z nejhoršího prořezaný. 😉 malý mi nechtěl ani kaši, ani mlíko z lahve ani z prsu ani čaj nic.Až když ten panadol asi po půl hoďce zabral.Taky mu asi vadila lžička v puse☹Ale neboj, když bude mít hlad tak si veme aspoň něco🙂

@petspi Ahojda, vítej opět mezi námi.-)

No jdu mrknout na ten odkaz🙂