Čím vás dokáže vytočit jiná maminka?

dzejdy
19. únor 2016

Nedávno jsem mluvila s bezdětnou kamarádkou a začala mi vyjmenovávat co jí všechno rozčiluje na matkách a mateřské. 😒 Zajímá mě, čím nejčastěji dokáží vás vytočit jiné maminky? 😀

terinda
19. únor 2016

Vytáčí mě extrémy a šílenství, kolem kojení, očkování, vaření, výchovy apod.

veronikav31
19. únor 2016

@koncita já jelikož dávám UM, tak mám vždy převařenou vodu termosce, tak vezmu dudlík,přeleju horkou vodou, nechám zchladnout a je to 😀

nonnni
19. únor 2016

@karlajasmine dite muze mit imunitu proti bacilum, ale nema imunitu proti Streptococcus mutans, coz je bakterie, ktera zije v dutine ustni dospelych a na deti se prenasi prave olizovanim lzicek, dudliku a podobnych prasaren. Je uplne jedno, zda jde o dite kojene, nebo nekojene. Dalsi hnus je olizovani detskych rucicek od zbytku jidla, ktere okamzite skonci v puse ditete.

Zaklad prevence je dite a diteti nic neolizovat a postarat se, aby clovek sam nemel v puse kazy.

janicka.h
19. únor 2016

Jak píšete holky. Mě taky vytáčí ty patvary 😀 těhulka, mimísek, manža...a co třeba ovulka. Tak to je něco 😀 upřímně řeknu, že jsem tohle nikde jinde neslyšela než tady. 😀 a taky to,jak je teď strašný trend šátkovat a kojit až pomalu do 6 let.Ty to neděláš?? Jsi divná. Já mám o nošení dětí v šátku svůj názor a taky ho nikomu nevnucuji.

78marcela
19. únor 2016

@gracinka7
@lv
@foxisssss
@lucyp13
@deniorlik proc jsou tehu a kojo ultimatne nejhorsi slova? Ja, ac by me nenapadlo rict prujmik nebo hlenik nebo mazlenicko atd, tak tehu a kojo pouzivam bezne. Nechce se mi dokola psat kojenecka voda, ale proste kojovoda, nebo psat v tehotenstvi, ale proste v tehu. Zkracovani slov je naprosto bezny prostredek jazykove ekonomie.

sara84
19. únor 2016

Co me vytaci? Kdyz se dovim, ze mam nevychovane dite, kdyz na navsteve odmitl cokoladu (nema ji rad) kdyz podle tchyne je nevychovany kdyz ji nechce dat pusu (kouri a smrdi jak tchor a ja taky opusovani nesnasim) a tak podobne.. A do materskeho centra nechodim, neb vozim dite v kocarku, na zadku ma papirovou plenu, neznakuju atd, tak jsem divna.. ale jako jedna z mala mam 2 deti, divoke deti 🙂 a kojila jsem jen do 2let, kdyz normalni je do 3-5. No asi jsem z jine planety...

zuzineckah
19. únor 2016

@sara84 3-5 😀 jj, taky mě jedna maminka poučovala jak jsem to nezvládla, zatímco jí visel na prsu 6 letý kluk 😀 no jsem se pobavila opravdu dobře tehdy. Mě nevadí, že bezostyšně ládovala mateřským mlékem školáka na hřišti před dětmi, ale vadí mi, že si dovolí považovat za nenormální, že někdo kojí rok nebo dva a ještě to řekne nahlas a s opovržením 😎 ale, po tak dlouhém kojení se nedivím, že mozek odchází... 😀

zuzineckah
19. únor 2016

@78marcela jsou to strašný slova, stejně jako manža, příťa a další zkomoleniny bez ohledu na ekonomii nebo délku 😝 😀

makynaeliska
19. únor 2016

@zuzineckah tak ja snesu tehu protoze to pisu taky jelikoz me nebavi psat porad tehotenstvi .....

vitoriova
19. únor 2016

@gracinka7 jooo tak to mi mluvíš z duse! Co tady se někdy dočtu....kdyz jsem ještě nemela dítě tak mi to desne vadilo,říkala jsem si,ze to asi nechápu,ale chápu,pocit mam porad stejný...i ted když mam 19-ti denní holčičku...

zuzineckah
19. únor 2016

@makynaeliska ...no jo, těhu by snad ještě šlo skousnout, obzvlášť v psaném projevu v diskuzi. Ale když jsem slyšela jak si paní v lékárně říkala o "jeden ovu testík a jeden těhu testík", tak jsem šla do mdlob 😠 Proč ze sebe lidi dobrovolně dělají takové trotly to nechápu...

petrasipkova1
19. únor 2016

Cim me nekdo dokaze vytocit? Asi tim, ze proste chybi tolerance, nepochopeni toho, ze nikdo nebude stejny, ze se veci daji delat ruznym zpusobem, ze neexistuje jen jehojedna svata pravda. Kojo,tehu a kocarkovani asi taky nekdy pouziju, asi i ten dudlik jsem uz jednou olizla a asi jednou i ruku, kdyz jsem nechtela brokolici na paradnim tricku, mala spi se mnou, prso ma i jako dudlik, nosim ji kdyz nechce byt sama, nenechavam brecet,kdyz jsme venku s kamaradkama, fakt se snazim nemluvit jen o detech,plinach apod, ale nekdy to jde ztezka, holt tech 24 hodin denne bez hlidani, , 7,5 mesice udela svoje 🙂 a co me fakt dostalo, tehotna kamaradka, ktere vadilo snad vse co je tu napsane,tak po porodu je snad jeste horsi nez ja 😀 ale chce to kliid, jsou horsi veci nez tulenicko s manzilkem 😉

jamia
19. únor 2016

"A to umí jenom tohle?"

mysicka_lb
19. únor 2016

Já teda musím říct, že všechny kamarádky s dětmi, které kolem sebe mám, jsou milionové. Žádná neudílí nevyžádané rady, žádná nešišlá, dokonce ani není tou typickou sluníčkovou maminkou pos.anou z každého nového slůvka svého dítěte. Takže maminky, které kolem sebe mám, mě neštvou vůbec ničím. Snad možná jen trošinku tím, že když se sejdou dvě maminky s dětma, je to tak z padesáti procent konverzace a z padesáti procent hlídání dětí. Už jako těhotná jsem usoudila, že maminky se spolu vlastně nebaví, maminky sedí vedle sebe a hlídají děti.... Ale to jim nemám za zlé, nejsem jiná.

Jinak u maminek obecně, třeba u sousedek nebo u náhodných maminek v MHD a na pískovišti, mi strašně vadí, když jsou protivné a zlé na své děti. Když třeba dítě za naprostou blbost dostane na zadek, když ho pořád jen napomínají a řvou na něj.... Takové to nervní "Dělej, pojď. Ty jsi nemožná, koukej mazat..." To pak ty děti opravdu lituju.

adelka21
19. únor 2016

Všeobecně mne vytaci a to nejenom u mamínek, málo respektu. Když někdo musí prosazovat svůj názor stůj, co stůj.

jamia
19. únor 2016

@jamia Jsem se odeslala nějak předčasně... myslím tím, když tuto větu slyším od ostatních matek směrem k mému dítěti, které není zaostalé 🙂

Jinak kromě mateřského plurálu a všech možných kojo a tuleníček mě vytáčejí novotvary typu kočárkování a vaničkování. Brzo asi začneme sporákovat a vysavačovat.

78marcela
19. únor 2016

@zuzineckah prita,,manza, tulenicko, to je fakt desny. Ale zkraceny slova pouzivame bezne. Nashle, to je bezva scifi film, misto nashledanou, to byl bezvadny science fiction film....to mi prijde normalni, zrovna jako zkraceniny tehu a kojo.

zuzineckah
19. únor 2016

@78marcela já obecně zdrobněliny nepoužívám, nemám je ráda. Nevidím jediný důvod proč měnit znění něčeho, co má své pojmenování. A taky to nesnáším u jmen, ale tam jsem tolerantnější, kvůli Katce, Sofince, Péťovi nebo Filípkovi nevalím oči v sloup 😀 Ale Kačííí, Sofinečka, Péťulka, Fildík, to už mám docela slušné mrazení v zádech 😀

deniorlik
19. únor 2016

@78marcela mas pravdu, ale me proste zrovna tyhle dve slova zni strasne divne ... proste to neni libozvucne 😁

lu88cie
19. únor 2016

Vytoci me kdyz maminka ma jenom svou pravdu a jen ona ma vse nejlepsi a podle predpisu.jine nazory neuznava a rozdava rady ostatnim i kdyz o ne nestoji protoze mnohdy jde o kraviny😃

karlajasmine
19. únor 2016

@zuzineckah s těma jmenama s tebou souhlasím, to je tak blbej ceskej zvyk. Celej život mě kazdej říká Karlicko a úplně to nenávidím.

barumat
19. únor 2016

@zuzineckah Jedna naše kolegyně důsledně zdrobňuje jména svých dětí ještě dnes (je jim 10 a 7 tuším), a není to takové to Klárka, ale důsledně Klárinka. Plus všechno, co mají, je taky zdrobnělé - rýmička, ručička, nožička, NOSNÍ MANDLIČKA 😀 Nekecám. Strašně se pohoršila, že zaslechla, jak nějaký její příbuzný, tuším švagr, mluvil o svém miminku jako o Richardovi, což mně osobně přišlo celkem vtipné a o hodně sympatičtější 😠 Jinak musím říct, že mám celkem rozumné kamarádky, takže naopak, když jsem jako bezdětná přišla k nějaké takové dětmi ověšené kamarádce na návštěvu, vysloveně mě potěšilo, že ze mě nepáčí kdy už konečně taky budu dětmi ověšená, ani jak dlouho budu přívěsky kojit nebo zda je budu balit do papírovejch nebo hadrovejch plen, ale naopak na mě obvykle vybafla "Prosim tě, hlavně mi povídej něco normálního, co se netýká dětí, jinak definitivně zblbnu. Co v práci, co vaši, jak se máš?" 🙂

suzief
19. únor 2016

ničím, asi jsem nad věcí, úplně mě stačí, že se vytočím někdy sama za sebe. Dřív mě vytáčelo spoustu věcí ale přešlo mě to rychle. Páč určitě i já někoho vytáčím🙂

zuzineckah
19. únor 2016

@barumat to už je diagnóza, ale bohužel takových je poměrně dost. Nicméně nevadí mi to, dokud tím uši nepiluje mě 😀 ten její švagr je můj člověk. Taky jsem vždycky toužila mít syna Richarda, ale obávám se, že takhle bych ho volala jen já... proto jsem tuhle myšlenku definitivně zavrhla 😝 Sousedi mají Richarda a byť jsou to báječní lidé a naši kamarádi, tak když slyším jak na něj řvou Ríša, nebo Rišane (12let) tak mám chuť se odstěhovat 😀

lawazzaa
19. únor 2016

po tom co jsem si tu přečetla, tak na jednu stranu píšete, jak nemáte rady, když někdo vnucuje svuj názor, ale to, že se nemá olizovat dudlík, jsem si tu přečetla snad 5x
Jiný názor, neznamená špatný názor, at si každý vychovává sve dite, podle nejlepšího vědomí a svědomí . Nám ostatním nepřísluší to komentovat... zadna z nas neni dokonala matka a někdy je třeba začít u sebe a ne kritizovat ostatní

barumat
19. únor 2016

@zuzineckah Jako já určitý zdrobnění pochopím, třeba kamarádka má holku Kačku, Kačka/Káča mi přijde normální a v pohodě, nebude jí přeci říkat Kateřino, ale rozhodně jí neoslovuje Kačenko... Mně říkal bejvalej Barunko jen ve chvíli, kdy na mě byl hodně nas*anej 😀 Jinak normálně Baru, Báro, Barčo... Prostě správná míra. Já čekám holku, bude to Pavla, tak o ní většinou mluvím jako o Pájuši, jedinej, kdo o ní mluví jako o Pavlínce, je můj tatínek, když se mě ptá, jestli by si Pavlínka nedala zdravotní skleničku vína 😀

slunicko333
19. únor 2016

@78marcela Souhlasím, hrozné tvary... Stejně jako když někdo przní český jazyk slovy "pěkně, celej, každej, novej, modrej, přemejšlím..." a nevím, co ještě. Jsem tolerantní, ale tohle je opravdu na mě moc. Jinak každý, ať má svůj názor, chová se podle ně (pokud tedy nikomu tím neubližuje). Nikomu jeho názor neberu, jsme různí lidé a nemůžeme přece všichni všechno dělat podle jednoho vzoru, to by byl na světě asi docela stereotyp, ale nanapadám ostatní, když si myslí něco jiného... Myslím, že takové diskuse jsou zcela zbytečně. To asi Modrý koník brzy zhloupne, jestli takových příspěvků bude ještě více... Věřím, že rozumných diskuzí (jako rady a zkušenosti maminek k podstatným tématům kolem dětí) převáží...
Samozřejmě jak tu některá z vás psala, vidět těhotnou maminku, která kouří, to zaslouží oprávněnou kritiku...

zuzineckah
19. únor 2016

@lawazzaa komentovat v diskuzi přísluší 😉 řekla bych, že to přímo žádoucí 🙂 Nicméně tady se debatuje v obecné rovině. Otázka zněla jasně - co nám vadí. Tak jsou tady jasné odpovědi. Že nám to vadí ještě neznamená, že proto danou maminku odsoudíme. V reálu si pomyslíme své a kráčíme dál. Pokud se nás to tedy osobně nedotýká 😉 A dudlík jsem olizovala u obou. Jedno má téměř 14 let a co je to kaz ví jen z brožur, které vidí na preventivce u zubaře 😉 Druhý bude mít 3 a taky ještě žije 😉 Ale asi na tom, že to není úplně vhodné něco bude. Člověk se učí celý život.

martiniquest
19. únor 2016

Mně vytočila o víkendu známá, co má doma 7měsíční dceru. Celou návštěvu o ní neřekla nic pěkného, pořád si jen stěžovala, jak je to hrozné a náročné. Završila to svým monologem, že by mě varovala, ale už jsem těhotná, tak je pozdě. Že pak budu akorát frustrovaná, nevyspím se, nebudu mít čas na sebe a své záliby, a že to nezvládneme, když nebydlíme v jednom baráku s babičkou. Upřímně řečeno, už nemám důvod se s ní kdykoli vidět. 🤐

zuzineckah
19. únor 2016

@barumat z Pájuše bych taky vyrostla, sorry 😀 Já bych prostě z toho nevěděla jak se to tvoje dítě vůbec jmenuje. Přitom Pavlínka je tak krásné jméno!
Nedávno na mě ve školce vyskočilo jméno Eloušek. Jako promiňte, ale při té zálibě v zdrobnělinách absolutně netuším a nedokážu ani vydedukovat 1./jakého pohlaví to vůbec je, 2./jaké to je jméno. Strašný. Opravdu.