Dárek za porod. Poradíte, co si vybrat?

anyroxy
19. lis 2020

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, jestli jste dostaly dárek za porod, případně co? 🙂
Vybírám si, co by mi manžel mohl koupit a chtěla bych poradit:D

1) Napadl mě náhrdelník s medailonkem, kde bude iniciála naší dcery. Všechny šperky mám ve stříbru nebo bílém zlatu, ale tady mi to v tom bílém zlatu přijde takové moc obyčejné.

2) Prstýnek slabý (jen 1,8 mm šířka), kde by bylo na zadní straně vyryté jméno dcery. A prsten bych si mohla dát ke snubnímu (viděla jsem, že to tak dělají v Americe a celkem se mi líbí to vrstvení prstenů).

3) Prstýnek výraznější (ten má v oku manžel, že je výraznější než předchozí). Ten bych asi pak vyměnila za můj zásnubní a nosila bych ho se snubním.
4) ještě jeden výraznější prsten.

Poradíte?

rebe
19. lis 2020

Dostala jsem, vždycky až po několika letech, když manžel narazil na to pravé. Kdybych si takhle nebyla jistá, ím, že něco vyloženě chci, tak bych mu ukázala tenhle tvůj výběr, co se ti líbí, a pak to nechala na něm. Když bude znát tvůj vkus, určitě se trefí 🙂

anetka9
19. lis 2020

Já dostala náramek ze zlata se srdíčkem🙂 takovej jemnej, hodí se ke všemu🙂 jinak prstýnky jsou hezký, ale asi bych nechtěla "druhý" zásnubní, čili klasicky s tím jedním kamínkem nahoře

jjasmina
20. lis 2020

Ukázala bych mu návrhy a ať vybere.Jinak teda já jsem měla po porodu tak napuchle prsty, nohy a všechno, že jsemna sobě nic mít ani nemohla.jinak teda asi bych vybrala něco bez kamínků, aby neměla téměř dva zasnubaky

mariegroth
20. lis 2020

@anyroxy 2) to vrstveni se u nas dela, ale ma to jinou symboliku. Tyto prstynky se dostavaji k vyroci. Tim samozrejme nechci rict, ze si to nemuzes udelat po svem 🙂

miskamed
20. lis 2020

Já si přála chytrý hodinky 😄 není to nic se symbolikou, ale v tu chvíli jsem je fakt chtěla 😊

ajja87
20. lis 2020

Já dostala pouze květinu a vůbec mi to nevadilo, sice ji nemám na pořad, ale myslím, že jsem dostala něco mnohem cennějšího než jsou šperky... A to je zdravé a krásné dítě 🥰
Tím samozřejmě nechci nějak zasmesnovat jakekoliv dary tady, je to hezká připomínka...

piskle89
20. lis 2020

Já jednou ze srandy pronesla, že za porod jedině náramek a korálek z Pandory. Nemyslela jsem to vážně, protože šperky nenosim. Dostala jsem náramek, pár korálků (miminko, kluk, E a sister) a zásnubní prstýnek. Vše z Pandory. A zamilovala jsem si to. Ale stačila by mi úplně jednoduše kytka 😊

herminka
20. lis 2020

Nech to chvíli uležet a uvidíš, po čem tvé srdce prahne 🙂
Já jsem za prvního syna dostala náušnice (mimochodem velmi podobné jako ty, které mi dal manžel několik let předtím 🙂, ale nevadí), za dvojčata jsem nedostala vlastně nic.

takyjedna
20. lis 2020

Po prvnim porodu jsem dostala drahe hodinky, které jsem uz delsi dobu vyhlizela za vylohou😁 A po druhém zlaty retizek se srdickem. Jinak kdybych si mela vybrat z nabidky zakladatelky, tak bud retizek nebo uzky prstynek.. Ten s kamínkem je spis zasnubni..

zuzkasim
20. lis 2020

Nedostala jsem nic za žádné dítě, muž na to není a můj názor pro něj není až tak důležitý, na druhou stranu mi kdykoliv řekne, že si mám sama koupit, co chci (což pro mě není tak úplně ono). Každopádně kdybych si vybrat mohla, tak cokoliv, co se mi líbí, ale nikdy by na tom nebylo jméno dítěte, protože bych si rozhodně celý život pamatovala, k jaké příležitosti jsem to dostala🙂 Já celkově jména a nápisy nikde moc nemusím. Ten prstýnek, co máš na obrázku víc nahoře, se bude neustále přetáčet, jen aby sis toho byla vědomá, že při běžném nošení budou kamínky vidět jen někdy. Jo a prstýnek s kamínkem jsem si vybrala od babičky za promoci, někdo říká, že vypadá jako zásnubní (který jsem dostala bez kamínku), ale mě to nevadí, je to pro mě velmi cenný šperk, takže záleží čistě na tobě a tvém vkusu.

cysticka
20. lis 2020

Sperky nenosim, jen nausnice, ale jsem tak narocna, ze i sama si nemuzu poradne vybrat. Takze pro me je nejlepsi darek chlap u porodu a nadstandard 🙂

kakba
20. lis 2020

Ja jsem za obe holky dostala obri kytice mych oblibenych kytek. Ani jsem nic necekala. Ten nejvetsi dar jsem si privezla z porodnice. Nicmene z techto variant se mi libi max privesek. Prsteny na obrazku me prijdou spise jako na svatbu.

sigyn
20. lis 2020

O dárku za porod jsem se dozvěděla až zde. Osobně to ani moc nechápu. Co přijde dále? Odměna za početí, odměna za to, že dítě pase koníčky? 😂 Naštěstí je pro odměnou to, že manžel funguje jako 100% rodič, takže po příjezdu domů bylo naklizeno, nakoupeno a dokázal se o malou postarat, abych si mohla odpočinout, oproti tomu jsou nějaký šperky úplný marginálie. Ale jinak, jak už tu bylo řečeno, tak na prstýnky pozor, protože je dost často nateklá i ruka, já třeba svůj snubák mohla navléknout až cca po měsíci a stejně mi přijde, že mi teď sedí jen tak tak. 🙄

petulejan
20. lis 2020

Já dostala náušnice. Z vašeho výběru bych brala ten jednoduchý prstýnek. Ale záleží jestli ho využijete 😊 já na mateřské prstýnky nenosim vůbec.

zuzkasim
20. lis 2020

@sigyn Tak "za dítě" se dávaly dárky už před 60 lety, babička dostala za mamku i za strejdu šperky, ale záleží na rodině a jejích zvycích. Myslím, že je to hezká příležitost, jak ženě vyjádřit, že si jí vážím za to, že 9 měsíců nosila naše dítě a v bolestech ho porodila. Pro spoustu žen je těhotenství nároční, navíc se změní postava nebo zdraví (prsa, boky a nemám na mysli, že přiberou, spadne jim klenba na noze, někomu hodně trpí zuby...), tohoto jsou chlapi opravdu ušetřeni. Rozhodně to nevidím jako povinnost, ale hezké vyjádření to je. Dárky k narozeninám taky nejsou povinnost a znám dost chlapů, kteří to také neřeší... je to vžycky škoda, stačí ženskou vzít do města a nabídnout jí, ať si klidně vybere sama, když si sám připadá bezradný. Souhlasím, že pozorný a pečující chlap je základ, jsem také realista, ale ta "princezna" ve mě přece jen trošku také je a prostě nějaký drobný dárek vždycky potěší. On to nemusí být zrovna šperk🙂

renat23
20. lis 2020

@anyroxy ja vybiram prsten a chtěla bych taky se jménem a symbol srdce, tyhle jsem si vybrala a ted se rozhodnout který.

me_druhe_ja
20. lis 2020

Taky jsem se o tom dočetla až tady. Dárek za dítě. Jako každýho věc, ale jsem ráda, že chlap tohle nezná. Přijde mi to strašně divný. Já měla za to, že dárkem je to dítě. 😀

sigyn
20. lis 2020

@zuzkasim Souhlasím, že je hezké ženě vyjádřit obdiv/díky, za to co si musela protrpět, ale mně by třeba kusem šperku chlap spíše urazil, protože pro mě je prostě stejné, jako kdyby mi dal peníze do obálky. IMHO Jsou prostě věci, které se materiálně vyvážit prostě nedají. Myslím, že kdyby chlap řekl: ,,Moc ti děkuji, že jsi přivedla na svět naše dítě. Jsi neuvěřitelně silná a úžasná žena. Miluji tě.“ tak oproti tomu je jakýkoliv šperk zcela triviální. Ale tak určitě lepší než třetí varianta, kdy, zatímco ženská rodí a chlap se mezitím zleje jak slíva, a pak by prohlásil: ,,tak kde to vázne"? 🙂

radulka57
20. lis 2020

Manžel na kupování dárků není, ale dal mi 10tisíc, at si prej vyberu sama co se mi líbí 🙂 já po něm ale předem nic nepožadovala, ani sem mu to neříkala. Teď je ovšem Korona krize, takže k třetímu porodu sem nic nedostala, jen občas řekne ať si něco koupím, když jdu na nákup. Jde o maličkosti většinou.

sarkoc
20. lis 2020

Dárek za porod? 😂😂😂

No, když pominu to, co si o tom myslím, tak za mě asi ten přívěšek, prstýnky jsou s dítkem dost nepraktická věc.

anyroxy
autor
20. lis 2020

Dekuju vsem za rady 🙂
O nausnicich jsem taky premyslela, ale zadne jsem nenasla…

Jinak nosim dennidenne snubni a zasnubni, k nim by prave sel nejaky jemny, jen s kaminkama. Vim, ze kaminky jsou jen z poloviny a je moznost pretaceni, na to jsem ale zvykla. Muj snubak ma taky kaminky jen z pulky :D

Nebo jsem premyslela o tom vyraznym s kaminkem, co vsichni hodnoti jako zasnubni. Ten bych pak vymenila za muj zasnubni, asi jak je maly, tak si to chci vynahradit nejakym vyraznejsim. Jinak zadne jine prstynky nenosim..

zirafka11
20. lis 2020

Nedostala jsem nic a ani jsem nic nechtěla. Muž na to není a já taky ne. Jeho rodiče mi dali náušnice s granáty, ale to absolutně není můj styl, takže je mám jako památku.

mari2
20. lis 2020

Já jsem vysloveně muži řekla, že nechci, aby li něco kupoval. Peníze raději utratím za věci kolem porodu (PA, nadstandard, pokud to půjde).
A ještě jsem neporodila a už mi říká jak jsem úžasná každý den... Souhlasím se @sigyn, to je víc než kdyby mi dal nevím co...

tinie
20. lis 2020

Ja jsem darek za dite dostala, ale vyslovene ho nevyzadovala. To muz mi chtel neco dat. Dostala jsem nausnice z bileho zlata, coz je pro me nejpraktictejsi. Dalsi prsten uz by mi prisel zbytecny, mam zasnubni a snubni a i tak je nestiham nosit, doma je musim vzdycky sundat 🙂

astyna88
20. lis 2020

Já dostala robotický vysavač 🤣 když jsem se měla rozhodnout, zda Evzu nebo prstýnek, zvolila jsem vysavač.

Mě se líbí ten řetízek.

amazonkajanik
20. lis 2020

@zuzkasim taky jsem nic nedostala a ani šaty za zub 😁a to mu to každý připomínal,že je to tradice. Navíc řetízky nemohu teď nosit,syn by je přetrhl a prstenu mám až až 😊a stejně je po čase musím odložit,kvůli ekzemu 😟

zuzkasim
20. lis 2020

@amazonkajanik Já už to jen popisuju jako fakt, jsem s tím smířená. Po 14 letech jsem pochopila, že některé věci prostě nezměním a možná to ani není potřeba chtít měnit a koupila jsem si svůj první šperk sama, naušnice s perlami, které jsem si vždy moc přála🙂 Muž mi je přeje a je rád, že se na tom nemusel nijak podílet (finance máme samozřejmě společné, takže jsem vybírala tak, aby to nijak zásadně nezasáhla do rodinného rozpočtu). Pár šperků nosím pořád, řetízek nesundávám, prstýnek taky téměř ne, nikdy mi to nevadilo ani s dětmi.

veru181
20. lis 2020

Líbí se mi, že na dotaz "co si mám vybrat" dostaneš tolik odpovědí, že dárky jsou nesmysl 😀 Z tohoto bych vybrala medailon nebo první prstýnek. Obyčejnost bych neřešila, pokud se ti líbí, je to hlavně symbolika. A co se týče nepraktičnosti s dětmi, dostala jsem náramek a zatím ho taky nenosím, ale děti nebudou malé napořád, takže na něj určitě dojde a pak to pro mě naopak bude nejpraktičtější šperk 🙂

misu8
20. lis 2020

Teda asi budu za exota, ale v životě by mě nenapadlo si o dárek říkat nebo si ho vybírat. Ani jsem za porod nic neočekávala, ale dostala jsem krásný řetízek s přívěskem. Bylo to milé překvapení, ale vybírat si takhle sama něco předem, abych třeba nebyla zklamaná z manželova výběru, to je jako kdybych si měla sama vybrat zásnubní prstýnek, aby byl podle mých představ. A jak už tu bylo napsáno, daleko cennější pro mě je narození zdravého dítěte a pomoc a podpora manžela se vším, co bylo potřeba, než nějaké jednorázové gesto. Ale když už teda bych si vybrat měla, tak je asi spíš praktičtější něco na krk než prstýnek.

madbetka
20. lis 2020

Líbí se mi ten medailonek 🙂

Pro všechny uvědomělé - naštěstí jsou na světě i muži, co jsou své ženě oporou, jsou s ní u porodu, starají se o dítě, říkají jí, jak je úžasná a všechno ostatní. A k tomu ještě něco koupí, protože třeba tuší, že jí to udělá radost. To je totiž nejlepší - když muž zná svou ženu a udělá to tak, aby byla spokojená hlavně ona, že jo. Že koupí dárek
snad neznamená, že nejsou rádi za zdravé dítě nebo že je to jednorázové gesto 🤦