Daří se vám se 2 dětmi udržovat pořádek?

5. kvě 2022

Jak jste na tom s udržováním pořádku a malými dětmi? Máme doma 2,5 letou a půl roční a doma je permanentní bordel. Někdy mě to stresuje, protože bych si přála mít uklizeno, zároveň i manžel má k tomu často nějaké poznámky. Ne, že by nám za to nadával, to nikdy, ale občas prohodí takovou poznámku jako, že to mám jen špatně zorganizované nebo jak je možné, že jiní mají i víc dětí a uklízeno a navařeno i tak mají. Nebo že jiné ženy zvládají při mateřské i pracovat. On je OSVČ a některým jeho kamarádům dělají ženy papíry do práce, aby jim pomáhaly, já se jen starám o děti. Tyhle poznámky mě zraňují snad mnohem víc, než když by přišel domů a nadával. Přemýšlím pak, jestli jsem opravdu tak neschopná, jestli bych se neměla víc snažit, být ta dokonalá žena, co všechno zvládá. Opravdu to ostatní zvládáte mít naklizeno, uvařeno, obstaráno všechno a ještě pomáhat muži nebo pracovovat? Nebo je to jen ta hloupá představa zabedněných můžu? On není zlý, ale prostě je toho názoru, že je to vlastně velmi jednoduché na té mateřské a obě děti jsou mamánkové a malé a nevydržely by s ním celý den nebo víkend, aby to vyzkoušel, že to zas taková pohoda není se starat jen o ty děti a domácnost (bydlíme v poměrně velkém domě).

somalicats
8. kvě 2022

@95newmommy2020 Chlapy to nenapadne. Můj taky sám od sebe neuklidí. Jakmile ale dostane přesné instrukce, tak to udělá. Sice to není tak dobré, jako bych to dělala já, ale snaha se cení.

95newmommy2020
8. kvě 2022

@somalicats To je pravda, ale mě to hrozne nebaví. Mu říkat, co má udělat. Bylo by fajn, kdyby to udelal tak nějak automaticky. 😄

somalicats
8. kvě 2022

@95newmommy2020 Toho je schopných jen minimum chlapů. Říkat mu to nemusíš, sepiš mu manuál 😀. Oni ten bordel prostě nevidí. Ale když mu napíšeš manuál ve stylu "v pondělí, ve středu a v pátek vyluxuj, vynes koš, vykliď myčku", tak to udělá.

andelicka
8. kvě 2022

To je dobrý, mám dvě děti a u nás je taky furt bordel.Kolikrát nedělám nic jiného než,že umývám nádobí,vysávám,peru,že se na to nevy*eru

dafne55
8. kvě 2022

My teda deti ani nemame, ale aby me muz kritizoval, ze neni uvareno a uklizeno, to bychom si rychle vysvetlili. Tohle delal muj otec a musim rict, ze jsem na takove jednani uplne vysazena. Pokud se mu cokoli nelibi, ma moznost to delat sam a lepe. Muj muz je vcelku pedant na poradek. Tak uklizi takrka vyhradne on dle svych meritek a jsme spokojeni vsichni. 😁

autor
9. kvě 2022

@andelicka 😄 ano, toto si říkám dost často, hlavně když teda chlap vezme děti ven, abych já udělala ten velký úklid a pak už jen udržovala. Všechno naleštím, vytřu, uklidím a než je večer, tak chlap poprská zrcadlo vodou, ideálně ho ještě napadne, že už se dlouho neholil (to bych ho nejradši zastřelila), první shodí mysku s jídlem ze stoličky na zem nebo v nestřežené chvíli stihne uloupit banán ze špajzu a upatlat půlku obýváku než přebalím mladší. Tak v tu chvíli bych si nejradši otevřela láhev k tomu nadávání a otázkám na téma, že bych se na to fakt *** a proč vlastně uklízím. 😄

levandule_k
9. kvě 2022

On nejen, že ti nepomůže s úklidem, ale on kudy chodí, tudy dělá bordel a ještě má poznámky, že nemáš uklizeno, tak jak by si přál. Tady už jenom chybí, aby jsi mu chodila utřít prdýlku až vykoná velkou potřebu.

Hmm tady je každá rada drahá, to se nezmění dokud mu to budeš tolerovat a nebudeš si vážit sama sebe. Kdyby jsi si vážila sama sebe, tak mu neděláš služku a nenecháš se zraňovat blbými poznámkami o tom, že není dostatečně uklizeno, protože on je očividně prase. Soudím z toho, že dokáže jíst banán tak, že tím zašpiní obývák.

autor
9. kvě 2022

@levandule_k psala jsem, že první rozpatlá banán, myšleno tím starší dcera. Manžel toto vážně nedělá, v tomhle spíše komanduje on, aby každý jedl u stolu a bral si talířky. Není moc fanda jídla na gauči a podobně. Služku mu nedělám, hračky i uklízí, ale takový ten bordel typu upatlané zrcadlo, prach, to ho netankuje. I kdyby byla měsíc nevytřená podlaha, tak si nevšimne, ale že nemá kam šlápnout přes hračky si všimne. Pro něho je bordel věci na stole, po zemi, což já jsem se naučila postupem času úplně ignorovat. Spíš mě štve, že vzniká neustále bordel jako pořád někde něco upatlané, ať už podlaha, linka, stůl, jídelní židle nebo prach a drobky. To mi vysává energii.

levandule_k
9. kvě 2022

Sorry já to pochopila tak, že to slovo první znamená, že je to první věc, co udělá :D ne že to udělá tvoje první dcera.

bohumilakupkova
Autor odpověď smazal
Zobraz
sammaelka
10. kvě 2022

Definuj "permanentni bordel". Co to znamena? Prach, spina, drobky, neumyte nadobi, nevyprane pradlo? Nebo sem tam nejaka hracka, co deti roztahaji?