Jaké informace si zjišťujete o výrobci dětské kosmetiky?

zdenka_kloranebebe
10. zář 2014

Hezké ráno všem, i když předpokládám, že jste už nějakou tu chvíli na nohou 🙂.
Když jste vybíraly kosmetiku pro vaše mimi, zajímalo Vás také např., jak je šetrná k životnímu prostředí, jak probíhá pěstování a výroba rostlinných výtažků, zda jsou obaly recyklovatelné, jaké testy značka provádí nebo zda se prodává exkluzivně v lékárnách?
Děkuji předem za odpovědi, Zdeňka

mysicka003
10. zář 2014

Tak přiznávám, že jestli je šetrná k životnímu prostředí, probíhá pěstování a výroba rostlinných výtažků, zda jsou obaly recyklovatelné na to se nekoukám. Spíše na testy, hodně dám na recenze, cenu, informace o složení.

123tesorino
10. zář 2014

@zdenka_kloranebebe ...Mit vase starosti a prezidentuv plat...

nnniky
10. zář 2014

Hlavně mi jde o to, aby vyhovovala synovi a jemu je myslím úplně jedno zda je šetrná k živ. prostředí nebo zda je obal recyklovatelný 🙂

millyh
10. zář 2014

Mě zajímaly testy na zvířatech ekologie a zkušenosti maminek

achjonetusim
10. zář 2014

Minimálně první rok jsem žádnou kosmetiku nepoužívala, stačil mě slunečnicový olej z lékarny, levandulová esence a moje mlíčko na mísení s olejem do vaničky (kyblíku) na koupel. V zime jsem obličejík mazala modrou Indulonou, prostě proto že je nejlepší.

kathy.skal
10. zář 2014

@nnniky Tak to je docela smutný..tobě by to být jedno nemělo.

jinak k tématu..koukám na složení, na to, zda není testováno na zvířatech .. obal je většinou plast nebo sklo, takže recyklovatelné to logicky je, pak to očuchám a kouknu na cenu...Z tohoto důvodu jsme skončili u Měsíčkové vazeliny z DM 😀

lrg
10. zář 2014

Střídám kosmetiku vhodnou na AE podle doporučení. Nic jiného neřeším.

nnniky
10. zář 2014

@kathy.skal Tos mě blbě pochopila, psala jsem, že je to jedno mému synovi, mě to jedno není. Koukám na to, jaké je složení, jaké mají testy, vůně, cena...

123tesorino
10. zář 2014

@kathy.skal Proc je to smutny,ze nnniky je to jedno?mne je to taky srdecne jedno!vy si myslite,ze Vase mamy takeho hovadiny resili?a jste tu vsechny bez nasledku..proboha zeny co tu resite hovadiny,kazda velice koukate ci to neni testovano na zviretech,ale to,ze zvirata se zabijeji pro maso tak to uz neresite!!!to koukate na kazde zlozeni co jsi kupujete?resite i to,ze na pestovani zeleniny,ovoce se pouzivaji ruzne postreky,hnojiva?vis napriklad z ceho se vyrabej gumene medvidky pro deti?to by ste si v zivote nemohli koupit ani nabytek,protoze je vyraben ze dreva a kvuli tomu padne za obet kolik stromu?ja len tolik k vasemu velkemu interesu ohledne zivotniho prostredi...radeji se venujte detem a varte a delejte neco zmysluplnyho jak resit takovyhle pipkoviny

nnniky
10. zář 2014

@123tesorino díky 🙂 Každý má svůj názor... Ale jak jsem psala, pro mě je důležitý, aby to vyhovovalo synovi, pokud bude kosmetika nevím jak šíleně moc super, všechny testy na jedničku, nejvíce šetrná k živ. prostředí, obaly recyklovatelné, všechny maminky je budou chválit jak jsou perfektní, ale v konečném důsledku nebude vyhovovat dětem i tak si ji všichni koupíte??? Záleží přeci na mimču jakou má pleť a co mu nejvíce vyhovuje... to je můj názor, ostatním názory vůbec neberu a díky za diskuzi.

kathy.skal
10. zář 2014

nnniky tak to promiň, blbě pochopeno 😉

@123tesorino víš co, máš pravdu, koukám, čtu a řeším to, jelikož mi to není jedno. A že to naše mamky neřešily? Neřešily..ale my už ty informace máme a řešit to můžem. A řeším to pro to, že je pro mě mé zdraví a zdraví mé rodiny důležité. Jestli pro tebe ne, budiž.
A že se zvířata zabíjejí pro maso řeším a řeším hlavně to, jak to zvíře žilo, než bylo zabito.. a ono je trošku jiné, když králík pár let trpí, svědí ho srst, pokud mu díky testům nějaká zbude, než když ho někdo bací sekyrkou za krkem a je konec. Raději si o tom něco zjistit, než začneš psát pipkoviny, jak ty říkáš. Ale to je OT

123tesorino
10. zář 2014

@kathy.skal Ty mas informaci jak zilo kazdy zvire co se to dostane na tvuj talir?a mas i jnformace o kazde zelenine a ovoci co das detem jak byli pestovani?jake hnojiva se pouzili a postreky?neverim,ze si tak v obraze

kathy.skal
10. zář 2014

@123tesorino Tak většinu ovoce a zeleniny si vypěstujeme sami, takže si troufám říct ,že vím.

Nějaké maso máme z vlastního chovu, takže také vím a co kupuji, bu´d si přečtu na etiketě nebo se zeptám..prodejce tě informovat musí, chce to jen chtít vědět...

lrg
10. zář 2014

@kathy.skal To je teda fakt smutný..... úplně nejsmutnější....... Už mě tahle narůstající biošikana začíná celkem štvát. Ať si proboha každý žije podle svého uvážení a možností. Tchýně mi neustále předčítá z "bestselleru" Doba jedová, kupuje si jen ty nejdražší a nejkvalitnější produkty, ale v 52 letech nikdy nepracovala, celý život jí posílá rentu její tatínek a kdyby si měla na na všechno vydělat sama, tak jí jen čínský polívky. Vím, že to není vždy jen o pěnezích, ale bohužel většinou to tak je, že opravdu kvalitní, přírodní a šetrný výrobky, ať už jídlo, kosmetika, oblečení, vše stojí nemálo peněz a ne každý si může dovolit takhle žít.

zdenka_kloranebebe
autor
10. zář 2014

Děkuji Vám všem za komentáře, rozhodně jsem touto diskusí nechtěla vyvolat nějaké konflikty. Otázku jsem položila, protože velice často dostáváme dotazy od zákaznic, které právě tyto věci zajímají (hlavně testování na zvířatech, hypoalergenita a s ní spojené složení atd). Chápu, že ne každého to nezajímá, ale diskuse není povinná, pokud máte pocit, že je mimo váš zájem, není nutné se do ní zapojovat 🙂 . Děkuji za pochopení.

kathy.skal
10. zář 2014

tak my taky zrovna nejsme boháči a stále je bohužel spousta lidí, kteří když vidí bio, vstávají jim vlasy na hlavě. My chceme žít tak, abychom vydrželi co nejvíc zdraví, takže se snažíme, abychom nepatlali na sebe a do sebe zbytečnou chemii, i když ne vždy to jde. Ano, ať si každý žije podle svého, ale ať pak nelituje, když ho to žití dovede tam, kde nechtěl být, toť vše. A otázka ekologie je taky hodně o tom, co tu po nás zbyde a jaké to bude, takže je to odkaz našim dětem, a o ty jde na téhle diskusi především,ne? 😉

zickemartina
10. zář 2014

ja se rozhodla o sebamed - je vhodna i pro alergiky a citlivou pokozku a znama znacka - nemohou si dovolit velky prusvih - to byli asi me kriteria - dite ma jemnou pokozku tak neco co ji zbytecne nedrazdi - jinak syna jsem koupala kazdy den ve vode a jednou do tydne mydlem - na zadek pouzivala bepanten a teprve az ke konci prisla na to ze sudocream mnohem lepe chrani pred tvorbou opruzenin zatim co bepanten leci.

haaribo
11. zář 2014

@kathy.skal Mě tohle už přijde trochu jako fanatismus. Taky máme spoustu věcí domácích, ale zrovna tak nemám problém jít do obchodu a koupit si maso, aniž bych pitvala, jestli to běhalo po louce nebo bylo zavřené někde v maštali. Na to momentálně opravdu nemám čas. Na druhou stranu - nebýt testů na zvířatech, ať se vám to líbí nebo ne - třeba medicína by se moc dopředu nepohnula a spousty lidí by umíraly. Co byste kupříkladu dělala, kdybyste potřebovala novou chlopeň a nabídli vám prasečí? Odmítla byste? Tak testy na zvířatech zrušíme a budou se testovat nové léky na lidech, budete dobrovolně za záchranu zvířat stát ve frontě mezi prvními? Já myslím, že ne. Je trend, že kojené děti jsou mnohem zdravější, na UM jsou více nemocné...mám 2, ani jedno k MM nepřičuchlo - ne mojí vinou - a jsou zdraví. Já bych ten bio život moc nepřeháněla a hlavně žila v pohodě a tak, jak to každému konkrétnímu člověku a jeho rodině vyhovuje. Máte pravdu, ekologie je důležitá, ale opravdu nemám čas se nimrat v tom, z čeho je obal, kde to vyrostlo a pod. Myslím si, že v první řadě je toto věc výrobce a státu, pro který by to mělo být prvořadé.

zdenka_kloranebebe
autor
11. zář 2014

Máte pravdu, že samotný výrobce by měl být v těchto směrech zodpovědný.
Klorane Bébé mezi tyto zodpovědné výrobce patří, pěstování rostlin a výroba výtažků až po finální produkt probíhá v rámci tzv. Botanické Expertizy, což je postup, který byl oceněn známkou EFQM (European Foundation for Quality Management). Pokud by se někdo chtěl o tomto tématu nebo o testování dozvědět více, prohlédněte si naše stránky www.klorane.cz.

jajinka3
11. zář 2014

Dobrý den, mě zajímal nejvíce výrobce, složení výrobku, země původu, datum spotřeby. Pokud byly dva produkty srovnatelné, pak rozhodla cena - nicméně na tom, co natřu dítěti na tělo, nešetřím. "Netestováno na zvířatech" mě spíše odrazuje. Preferuji výrobky testované na zvířatech, které považuji za ozkoušené živočišným metabolismem a pro dítě tedy bezpečnější. Dětem jsem kupovala pro péči o tělo nejčastěji olej v lékárně, gel i Sebamed, na zadeček Bepanthen. Vlhčené ubrousky jsem doma nepoužívala vůbec, vždy jsem děti jen umývala pod vodou.