Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
............................................10.10.--------17.10.
nick.......................cm.........kg
misicka455.........160.........88..............(-1,5) 86,5
luuca.b.................153.........66...............(+1) 67
lulii........................162.........95...............
verusa22.............168.........90................(+1) 91
bocinka................180........105..............(-4) 101
pigy.......................178.........80..............
cabalkova............168........107.............
coko.joko.............170.........90...............
usounek25..........170.........90...............
dandelion............165.........122.............(+0,6) 122,6
cervik1111...........169..........87..............
luti.........................179..........94...............(-1) 93
silvik......................175.........90...............(-1,5) 88,5
lenkavano............168........105.............
kahinae................172.........85...............(-1) 84
elgereta................163.........85...............
dreana..................170........113..............(-3,5) 109,5
zuzi82....................163........69,5.............(-0,8) 68,7
kive76....................173........81...............(-0,5) 80,5
medan29..............168........83...............
negrovka78..........174........77................(-0,5) 76,5
zuzu_z...................171........137……………(-1,8) 135,2
petka28................161.........74................(-0,5) 73,5
kooblich...............164.........90.................
kozinka.................175.........118...............
sofifinka................163.........97.................
mil7.......................165.........65................(-0,5) 64,5
retta.....................174......... ---...............73
mamkamarketa …. 165……..----……………… 74,3
Jinak já jsem přes mudru objednaná tu http://www.obklinika.cz/ tak jsem zvědav co mi poví.. je to přes psychologii, poradenství a s možností operace.. tak uvidíme...
tak já konečně taky vlezla na ten orbitrek...sice jen 10 min a pak ještě 10 min cvičení, ale lepší něco než nic.. jelikož ještě cítím prďku po šití, tak to nechci moc přehánět.
@mamkamarketa Ahojky, je to v tabulce, par stranek zpět. Nejvíce i 4 (!!!) kg za týden, ja třeba 3,5 za týden :o)
Ja ndeska: Snídaně dvě tmavé kaiserky
oběd: kuře s bramborouvou kašíčkou
a večeře netuším, jdeme se projít po Praze když už se z ní stěhujeme, tak asi někde něco po cestě..
Tenhle týden mám takovy svuj malý sen mít v neděli pod 107, tz. další 2,5 kg dolů.. Tak snad to vyjde.. Budu se snažit. U mě je hrozny problem že málo piju, ale snažím se bumbat víc :D
@dreana gratulace!!!
To ja piju dost,ale sladky piti 😒 neumim pit obycejnou vodu ☹ ale kazdopadne gratuluju a doufam,ze se vsechny dostaneme na nasi vysnenou vahu 😉
ahoj holky, tak já jdu dneska cvičit, páč jsem se nadlábla pizzou, sice bez masa, ale i tak... 😠 😠 😠 to je za to, že jsem celý odpolko zase nic nejedla... ale prostě nebyl čas... jsem na sebe akorát naštvaná...
@mamkamarketa já se taky musela naučit pít vodu, začala jsem s citrónem a teď už obyč, ale musí být vychlazená.... 😉
dneska jsem na sebe taky pěkně naštvana, zítra musím mít pevnější vůli a hlavně cvičit!
@bocinka zkusim tu vodu s citronem,ale nevim nevim. to je se susenkama muj nejvetsi problem. Snad se zitra dohrabu na cviceni 😅
Je tu nekdo z Prahy co by rad chodil se mnou na spinning? Chodim na namesti republiky,ale od ledna si musim najit neco ve stodulkach a okoli, tak kdyby se nekdo nasel, byla bych raada 😉
@luuca.b zatim se tak hledam 😀 koupila jsem si UNILAKT a doufam,ze s kombinaci malych porci (normalnich jidel) a spinningem 2krat tydne to zvladnu... ale hlavne potrebuji pevnou vuuuli
@verusa22 UNILAKT jsou vlakninove tablety s morskyma rasama, ktery beres pred kazdym jidlem a maji te zasytit,abys toho tolik nesnedla. mela jsem prvni davku pred veceri a snedla jsem tak polovinu toho co normalne. otazka je jestli to nebylo psychicky 😅 to ukaze az cas. ale oproti jinym ,,ucinnym,, praskum na hubnuti, tohle zas tak drahy nebylo a s vlakninou si clovek nemuze ublizit 😉
@mamkamarketa s unilaktem ne, ale s jinými prostředky na zasycení a zmenšení chuti na jídlo... od 15 let žiju v koloběhu NEÚSPĚŠNÝCH pokusů o zhubnutí... a za ta léta jsem se dopracovala až na šílených 122kg... A teď už vím, že pokud jde o zhubnutí natrvalo, tak člověk musí jíst a musí jíst hodně... Takže cokoliv co snižuje chuť na jídlo, nebo zasytí a pak sníš polovinu porce je špatně... já když si nechala sestavit jídelníček na míru, tak jsem žasla nad velikostí a množstvím jídla... měla jsem často co dělat abych do sebe tu porci nasoukala a hubla sem!!! Takže ženský neblázněte! JÍST JÍST JÍST!!!!!
tak to ja se nebojim ja papam rada 🙂 ale nezdrave. myslim,ze timhle si clovek nemuze ublizit, tak jen doufam,ze aspon 10 kg mi to pomuze ,,sundat,, aby sme zapracovali na druhym mimcu...ale s tim jak mi to nejde, tak to bude syn chodit na stredni 😅
@mamkamarketa raději su zajdi k obvodní... většinou poradí co a jak... co je vho a co ne... ;)
ja vim, moje kamoska uzivala naky leky na predpis a zhubla asi 25kg, jenze ja mam genetickou ,,vadu,, krve temer vsechno co neni na ciste prirodni bazi mi muze hodne ublizit (napr. nesmim ani pripravky se zelenym cajem) takze obvodacka mi rekla,ze si me na triko neveme at zacnu 3 tydne cvicit a pred kazdym jidlem snim jablko 😒
holky, teď jsem "dojela" na kole... no děěěs.... málem jsem umřela 😅 😅 😅 to mám za tu pizzu... 😝 😀 a teď jen vypiju, co jsem vypotila a jdu spát... 😵 😵 😵 😵
@elgereta no moc to nepřeháněj, měsíc po porodu bys neměla dělat ještě nic...
@verusa22 dík za povzbuzení... 😀 😀
@mamkamarketa jaký sušenky jíš??? to jsem ještě neslyšela, závislost na čokošce jo, ale na sůše???? Tak zkus třeba dietologa.... ale nevím, jestli máš takovou nadváhu na to....
@mamkamarketa taky jsem měla léky na předpis... zabraly... a držela jsem se, dokud jsem neotěhu.... pak to šlo z kopce....
@dandelion ukazovala jsi nám ten jídelníček????
@mamkamarketa Ahojky, od ledna bych klidně chodila do těch stodulek, ted na to bohužel není finančně :(
Jinak všem přeji dobré ráno, dneska jdu do práce jen an nějaké velké školení a jinak mam pul dne volno, proto večer planuju cvičení 🙂 Ale máme firemní BBQ oběd,. tak se budu muset držet 🙂
Zdravím všechny,
jsem na sebe naštvaná.Včera večer mě přepadla žravá ☹ Slupla jsem tmavou bagetku,pak jsem dělala perník tak pár kousků a na konec k ordošce jěště pop corn.)
Jinak jsem se chtěla zeptat játra patří do zvířátek né???
@dreana to ja chapu. sama nevim jak my to budeme fin. zvladat.Ale treba nadeli jezicek vsem o 30 000 vetsi plat a bylo by 🙂
@bocinka holka vsechny ja to dala pod vseobecny nazev susenky,ale treba ty karamelovy co se davaji ke kafi, mila, nebo bebe dobry rano s jahodovym jogurtem...proste vsechny treba cokolade me nechava v klidu,ale takovy ty plneny piskotovy rolady...mnam!

@mamkamarketa super děkuji a každou neděli do IP prosím zaslat novou váhu,juu?a ty držíš jakou dietku?