Jen tak poznámka do placu 😀

charliina
3. dub 2021

Skoro pokaždé co otevřu tady ty diskuzní fóra tak opravdu žasnu 😀 A jako fakt často si kladu otázku, jestli to co tady někteří píšou za dotazy, je jako fakt a jsou tak ehm dementní a nebo jestli si dělají srandu 😀... Doufám, že se nikdo nad slovem dement neurazí, ale opravdu někteří by se měli zamyslet, co vlastně píšou za “inteligentní” dotazy 😀

sudylichozrout
4. dub 2021

@linda_22 Cituji:
"Já myslím, že trocha tolerance není na škodu (...) Není třeba hned jim zle psát, že jsou hloupé, že je tam návod, atd. - což je tvoje specialita, toho už jsem si všimla. Lidé by na sebe měli být hodnější."

versus

"jako vysokoškolák pravidelně musím jít makat za naše dělníky, jelikož věčně tahaj neschopenky za nic, o tom, kolik nás to stojí, jelikož tyto lepmly prvních čtrnáct dní platíme my, jakožto zaměstnavatelé, nemluvě."

Taky jsem vysokoškolák, taky tady nesnáším dotazy o PN, ale ty si, kočko, vůbec nevidíš do úst. Pokud toužíš po tom, aby tady na sebe byly dámy hodnější, tak si holt musíš odpustit výlevy tohoto typu.

amazonkajanik
4. dub 2021

@drep paní doktorko, váš názor na dg. pakloub scafoidu, operace 10 měsíců od úrazu 🤣😉 8 měsíců práce přes dg že jde o naraženinu. Jinak taky jsem byla jako těhotná na PN, pracovala jsem v kuchyni na hotelu, plus pár potratů před tím a u syna hrozila genetické postižení, vyvráceno až na 2.screeningu

aneta_v
4. dub 2021

@amazonkajanik tady ale nikdo netvrdí, že těhotná nemůže být nikdy na PN. Pokud k tomu jsou důvody, tak ať je samozřejmě na PN, ale i já znám případy, kdy si holka řekla, že se jí zvedá žaludek v MHD, tak do práce chodit nebude nebo že jí to nebaví a chce si v klidu těhotenství užít apod

linda_22
4. dub 2021

@sudylichozrout jako jo, máš pravdu.. ale beru to tak - odešla nám těhule na nemocenskou - ok, odešla, až do konce rodičáku byla pryč, seženu náhradu a je to.. ale víš, když se ti lidi "hodí marod" na týden se zádama a pak se dozvíš, že bylo hezky a byli na rybách, chtě, tak je to taky něco jiného. Nebo před měsícem, paní nosí prsten z chirurgické oceli, natekl jí prstík, nemohla ho sundat, dostala injekci na splasknutí a marodku na deset dní. Kdo tyhle lidi platí - ano, my, ze svého 🙂
No tak jsem se trochu naštvala, máš pravdu, myslela jsem být hodnější, ve smyslu, neštěkat se kvůli tomu, že nějaká štastná těhotná chce od místních "koníkářek" slyšet, že je v tom..

sudylichozrout
4. dub 2021

@linda_22 Já ti rozumím, také mě bezdůvodné PN strašně lezou na nervy. 😉

amazonkajanik
4. dub 2021

@aneta_v ale to bylo vedeno spíš k drep, než všeobecně. Samozřejmě chápu u těhotné PN, dokonce jsem ji doporučila sestře, která otěhotněla během prodelani covidu, je celialik, léčí se na autoimunitni poruchu a je jí přes 40.

linda_22
4. dub 2021

@klokanka31 já v den porodu dojila krávy milá paní, a to prosím od 00:30 - 6:30, ke konci jsem byla totál hotová, fakt nedělám v kanclu. Porodila jsem v 9:45.
A nepovyšuju se, že jsem vysokoškolák, to vůbec ne, kdo mě zná, ví, ale chtěla jsem tím říct, že krom své práce (a to zdaleka není jen sezení u počítače), musím dělat nekvalifikovanou práci, od které platíme lidi (a věř, že těch poctivých si vážíme, ač mají jen základku).

linda_22
4. dub 2021

@zelenaesmolda ale mají, vždyť jsem jen psala, že si asi spíš chtějí udělat radost, když jim někdo napíše, že jsou v tom. Snad nejsou tak hloupé, aby to nepochopily. A jestli jo, tak mi přijde zbytečné se kvůli tomu hádat, nadávat si a tak..

barmil
4. dub 2021

@gracinka7 přesně. Blbá otázka neni, někdo se aspon snaží a chce se něco dozvědět. Blbý je ten, kdo se radši neptá.

drep
4. dub 2021

@amazonkajanik za prvé, nikdy jsem neřekla, že těhotná nemůže být v PN. Když má problémy, tak má nárok na Pn jako každý jiný. Co říkám je, že opravdu velké procento dam počůráním papíru zjistí, že jejich práce je moc náročná a rozhodně se těhotné nebudou ráno harcat busem do práce, stresují ji zlé kolygeně atd, přece víme, jaké dotazy tu bývají.
Za druhé, nejsem traumatolog, tak nejsem úplně kompetentní se vyjadřovat k diagnostice a léčbě zlomenin či pakloubů, nicméně je mi líto, žes musela na správnou dg tak dlouho čekat.

klokanka31
4. dub 2021

@amazonkajanik To je hrozný 😯

odula
4. dub 2021

@berenika39 no tak mě zas připadá debilni tenhle příspěvek - jako - příspěvek zakládající tuhle diskusi. Ještě debilnejsi než duchařina. Každej jsme holt jinej. Tak to buď nečtu, nebo to čtu, zatrolim a vypadnu. Normálka prostě. Dyt je to jen internet.

klokanka31
4. dub 2021

@linda_22 Oni se krávy dojí ještě ručně? 😮

klokanka31
4. dub 2021

*ony ☺

aniea
4. dub 2021

@zelenaesmolda no občas ten test ukazuje slabou čárku která pak sílí, tak ty holky to chtějí slyšet že se možná zadarilo, trošku je povzbudit že to někdo měl taky..

zelenaesmolda
4. dub 2021

@aniea jenze kdyby cetly ten pribalovy letak tak by vedely,ze test se po nejakem case stava neplatnym protoze diky chemicke reakci muze zmenit vysledek 🙂

aniea
4. dub 2021

@zelenaesmolda zas tak důkladně jsem test nikdy nečetla, ale je to mozny, to nebudu oponovat ale já předpokládám že když fotí ty testy tak je fotí hned a ne až druhý den nebo večer. Ale můžu se taky mýlit.

zelenaesmolda
4. dub 2021
zelenaesmolda
4. dub 2021

@aneta_v
Ja jsem treba kvuli nevolnostem stravila skoro cele tehu na PNce.Uplne se mi vybavila situace kdyz jsi nakousla to mhd,ze jsem jednou do prace jela tri stanice metrem asi hodinu protoze mi bylo tak zle,ze jsem na kazde stanici musela vystoupit a rozdychat to :D

hansoc
4. dub 2021

Tak proč nezaložit to nejstupidnější, že...

amazonkajanik
4. dub 2021

@linda_22 bývalého kolegu po ranním dojení odvezla rychlá a odpo byl zpět 😟 teď je na kyslíku a to jsme ho tlačili k mudr půl roku

aneta_v
4. dub 2021

@zelenaesmolda ale jo, jasně, nevolnosti můžou být silný, že lezeš po čtyřech, ale těmhle dámám, co jsem zmínila, víceméně nic nebylo.
Já teda jela hodinu metrem netěhotná na zkoušku na VŠ, při stresu trpim na nespavost a obrací se mi žaludek 😁 ještě, že jsem vždycky vyjížděla s rezervou 🤦🏽‍♀️😆 Ani v jednom těhu mi tak zle jako ve zkouškovým na VŠ nikdy nebylo 😁😁

amazonkajanik
4. dub 2021

@klokanka31 odpovím též, ručně úplně ne, ale když není plno automat, musí se struky omyt, odstrikat, aby se zjistilo, zda tam není počínající zánět, nasadit na každý struk "odsávačku " (některé krávy mají jen 3 a dokonce i jen 2), hlídat každou, jaký je průtok, aby se nepretahlo a nevytahaly se kanálky (byť má ta mašina kompenzační systém, ale je třeba to hlídat) nebo aby bylo celé vemeno správně vydojene, sunda se dojačka a struky se ošetří proti zaneseni infektu ...A se zlomenou rukou jsem dojila i prvotelky, které kopou jako blázen a jedna mi na ní i šlápla...

amazonkajanik
4. dub 2021

@drep to nebylo jako výtka, ale jako příklad, že jsem byla jednou z těch, co byla v těhu na PN ale někdo je schopný tvrdit, že zbytečně. Jinak dg mi byla sdelena na pohotovosti, původně že asi nastipnute, za týden na to v chiru ambulanci,že naražené. Ale on ten doktor má více podivných diagnoz, proto už neslouží ani pohotovost,ani ambulanci, ale jako operater prý dobrý

letalnica
4. dub 2021

@zelenaesmolda Vy máte v Ostravě metro? 😀😀

zelenaesmolda
4. dub 2021

@letalnica ne,kdo mluvi o Ostrave? 🙂

letalnica
4. dub 2021

@zelenaesmolda Ty to máš v profilu 😀

aniea
4. dub 2021

@zelenaesmolda dobře, v tomhle máte pravdu, ale nepředpokládám že to všichni čtou

zelenaesmolda
4. dub 2021

@letalnica
No a?To,ze tam bydlim ted prece neznamena,ze jsem nikdy nezila jinde ne?

zelenaesmolda
4. dub 2021

@aniea no a to je prave to jadro pudla.Kazdy trosku normalni si pribalovy letak precte 🙂