Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jestli něco nepochopím

magdalenax
29. srp 2016

Děvčata, já se omlouvám, netýká se mi to a týkat nebude (jedině snad u vnoučete, ale to bych ty mladý asi zabila...). Nemůžu se už možná tři týdny smířit s tímto:
Nebudu se příliš rozepisovat, takže asi takhle. Dáma, která si vykračuje dnes a denně po městě, obleze kdejakou "kulturní" akci, která neví coby dříve, tak není schopná koupit dítěti nové vybavení do školky? Dopustily byste snad něco takového, že půjde vaše dítko do "neznáma" a bude mít otahané bačkorky, zástěrku atd.? Když jsem to slyšela, tak mi šly slzy do očí. - Nehtíčky, ano, jasně, támhle kávička...., ale nemá na to, aby koupila dítěti, přičemž to samozřejmě předem ví, věci do školky - nebo do školy? Nové? To je takový problém si nechat na straně nějakou korunu každý měsíc, místo chození na koncerty, či na modeláž nehtů a koupit dítěti nové? Hanba by mne fackovala, přivést dítě do školky, nebo do školy první den, aby bylo jak vytažené ze second handu, protože ani nevěřím tomu, že pokud by finanční situace nebyla nějak závratná, tak snad na nové bačkory, jednu teplákovku, tričko se peníze najdou.
Vzpomínám si, jak jsme jako děti milovaly, - narozdíl tedy od rodičů, nákupy před začátkem školního roku. Chtěly jsme mít to nové, i když to používané bylo jako nové. Já jsem měla trojúhelník s ryskou ještě na střední škole a pak ještě i můj syn. Věcí jsem si vážila. Ale ten pocit, budu mít nový penál, nebo jen cvičky...., prostě ten pocit...!
Toho dítěte je mi líto předem, všechny dětičky budou mít ty bačkůrky, voňavé ještě z obchodu, ty zástěrky, tepláčky, tričička a najde se černá ovečka, která si obuje ušmudlané bačkory a bude.....

cutie_01
29. srp 2016

Nechápu smysl tohoto příspěvku...

magdalenax
autor
29. srp 2016

@cutie_01 Příspěvek je spíše dotazem, zda by nějaká maminka něco takového dopustila, respektive udělala, když by to neměla zapotřebí

vosinka
29. srp 2016

@magdalenax Já nikdy! Moje švagrová je bohužel případ podobný tomuto.....☹ Přijde jim to normální, dětí je mi líto (nejen z tohoto materiálního pohledu), ale nenadělám nic....

somalicats
30. srp 2016

Do skolky jsem vzdycky davala starsi teplaky apod. Duvod? Kdyz to mlada roztrhala ci ztratila, tak mi toho nebylo lito. Ve skolce, kam chodila, meli velkou zahradu a byli neustale venku.

karlajasmine
30. srp 2016

@magdalenax proč utracet za nové věci, když jsou staré funkční? Taky raději utracim za zážitky a cestování, nasetrim si na cestu přes oceán a chodím v oblečení ze second handu. Pokud je to čisté a funkční, tak to snad stačí. Já jsem osobně jako dítě "vůni nových bačkor" nesnášela a bylo mi úplně jedno, jestli mám novou hračku nebo novou hračku po někom. To máte tolik času, že tři týdny řešíte život druhých? Pokud matka své dítě miluje, a podle toho se k němu chová, tak nevím co je vám do toho, za co utrácí své peníze.

karlajasmine
30. srp 2016

@magdalenax vy budete prostě jedna z těch, která ví všechno nejlíp a která se kdysi obula do mojí mámy za to, že chodím v deravych riflich, přitom já své děravé rifle milovala a jezdila jsem celé léto po kulturních akcích a na úžasné dovolené... Každý jsme jiný, pro mě materiální věci hodnotu příliš nemají.

nonnni
30. srp 2016

@magdalenax houbeles. Deti tohle zacinaji resit az v okamziku, kdy jim nejaka dobra duse, zacne srdceryvne dlabat do hlavy, jake je to dite chudak, ze nema nove backorky. Jinak by je vubec nenapadlo se jinemu diteti podivat na nohy. ..nevidim jediny dvod, proc kupovat nove backory, kdyz jsou stare jeste funkcni...to same s dalsimi vecmi. Jasne, funkcni veci vyhazovat a pekne udusit planetu spotrebnim odpadem.

V tomto naprosto souhlasim s @karlajasmine . Z tveho popisu vyplyva akorat to, ze ty mas rada vuni bovych backor a prilis casu resit sve okoli a jeste povrchne.

Tve subjektivni hodnoty a prozitky nejsou plosne aplikovatelne napric spolecnosti, tak je lidem nenut.

andryyysssek
30. srp 2016

@magdalenax ahoj,v prvé řadě nechápu,proč to řešíš,a v druhé,já dceři do školky taky dávala staré věci,přece ji nenechám po zahradě lítat v novém.A teď půjde do školy,a bačkory bude mít ze školky.Proč bysme ji měli kupovat nové,když ty staré jsou ještě funkční?Já jako dítě jsem měla radši výlety než nové oblečení.Popravdě,mě tehdy oblečení nezajímalo vůbec.

gigi2
30. srp 2016

Už je to opravdu hodně let,co syn šel do školky,takže netuším,jak to dnes běžně chodí..ale,jestli dnes děti při vběhnutí do třídy ve školce řeší,kdo má na sobě nové bačkůrky a zástěrky,tak je mi jich opravdu líto...a jen doufám,že je takových dětí,co nejméně a matek,co si najdou v rozpočtu peníze na ty nehtíky,kafíčka či kulturní akce a upřednostní je oproti novému spotřebnímu zboží do školky je naopak co nejvíce... 🙂 takové matky bývají většinou spokojené a ty mají spokojené děti🙂

astyna
30. srp 2016

to jako fakt? 🙄 😀

yipee
30. srp 2016

Jestli je tohle to, co tě nejvíc trápí, tak jsi šťastná žena

lamiaaa
30. srp 2016

"Příspěvek je spíše dotazem, zda by nějaká maminka něco takového dopustila, respektive udělala, když by to neměla zapotřebí"....to mě odrovnalo, vy snad čekáte, že tu některá maminka odpoví: ano, dopustila bych to?

karlajasmine
30. srp 2016

@gigi2 @nonnni Presne tak... planeta uz je tak dost zapraskana spotrebnim zbozim a nesmyslama... At zijou spokojene maminky, spokojene deti, koncerty, kulturni akce a kvalitni krasny kabat za 50Kc, ktery jsem si nedavno koupila v second handu :D
Vsadim se, ze kdybych se zeptala 10ti mesicniho syna, jestli by radeji dostal nove riflicky, nebo by radeji sel ve starych teplakach do detske herny, kde si maminka da kaficko a on si zahraje s detmi, tak by rekl, ze by radeji chtel ty nove rifle... :D

japona
30. srp 2016

@magdalenax Kupovat např. nove bačkůrky, jen aby byly (par dni, než je okope🙂) nové, Poku mu jsou ty z loňska, mi přijde prehnane. Na druhou stranu nechápu rodiče, kteří nemají pár korun na divadlo apod. a kouří.. extrémem jsou chybějící peníze na školní obědy - postřehla jsem i nějaké sbírky na toto..

tahejhula
30. srp 2016

Dcera do skolky dostane nove prezuvky (doma totiz lita ve fuseklich), holiny a plastenku. Ale abych ji kupovala nova trika a teplaky? Do skolky? Svet se docista zblaznil. Pro me je podstatne, aby mela dostatek obleceni na vymenu v pripade nehody, takze ji do tasky klidne narvu teplaky po bratrech. Jestli tohle nekdo realne resi u skolkovych deti, tak je padly na hlavu, sorry.

budilinka
30. srp 2016

@magdalenax Promiň, ale nedivím se, co Ti k tomu všechny dámy napsaly... Dítě spíš než nové věci potřebuje lásku a aby se mu někdo s chutí a radostí věnoval 🙂 Mě spíš nenechávají chladnou děti týrané a hladové....

marketaryzi
30. srp 2016

Hmm, zajímavý pohled na věc 🙂 Dcerka jde ve čtvrtek poprvé do školky. Chtěla jsem jí koupit nové papučky, tepláčky atd., ať je tam krásná, ale byla jsem několika zkušenějšími maminka mi upozorněna, že je to zbytečné. Že za týden to vše bude vypadat jako to, co už má doma ve skříni, možná hůř. Takže tak. Takže papučky nové má, ale na doma, do školky dostane ty, co už má prošlápnuté, ať se jí dobře chodí. A oblečení hlavně pohodlné a jednoduché na oblékání. Myslím, že to tam zašpiní stejně kvalitně jako kdyby to bylo nové 😉

tahejhula
30. srp 2016

Jo, jeste novy hrnek jsme ji koupili, aby mela ve skolce z ceho pit. Ale povazte, stal 9Kc, jsme hrozni rodice. 😀

@marketaryzi Rekla bych, ze ten tyden je jeste optimisticka predstava. 😀

budilinka
30. srp 2016

@jamia hustý 😀

koordinatorka_odboje
30. srp 2016

To je prece o hodnotach a pohledu na vec, urcite to neni duvod zabijet

terinda
30. srp 2016

@magdalenax Já zase nechápu tohle vměšování, rýpání a pomlouvání.
Zřejmě dámě závidíte, že může zajít na kávičku a nehtíky 😉

Podstatná je pro dítě láska rodiny než nové hadry.

mandala
30. srp 2016

Tak já dávala poprvé do školky onošené bačkůrky záměrně, aby se dobře obouvaly, a opravdu tam nechodí na nějakou módní přehlídku, stejně mají za týden oblečení od barviček a rajské omáčky a po nějaké novotě ani nevzechneš 😀

teeerez
30. srp 2016

@lamiaaa v tomhle pripade snad i odpovim "Ano, dopustila bych to" :D kdyz vim, ze mam dite, ktere bude do 5 vterin od vypusteni jako male cunatko, tak mu s naprosto klidnym svedomim dam veci ze sekace - samozrejme ciste, ale novotou zarit nemusi - nez abych ho nastrojila pak byla udivena a nazlobena, ze je hned spinave....

panickatlamicka
30. srp 2016

A jeje, magdalenax a jeji urban legend.. 😀

eldrag
30. srp 2016

taky nekupuju nove, pouze to co nemame nebo potreujeme 2x , nechapu proc davat novou výbavu za x tisic jen pro pocit. ve skolce jako doma, teplacky a tricko, a jestli je podedene nebo uz pul roku nosene je snad jedno ne? nastesti skolkove deti tyhle moderny tolik nevnimaji.

brunetka11
30. srp 2016

Nic ve zlém, ale řekni mi důvod, proč bych danou věc měla vyhodit, když je funkční...
Vzít ji a poslat o dům dál, protože začal nový školní rok?
Budeme mít s tím výdaje, budeme platit kroužky. Chci koupit dcerce kvalitní gymnastický dres a cvičky (protože ty původní jí jsou malé).
Její původní papuče stály téměr pětistovku, mám je vyhodit?
Z jiného soudku - jak jinak naučit děti hodnotě věcí?
Naše mohou mít témeř vše. Dopřeju jim to?
Už z principu ne. Chci z nich vychovat slušné lidi.
Dcerka si v červnu počmárala penál. Nekoupíme jí ho teď nový z principu - je naprosto funkční, s aktovkou a pytlíky stál témeř tři tisíce. Musí se naučit o své věci starat a zbytečně je neničit.

A ano, investuji do sebe hodně. Tělo a duševní zdraví je pro mne vysokou prioritou.

scai
30. srp 2016

Tak takové problémy bych chtěla mít. Jak tohle může někdo řešit? Vždyt nikomu o nové věci nejde, a pokud jo, je to spíš chudák..... Dceři jsem ted do první třídy koupila novou aktovku, jasně.... ale třeba zrovna bačkory, tepláky....proč bych kupovala, když má ze školky a jsou jí? a většinu věcí dědíme od kamarádky, jsem za ně moc ráda. Peníze máme, mohla bych kupovat jen nové, ale proč? Příjde mi to škoda peněz, materiálu..... radši jim koupím kvalitní jídlo, jedeme k moři.... A moje děti mají radost ze všech věcí, i těch nošených po kamarádce, když jsou pěkné. Třeba flekaté, děravé...to ráda nemáma nedávám. Ale nošené, když vypadají hezky, nechápu proč vyhazovat a kupovat nové.

zuzineckah
30. srp 2016

Nové veci kupují,když je potřeba,jestli to zrovna sedne se začátkem skoly/školky, to moc neřeším. Nakupuji i přes prázdniny... Bačkory jsou u nás samozřejmost,protože za dva měsíce mladeti noha poroste docela dost. Jo, nesnáším sekace a bazary, ale rozhodně neodsuzuji maminy, které tam nakupují, musím uznat, že některé úlovky mají parádní.

hanulkaha
30. srp 2016

Jestli já něco nepochopím, tak jsou to matky, který nemají vůbec dát dětem co na oblečení, nechodí ven protože nemají zimní bundičku, nemají na základní hyg potřeby, nevedou mýdlo a toaletní papír atd. protože by jim nezbylo na cigára a pajzl... 😠
Trochu jiná situace, než spokojené dítko v obnošených bačkůrkách a tepláčcích, které při první příležitosti na školní zahradě prodře nebo zašpiní... Taky si přece nevezmeš na zahradu rifle za dva tisíce a nový kožený boty... 😀

Sem začni psát odpověď...

Odešli