Jméno Leontýnka - názory

dagikk
14. říj 2018

Ahoj holky ,mame doma uz Kristynku,a uvazujeme nad jmenem Leontynka pro druhou holcicku,dali byste.?

no_title
14. říj 2018

je to krásné jméno 🙂 my měli variantu Elenka, Helenka, nakonec máme kluka 🙂

lucka662006
14. říj 2018

Ahoj, znám jednu Leontýnku. Je to Leontýna. Líbí se mi spíše Lea. Ale oboje je hezké.

urtica
14. říj 2018

Byla bych též spíš pro Leu - ta se mi zdá neutrálnější - Leontýnka je hezké jméno pro malou roztomilou holčičku, ale i ta jednou vyroste a kdo ví, jakým směrem se vydá...🙂

daisymaminka
14. říj 2018

Ano, ke Kristýnce Leontýnka dle mě pasuje. Zdrobněliny jmen znějí podobné, v dospělosti to budou Kristýna a Leontýna. Lea se mi také líbí víc, ale je příliš krátké oproti Kristýně, což by mi asi vadilo.

anita003
14. říj 2018

Taky se mi zdá moc dětské, dospělá Leontýna zní fakt nepatřičně... Lea se mi taky zdá rozhodně lepší... Sice 100 lidí, 100 názorů, ale já bych se tak v dospělosti rozhodně jmenovat nechtěla...

pavcatko
14. říj 2018

Krasne jméno, jednu Leontynku znám a to jméno je fakt krasne 🙂

niki1107
14. říj 2018

Krasne jmeno a ke Kristyne pasuje 😊👍❤

paja173
15. říj 2018

Já jsem taky chtěla, ale vyklubal se z toho Daneček. 😉 Za mě krásné jméno.

kristyn.g
15. říj 2018

jméno je krásné ale ke Kristýnce bych ho nedala... sama se jmenuju Kristýna a jsem zvykla na oslovování Týna, Týnka.. tak by mi dvě Týnky přišlo nepraktické

brindik
15. říj 2018

Pokud nehrozí že Leontýnka bude v dospělosti mít 180 cm a metrák, tak proč ne 😁

michaela_2
15. říj 2018

Mě se spíš líbí Leona 🙂 ve školce u dcery jedna Leontýnka je - pasuje to k ní, ale říkají jí Týnko - tak aby se Vám to nepletlo s tou Kristýnkou 🙂

zelenaesmolda
15. říj 2018

Nedala.U ditete je to krasne ale u dospele zenske ktera se bude predstavovat jako Leontynka mi to prijde ujete.

gruyerre
15. říj 2018

Hezké jméno a nebála bych se ho ani v dospělosti, určitě jí bude slušet. Ke Kristýně se hodí. Jediný problém by mohl nastat, pokud by si chtěly obě vaše holky nechat říkat Týno.

ai30
15. říj 2018

@zelenaesmolda Tak predpokladam, ze ta diskuse je o jmenu Leontyna 🙂 Ta druha holcicka se asi taky ofocialne nejmenuje Kristynka ;)

zelenaesmolda
15. říj 2018

@ai30 no tak znala jsem zenskou ktera se jmenovala Ivanka,taky se tak predstavovala a me to vzdycky prislo ujete.
Jinak jak tady nekdo uz psal tak ke Kristynce (tynce) bych druhou Tynku nedavala.Autorka se pta doslova na Leontynku tak tezko rict,jestli by byla Leontyna nebo Leontynka.

calvac
15. říj 2018

@dagikk Leontyna je hezke,znam z okoli tri. Ma spoustu variant - Lea,Lentilka,Tina,Tinka,Leuska atd. Lea uz tolik variant nema. Za me Leontynka uplne v pohode. Rozhodni se podle toho,jak to citis.

marcicek84
15. říj 2018

@dagikk moc krásné jméno. Pokud říkáte Kristýnce Kristi a Leontýnce byste říkali Leo, tak bych to jméno dala...

ellisabetha
15. říj 2018

Moje neteř je Leontýnka, říkáme jí Leo, Tíno, Leuš .. je hodně zdrobělin a je to hezké jméno. 🙂

priefi
15. říj 2018

@dagikk zakezi, jak prvni bolcicce rikate, protoze u obou je mozne pouzit zkraceninu Tinka

lenoulinkaa
15. říj 2018

Dala bych Lea nebo Tina, protoze to dopadne, že po oslovení z Leontyny zbyde většinou jedna část. A jméno jako takové ztratí smysl.

nikoulinka
15. říj 2018

My máme doma 6-ti měsíční Leontýnku 🙂 Hlavně teda z toho důvodu, že syn má dvě jména. Takže se nám krásně rýmují - Leo, a Theo... A zároveň nám pak v budoucnu nemůže ani vyčíst to, že brašule má dvě jména, jelikož se to její dá skloňovat na několik způsobů 🙂 Leontýna, Leontýnka, Lea, Týna, atd... Mě osobně se to hodně líbí. Každý jí říká po svém - babičky většinou Leontýnko, já jí říkám Týnko a taťka oslovuje Leušo :D

neria55
15. říj 2018

Jména k sobě krásně sedí, jen bych se bála, že nakonec budu oboum říkat Týnka 😉.

uzivatelkapetra
15. říj 2018

Možná zvážit jestli je správné, pokud máte dlouhé příjmení. Chudák jestli se v první třídě bude muset všude podepisovat jako Leontýna Nejezchlebová(např)

hermanecka
15. říj 2018

Osobne bych se nenechala unaset tim co je ted pekne a hodi se k male holcicce,ale jmeno,ktere bude holku/pubertaka/dospeleho doprovazet cely zivot ve vsech zivotnich situacich

marketa11112
15. říj 2018

My meli leontynu v uzkem vyberu jmen. Nakonec hodne tesne vyhralo jine..ale kdo vi,treba k nam jeste jedno ditko zavita.

jarunkaxyz1
24. lis 2021

Také jsme měli Leontýnku ve výběru, pak jsme to změnili na Kristýnku a nakonec máme úplně jiné jméno. KrisTÝNA a LeonTÝNA je téměř totožné. Leontýnku jsme pak zavrhli právě kvůli zmiňovanému problému - pro malou holčičku je to krásné roztomilé jméno, ale pro 30 letou ženskou....

setba
24. lis 2021

Vidite a nekdo se toho nebojí ( viz jméno holcicky v komentáři)