Jméno Vilém - jak ho oslovujete? Znáte Viléma v okolí?

adusch12345
4. čer 2018

Ahoj, znáte ve svém okolí nějakého Vilíka? Nebo máte ho někdo doma, jak ho oslovujete a co na jméno Vaše rodina a okolí? 🙂

chumlee71
4. čer 2018

Ahoj, jj znám a říkáme mu Vilda

eldrag
4. čer 2018

Vile, Vildo, Valdo, Vilíku, ...

konidana
4. čer 2018

Kamaradka má a říká mu normálně Viléme, Vildo

jezz1e
4. čer 2018

Můj výborný kamarád je Vilém (Vilda). Hrozně fajn chlap, takže za mě ano 🙂

kaneshiro
4. čer 2018

Kolegyně má syna Viléma, když jsem ho poznala bylo mu 5 měsíců : - ) nejdříve mi přišlo hodně nezvyklé, říkají mu Vilémku, Vilíku, Vildo, mně se líbí i v základním tvaru.

denny27
4. čer 2018

U sousedů mají a zatím jsem slyšela oslovovat jen Viléme

viviw
4. čer 2018

My máme téměř ročního Vilémka doma. Když byl maličký byl to Vilík, Vilíček, teď nejčastěji Vilém, Vilémek, Vilémeček.

ajka198
4. čer 2018

ano, znám, chlapeček bude mít na podzim rok. Říkají mu Vilémek, Vilík, Vilíček. Ze začátku mi to připadalo trošku zvláštní, ale člověk si zvykne a pak už je to normální a vlastně i hezké 🙂

gembula
4. čer 2018

Úžasné jméno ;)

emamaira
4. čer 2018

Máme v rodině dvouletého... Rikáme mu Vilík, Vilímek, Vilda...

alfirinv
4. čer 2018

Chtěla jsem, aby se náš jmenoval Vilém, bohužel to přes chlapa neprošlo 😀 Podle mě krásné jméno a má i moc pěkné zkratky 🙂

pampeliska1
4. čer 2018

Máme doma půl ročního 🙂 Je to super jméno, variant je hooodně. Líbí se mi i základní tvar, když o něm mluvím s "cizíma", tak je to Vilém. Doma je Vilda, Vilík, Vilémek, Vili, Vilíček, Vilímek, Viliam, Vilis, Vilouš, Viloušek, Vilémeček, Vilďas...Prostě je toho moooc 😀

lachtanice86
4. čer 2018

Tohle by neprošlo skrz mě

adusch12345
autor
4. čer 2018

@pampeliska1 :D Dobrý!
Holky díky všem. Na konci června se nám má narodit chlapeček a my porad nevíme, jak ho pojmenujeme 🙂 tohle jméno se mi líbi, nemá ho každý ale váhám. Od mala jsem chtěla Jeníčka.
Ale Vilda zní tak neobvykle, krasne, muzne...

soleilll
4. čer 2018

@adusch12345 Nejlepší kamarádka má Viléma a je to prostě Vilda nebo Vilík, maminka mu říká i Vilíčku (ale podle mě je to sígr a tahle zdrobnělina mu úplně nesedí 😀 ). Ale jako jméno mi to přijde úplně normální. Je po dědečkovi, kterýmu jsme ale jako děcka říkali "starej Viliš". 😃

letadylkokane
4. čer 2018

@adusch12345 ahoja, my nad timhle jmenem vahali, kdyz jsem cekala druhe mimi. Nevedeli jsme, zda to bude holcicka ci chlapecek, kazdopadne Vilem byla jedna z variant. Nakonec jsme to jmeno zavrhli, protoze ma divne zdrobneliny. Teda alespon nam se nelibily. Jinak nezname v okoli nikoho toho jmena.

voleskap
4. čer 2018

Znám, oběma říkají Vildo 🙂 Mně se Vilém líbí 🙂 Osobně bych mu ale říkají Vilíku (dítěti) a Viléme (v dospělosti) 🙂

pampeliska1
4. čer 2018

@soleilll mě to taky přijde jako docela normální jméno..Na západ od nás se tak jmenuje každý druhý kluk - Wilhelm, Wiliam..
@letadylkokane Kamarádka má Filipa a ty domácké podoby mi přijdou trochu podobné - Vilda-Filda, Vili - Fili.. Ale jasně, každý to může vidět jinak 🙂

letadylkokane
5. čer 2018

@pampeliska1 jj, proto jsme i toto jméno odložili. Nelíbí se mi Filípek. Zní mi to v uších jako (několik) slípek. Čímž prosím fakt nechci urazit žádnou maminku tady, ktera má snyka Filipa 🙂
Nakonec je i druhé dítko holčička, takže se kauza s klučičími jmény vyřešila sama 🙂

alexkisss
5. čer 2018

Ahoj ja mam doma Williama a říkáme mu viliku vildo vili takže za nás moc hezke jmeno

ange_de_la_morte
5. čer 2018

mám dvě kamarádky - jedna má Viléma ( říká se mu Vilík, Vilda), druhá kamarádka má Williama ( nezlobte se na mně nikdo ale dát jméno William pokud mám typicky slovanské příjmení a ještě trvat na tom že se mu musí říkat jen William je stupidita) , a ještě jsem měla na ZŠ spolužáka Viléma ... my bychom toto jméno nevolili ale obecně se mi líbí a hlavně pravděpodobně bude ve školce, škole sám s tímto jménem

zelenaesmolda
5. čer 2018

@ange_de_la_morte tak na Slovensku maji Viliama misto naseho Vilema.Ja osobne bych tohle jmeno nikdy nedala protoze ta zkratka Vilík mi pripomina anglicke slovo Willy-v detske reci to znamena pindik a fakt bych nechtela mit ze syna pindika :D

helulela
5. čer 2018

u nás v rodině je to tradiční jméno - děda, táta, brácha, bráchy syn.... bráchovi říkám Vildo a synovcovi Vildík. Jinak variant, které používají ostatní, je spousta, to už píšou holky přede mnou. Může se to zdát jako divné jméno, ale mně se moc líbí, není to žádná exotika a přitom ho nenosí každý druhý.

pampeliska1
5. čer 2018

@zelenaesmolda hehe, to si nevybereš 😀 O této anglické podobě pindíka nevím, ale mám s tím "problém" u některých českých jmen, myslím teda holčičí 🙂) . Ale psát to sem nebudu, je to nad rámec této diskuze 😀

letadylkokane
5. čer 2018

@pampeliska1 a že asi tuším, o které jméno jde🙂

ange_de_la_morte
5. čer 2018

@zelenaesmolda : no prostě William je podoba která se mi hodí k cizímu příjmení ( německé, anglické, apod.) ale naše? nebo na východ ? to fakt nee ... my vybírali jméno naše ( respektive uherské ) - cizí jména by k našemu příjmeni zněly směšně , jen mně kolikrát přijde úsměvné že někteří rodiče fakt neřeší jak to jméno zní dohromady s příjmením

zelenaesmolda
5. čer 2018

@ange_de_la_morte jo to taky nechapu,ze to nekteri rodice neresi.takova esmeralda skocdopolova je fakt pecka :D

obla
5. čer 2018

Můj otec je Vilém a v případě druhého syna, bude to též Vilém.

britana
5. čer 2018

Máme v rodině Viléma a říkáme mu : Vi jen Vi

sosama
5. čer 2018

Mě se jméno Vilém líbí, je neobvyklé, jednoho Viléma znám a říkám mu Vili... 🙂