Lži, kterým stále lidé věří

miracle0
15. únor 2018

Zdravím všechny super lidičky. 🙂
Jde zde o jednu věc. Každou chvíli narážím na spoustu lidí, kteří neví, co říkají a ano, především jde o pánské pohlaví. Sice nevím, kde berou takové nesmysly, ale někdy je to dokonce zábavné, co vše koluje za mýty mezi lidmi. Vypíšu vám zde pár příkladů..

1) Každý ženě přeci v těhotenství narostou prsa.
( To je jako kdyby se začalo říkat, že každému muži, který se stane otcem, naroste penis..)

2) Každá žena přece kojí a když ne, tak se musí rozkojit.
( Skutečně nevím, kde berou ty informace.

3) Vždyť měsíčky nejde mít dýl než je měsíc, neexistuje nepravidelnost a když jo, měla by k doktorovi, že není normální.
( Občas člověku zůstane rozum stát nad tím, co někteří vypustí z úst. Asi by si měl zajít na psychiatrii si zjistit lepší informace)

4) To břicho tě přece nemůže den po porodu už bolet.
(Já sice nejsem těhotná, ale znám to od známých)

5) Co to říkáš za nesmysly? Holkám dokážou bolet prsa?
( To už radši zůstane bez komentáře)

Dál vypisovat nebudu. Máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Můžete se pochlubit. Bylo by skvělé vědět, že na takové otázky nejsem sama či mám špatné informace já?

no_title
15. únor 2018

no, manžel vymyslel, že bude 5 a půl měsíční syn už plně na příkrmech, žádné kojení ani UM, taky dobrý 😀

blonde22
15. únor 2018

@no_title můj muž si to myslel také 😂

dora13
15. únor 2018

Me treba uplne sokuje, kolik dospelych zen si mysli, ze muzou otehotnet kterykoliv den v mesici, ze proste v zivote neslysely o ovulaci🤷‍♀️

No a samozrejme lez nejvetsi: ze miminka spi dvacet hodin denne😀

barumat
15. únor 2018

Za mě teda hlavně to, že v roce už děti spí celou noc. To jsem slyšela snad miliónkrát. A že když celou noc nespí, a naperu ho kaší, spát bude. Jo a ještě to, že v roce už děti normálně jí to, co dospělý.

zuzalinkak
15. únor 2018

Mě nejvíc točilo, jak byli všichni udivení, že den po porodu už nejsem zase hubená. 😂😂😂

horsiee
15. únor 2018

@zuzalinkak přesně, hloupý řeči cestou z porodnice typu- já myslel, že už si rodila. Jsem mírumilovné stvoření, ale tohle bylo fakt na pěst. Nebo když mi můj otec udílel rady ohledně kojení ( nikdy sem kojená nebyla, jsem jedináček a celé moje dětství byl v práci, takže nevím kde ta moudra sebral😁)

luckylee
15. únor 2018

Ze dobrotky a pokrmy co jsou pro deti- jsou dobry pro deti.
To je hrozna blbost.😀

Kdyby to bylo tak spatny,tak se to prece neprodava!

Kdyz mi doktor rekne ze to tak bude tak to tak musi byt a ja nemuzu do toho kecat!

barumat
15. únor 2018

@luckylee Jo, to je přesný! "Koupili jsme malý párky." "Ona párky ale nejí, jednak je ještě neochutnala, a jednak jí je deset měsíců!" "Ale to jsou dětský párky." 😖

packaf
15. únor 2018

Mě nejvíce dojaly tety na oslavě, proč 8 měsíční dceři nedopřeju cukroví a koláče! Ale když jsme ji dali olíznut pěnu z piva, tak jsme dostaly rázné poučení, že ji opíjíme a podáváme alkohol, takže nechápou, proč se tak bráníme cukroví a koláčům.

absintka19
15. únor 2018

@dora13 no moje miminko ted 9m spi v noci v tahu bez piti 11 hodin a vcera pres den 6 🙂 takze ne 20 ale jen 17 🙂)))

barumat
15. únor 2018

@absintka19 Přeju ti to. Dcera krásně spala do deseti měsíců. Pak začala mít stavy, kdy chtěla být v noci prostě vzhůru - třeba hodinu a půl. A běda ji chtít uložit. To trvalo asi měsíc. Pak se začala budit brzo (světlo), pak zuby...

absintka19
15. únor 2018

@barumat tak at 🙂 vzdyt jsem si neporidila dite schvalne ktere spi 🙂 kdyz bude vzhuru tak bude, zadna tragedie 🙂 jsou to deti a nesmime to brat tak vazne 🙂 celkem se tesim na zuby, ale kdyz bude po me tak az v 11m a ani o tom nevedeli 🙂

hankaros
15. únor 2018

"Co bych ji tak mohla dat? Mam ve spizi krupky, to muze ne?"
Jo a plky o rocnim diteti bez plinek jsou taky dobry.

odula
15. únor 2018

dvouletý dítě musí poslouchat (už je dost velky) a když neposlouchá tak je nevychovany 😡😡

treasurka
15. únor 2018

Věta jednoho známého: " Z čeho jste vy ženský na mateřský pořád tak unavený? Dítě si hraje, ne? Tak jaká je s ním práce?" 😂

lucka00024
15. únor 2018

Tak jsem si vzpomněla,jak měl můj syn půl roku tak jsme byli na pouti a jeden prodavač se zeptal jak je starý,když jsem mu odpověděla tak řekl je to jen leží a spí co?Sekl se o pár měsíců no😅

barumat
15. únor 2018

@absintka19 Noo, dcera měla první zub ve 13m a 1t 😀 Jako tyhle první zuby úplně v pohodě. Průser jsou teď špičáky, ale uznávám, to je písnička (u nás) ve 22m.

ladyhacek
15. únor 2018

Na manžela to teda tolik nesedí. Jen když jsem otehotněla tak podotknul - hmm to budeš mít zase velký prsa . Pár hlášek z okolí mám, ale né vždy jsou teda mužské spíše ženské.
@odula ale tohle je dobrý 🙂
mě vadili a asi zase budou vadit řeči - a kojíš? a už spí celou noc? a brečí? A sedí? nesedí? tak ho posaď, už chodí ? ješt kojíš? a čokáldu mu dát nemůžu? proč? už mluví? a nejlepší je moje babička volá každý den nebo obden co umí nového?

nikaak
Autor odpověď smazal
Zobraz
elwe
15. únor 2018

Já to chápu, dokud se s tím člověk nesetká, tak to neřeší. Něž se mi ve dvanácti narodil bratr, tak jsem si myslela, že roční dítě už téměř normálně mluví. 1) sice neplatí obecně, ale většině žen během těhotenství nebo při kojení opravdu narostou prsa ( i když to pak třeba nezůstane), 2), 4) a 5) nenapadne řešit někoho, kdo se s tím nesetká, a 3) si dost často myslí i ženy, zvlášť v dnešní době hormonální antikoncepce, díky které většina ten pravidelný cyklus má. Mně spíš vadí jak psala @dora13 že spousta žen před otěhotněním netuší, že existuje něco jako ovulace, to by mělo být učivo základní školy.

pavlinakm
15. únor 2018

Pred příchodem potomka: "Naspi se do zasoby!" Kdyby to slo, byla jsem v komatu cele těhotenství 😃
"Spal/a jsem jak miminko" ,.. no asi nikdo nevi jak spi miminko
Mateřská dovolená je prece Dovolená.. no koment

bassetlady
15. únor 2018

Ad ranní nevolnosti - spousta lidí si myslí, že si prostě ráno v klidu odplivnete a jdete makat. 😄Že to může trvat celé dny napadne málokoho, kdo se s tím nesetkal.

budilinka
15. únor 2018

@treasurka no to je na presdr*ku!!!

zlorenka
15. únor 2018

@elwe k té ovulaci si dovolím podotknout - lepší nevědět,že existuje a bát se,že otěhotní kdykoliv, než si myslet, že je plodná jeden den v měsíci kdy je třeba dávat na sex bacha a zbytek neřešit a pak se hrozně divit :D

zlorenka
15. únor 2018

@bassetlady on ten výraz "ranní" je dost zavádějící, taky jsem se divila, když jsem měla takovýhle "ráno" celej den :D

anetka1701
15. únor 2018

"Jsi měla císaře? Tak to byl porod zadarmo! To sis neužila žádnou bolest!! Ty se ale máš!!"

koblizek3666
15. únor 2018

Ja jsem ve třetím měsíci a neustale slyším jaktoze nemám obrovsky bricho a nevypadam strhane😁😁

kulihrasekzeleny
15. únor 2018

Holky me nastvala babicka. Tyden po porodu mi rekla jestli v tom brichu nemam jeste druhe dite 😂 dale at ho servu, kdyz breci ze je rozmazleny a at mu dam v 11mesicich kinder cokoldu co mela doma a proc to nemuze atd atd:D

kulihrasekzeleny
15. únor 2018

@anetka1701 tak neco podobneho jsem taky slysela a dokonce jedna kamaradka rikala, ze nic necitila za chvilku byli dvojcatka venku a pohodicka. Jako preju ji to, ale kdyz pomyslim na to ze me jen 3x napichovali umrtveni, ktere stejne uplne nezabralo😂 je to k pobaveni tahle veta :D

zlorenka
15. únor 2018

dneska mě manžel pobavil na večeři...čekáme první,takže ještě neví do čeho jde, ale prej "Tyjo ale když vidím ty ženský na mateřský, tak si říkám, jaká je to pohoda, vstane si v devět, nikam nespěchá, udělá si snídani, kafíčko, žádnej stres s práce, pak se jde projít poklidné tempem s kočárkem...a jako asi to dítě občas řve, ale stejně..." Zmohla jsem se jen na poznámku, že to poklidné procházkové tempo bude částečně způsobené nedostatkem energie udělat rychlejší pohyb a částečně hrůzou, že se konečně spící potomek vzbudí....myslím, že ho čeká šok 😂😂😂