Lži, kterým stále lidé věří

miracle0
15. únor 2018

Zdravím všechny super lidičky. 🙂
Jde zde o jednu věc. Každou chvíli narážím na spoustu lidí, kteří neví, co říkají a ano, především jde o pánské pohlaví. Sice nevím, kde berou takové nesmysly, ale někdy je to dokonce zábavné, co vše koluje za mýty mezi lidmi. Vypíšu vám zde pár příkladů..

1) Každý ženě přeci v těhotenství narostou prsa.
( To je jako kdyby se začalo říkat, že každému muži, který se stane otcem, naroste penis..)

2) Každá žena přece kojí a když ne, tak se musí rozkojit.
( Skutečně nevím, kde berou ty informace.

3) Vždyť měsíčky nejde mít dýl než je měsíc, neexistuje nepravidelnost a když jo, měla by k doktorovi, že není normální.
( Občas člověku zůstane rozum stát nad tím, co někteří vypustí z úst. Asi by si měl zajít na psychiatrii si zjistit lepší informace)

4) To břicho tě přece nemůže den po porodu už bolet.
(Já sice nejsem těhotná, ale znám to od známých)

5) Co to říkáš za nesmysly? Holkám dokážou bolet prsa?
( To už radši zůstane bez komentáře)

Dál vypisovat nebudu. Máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Můžete se pochlubit. Bylo by skvělé vědět, že na takové otázky nejsem sama či mám špatné informace já?

margarithka
15. únor 2018

Jeee, dvojcata. - Tak aspon si to odbydes zaraz...

Nikdy nepochopis, jaky je to mit dve deti, kdyz mas dvojcata..

Cekame treti a moje sestra mi furt tvrdi, jakou to budu mit s jednim pohodu...soudi dle sebe...ovsem jeji treti je od zbylych o 15 let.

Tak doufam, ze to uz bude bude konecne holka (i od uplne cizich lidi).

A posledni: moje svagrova svoje deti nacpe kdejakou srackou, protoze ony to chteji. Nase deti -dle rodiny- chudaci nejedi sladkosti, parky, chipsy a jine. A tak ted od ni neustale posloucham, ze u toho mladsiho tu stravu uz resit nebudu...

Jooo, a muj manzel chce, abych sla na cisare, ze toto budu mit bez bolesti.

A pak nejvetsi lzi nasich rodicu: to v roce jste byli bez sunaru, bez plinek, jedl jste zpusobne lzickou a do dvou let jste se sami oblikli, najedli priborem a jiny kecy...moje matka po tomhle kazani obvykle prihodi, ze jsou kluci zaostali. A pak si o ni myslete neco slusnyho.

A matka kamaradky ma oblibenou vetu.: tak tohle vy jste nikdy nedelali.

zuzalinkak
15. únor 2018

@anetka1701 no tvl!!!!!! Žádnou bolest! Bych dotyčnému rovnou flakla! :D

kulihrasekzeleny
15. únor 2018

@zlorenka ted jsem se opravdu zasmala :D hlavne nad tvou krasnou odpovedi:D

krystalka
16. únor 2018

@absintka19 - u nás měl syn první zub ve 13 měsících 🙂, ale spaní teda děs, prvních několik měsíců spal třeba jen 2x denně půl hodiny a v noci tak 5-6 v kuse, to bylo všechno.....to jsem si vždycky taky vzpomněla na ty řeči, jak mimina většinu dne prospí....navíc do 2 let byl přes den schopný spát jenom na vzduchu v kočárku, za jakéhokoli počasí, naštěstí se pak už dal odstavit na zahradu, ale ze začátku když jsem chtěla, aby usnul, tak jsem kroužila hodinu venku s kočárkem....teprve ve 2 letech začal usínat i doma....a před 3.rokem přestal spát přes den úplně....

jaanicce
16. únor 2018

Tak u me se napriklad v pizzerii divili, ze nesnim celou pizzu, kdyz jsem tehotna-asi si me spletli s kontejnerem. Pak se me tehotna maminka ptala, jestli nevim nejaky trik, aby miminko bylo chlapec. Dalsi se me ptala po kom dite dedi krevni skupinu. No a jako tresnicka byla, kdyz jsem OPRAVDU otehotnela s byvalim pres antikoncepci a on na me naskocil, ze to konzultoval s jakousi "odbornici" a ta mu rekla, ze to neni mozny. Je! A na Bulovce mi to sestricky potvrdily, ze se to proste stava.. Atp..

jaanicce
16. únor 2018

Jo a zapomnela jsem s tim jidlem.
1.Vzdyt jis za dva!!! Jako nerikam, ze me obcas neprepadne hlad, to ovsem neznamena, ze k snidani snim pecen chleba s kuretem a pul strudlu... Nesnasim jak me vsichni nuti jist a cpou mi mega porce.
2.Tehotny maji rady kysele, nejlepe zavinace atp. Ja zavinace milovala pred odtehotnenim. Ted se mi z nich zveda kybl a z kyseleho me pali zaha. Uz me vsichni s*rou, jak mi cpou okurky a utopence.

viki999
16. únor 2018

@miracle0 A vy nesouhlasíte s tím, že každá žena dokáže kojit? To jsou zas novoty pro mě teda.. Že jsou často "pohodlný" a radši to vzdají, to je věc druhá...

valeri10
16. únor 2018

@barumat s tím spánkem je to výborný. Dcera bude mít rok za pár dnů a už měsíc spí jedině se mnou v místnosti a v posteli jinak řve jak tur a prej to už nějak vydržím do toho roku a pak bude spát🙂🙂

jaanicce
16. únor 2018

@viki999 To jako vazne? 😀 Za prve je to vec kazde zeny a za druhe opravdu jsou situace, kdy to nejde. Nezijeme ve stredoveku.

viki999
16. únor 2018

@jaanicce Ano, jako vážně, nikdo mi nevymluvi, že každá ženska prostě schopna kojit je..
To že je to věc každé ženy je věc druhá, ale to nevylučuje to, že každá ženská toho prostě schopna je... a jako ze nezijeme ve stredoveku.. ve stredoveku toho kazda zenska byt schopna mohla a dneska uz ne? Aha :D

jaanicce
16. únor 2018

@viki999 A kde jste vzala, ze vsechny zeny ve stredoveku byly schopne kojit? Nevim o zadne zverejnene statistice. Kojne v te dobe nebyly jen z duvodu toho, ze se zenskym nechtelo. Moje babicka napriklad opravdu nebyla schopna kojit ani jedno ze tri deti, protoze ji v mladi omrzly bradavky a nefungovaly ji mlecne zlazy. Moje sestra o mleko prisla po tech mesicich i kdyz do sebe prala homeopatika, caje a byla z toho opravdu zoufala. Atp.. Narozdil od stredoveku to totiz neni fatalni! A myslim si, ze to je natolik intimni vec zeny, ze o tom proste nemluvi. To ovsem neznamena, ze tento problem neni.

nekiaxy
16. únor 2018

@viki999 to je ale zase fanaticky nazor. Fyziologicky je sxhopna kojit mozna skoro kazda zena, protoze zlazy ma, ale to, co se muze stat a nakonec nekoji, to je vec jina. Nenabehnou hormony po cisari, nemoci, kdy se telo vysili a mleko proste neni. Nucene odlouceni miminka a matky z duvodu nemoci jednoho nebo druheho, stres...to se asi nedeje, to je jen iluze. Ja jsem sice kojila do samoodstavu v roce a pul, jsem znova tehotna a synovi prestalo chutnat, ale takovehle nazory me dovedou vytocit. Blbost.

jaanicce
16. únor 2018

@nekiaxy Presne. Pro me je to obdobne, jako by nekdo prohlasil, ze KAZDY muz muze mit deti, protoze ma ( s prominutim) koule...

viki999
16. únor 2018

@jaanicce Sama jste začala se středověkem..
Mě stačí vyprávění mojí mamky, kdy na ní v porodnici sestra řvala, že každá ženská je schopná kojit... a i když cca 14 dní máma vůbec nebyla u ségry a o mléko úplně přišla, znova se rozkojila a kojila dlouho..
Ano, samozřejmě bude pár případů, kdy to opravdu nejde, ale ne v tom množství jak se to dneska předkládá a bere jako v pohodě..

@nekiaxy ano, mluvím o té schopnosti, netvrdím, že každá nutně kojit musí! Taky netvrdím, že se to co píšete neděje, okolo sebe mám hodně případů, kdy ty mamky nekojí.. ale taky často vidím proč a že (alespoň někde) jsou to věci, co třeba šly překonat.. vidím taky, že kolikrát je pro ty mamky přerušení kojení a přechod na UM za účelem jejich psychické pohody to nejlepší.. Ale o tom jsem nepsala...

Jinak mě zas přijde fanaticka celá tahle diskuze.. vyjádřila jsem svůj názor a tyhle reakce jsem čekala..a je mi to fuk.. nepotřebuju přesvědčovat nikoho, ani nepotřebuju aby někdo přesvědčoval mě.. myslím si svoje a stejně tak Vy.. z diskuze se loučím..

jaanicce
16. únor 2018

@viki999 Tak to jste asi nikdy nebyla na oddeleni onkologie. A to nutne nemusi jit jen o prsa a ty maminky proste kojit nemuzou. A tech zen neni opravdu malo!

eldrag
16. únor 2018

zkušenost je neprenosná, a lidé dokud nebudou v nebo neprožijí danou situaci nikdy nedokážou pochopit. Proto lidé věřili, věří a věřit budou mnoha věcem. Pro mě je největší lží věta "jaké si to uděláš takové to máš" opravdu někdo věří tomu, že dokáže plně ovlivnit svůj život/osud? já ne.

setba
16. únor 2018

@bassetlady ano a když jsou ranni nevolnosti odpoledne nebo třeba v deset večer to taky chápe málokdo 🙂

eldrag
16. únor 2018

@setba mě se líbí věta "těhotenství není nemoc" ale když si to vezmeš kolem a kolem: ranní nevolnosti, kopřivka, kožní problémy, žaludeční problémy, cukrovka, oteklé nohy, bolesti, křečové žíly, hemoroidy a spoustu dalších komplikací často provází těch krásných 9 měsíců... tak je to nemoc nebo není :D :D :D

beruda
16. únor 2018

@dora13 jo, na větu "hlídám si plodný dny podle aplikace" kde má dotyčná nastavený průměrný hodnoty a ne ty svoje, jsem doslova alergická.

elwe
16. únor 2018

@eldrag přesně tak, kdybych nebyla těhotná, tak dávno lítám po doktorech co mi je. A i tady jsem se dost často setkala s názorem, že jako těhotná s nevolnostma nemám nárok na neschopenku - no chtěla bych je vidět, jak s celodenním zvracením a nevolnostma chodí do práce

verunkanatalka
16. únor 2018

Největší blud je pro mě spojení těchto dvou slov..mateřská DOVOLENÁ!!!!!!!to musel vymyslet blb!!!😉

kajalka
16. únor 2018

@verunkanatalka Líbí se mi přirovnání, že rozdíl mezi dovolenou a mateřskou dovolenou je jako mezi křeslem a elektrickým křeslem..

kajalka
16. únor 2018

@eldrag Já teda věřím tomu, že svůj život mám pouze ve svých rukách a především v hlavě. Nesnáším chudáčky, co jen áchaj a stěžujou si na "osud" či karmický jméno, místo toho, aby ve svým životě sami podnikli nějakou změnu. Jakoukoliv. Samozřejmě můžou přijít pohromy jako autonehoda, povodně, požár, atd, ale za většinu obyčejnýho života si každý může sám.

verunkanatalka
16. únor 2018

@kajalka přesněééé

tynka9
16. únor 2018

@eldrag já jsem teda tuhle větu používala sama jako těhotná, když mi pořád někdo říkal, co bych neměla dělat a už mě tím točil. Mám rozum a vím, jak se cítím, podle toho se zařizuju, takže jsem klidně ještě 5 dní před porodem pomáhala manželovi s pokládkou podlahového polystyrenu a podobně. Když měl někdo kecy, tak jsem odvetila, že jsem těhotná a ne nemocná. A kdybych se na to necítila, tak to nedělám. Jasně, že když má někdo potíže, tak ho tahle věta musí točit, mě zase štvalo, když mi říkali, co mám a nemám dělat.

kladpol
16. únor 2018

@dora13 Jo tak to s tou ovulací mě taky dost zaráží. A taky dost často narážím na dotazy typu Vyspala jsem se s někým bez ochrany, můžu být těhotná? 😲, a nebo spali jsme spolu bez ochrany a jsem těhotná, co mám dělat?😲 Někdy je to fakt pecka co si člověk přečte 🙂

zmrzlinka
16. únor 2018

Ja mam teda nejlepší hlášku od moji maminky. Je to zkušená matka tři dětí a diví se jak je možné že od dětí chytnu rýmu nebo kašel. Predse od děti se nedá chytit žádná nemoc 😂😂😂

krystalka
16. únor 2018

@verunkanatalka - jenže to spojení kdysi nevzniklo od výrazu dovolená (ve smyslu prázdniny, rekreace), ale má to základ v tom, že zaměstnavatel "dovoluje" matce volno na péči o dítě....myslím, že by měli to pojmenování pro to volno nějak upravit.....to slovo dovolená opravdu evokuje spíš něco jiného, než jaký to kdysi mělo význam.....

krystalka
16. únor 2018

@viki999 - no jo, jenže taky to může být tak, jako to bylo u nás, kdy já jsem kojit chtěla, počítala jsem s tím prostě jako se samozřejmostí, mléko jsem i měla, jenže ouha, dítko zarputile odmítalo....a znám takových případů kolem sebe víc.....bojovali jsme s tím víc, než 2 měsíce, nakonec vzal za vděk Nutrilonem a byl v pohodě 🙂, i přesto, že kojený nebyl, tak je to v našem okolí široko daleko jedno z nejzdravějších dětí, neznáme záněty uší, průdušky, kašle apod...jen sem tam rýma, neštovice, první ATB v 5 letech na angínu, k doktorce jsme chodili do těch 5 let v podstatě jen na prevenci, jinak o nás nevěděla.... jako mrzelo mě to, že to kojení nevyšlo, ale svět se nezbořil, dítko taky prospívalo, nemá ani alergie, respektive někdy v 8 letech se mu projevila alergie na trávy, která po jedné sezóně užívání vakcíny v tabletách v podstatě ustoupila a další rok už žádný problém....

alkuska
16. únor 2018

@viki999 To je zas pitomost. Mě se třeba mléko nespustilo po porodu vůbec, měla jsem jen pár kapek. Takže co - nejsem ženská? Když každá může kojit?
Jen proto že vás podobná smůla nepotkala nemáte právo takhle odsuzovat jiné, které to štěstí neměly. Přesně tyhle kecy mi dokážou hnout žlučí, a vždy je slyším od těch, co stejný problém neměly. A od ženské to už vůbec nechápu.
Každý orgán v lidském těle může selhat, to nikoho nikdy nepřekvapí, ale zrovna mléčná žláza je podle mnoha lidí naprosto dokonalá a selhat prostě nemůže. Nechápu tohle uvažování.