Menstruační kalíšek. Za jak dlouho jste se s ním "sžily"?

nikjean
26. lis 2019

Zdravím dámy,

tampónů už mám plné zuby, neustálé mykózy, absolutní vysušení v patřičných místech, díky kterému v posledních dnech ms je pro mě zavádění tampónů až bolestivé.

Už dlouhou dobu jsem uvažovala o menstruačním kalíšku, tak jsem se konečně odhodlala a jeden si koupila, momentálně mám druhý den MS, což znamená, že již druhý den zápasím s tímto výrobkem.
Nadšení se obrátilo ve zklamání, po zavedení kalíšku se cítítm nekomfortně, protože jsem si nejistá ve správnosti zavedení, ač jsem si přečetla návod a spoustu rad, stejně nepoznám, zda jsem kalíšek zavedla správně, přesně řečeno poznám až ve chvíli, kdy cítím téct ms. Takže zase špatně 😒
Při zavedení tampónu následně ani nevím, že ho mám, protože jej v sobě necítím, což se o kalíšku říct nedá a není to zrovna příjemné.

Mám chuť se na to vyprdnout a vrátit se zpět k tampónům, což ale nechci.

Jak dlouho jste bojovaly se zaváděním, než jste chytly správný gryf?

mazeret
2. pro 2019

Ze začátku nadšení, pak jsem v noci začala protýkat... tak jsem si říkala, že to vzdám a po půl roce mi došlo, že můžu zkrátit "stopku" 😀 Od té doby sedí perfektně! takže teď jsem opět nadšená!!!! Doporučuju... člověk nemusí tahat další tampony/vložky sebou. A když jsem na záchodcích, tak ho utírám mokrýma ubrouskama, které stejně sebou teď tahám kvůli přebalování dcery. Doma opláchnu podle potřeby samozřejmě. Nepřijde mi to víc nechutné, než tampony třeba.

zelenaesmolda
2. pro 2019

@zdeenula
co jsem tak cetla ve skupine na fb tak nekomu se to stava ale vetsinou prave kalisek mykozy vylepsi

zelenaesmolda
2. pro 2019

@mazeret
nevim proc ale spousta zen pise,ze jim kalisek v noci protece i kdyz pres den drzi

marketa4
3. pro 2019

Jak dlouho jste přenášeli po 1.cisari

zelenaesmolda
3. pro 2019

@marketa4 jak to souvisi s kaliskem?

nikjean
autor
6. pro 2019

Ženy, opožděně hlásím, že používání kalíšku během ms proběhlo úspěšně 😅! A nemůžu si ho vynachválit, co se účinnosti týče. Zavádění zatím není taková rychlovka, jako například u tampónů ale zároveň už nepotřebuju na zavádění čtvrt hodiny, zlepšuje se to a začínám chytat skil 😅. Věřím, že při další ms už mi to půjde samo 🙂

Nejvíc mě překvapilo, že vlastně vůbec nemám silnou ms, jak jsem si doposud myslela. Při používání tampónů jsem už po 2 hod musela tampón vyměnit, nyní zavedu kalíšek ráno, odpoledne po práci vyměním a kalíšek není ani z poloviny naplněný 🙂

Skvělý kup 🙂

zelenaesmolda
7. pro 2019

@nikjean
taky jsem si myslela,ze mam silnejsi ms nez ve skutecnosti mam 🙂

zelenaesmolda
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
14. pro 2019

Update: od vcera testuju merulu,zatim super,necitim ji,neprotekla ani kapka.Riskla jsem to a dala si ji na noc bez intimky a drzi,netlaci a neprotika.

zelenaesmolda
14. pro 2019

Dneska po 12h byla cca z poloviny plna,mam radost kdyz vidim kolik tamponu jsem usetrila 🙂

jankahlavacova3
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barumat
1. črc 2020

Dovolím si jen vložit odkaz na svou novou, nezávislou skupinu na Facebooku, pokud byste chtěly o menstruačních pomůckách zjistit víc, sdílet novinky, zajímavosti, zkušenosti. https://www.facebook.com/groups/951694295273265...

zelenaesmolda
1. črc 2020

@barumat
na kalisky je zamerena uz docela velka skupina Kalisnice 🙂

barumat
1. črc 2020

@zelenaesmolda Ano. Která je spojená s obchodem Maluna. Takže když dáš odkaz na kalíšek v jiném obchodě, tak máš kopačku.

zelenaesmolda
1. črc 2020

@barumat
tak me to osobne nevadi,dozvedela jsem se tam co jsem potrebovala 🙂

barumat
1. črc 2020

@zelenaesmolda Já to beru. I beru ten vyhazov, mají to v pravidlech. Ale tím spíš chci mít možnost sdílet dobrou zkušenost i s něčím, co maluna nemá v sortimentu 🤷‍♀️

zelenaesmolda
1. črc 2020

@barumat
coz je konkretne?

anuliinka2013
Autor odpověď smazal
Zobraz
barumat
1. črc 2020

@zelenaesmolda Lilcup.

barumat
2. črc 2020

@zelenaesmolda Na vysvětlenou, je to kalíšek, který jsem víceméně naslepo koupila jako první, protože je nejoblíbenější na heurece. Navíc prodávají sympatickou startovní sadu. A mezi ostatními standardními kalíšky nemají moc konkurenci co se týče objemu (joy mid 2 má víc než klasická merula při normálním tvaru).

zelenaesmolda
2. črc 2020

@barumat
tak ja objem zase tak neresim,merula mi vydrzi cely den i v nejsilnejsi dny

barumat
2. črc 2020

@zelenaesmolda Šťastná žena 😁 Já v nejsilnější dny vylevam Merulu xl v poledne. Když to mám míň, už mi merula xl tvarem a velikosti vadí. Klasická merula cup je na mě moc měkká, vůbec jsem nebyla schopná jí umístit. Takže na začátek a konec mám lilcup, který má klasický tvar, ale objem jako merula (aia má 36ml po dírky, joy 40ml po dírky). A pořád je to tak akorát, aby mi to stačilo na den. Třeba ladycup bych musela zase v půlce dne vylevat.

zelenaesmolda
2. črc 2020

@barumat
me prave vadi ten klasicky tvar,citim ho dole

barumat
2. črc 2020

@zelenaesmolda Tak hlavně že jsi našla ten svůj ideál, jako já 🙋‍♀️