Myčka. Kdo ji nemá?

samettka
2. zář 2019

ahoj ženy, znáte někoho ve věku cca 25 - 45 let, kdo má rodinu a nemá myčku nádobí? 🙂 Zajímalo by mě, jestli je v dnešní době myčka takový běžný standart nebo ji nemá víc lidí než jen my😀 díky!

guinea
4. zář 2019

@malinkaelinka Reaguju na tvou poslední větu - nevidím důvod mít sušičku, když to schne samo. Když má člověk volnější režim a místo na věšení a nevadí mu to, tak proč ne. Ale já jsem dlouhá léta - skoro dvě desetiletí - žila extrémně náročným pracovním životem, a nechěla jsem se o svém vzácně volném čase crcat s věšením prádla, sundaváním a žehlením. Protože když si k tomu zapneš stopky, tak ono to není "hned", jak se ti může zdát. Jde to do hodin. Sušička pro mě funguje tak, že když dopere pračka, tak to hodím všechno do sušičky (nedávám jen podprsenky a některé svetry), pustím. To je asi na 2 minuty. No a pak když sušička dosuší, tak hned skládám do skříně (trička a topy věším na ramínka, taky pro úsporu času). To mi zabere maximálně 10 minut, když na skládání je toho víc než triček na věšení na ramínka. A je hotovo, prádlo je i rovné a není potřeba žehlit, nikde se neválí koše s prádlem na žehlení, nikde nevlají šňůry s prádlem na sundání. Takže celá várka pračky mi trvá na zpracování čistých 13 min "člověkočasu", možná 15 min vč. třídění prádla před praním. Když jsem dřív, kdysi dávno věšela, a pak žehlila, tak to opravdu byly hodiny. A pokud má člověk za den jen 2 volné hodiny, tak chce relaxovat, a ne narovnávat mokré ponožky před pověšením.

lusynkova
4. zář 2019

My nemáme myčku, mikrovlnku ani televizi 😉

blondynka400
4. zář 2019

@guinea já tedy budu maličko oponovat. Pro mne sušička až taková úspora času není. Když máš dobrou pračku a "umíš" pověsit prádlo, žehlit taky v podstatě nemusíš. Tedy je to úplně rovnocenné se sušičkou, tedy kdy kusy, které musíš žehlit/nežehlit. Naopak když to v sušičce delší dobu necháš, tak prádlo přežehlit musíš, to když to nechám na sušáku dva dny, stále to žehlit nemusím. A já fakt nejsem otrok sušičky, abych to vyndavala, jenom proto, že skončil cyklus, na to je zase můj čas drahý 🙂
Navíc já tam velkou část třeba mých věcí nedávala, protože to některé materiály neskutečně ničí. Jako jo, ručníky, ložní prádlo super, ale na zbytek moc ne. V době, kdy jsem sušičky používala si třeba manžel stěžoval, že má všechny trička nějak oprané, co s tím dělám. A to jsem měla nejdražší model od Miele, takže nekvalitní sušičkou to opravdu nebylo 🙂
Každopádně je to každého věc, ale rozhodně si nemyslím, že by byla sušička úspora času. A prádlo se mi taky nikde neválí 🙂

danahladnickova
4. zář 2019

Nemám myčku ani sušičku 😉

martinkkaa86
4. zář 2019

Jsme 2 dospělí a 2 děti, myčku nemáme, protože se nám zatím nevejde do kuchyně, ale je v plánu rekonstrukce a to už bych jí chtěla 🙂. Sušičku bude kupovat nejspíš letos.

radullah
4. zář 2019

@kolibricek36 bohužel mám stejnou zkušenost, stačí mít zrovna velké prádlo a třeba zrovna v zimě jsou i zamlžený okna. A větrej, když je venku zima jako v morně a schne to celý den. Takže jsme už taky ve dvou bytech likvidovali plíseň právě kvůli sušení. Takže i když nemám ráda plýtvání energiemi, sušičku v malém bytě mám.

ninive211
4. zář 2019

@radullah No my třeba spíš v zimě trpíme v bytě a a děsně suchý vzduch(pod normu, kolem 40%,někdy i méně), tak díky tomu sušení prádla se aspoň minimálně zvlhčí vzduch

zelenaesmolda
4. zář 2019

@radullah
ano,taky se nam dela v obyvaku plisen protoze se tam susi pradlo a diky nekvalitnim oknum,ktere se poti.

malinkaelinka
4. zář 2019

@guinea tak proto byl ten spotřebič vymyšlený, aby pomáhal 🙂 To určitě jo 🙂 Já nezehlim nikdy nic a když není čas, tak prádlo na susaku je holt pár dní, ideálně se to z něj sundá průběžně, jak si to bereme na sebe :D Byly doby, kdy prádlo skříň skoro nenavstvilo (když jsme stavěli a tak).

ninive211
4. zář 2019

@malinkaelinka Občas to taky u nás tak dopadá, že beru prádlo ze sušáku rovnou na sebe (resp. na děti, syn je neskutečný čuňátko a spotřebitel triček a tepláků, takže to jen točím, jinak žehlím málo, v podstatě jen manželovy věci (hlavně košile, trika) a pár svých, z dětského jen to, co je po vytažení z pračky a usušení opravdu zmačkané).

zuzineckah
4. zář 2019

Já mám myčku aktuálně mimo provoz (jsme 2+3) a je to teda peklo🙄naprosto promarněný čas u dřezu a té vody, co proteče zbytečně🙈už jen par dni naštěstí...

kolibricek36
4. zář 2019

@radullah U nas - tedy ja jsem zirala, ze se to muze tak stat. Ale uplne jsme mysleli ze k nam odnekud zatyta. Mokre rohy a flamy po zdech. A ono to bylo z toho pradla. A to v zime vetram tak 5minut ale za to 5x denne. dokoran a pak rychle zaviram.
@malinkaelinka

guinea
4. zář 2019

@blondynka400 Ještě k té sušičce - mám teď asi půl roku novou, a k tomu opotřebování prádla musím říct, že ta stará prádlo pravdu víc "onosila", vypadalo dřív obnošeně, to ano. Ale i přesto mi to za tu velikou časovou úsporu stálo. Ale technologie pokročily výrazně, takže tahle moje nová sušička stála míň, než tehdy stará (tu jsem kupovala v r. 2008), a dokonce teď ta nová oblečení vylepšuje. Nevím jak to dělá, ale i obnošenější kousky teď vypadají výrazně líp, některé jsou zas jako nové - opravdu 😀 To nepíšu, že bych se chtěla pohádat, ať si každý nakládá s prádlem, jak je libo. Je to jen na vysvětlenou pro ty, které třeba pořízení sušičky zvažují. Za mě všechny palce nahoru pro sušičku 😀

blondynka400
4. zář 2019

@guinea můžeš prosím hodit odkaz, kterou máš? Já tedy taky neměla starou 😀 Ale je to nějaké 3 roky zpět, to je pravda. A pokrok oni umí, stejně tak jako u myčky, kde mám mytí parou a je to bomba.
Já se taky nehodlám hádat, nevidím proto důvod. Každý si děláme věci po svém, já jsem jen zase chtěla říct, že i bez sušičky se do dá dělat za velmi podobný stav se stejným výsledkem 🙂 Ale jak už jsem napsala, bydlet v bytě, taky sušičku asi používám, než mít sušák v bytě... Má své výhody, to vůbec nerozporuji, ale za mne i nevýhody a ty nějak převažují při mém současném stylu života.
Ještě se zeptám jaký typ oblečení hlavně máš? Jako když jsou to sportovní věci, džíny, trička, věci převážně z bavlny pro děti a tak, tak to beru. Ale při představě, že dávám do sušičky svoje "drahé" šaty co nosím do práce... :-/ Tenkrát se mi jich pár zničilo a už jsem si řekla, že nikdy víc

klea81
4. zář 2019

@blondynka400 nezehlim 12 let 😉

guinea
5. zář 2019

@blondynka400 Je to tahle sušička: https://www.alza.cz/aeg-t8dbe48sc-d4369393.htm?...
Předtím jsem přehlédla, že máš dům se zahradou, tak to chápu že když doma neskáčeš přes sušák s prádlem a neřešíš vlhko v bytě ze schnoucího prádla, tak tě to nedrásá. Ale pro mě je to taková pohoda, ta sušička, že i kdybych se někdy přestěhovala do domu, tak jí budu používat dál 🙂

fiiif
5. zář 2019

@samettka ja nemam, ani susicku, ani klimatizaci, ani žehličku .. =D a ani ji nechci. me 27, přítel 40let a skoro tříletý syn

blondynka400
5. zář 2019

@guinea díky za odkaz. Já přemýšlela, že bych si jí přeci jenom zase pořídila hlavně na ručníky. Ty z ní vždycky byly super 🙂
Tak jsi na ní zvyklá, proč by jsi to měla měnit. Hlavní je, že ti současný způsob vyhovuje 🙂

cocinella1
6. zář 2019

@samettka já myčku nemám a mít nebudu. A taky nemám super moderní bílou naleštěnou kuchyňskou linku s ostrůvkem, jakou má téměř každej druhej 😁

superkousky
6. zář 2019

Mám děti, tak na co myčku 😁...Pro přecitlivělé maminky. Dělám si legraci. Myčku nemáme, protože není potřeba. Jsme celý den pryč a večer moc nejíme.

superkousky
6. zář 2019

@fiiif Já žehličky teda mám, ale nepoužívám ji 😁.

agripina83
8. zář 2019

Je mi 36 let a myčku nemáme, tu dělám doma já😀

ange_de_la_morte
8. zář 2019

my myčku máme .... jen jsem chtěla poznamenat že myčka není špatná investice, pokud přejdu kolik času ušetří tak hlavně - pokud si spočítám kolik vody bych ročně vylila do kanálu při mytí nádobí ( vodné + stočné) tak si na sebe myčka určitě vydělala a potom - jsem ekologicky smýšlející rodina a proto máme myčku ( nikdy neumyju ručně tolik nádobí jako se stejným množstvím vody myčka)

malanoha
8. zář 2019

Bez mycky bych nevydrzela ani tyden.. Travit zivot u skobku a protacet zbytecne hektolitry vody neni zrovna moje hobby.. Dneska neni dobra mycka zadna zavratna investice a za chvili si na sebe vydela🤷‍♀️ Susicku nemame. Mam rada pradlo vyfoukane z venku, tomu se nic nevyrovna. A zehleni mi nevadi.