Myslíte, že se nám změní život?

shaun40
18. bře 2020

Ahoj všem zakládam diskuzi .Zajímalo by mě co si myslíte jake změny budou v republice po odeznění viru?Momentálne mám obavu že nebudu mít práci .Pracuji v automobilovém průmyslu.Myslíte že to tu bude horší nebo lepší. Nemyslím jenom práci.Ale i vztahy ,školy atd.

evaamy
23. bře 2020

ja se nejvic bojim toho, jak to tady Babis povede..

kacenka115
23. bře 2020

@shaun40 mne třeba ano, chodím do soukromé ordinace a jsme tady na Vysočině zatím celkem ok. Ale holky ze skupinky psaly, že některé jsou bez doktora,zamčeno, nedovolaly se. No total by mě to rozhodilo, hlavně zrušený screening...

bonavoxa
23. bře 2020

@shaun40 ,,Kde je tvůj poklad, je i tvé srdce". Je fakt, že už si na tu novou realitu začínám zvykat...a že se nás to nějak moc nedotklo, ani ekonomicky, ani tím omezením, protože jako rodiče jsme zkusili leccos. Třeba půl roku jsem visela na odsávačce, to taky nebyla energie, ani nějaké vycházky, společenský život.
Je fakt, že už mě poslední dobou začala štvát taková ta lhostejnost k lidem nějakým způsobem oslabeným...a do toho počítám třeba i maminky, protože, co ony musí zkusit fyzicky i psychicky, to se nedá ani popsat, to nepochopí ani člověk ze společné domácnosti.
Na druhou stranu, lékaře, kterým tleskáme, neštěstí živí. Takže rozhodně se to snažím nějak rozpustit tam nahoru, protože mi nepřísluší to soudit, co kdo udělá s jakým úmyslem, co kdo bude muset udělat, aby přežil.
Mám ráda historii...a všechno už tu nějakou formou bylo...mezi zrádci a hrdiny je jen tenká hranice.
Ale protože jsem ,,jenom" člověk, stokrát denně mě něco ,,nadzvedne", co mi přijde, že by asi nemělo být... a nedá se to momentálně nijak změnit.

fififjonka
6. dub 2020

@zuzineckah @petramana Česko získá z unijního rozpočtu miliardu eur na řešení důsledků koronaviru.

avadake
6. dub 2020

Změny u mne třeba budou v pohledu na některé lidi. Moje sestra například neměla problém ohrožovat rodiče. Je dávno dospělá na karanténu a zodpovědné chování hází bobek. Prostě vyplul charakter v ryzí podobě.

mourovatakocka
6. dub 2020

@fififjonka Nedávno bylo v rádiu, že ten "dar" jsou peníze, které by stejně ČR získala v průběhu celého roku na různé projekty, jen se jejich poslání urychlí 🤷 Nijak jsem to blíž nestudovala, nevím, zda se něco nezměnilo.

shaun40
autor
7. dub 2020

Holky a co říkáte na to že vláda chce aby jsme se navzájem nakazili?Já jsem dva a půl roku bojovala z nemoci a všechno prozatím dopadlo dobře v lednu toho roku jsem začala normálne fungovat.Bojím se po ozáření mám slabší imunitní systém. Tak jsi říkam jestli je to správny krok.A mam obavu že se mi změni život že se nakazim.Třeba jsem hypochondr což někdy jsem.Ale za poslední dobu jsem byla více v nemocnici než doma.Přijde mi že ani po epidemii si lidi neuvědomují že peníze nejsou důležitý. Že si je každý vydělá ale musi byt zdraví.

odula
7. dub 2020

@mourovatakocka Prezident Zeman ve svém televizním projevu děkoval pouze Číně, od mnohých politiků pak zaznělo, že peníze určené jako pomoc od EU bychom stejně dostali.

Opak je pravdou - 294 milionů eur určených jako okamžitá pomoc České republice z nepoužitých prostředků z kohezních fondů by vláda musela na konci roku vrátit Bruselu. Nyní bude mít tyto peníze na vyrovnávání se s dopady koronaviru, zejména na pomoc menším a středním firmám. Dalších 869 milionů eur je pak Unie ochotna poskytnout v rámci spolufinancování.https://www.seznamzpravy.cz/clanek/selhala-evro...

odula
7. dub 2020

Me tedy děsí víc než koronavirus tohle podlézání Číně a ukrajovani z demokracie (madarsko například). Coronavirus tu totiž jednou nebude, nebo bude pod kontrolou - tak aby to, co přijde po něm, nebylo ještě horší...

hojda
21. srp 2020

Ekonomický cyklus byl a bude, vždy se budou střídat období růstu a období recese a je dobré se na to připravit. Nejde spoléhat na to, že teď se mám dobře a bude to tak už pořád.

marketka_m
Autor odpověď smazal
Zobraz