Návrat do práce po RD - září-říjen

ckei
30. srp 2015

Ahoj, v říjnu se mám vracet zpět do práce, po RD. Je tu taky někdo takový, kde se v září či v říjnu vrací do práce? Že bychom si mohly případně "pokecat", sdělit dojmy a prostě jen tak ve volných chvílích probrat vše, co se zrovna bude dít..... 🙂

ckei
autor
30. srp 2015

@blizennec Tak jako, na odstupné bys tím pádem mít nárok měla, tak se nedej 😉

ckei
autor
30. srp 2015

@blizennec Nééé, tak to ne, to ani omylem!!! 😉

barulina
30. srp 2015

@ckei ano, po jednom

ckei
autor
30. srp 2015

@barulina já se též budu vracet po jednom 🙂

blizennec
30. srp 2015

@ckei Budu se snažit 🙂

barulina
30. srp 2015

@ckei jj. No uteklo to jak voda, raději bych byla s malou ještě doma, ale tak. U pro její rozvoj a i pro další život je to asi potřebná etapa. Jen se zpět zaběhnout a naučit nové postupy

ckei
autor
30. srp 2015

@barulina přesně tak, taky bych byla nejradši s malým doma, fakt jsme si to doma užívali od prvního dne, ale co už, jedna etapa končí, druhá začíná.......ale v úterý mi teda bude fest smutno 🙂

barulina
30. srp 2015

@ckei já si na úterý hned vzala dovoz, kdyby náhodou. V práci mi ti. Naštěstí utíká, to se vše zaběhat, jen se z toho nepo.rat :D

ckei
autor
30. srp 2015

@barulina jo, právě, já jsem si říkala, že kdybych šla hned do práce, nebylo by na nic moc čas, ale jak budu sedět doma, to bude terno 😀

barulina
30. srp 2015

@ckei no my s chlapem ani nevíme co budeme dělat :D tolik volného času :D

ckei
autor
30. srp 2015

@barulina 😀 😀 já si taky budu muset najít nějakou činnost 🙂)) Ale chci dopo věnovat cvičení a chůzi, tak si myslím, že volno uvítám 🙂

tkanicka
30. srp 2015

@blizennec školka bude od prosince, teď zatím soukromé hlídání a moji úžasní rodiče. Jinak si zatím moc nedovedu představit, jak to bude šlapat, ale na druhou stranu si říkám, že jak nebudu muset každý den vařit obědy a děti budou celý den pryč (nebude bordel), tak to snad nebude tak náročné, manžel odjíždí ráno, vrací se večer a hlídací typ to teda moc není 😀 Jen nevím, jak budeme vstávat. Poprvé po více jak čtyřech letech mě děti nechávají vyspat i do půl osmé, tak si to ani nestihnu užít 😀
No je to složitý to promyslet s tou minulou prací 😀 já se s tím taky dlouho rozmýšlela, ale když mě tady vykopnou ve zkušebce, nebo u teču já, tak aspoň mám zadní vrátka.

barulina
30. srp 2015

@ckei jj. No já budu vyslýchat a řešit a pátrat. Jak ráda bych byla s tou mojí částkou, ale penízky uvitame

lv
30. srp 2015

děkuji, jo a taky se u nás asi před měsícem začalo konečně (asi po 6letech) vstávat v 7, půl 8, i 8h už padlo..
A školka nestihla rekonstrukci, nástup se posouvá o 2-3týdny, babičky budou hlídat (i spát u nás, no nemusíme to, ale co naděláme).

ckei
autor
30. srp 2015

@lv tak to je "radost"...
my pravidelně vstáváme kolem 8:30-9:00, takže to budou "muka" pro oba, to dřívější vstávání 😀

lv
30. srp 2015

@ckei přesně, ted se to fakt hodí 😝 a to jsem bývala vděčná za vstávání PO 6, obvykle jsme vstávaly 5-5:30.
A ostrej start v úterý - jedu na 2dny (s noclehem) na školení mimo město. Poprvé z domu asi po 5letech 🙂 zítra budu vše chystat, vařit, stresovat, se znám 🙂

ckei
autor
30. srp 2015

@lv tak to já bych stresovala taky...a myslím, že mě to taky potká, až budu mět na celý víkend jet na služebku, tedy v pátek ráno vypadnu, vrátím se v neděli večer a v pondělí ráno do práce......🙂 Mám se, myslím si, na co těšit 🙂

tkanicka
30. srp 2015

@lv no tak jeste ze mam skoleni az v listopadu, ale zase na 3 tydny a v Nemecku... nevim nevim, jak to dam. Naposled jsem byla na tydennim jazykovym kurzu od minule prace a to jenom tehotna a bulela jsem tam kazdy vecer jak maly skolacek na skole v prirode

sheeni123
31. srp 2015

@lv S babičkami - muj bude 3mes. pryč..obavám se, ze bez moji mamky.to nebudu dávat. S plným uvazkem, 2deti ve školce. Bud padnu vyčerpáním, nebo z me mamy.o))))))

lv
31. srp 2015

@sheeni123 z mámy, to mě pobavilo. Tchyně bydlí 2 zastávky busem, 5min, dobře s cestou o berli 15min - a chce tu přespavat, že by to ráno nestíhala..no neee

lv
31. srp 2015

@tkanicka 3týdny? no ty vole..le pardon, to jsem musela napsat

zzuzinda
31. srp 2015

Přidávám se, 2.9. nastupuju po 7,5 letech do práce. Do jiné, než jsem měla před dětmi, ale moc se těším 🙂 Adam jde do druhé třídy, Bára jde do školky a já do rachoty.

sheeni123
31. srp 2015

@lv Máma si libuje v uklízení, je schopná dětem zvedat během jídla talíře a utírat pod nimi, i když je tam jeden drobek a tak...no, bylo by to hodně náročné tu s ní bydlet... 😀 Já mám práci od školky asi půl hodiny chůze, školku deset minut od domu...plánuji, že budu jezdit na kole, tak snad nenapadne letos sníh ani v prosinci 😀

pamal
31. srp 2015

Ahojte, já se vracím v říjnu, skoro po sedmi letech. Zítra starší nastupuje do první třídy a mladší poprvé do školky. Nejvíc mě mrzí, že už budeme míň spolu a málo venku. Taky jsem si to doma užívala a bavilo mě to.

waldmannovav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lv
31. srp 2015

@sheeni123 eh, šla jsem na hodinu ven, tchýně dala holkám chleba se šunkou (jak není doma šunka, je hladomor a nemají co jíst!) a malá mi tu ted kvílí, že se poblije. Paráda. A šunka sežraná.
@pamal prvňáček a poprvé do školky, no potěš. Po 7 letech, já měla rok pauzu mezi rodičákama.

hojda
31. srp 2015

@tkanicka Nebude bordel, tak to jsem si taky říkala, když budou děti celý den ve školce, ale tahle teorie se bohužel nepotvrdila, za tu chvilku, co jsou doma, všechno doženou.....

corinka101
15. říj 2015

Ahoj, od září jsem po 5,5 letech znova v práci na plný úvazek a protože to nejde ani zdaleka, jak jsem si představovala, tak jsem zkusila najít nějakou diskuzi, kde se řeší stejná situace.
Nevím, jestli dostáváte upozornění na nové příspěvky v diskuzi, ale pokud ano, můžete se sem prosím vrátit a napsat, jak to nakonec dopadlo a jak se s tím srovnáváte? Já mám 2 děti (5 a 3) a nastoupila jsem k původnímu zaměstnavateli, kde se ale všechno strašně moc změnilo a to včetně chování zaměstnanců. Bývali jsme taková rodinná firma, ale teď je všechno jinak. Navíc vůbec nesplňuju jejich očekávání ohledně dohánění zapomenutých znalostí (něco jako právnická firma a jak se za tu dobu změnily zákony, jsem dost mimo). Necítím ani moc ochotu z jejich strany, aby mi návrat někdo usnadnil, protože jsou všichni strašně vytížení. Máte některá podobné zkušenosti? Díky moc za zkušenosti 🙂

lv
15. říj 2015

@corinka101 tak, po měsíci a půl v dorgerii - otročina, bez pauzy, 6h doplňování zboží, z kartonů, těžký, hnusný, přijdu si víc jako skladník, než jako prodavačka /no, co bys chtěla s maturou z ekonomiky zahr.obchodu, že?/, frmol jak blázen. Doma polochaoz - obzvláště na ... jsou odpolední, kdy po vytření podlahy v 450m2 prodejně přijdu v 19:45 domů a rychle zkontrolovat úkoly, nachystat na další den, koupat, uspat, co já vím co všechno, ráno odvést děti, nakoupit, uvařit, vše obstarat..ranní lepší, i když ranní vstávání a výprava s dvouma holkama je o nervy, a jsem doma dřív, takže opět vařit, i na studený večeře došlo, ale víc vařím, chlapovi do práce a tak. Babi chodí pomáhat na ty odpoledne, pověsí mi prádlo, pomůže s úklidem, hanba mi, v 70letech. Já víc prostě nemůžu. Malá zvládá školku s fňuknutím, ale líp, než jsem čekala. Chybí mi. Všichni i muž, protože máme pár minut čas si promluvit, spíš furt organizujeme, kdy kdo vyzvedne, zaveze, udělá, zařídí /např.třídní schůzky teď u obou/.
Jo a plat - hahaáááá dneska jsem dostala 1.výplatu, celých 8840, nezapočítaných 13h přesčasů a svátek. Tak se chystám za šéfem, aby se to vyřešilo /odrbali všech 5 prodavaček/. Možná mě i vyhodí ve zkušebce?

lenka5731
15. říj 2015

@lv tak to je teda mazec ... ☹ nebylo by lepší ty peníze oželet, muž by měl vratku daně za manželku bez příjmu a ty by sis našla nějakou menší brigádu?