Někdy mám pocit, že už fakt nemůžu a vybouchnu

carolk
12. pro 2021

Jdu se jen vypovídat. Jsou chvíle, kdy už cítím, jak pěnim...
Máme 3 psy, kočku (ta je samostatná víceméně) a malé dítě (1,5r). A jsou chvíle, kdy mi přijde, že se na mě domluvili. Malej hučí, kňoura.. a to je jeden monotónní zvuk, který jede treba i 2 hodiny v kuse. Do toho začne jeden pes furt stepovat, že něco chce, další dva psi se servou - ve hře, ale dělají hrozný bugr , barák mi padá na hlavu, do toho soused jede duc duc muziku, přijde dopis s nedoplatkem, furt nekdo neco píše, že neco chce, potřebuje, nikdo nic neudělá beze mě a já už prostě kolikrát jdu, vezmu polštář a jecim, jinak bych je tu pozabijela.... pak ta korona, ja nemuzu jeste nikam , nespala jsem 3 dny, protože byl malý nemocný a měla jsem strach (a ne nehuci kvuli tomu, to dela dost často ) a já už kolikrát jen aaaaaaaaaaaaaa pomoc. Miluju je všechny, jsou moje lasky, uplne vsichni tady, ale když se to semele vše najednou, mám chuť se sebrat, nechat je chlapovi a jet na vikend do o.... Vite kam 😀...ale pak si uvedomim, že by mi chyběli... Já už nemůžu :D 😀. 😀 že v tom nejsem sama???

veritanas
12. pro 2021

@carolk 🤣🤣🤣 jistě, že nejsi.. úplně normální.. pořád někdo něco chce, ideálně všichni najednou. Nejlepší čas, kdy tě prudit a ukazovat ti krásný výrobek je, když ukradnes pár minut na záchod nebo do sprchy... A potom můj vždycky přijde a chce se na něčem domlouvat už podesáté a zase to změní, nebo zapomene... Když hlídá děti, musím mu všechno vysvětlit a nachystat, takže udělej si sám.. prostě miluju je všechny, ale někdy mám sto chutí prasknout dveřmi a pose*te se..🤣🤣

pampeliska1313
12. pro 2021

Máme jen jednu kočku a malý dítě a stačí mi, když malej brečí, protože chce něco hnedka, za chvíli je pozdě, do toho mrdne kočce, která začne litat, škrábat, nahlas povídat atd a občas mi hlavou proběhne, že je oba zavru na balkon a bude klid.:D víc zvířat, nebo dětí by mě přivedlo do blázince.:D takže chápu, není za co se stydět, nebo si to vyčítat.🙂 a takový to “nechám ti tu dítě a jedu pryč” se mi povedlo jen jednou a mám na několik měsíců vystaráno asi.:D

merope
12. pro 2021

Narvi je chlapovi a jdi ven. Třeba jen na nákup. SAMA 😀.

Jojo, posledně mládě nemocný, já doma, chlap si zalezl do kanceláře a "za chvíli přijdu" - po pár hodinách už jsem na něj fakt nalítla, hnusná. Tak teda jako že mu mám malýho dát... a prý že za půl hodiny mě čeká. No, do p*** jsem ho neposlala, jen suše poznamenala, že to by on ani nenakoupil kdyby ten obchod byl u nosu. No, přišla jsem asi za hodinu a bylo to SUPER 😀.

merope
12. pro 2021

@veritanas jojo, když se pokusím zamknout na záchodě, tak mi za chvíli batole začne ječet za dveřmi. A ano, sem-tam mi chlap to MOJE dítě i pohlídá... 😀

leniczka23
13. pro 2021

Zvířata nemám, ale mám dvě děti, takže si myslím, že jsem na tom ještě hůř 😁
Taky toho mám někdy dost, do toho chodím na brigádu do práce, momentálně nemocný obě děti.
Poradím jednu věc, dítě sis pořizovala s mužem viď? Tak ho zapoj. Jak do domácích prací, tak do starání se o dítě. Není nad to, jít si odpoledne na dvě hodiny lehnout vzbudit se a mít uvařeno, uklizeno a o děti postaráno. To ho miluju vždycky nejvíc 😁

aspie83
13. pro 2021

@carolk mám dvě děti - 13 měsíců a 2 a tricvrte + psa, manžel je věčně pryč, takže jsme převážně sami. Kolikrát mám pocit, že se zbláznim 😆 dala bych nevím co za to, kdybych měla někdy hlídání, ale bohužel... Manžel si jednou za čas vezme ven akorát tak staršího, protože mladší je silenej mamanek... Jo vlastně zítra jdu k zubaři a budu tedy chvíli bez nich 😆 teď se jdeme vypravovat ven, což většinou stojí za to 😁 kolikrát závidím těm, co nemají psy, protože se nemusí řídit vencenim, vezmou děti a jsou ven, kdy chtějí nebo potřebují a mohou kamkoliv, což se psem samozřejmě nejde.. nejdřív vyvenčit, pak domů psa a pak hřiště, nákup atd... no, ale zase jsou to lásky 😉☺️ a s dětmi se milují ☺️

klokanka31
13. pro 2021

@carolk U nás je zas největší mazec když se na mě dohodnou naše malá (rok a půl) a náš pes. Malá kvičí a honí psa, ten kníká. Pak se otočí, a zas on honí naší malou, která kvičí ještě víc. Pak malá vezme psí pamlsky, provokuje s nima a pes je na infarkt. Protože ona dělá jak mu je chce dát, a na poslední chvíli mu s nima utíká, a děsně se hihňá. Takže se snažím je krotit aby se navzájem nezlobili, do toho manžel mi chce něco hrozně důležitého ukázat na internetu, do toho volá táta z nákupu jestli něco nepotřebujeme koupit, a já nevím čí jsem. Ale zase si říkám, že aspoň je veselo 😄

budouci_maminka
13. pro 2021

Klasika, přetaženost...nahodou ječení do polstare je dobrej postup 👏
Nejsi hypersenzitivni? (Schvalne mrkni na googlu co to je), Protoze je zajimavy ze na tom vsem te nejvic stvou zvuky...

emillyhk
13. pro 2021

Tohle jsem si dneska potřebovala přečíst 😊 Syn má necelých 11m a přesně ten monotónní zvuk, to mrčení mě dostává nejvíc, pro mě horší než pláč 🤦‍♀️. Jsou dny, kdy s tím začne kolem sedmé ráno a končí v sedm večer. Přebalit to malé satáně vyžaduje schopnosti chobotnice a někdy jsou na to potřeba dva (no samozřejmě jsem na to většinou sama😄). Do toho volá máma, protože mi strašně nutně potřebuje vyprávět, co říkala Máňa odvedle, kurýr přiveze balík, dítě má záchvat vzteku, protože nedosáhne na kočku. To že kocourovi hrábne v tu nejnevhodnější chvíli a začne lítat po schodech nahoru a dolů, to už patří k rodinnému koloritu 😂 Týdenní nákup na Košíku objednávám večer, když malej spí. Někdy to trvá tři dny 🙈 Minulý týden jsem seděla na schodech a brečela... Naštěstí manžel chápe, že rodičovská dovolená je všechno jen ne dovolená, takže po návratu z práce se zapojuje 👍 Ale je to prostě občas záhul na nervy 😂😂😂

guliii
13. pro 2021

😂😂😂 jaký je rozdíl mezi dovolenou a mateřskou dovolenou? Stejný jako mezi křeslem a elektrickým křeslem. 😁

gracinka7
13. pro 2021

To znám. Ale už jsem tak vyčerpaná, že ani hodina nebo dvě o samotě nepomůžou. Uteče to strašně rychle a odpočinout si nestihnu. Navíc neumím vypnout. V hlavě mi pořád běhá, co musím, na co nezapomenout 🤦
@merope na nákupu je taky kravál a serou mě lidi tam 🙈

marketa11112
13. pro 2021

Nakupy pomahaji. A to i ty po internetu. 🙂). Mam dve urvane deti, tri pejsky doma ( bude ctvrty) Kocku poustim jen do zadveri, ale venku me sleduje jako zkuseny stopar. Nebudu mluvit o dalsim venkovnim zvířectvu ( nenazranych slepicich, zvedavych kacenach a pod. ). U nas nikde nikdo neni sam. Ani na zachode. Děti si casto za mnou prinesou stolicku i tam.
Ok, mam jednodussi venceni, jen jim otevru dvere a vratka od vybehu. Pak zalezam do tepla. Po chvili se pro ne vracím. Kazdopadne hluk tu je stale. Uzivam si,kdyz vsichni usnou.

carolk
autor
14. pro 2021

Holky, čtu to všechno až teď, totálně jsem se sesypala. Tak moc jsem se držela na nohou, protože všichni byli nakrapany a dopadlo to tak, že jsem málem skončila na kapackach. Spala jsem skoro celý den, cítím se jak přejetá kamionem 😂. Jako reknu vam, jsem rada, že v tom nejsem sama. Je to na palici. Bydlíme v cizině, nikoho tu nemám a tak žádné hlídání. Každopádne to ma i neco do sebe. Mít bydliště blízko moji matky, už bych davno byla v blazinci, neboť bych neustále poslouchala, co dělám špatně a jak ona to dává líp atd atd.... 😂 Jakobycj sama nemela starosti dost.
Taky se nemůžete ani svěřit vlastní máme? Že rekne na co si stezujes, my nemeli ani pleny, co máte vy, měli jsme min peněz... Proč ty jsi unavena? Vždyť mas jen jedno dítě..... Atd atd .. 😂

codal
15. pro 2021

Tohle mi dneska poslala kamarádka po našem posledním rozhovoru a sedí to jak prdel na hrnek ❤️...

marketa11112
15. pro 2021

@carolk nemame stejnou matku? Ja mam jeste jako bonus i stejne zamereneho otce. 🙂). Ty se potrebujes opravdu vyspat, v klidu najíst, obcas vypadnout z domu. Je mozne, aby doma byl obcas manzel a pohlidal? Me strasne pomohlo prihlaseni se do skoly. Tam mam klid a neresim nic,jen ucivo.

martiniquest
15. pro 2021

Jecim, i kdyz uz ne tak casto. Zbytecna ztrata energie. Ale rozhodně nejecim do polstare. Cesta z toho ven? Cas pro sebe a hlavne postaveni sebe na prvni pricku. Mam dve deti, a kdyz prijde kamaradka s dalsima dvema, Garmin hodinky mi hlásí, ze mam vysokou míru stresu a mam provest dechove cviceni 😂 Moje vzteky se vyrazne zlepsily letos v unoru, kdy jsem zacala pravidelne behat (idealne 3x tydne)

veruuu_kubesovic
15. pro 2021

Mám 2 děti, jedno školou povinné, druhé dítě víc doma než ve školce...
Nemáme doma žádné zvíře, to by mi upřímně asi i "hráblo" ještě nuceně chodit, co navíc venčit 😀
Jinak perfektní rada: nedělej ze sebe nikomu služku...netvrď mi, že to neděláš, ale děláš, všichni se dokážou o vše postarat sami, nepotřebují, abys jim to nosila až pod nos... a dítě patří i tatínkovi, máte ho přece spolu, tak ať se postará 🙂
Navíc mám starší dítě nemocné, to musím jooo hlídat (má cukrovku), mladší uječené, aktuálně opět doma nemocné...protivné až na půdu...včera jsem po nich ječela jak siréna, hádali se mezi sebou jak koně, ale "motivačně" si říkám už se blíží čtvrtek (manžel jezdí od pondělí do čtvrtka pracovně pryč) od pátku si odpočinu...moje každotýdenní vidina a hned je mi líp 🙂

carolk
autor
15. pro 2021

Jste skvělé ❤️ Ano, mám nesnášenlivost zvuků (zapomela jsem odpovědět ) už od puberty, o to je to o mě těžší. AD a neudržitelny chaos v hlavě 😂 Vše mám slabší, léky nejsou potřeba. Normalne v pohodě, ale v těchto situacích už jsem občas na pokraji hroucení se 😂
Jinak jste všechny moc mic milé a dekuji za pochopení. Na Emiminu jsem vzdycky dostala jen sprdaka , jak od matky, že co si stěžuju 😂😂