Nepůjdu kamarádce za svědka, budu rodit

malinkaelinka
5. pro 2020

Ahoj všem, potřebuju se trochu vykecat. Mám moc dobrou kamarádku, vlastně jedinou pořádnou. Známe se pomalu už 20 let. Příští rok v červenci se bude vdávat. Bere svatbu hodně vážně, jako velký životní krok a to, že jí půjdu za svědka, byla od začátku samozřejmá věc. Jenže jsem nečekaně otěhotněla. Nebylo to plánované, nicméně mám velkou radost, jediná skvrnka je to,že musím odrict to svědectví. Její svatba bude až budu 38 tt, což je týden, kam jsem v prvním těhotenství nedošla, rodila jsem 36 tt, mám srdcitou dělohu. Svatba se bude konat cca 3 hodiny cesty od mého bydliště. Sice by tam pro nás bylo ubytování, nicméně riskovat, že budu rodit jinde, než v naší porodnici, rozhodně nechci. A pokud už budu po,tak budu v šestinedělí, plus doma dvouletá holčička. Takže si reálně neumím představit, tam dorazit. První těhotenství jsem měla pohodové, nicméně s dcerou jsem byla v porodnici 14 dní, byly tam nějaké komplikace... Prostě chápete, že plánovat si tam svatbu, je prostě nereálné. Zítra si budeme volat, musím jí to říct. A já se normálně bojím. To, že já mám dítě a ona zatím ne, nás už teď maličko rozděluje, nicméně obě se snažíme vyslechnout starosti té druhé, ale vůbec nevím, co mi na tohle řekne. Nemám to zatím komu říct, těhotenství si s manželem zatím necháváme pro sebe, tak díky za jakýkoliv chapajici příspěvek 😊

martinazidkova
5. pro 2020

@malinkaelinka manželovi měl jít za svědka nejlepší kamarád - nemohl protože byl v práci, tak manžel poprosil sestřenici (byla těhotná ale nebyla by v nějakém pokročilém stádiu) - vyskytly se komplikace a taky to odřekla. Nakonec manžel poprosil mého tátu a tam už to díky bohu dopadlo😃

Řekla bych že jí to bude mrzet, ale jestli je to dobrá kamarádka, tak to pochopí a bude ti miminko přát 😊

somalicats
5. pro 2020

@malinkaelinka Ja bych si s ni na rovinu promluvila. Navic (nechci Te strasit) jsi dle vseho teprve na zacatku tehotenstvi, stat se muze ledacos.

amazonkajanik
5. pro 2020

@malinkaelinka mě se neter vdavala 25.5. A termín jsem měla 16.6. Jelikož to bylo hodinu od mého bydliště a navíc na hradě,skrz les,nebylo kam sednout,musela jsem odmítnout. Vzala to relativně v pohodě,ale mrzelo jí to,ne že ne. Pak jí to přešlo,když jsem nakonec porodila už 10.6. a uvědomila si,že to na mě mohlo přijít na svatbě,mimo civilizaci. Hlavně taky proto,že se syn narodil 45min po prasknutí vody...
Takže,jestli je to fakt dobrá kamarádka,tak to pochopí 😉

michaela1990xx
5. pro 2020

Přesně tuhle situaci znám. Mela sem jit kamarádce za svedka, jenze sem otehotnela (mimochodem oni se o dite snaží uz 2 roky bez úspěchu), kdyz sem ji oznámila, ze sem tehotna a nebudu moct ji to odsvědčit, nebo budu nejspíš par dni po porodu, tak se naštvala a uz se mnou téměř rok nemluví, dokonce si me zablokovala, abych ji nemohla ani kontaktovat. Hlavně jí teda vzalo to, ze sem otehotnela tak rychle a jim se nedaří.. Treba az se jim někdy zadari, tak se ozve 🤷‍♀️

michaela1990xx
5. pro 2020

Jo a vedela to dopředu 9 měsíců před svatbou a stejně...

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@somalicats to je jasné, že stát se může cokoliv a já bych ji to klidně řekla až za pár týdnů, rodině to taky zatím neříkáme. Nicméně, jak jsem psala výš, ona k nám s přítelem přijede na Silvestra, uvidíme se po delší době a je mi dost blbě, takže těžko budu dělat jakoby nic. Navíc určitě budou o svatbě mluvit, takže by mi bylo blbe jim tři dny tvrdit, jak se těšíme a bla bla bla a za měsíc přijít s pravdou ven. Proto jí to musím říct už teď. Samozřejmě, kdyby těhotenství nedopadlo na svatbu jí ráda půjdu a když bude mít jiného svědka, ráda budu jako řadový host.

me_druhe_ja
5. pro 2020

Mě kamarádka odřekla svědectví skrz rizikový těhotenstvi. 🙂 Nakonec strávila dva měsíce v nemocnici, aby malýho udrželi. V životě by mě nenapadlo mít ji to za zlé. 🙂

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@michaela1990xx hu tak to je mazec.

malinkaelinka
autor
5. pro 2020

@amazonkajanik já právě první porod taky měla velké fofry, odkapla mi trocha vody a během chvilky kontrakce po pěti minutách. A navíc o měsíc dřív. Takže tentokrát se od 30 tt nehnu z okresu 😂😂

2hanah
5. pro 2020

Píšeš "dobrá kamarádka" - v tom případě nebude problém, bude mít radost z Tvého miminka😍 měla jsem to přesně takhle jak píšeš, kámoška se těšila, že ona se bude vdávat a mně se třeba ve stejný den narodí miminko. Ale chápu Tvoje obavy, život to někdy tak zamotá, hodně štěstí oběma❤

mari2
5. pro 2020

@malinkaelinka taky si myslím, že ji to ais bude mrzet a ano, bude dost možná zklamaná, ale, že to nakonec pochopí. Navíc ona sama přece nebude chtít čekat jestli na poslední chvíli nebudeš rodit den před svatbou?
A z komentářů, že pokud to hned nepochopí, tak není dobrá kamarádka si nic nedělej, to jsou opravdu komentáře mimo. Někdy první reakce není nejlepší, tak jí dej trochu času to když tak probrat.

rebe
5. pro 2020

Porod odložit nejde, svatba ano 🙂

pikl
5. pro 2020

@malinkaelinka jestli jste si plánovaly x let, že jí půjdeš za svědka, tak možná bude trochu zklamaná... tak bych jí zdůraznila, že tady budeš pro ni v době příprav, půjdete spolu vybrat šaty, nebo ji jen z domu můžeš něco pomoct zařídit. Určitě to ale pochopí a bude mít radost z tvého miminka.

somalicats
5. pro 2020

@malinkaelinka Jj, ja tomu rozumim. Probrat to musite zavcasu, to je jasny, kdyz na te svatbe pravdepodobne nebudes vubec. A myslim, ze to pochopi.

amazonkajanik
5. pro 2020

@malinkaelinka tak by to měla chápat,že obavy jsou na místě

teeerez
5. pro 2020

Jaaj, tak tomuhle rozumim. Ta moje "nejka" se vdavala asi mesic pred mym porodem, ale za to ve Finsku. Rekla jsem ji to hned na zacatku, aby vedela, ze moje ucast je na vazkach, strasne me to mrzelo, porad jsem se snazila vymyslet jak to udelat abych tam byt mohla. Samozrejme jsem nic nevymyslela, kamaradka to naprosto pochopila, ale lito mi to bylo :( Tvoje kamaradka to urcite take pochopi

vitezove
5. pro 2020

@jakreb to je ale informace. Možná řešíš blbosti. Mě přijde normální, aby kamarádce vysvětlila, proč nebude na její svatbě. Nejsem o argumenty ve smyslu jaký myslíš ty. Ale když je to nej kamarádka, tak to pořád neznamená, že jí zavolá a řekne: nepřijdu na svatbu a nazdar. Když řekne nepřijdu na svatbu, protože jsem v tom. Tak to taky nedává moc smysl. A pro ženu co nemá děti, tak může být těžko pochopitelné, že někdo řeší, že chce rodit v konkrétní nemocnici nebo že se v šestinedělí nechodí pařit. Takže je rozumné jí to vysvětlit. A ano, ona je dobrá kamarádka a určitě to pochopí. Bude zklamaná. Upřímně mě kdyby nejlepší kamarádka řekla, že nemůže na mojí svatbu, tak bych možná i řešila, že svatbu přeložím na jiný termín. Protože bych jí tam opravdu chtěla. Tím chci jenom říct, že je to prostě její nejdůležitější den, takže si zaslouží vysvětlení, proč tam její nejlepší kamarádka nebude. Ale věřím ,že to bude všechno v pořádku a bude jí vše vyprávět.

jakreb
6. pro 2020

@vitezove Ale mne to vysvetľovať nemusís. Stačí chápať pisanemu textu. To je vsetko.
Nikde som nenapisala co pises ty. Samozrejme, ze sa treba porozprávať.

nazka
6. pro 2020

Tak já to vidím z druhé strany.. Já se vdávala a moje "nejka" pár měsíců před svatbou dostala od rodičů letenky za pohádkové peníze, bohužel v našem termínu. Prebookovani by vyšlo dráž než letenky. Musím přiznat, že mě to fakt mrzelo (sobecky a vnitřně), na druhou stranu jsem ji to čistě nesobecky přála a samozřejmě, že jsem ji vyslala do světa. Tvůj důvod je ještě důležitější než letenky. Ona to pochopí a bude ráda jako já 😉 moc gratuluji k miminku 😍

vendes
6. pro 2020

Nevím, že to ženský tolik řeší... Loni se ptal kamarád muže, půjdeš mi svědčit? On mu řekl, promiň, ale je to dva dny před termínem porodu. Nic víc, nic míň. Kamarád měl jiného svědka a jejich vztah to nijak nenarušilo. Ségra se svědkyní podobně, týden před svatbou promiň, mám rizikové, tak jiný svědek a kamarádky jsou pořád stejně dobré.

malinkaelinka
autor
6. pro 2020

@pikl no spíš jí to dlužím, ona mi byla za svědka už dvakrát 🙊🙈 jinak s těmi přípravami to tu už psalo víc lidí, ale to netuším, jak bych pomohla, bydlíme od sebe téměř čtyři hodiny cesty a svatba bude zase někde úplně jinde, všechno zařizuje přes net a po telefonu. Já vlastně ani nevím, co se na svatbu chystá, já měla obě svatby maličké. Takže téměř bez práce.

areh
6. pro 2020

@malinkaelinka řekla bych jí, že jsi těhotná a že porod vychází kolem svatby. A vzhledem k tomu, že jsi poprvé byla s mimčem dýl v porodnici,tak jí nechceš nic předem slibovat,abys jí to na poslední chvíli nekomplikovala.
Já jsem třeba byla na svatbě 3 týdny po porodu a úplně v pohodě.Vypadla jsem ráda 🙂 ale rozhodovala jsem se na poslední chvíli. Je to hrozně individuální. Návštěvu svatby bych nechala otevřenou, protože se na to třeba budeš cítit,ale nic bych dopředu neslibovala. Kamarádka to určitě pochopí 🍀

malinkaelinka
autor
6. pro 2020

Díky všem za příspěvky, dopadlo to výborně 😊

galatea_a
6. pro 2020

@malinkaelinka To je super! 🙂 A co ti na to řekla?

malinkaelinka
autor
6. pro 2020

@galatea_a že má strašnou radost a jsem prdla, že řeším nějakou svatbu 😂😂 nicméně i když nepůjdu za svědka, očekává proslov a holt ho musím nahrát na video 😁

konidana
6. pro 2020

@malinkaelinka moje nej kamaradka bohuzel take nebyla na moji svatbe, protoze byla take tehotna a zrovna den ci dva predem byla na odberu plodove vody. Prisla jsem o svou svedkyni, to se ještě dalo, byla nakonec jina moje kamaradka, ale co mne mrzi dodnes, v jeji osobe jsem prisla o nejlepsi fotografku. Takze mame sice plno amaterskych fotek od jinych kamaradu, ale proste tahle holka by nas nafotila i jinak nez momentky v behu. Nemame jedinou reprezentativni fotku ze svatby. No co se da delat. Za zle ji to nemam, chapu ze proste ten den nemohla. Proste ji to rekni, ona to pochopi. Bude to mrzet, ale tak to proste je.

wrtoshiwa
6. pro 2020

@malinkaelinka tak to dobre dopadlo. Ja taky chtela za svedka nej kamaradku. Ta taky zustala tehotna, navic s dvojcaty. Ja sama jsem ji hned rekla, ze s ni nepocitam v teto situaci, at se nestresuje. At to bere tak, ze je moje prvni volba, ale rozhodne nechci aby jsme byly obe pod tlakem. Nakonec porodila deset dnu pred mou svadbou nedonosene holcicky. Malinkate, na jipu, potize s dychanim, cely mesic po porodu myslim jeste bojovaly v nemocnici. V den svadby mi psala sms blahoprani, ja ji odepsala, ze si velice vazim, ze v dane situaci, kdy nespi cele noci, silena strachy si vubec pamatuje jaky je den, datum a ze se zrovna vdavam

janina228
6. pro 2020

@malinkaelinka Máš rozumnou nejlepší kamarádku😉,tak nějak jsem myslela ten online vstup..a tobě zas zprostředkují online oddaní 😉

astyna88
8. pro 2020

No a já jsem ta, kvůli které se svatba přesunula, protože jsem neměla vydržet ani do Velikonoc, cipek od 20.tt pryč, hrozící předčasny porod, megahorcik.... A teda přišel covid a přesunout se to muselo... A já porodila 41+3 🤣🤣🤣

Kámoška bude určitě zklamana, ale jsou věci, které člověk neovlivní.