Netradiční jméno pro kluka

sumitra
13. únor 2018

Ahoj, uz to tady bylo tisickrat, ale presto poprosim, jaka netradicni jmena maji vasi synacci? Porad hledam jmeno, do ktereho se zamiluju na prvni pohled, a stale se nedari :( Diky!

reynocek
13. únor 2018

Nevím, jestli je netradiční, ale máme Mikuláše.

luckapol
13. únor 2018

Mně se líbí Vincent, Bruno, Maxim, Nathaniel, Tristan.

klamerka
13. únor 2018

My máme Melichar 🙂 za 10 měsíců jsem žádného kolem nás nepotkala

hanulka190
13. únor 2018

My máme Otíka ☺️, jméno německé Otto

saruskas
13. únor 2018

@dzogobela To je dotaz na mě? 🙂

dzogobela
13. únor 2018

@saruskas na autorku diskuze 🙂

martina_vaneckova
13. únor 2018

@klamerka mužů se zeptat, jak synovi říkáte?

brendamonique
13. únor 2018

@veru_86 na Timoteje bych málem zapomněla, má srdeční záležitost, ovšem manžel o něm nechce ani slyšet, že je to prý šámpon 😀 za těžko mu vysvětlovat, že nějaký šampon nemá takovou tradici jako toto jméno 😒

@hanih Vavřinec je krásné jméno a hodně dávané v minulých stoletích v Českých zemích, jeho německá obdoba Laurentius=Vavřinec psaná v matrikách a soupisech poddaných byla k vidění tak často jako třebas dnešní Petr nebo martin, stejně tak na tom byl poněmčelý Vojtěch=Adalbert a Hynek=Ignatius/Ignac, všechny tři tyto jména byla na denním pořádku nejen ve městech ale i vesnicích. Co doba to jiná obliba jmen 👍 nad dnešními Vanessami, Emičkami či Sebastiany by asi tenkrát taky kroutily hlavami.

klamerka
13. únor 2018

@martina_vaneckova Melíšku, Melí, Meldo, Čmeldo, Melichare, Melišáku....
@martina_vaneckova

brendamonique
13. únor 2018

@klamerka vaše jméno bylo také s oblibou dávané především v 18. století, snad jen Kašpar byl o dost míst oblíbenější (ten by se dostal nejspíš do první desítky jmen) a občas dávali i Baltazara 😉👍
a také podobná verze melchior

mariti
13. únor 2018

Jonatan. Ale nepoužili jsme, narodila se dceruška.

veru_86
13. únor 2018

@brendamonique mě Timotej neprošel, ségra má dceru Timeu, což je dost podobné, tak aby se to nepletlo...

klamerka
13. únor 2018

@brendamonique .... všechno zjištěno 🙂 tohle jméno není vybráno jen tak.. Kašpar byl první kdo donesl naše příjmení do Čech... byl to manželův pra pra dědeček... ale neprošel u mě.. a jediné co prošlo byl kompromis v podobě Melichara... ale jsem čím dál raději že jsem ho dala..

bayt
13. únor 2018

Mně se z těch netradičních líbí třeba Zachariáš, Nataniel, Jeremiáš, Bartoloměj, Benedikt, Edgar, Dorian, Medard, Arnošt

pratensis
13. únor 2018

Já mám pocit, že v dnešní době jsou spíš netradiční Františkové, Josefové a další jim podobní. 😀
Ale jinak, Žibřid se tu ještě neobjevil. To byl pracovní název našeho prvního syna...

linbrno
13. únor 2018

Barnabáš. Julián, Felix, Zikmund, Eliáš, Emanuel.

linbrno
13. únor 2018

teda ne že bychom měli tyhle děti, máme úplně normální české jméno, ale tak jsem si povzpomínala, co jsme nabulíkovali rodině 🙂))

dizi
13. únor 2018

Sousedi mají Jáchyma, sestřenka Huga, já měla v seznamu třeba Melichara, Samuela, Teodora, Tobiase ... a čekáme holčičku 😀

brendamonique
13. únor 2018

@klamerka nádherný příběh. Taková jména s příběhy jsou nejkrásnější a odůvodněná. U nás zas neprošel Kilián nebo třebas Dorotka ... jinak můj pra-pra-pra-praděda byl stejného jména 👍 ještě mě napadlo jako zajímavý tip - jméno Kajetán (pro paní či slečnu tazatelku)

veru_86
13. únor 2018

@klamerka jůůů boží netradiční jméno, pěkně jste vybrali 👍

mamitom
13. únor 2018

Mě se hrozně líbí Timon, neprošel ;) a když jste u těch pra-dědů, můj byl Ferdinand ;)

vega5
13. únor 2018

Kamarád má syna Mikuláše. Říkají mu Miky.. moc hezké.

saruskas
13. únor 2018

Aha 😉

mamitom
13. únor 2018

A ještě jsem slyšela hezké mužské jméno Aurel, ale nevím jak bych říkala doma...

ssandy
13. únor 2018

Taky hledam jmeno pro kluka, tak nakukuju. 🙂 V min. teh. jsme chteli Bořka, ale narodila se holka. Ted se mi libi Vavřín, ale doma to neprojde.Tak zatim nevim... 🙂

hz
13. únor 2018

My mame Vendáska 🙂

veronicka89
13. únor 2018

@victress o bedediktovi jsem premyslela je super

veronicka89
13. únor 2018

Koukni na zebricky cizich jmen 😉 nevo i cizi seznamy ...

Nebo jmena podle puvodub😉

Tady u nas leti tyhle

aktakd
13. únor 2018

Prokop 🙂

tynka9
13. únor 2018

@pratensis Žibřid je jeden rybník kousek od Telče 😁

Mám pocit, je jsou teď porodnice plné netradičně tradičních Tobíků, Matyášů, Sebastiánů... my dali tradičně netradičního Václava 😉

A co třeba Jeroným?