Očkování na covid. Neměli by se teda testovat i ti očkovaní?

14. zář 2021

V poslední době se všude říká, že i ti očkovaní můžou koronu normálně chytnout. Pár takových lidí i znám, kteří se nakazili i když už jsou očkovaní. Ale nejde mi teda do hlavy, jak se lidé s očkováním můžou ohánět bezinfekčností, nemusí se testovat atd. Vždyť můžou nákazu šířit vesele dál, nehledě na to, že oni si sami myslí že jich se to prostě už netýká, a vesele si i v obchodech chodí bez roušek. Já tomu nějak nerozumím. Neměli by se teda testovat i ti očkovaní?
A ještě k tomu jak lidé asi nepřemýšlí. Nedávno jsme jeli kolem testovacího místa, kde byla pořádná fronta lidí čekajících na test. A všichni bez respirátoru. Tak já nevím, k čemu jim je že třeba budou mít negativní výsledek, ale v té frontě se zatím mohli nakazit? Mám pocit že lidi neuvažují...

elinka90
14. zář 2021

Mne se libi jak odpurci ockovani VZDY znaji takove vyjimky. Mam kolem sebe vetsinu ockovanych, mamka pracuje ve skolstvi, takze kolem sebe ma 90% naockovanych ucitelek a krome toho, ze nekomu po ockovani bylo zle (vetsine tem co prodelali covid a meli protilatky) nic jineho z dlouhodobeho hlediska nebylo a covid nechytli.

mamikry
14. zář 2021

@jelenice_zavodnice Netusila jsem, dekuji za vysvetleni (bez ironie).

netopejr
14. zář 2021

@jelenice_zavodnice to ji, začti se trochu do toho, kdo a jak to posuzuje, jaky jsou limity a jestli znas nekoho, komu se podarilo neco dostat, napis o tom clanek

netopejr
14. zář 2021

@hojda stat posoudo, jestli to vubec bylo po očkování.... a to v CR snad ještě nikdy průkaně nebylo....

hojda
14. zář 2021
normalnimatka
14. zář 2021

no vždyť jo. wake up.

marcicek84
14. zář 2021

Tak to je dobre,tak se budete x let soudit a mozna to poskodi zdravi tak,ze se konce ani nedockate,vymahatelnost prava je na dlouhe lokty a pokud to neprokazete,coz u NU vakcin muze byt prohev neceho i po mnoha letech,tak zas nic z toho.Ja se divim,ze to tady jiste "chytre" damy neuvedomuji nebo jen nechteji priznat...

marcicek84
14. zář 2021

@ruzova_pastelka abych rekla pravdu pro me momentalne natolik na neaktualni,ze se tim jiz neminim zabyvat,resila jsem to pred 7 lety,kdy to bylo aktualni u dcery,tak uz fakt nevim presny zdroj...aspon tu nebudeme OT...

sudylichozrout
14. zář 2021

@tasimia Rousku nenosim, nic takoveho si nemyslim a volim uplne jinou stranu. Tak prrr...

sudylichozrout
14. zář 2021

@elinka90 Nejsem odpurce ockovani, jsem dokonce ockovana. A tech lidi s drastickymi NU znam nekolik. Sundej bryle a zacni na sdeleni nahlizet bez nalepek a skatulek.

jelenice_zavodnice
14. zář 2021

@netopejr Ale no tak. Zakon plati chvilku, to uz mame mit tisice odskodnenych?
V prubehu covidu se lide uci konecne i neco sami aktivne hlasit, nejenom remcat na internetu, zajimat se o moznosti bez toho, aby mi vsechno naserviroval stat pod nos a kdyz to konecne mame, tak je to vlastne spatne, ze se i tak nic nevysoudi?
Je zajimave, ze vsichni hned vedi, ze to bude trvat roky a i tak se nic nestane.a pritom vetsina ani netusi, ze na to mame zakon a dokonce ze clovek se muze obratit i primo na EU kdyz zacnou byt s tim obstrukce.

elinka90
15. zář 2021

@sudylichozrout bryle mam sundane a opravdu nikoho neznam. Za to tatu odvezla rychla pred Vanoci, jelikoz nemel dostatek kysliku a nebyl schpny ani z baraku dojit par metru do sanitky. Vetsinu z nas by po fyzicke strance strcil do kapsy. Sportovec, pravidelne se otuzuje a to co vypravel z nemocnice, jak k nemu privezli pana a v noci ho vezli na aro a podobne bych neprala nikomu

tahejhula
15. zář 2021

Ty se lidí, kteří se pohybují po obchodech bez ochrany dýchacích cest, ptáš, zda jsou vakcinováni? Zaklepeš jim na rameno a řekneš: "Dobrý den, chci si ověřit svou teorii, že respirátory nenosí výhradně očkovaní!"

alice180
15. zář 2021

@elinka90 no to nemá smysl. Nepřesvědčis a kdyby leželi a rourou v krku oni tak to nebude covid a nebo to bude nějakej za vlasy pritazenej podvod.

marimanta
15. zář 2021

@sudylichozrout nepopírám, že jsou lidi se závažnými vedlejšími účinky, ale osobně to mám jako @elinka90... Já ani nikdo z mých očkovaných přátel (s nimiž jsem o tom mluvila) neznáme nikoho s extra dramatickým průběhem. Pak mám jednu militantní odpurkyni očkování a ta tedy zná i několik mrtvých, ochrnutých atp.

j.a.n.i
15. zář 2021

@marimanta Tak to ja taky neznam osobne nikoho s nasledky po ockovani, par lidi s bourlivou, ale jeste "standardni" reakci. Zato u prodelani 2 umrti, jednu necekanou hospitalizaci s naslednym 2 mesicnim lecenim a celkem dost lidi s dlouhodobymi problemy. Zbytek samozřejmě pruheh jako lehka ci tezsi viroza. Plu paradoxně i bezpriznakovy průběh s dlouhodobymi probkemy.

marcicek84
15. zář 2021

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/covid... a tady se to uz proflaklo,proc tedy zavedli covid pas,ale trochumi nejde pres pusu,proc kdyz je to dobrovolne nekoho chteji nutit,mi to proste kolem toho ockovani dost zavani nejakou levarnou...

zuzineckah
15. zář 2021

Ano, pokud by šlo opravdu o zdraví, měli by se testovat i očkovaní. A ne, lidé nepřemýšlí.

autor
15. zář 2021

@tahejhula Ne, ale oni sami se buď baví že byli na očkování, nebo když už se stalo a prodavačka upozornila aby si roušku vzali, tak hlásili na celý obchod "já jsem očkovaný"

tahejhula
15. zář 2021

Takže vyrábíš obecné pravidlo na základě ryze osobní zkušenosti. Takhle statistika nefunguje.

lena70
Autor odpověď smazal
Zobraz
lena70
15. zář 2021

@zuzineckah To si také myslím a protože to tak v reálu není,tak mi to celé přijde nějaké divné.

agneska7
15. zář 2021

@evika_1105 Hmm asi by ti to nedalo spát kdyby jsi to nenahlásila že 👌👌👌

hojda
15. zář 2021

Opět náš oblíbený Kocourkov...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vojtech-zpoc...

evika_1105
15. zář 2021

@agneska7 hele vubec nevim o cem mluvis, ja jsem nic nehlasila. Myslela jsem, ze jsi to smazala sama.

tasimia
15. zář 2021

@sudylichozrout to nebylo myšleno na Vás všechny, ale všeobecně, nejvíc neočkovani se vztekaj jak nebudou josit roušku atd a že prej očkování? 😉

sudylichozrout
15. zář 2021

@tasimia No a ja ti rikam, ze je to pitomost 🙂

tasimia
15. zář 2021

@sudylichozrout no a já píšu, že není. Stačí obejít skupiny na fb 🙂.

sudylichozrout
15. zář 2021

@tasimia Skupinky na FB nejsou realita. Sicialni site nejsou realita.

autor
15. zář 2021

@sudylichozrout Takže i my tady nejsme realita? 😂