Očkování na covid. Neměli by se teda testovat i ti očkovaní?

14. zář 2021

V poslední době se všude říká, že i ti očkovaní můžou koronu normálně chytnout. Pár takových lidí i znám, kteří se nakazili i když už jsou očkovaní. Ale nejde mi teda do hlavy, jak se lidé s očkováním můžou ohánět bezinfekčností, nemusí se testovat atd. Vždyť můžou nákazu šířit vesele dál, nehledě na to, že oni si sami myslí že jich se to prostě už netýká, a vesele si i v obchodech chodí bez roušek. Já tomu nějak nerozumím. Neměli by se teda testovat i ti očkovaní?
A ještě k tomu jak lidé asi nepřemýšlí. Nedávno jsme jeli kolem testovacího místa, kde byla pořádná fronta lidí čekajících na test. A všichni bez respirátoru. Tak já nevím, k čemu jim je že třeba budou mít negativní výsledek, ale v té frontě se zatím mohli nakazit? Mám pocit že lidi neuvažují...

j.a.n.i
15. zář 2021

Ne, ani my tady nejsme realita...

sudylichozrout
15. zář 2021

Fyzicky samozrejme ano, ale to, jak se tu uzivatelky prezentuji, ne. Zivot na socialnich sitich byva odlisny od reality. Tady ukazuji jen to, co chteji, aby ostatni videly. V realu to nejde. A realita byva mene nacancana a naaranzovana. Jo a vztahovat virtualni realitu FB skupin na celou spolecnost, je fakt znamka toho, ze ti socialni site prerustaji pres hlavu.

tasimia
15. zář 2021

@sudylichozrout no a ti lidi tam jsou roboti, dobrý. Ale okey, kolem mě i z práce a známý, co nejsou očkování, chodí taky bez Rousek a konspiračních teorii do aleluja. Ti už snad pro tebe reální jsou.

tasimia
15. zář 2021

@sudylichozrout každopádně vím jak to myslíš, jen si nepochopila, co asi myslím já 😉).

sudylichozrout
16. zář 2021

@tasimia Tak to asi bude 🙂

tahejhula
16. zář 2021

@tasimia prosím tě, obě skupiny budou obsahovat stejné procento těch, kdo rádi křičí. Je to taková nejhlasitější menšina. Navíc zde hraje roli fakt, že člověk rád slyší jen to, co sám chce. Většina nemá potřebu to řešit.

marcicek84
16. zář 2021

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kazdy-treti-n... tak ani to očkování nemusí ochránit před těžkým průběhem, pomalu nás na to připravují, páč pokud až tak nechrání, tak ja jasné, že to do konce roku praskne...

autor
16. zář 2021

@marcicek84 Zajímavý článek 😮

mamikry
16. zář 2021

@marcicek84 Ale taky tam pisi, ze se jedna z velke casti o skupiny lidi se slabou imunitni odpovedi a o lidi jinak vazne nemocne. Taky moc nechapu, proc je preockovani takova tragedie. Vzdyt na vetsinu nemoci se davaji min. dve davky.

marcicek84
16. zář 2021

@mamikry ano to pisi,protoze z leta v nemocnicich s virem koncili prave tyto skupiny a jak to bude na podzim v zime se nevi,klidne muzou pribyvat naockovani ve vsech kategoriich...mmch ty vis,ze to po 3.davce skonci a nebudes se muset preockovavat co pul roku a co to s tebou a tvym telem udela po dalsich 4-5 davkach,vzdyt na to studie nejsou,teprve studuji imunitni odpoved po 3.davce a kde jsme u vylouceni dlouhodobych nasledku,ci zniceni vlastni imunity a kazda dalsi davka by taky mohla otazkou preziti? Asi bych uplne v klidu nebyla...oni vlastne ani nevi jak dlouho bude 3.davka ucinkovat,jen si mysli,ze uz by to mohlo byt na dyl,ale nevedi to...

mamikry
16. zář 2021

@marcicek84 To samozřejmě nevím. Ale stejně tak si můžeme klást otázku, do jak moc smrtelné podoby zmutuje covid, a zda nebude očkování jediná cesta, jak se bránit smrti udušením. Opět čistá demagogie. A pak by mě zajímalo, proč by mělo očkování někomu zničit imunitu? Není to tak, že čím víc je imunita nucena pracovat, tím víc se cvičí a lépe se s nemocemi vyrovnává? Nefunguje tak i dětské nastavení imunity v kolektivu a očkováním? Nedávno o tom byla nějaká debata, kde v podstatě tohle tvrdili (poslouchal manžel, tak bohužel přesně nevím, kde konkrétně to bylo).

marcicek84
16. zář 2021

@mamikry no ta imunita se nejvic cvici potkanim se s nemoci.Covid bude mutovat neustale,ale vetsinou viry mutuji tak,aby hostitele nezabily.Co se tyce mych osobnich zkusenosti s ockovanim u deti,spise jim to tu imunitu na dlouhou dobu odboura a pak jsou casto nemocne,protoze sice je ockovani chrani proti par nemocem,ale uz telo pak nedokaze soucasne bojovat proti jinym infektum a na ne taky klidne muzes dojet.Jeste vem v potaz,ze ocko mRNA je nove a vic se to podoba genove terapii nez klasicke vakcine deti,takze nejde rict co to v case lidem prinese,proste se to zatim nevi...no a jak vime ta mRNA vakcina nechrani proti nakazeni nebo prenasecstvi a je otazkou do jake miry chrani pred tezkym prubehem...zas kdo by riskoval sve zdravi de facto pro nic,to uz by proste nikomu neudali a nebyl by priliv penizku do kapes farma firem...clovek by se tomu i zasmal,ale neni moc cemu,je to spise smutny pribeh ...

mamikry
16. zář 2021

@marcicek84 To sice možná ano, ale covid nám zatím ukázal mutaci směrem k větší virulenci a smrtnosti, která už se netýká jenom rizikových skupin. Mám děti očkované, znám i děti neočkované, nebo očkované až později a nemocné jsou v předškolním věku všechny úplně stejně, prostě si nastavují imunitu. Akorát ty neočkované si třeba navíc prodělaly černý kašel. Co se týká mRNA, tak podle toho, co jsem o četla (a jestli jsem to správně pochopila), rozpadne se krátce po aplikaci, protein, který vytvoří se naváže na buňky, které jsou k tomu v těle přímo určené a s těmi se pak v nejbližší uzlině vypořádá naše imunita. Navíc se tenhle protein se nepodobá ničemu, co bychom v těle už měli, takže šance, že by naše imunita zničila i zdravé buňky, je dost mizivá. A pokud by to snad přece jen vakcína dokázala, pak to dokáže i samotný covid. A není pravda, že vakcína před nakažením a přenášením nechrání. Není to tak ve 100 %, bohužel, ale určitou část obyvatel chránit může. I to si myslím, že je úspěch.

marcicek84
16. zář 2021

@mamikry no spise je blahove si myslet,ze kdyz neni proockovany cely svet,ze nas ty mutace minou,neminou,budou vznikat neustale v zemich rozvojovych a pokud neni jiste,ze vakcina skutecne chrani a vi se,ze nebrani prenosu ci nakazeni,tak to je trochu slepa ulicka na ni spolehat,no asi uz placame do vody,tak bych to nechala konovi...a cas ukaze

marcicek84
18. zář 2021

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ockovanou-uc... takze asi tak s tou bezinfekcnosti ockovanych,citim v kostech,ze po volbach to zase zacne a vyhody budou muset ockovanym chte nechte skoncit...

tynka9
27. zář 2021

@marcicek84 sice odpověď na náš hovor z první stránky - ale zpět k možnosti šíření infekce očkovanými. Sledují dál a i když očkovaní mohou infekci chytnout, tak kovida šíří mnohem méně, než neočkovaní. Nejnovější data toto potvrzují.