Poraďte hezké neobvyklé jméno na chlapečka nebo holčičku

hanulka91
26. únor 2016

Ahoj, potřebovala bych trošku poradit. Mám termín porodu 5.9 a zatím nevíme jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka. Ale ... už řešíme jména. Chceme být připraveni. Náš první syn se jmenuje Maxíček (Max) a na druhé miminko by jsme chtěli zase nějaké takové jméno jako je Oliver, Jáchym, Sebastian, Bruno a na holčičku Eli, Nelly, Emily ...
Jaká jména jste dali svým dětem vy?

leikkka
26. únor 2016

My jsme dali na českou klasiku a máme Vojtěch a Vendelín (oba pak mají druhé jméno Tenzing a Ňima - tatínek je horolezec, tak jsme museli je poctít tibetskými jmény)

sixtynka
26. únor 2016

@hanulka91 My jsme pro kluka chtěli Olivera, Alexe nebo Kryštofa. Pro holčičku Emma, Emilly nebo Stella a máme Nikol 🙂

verous91
26. únor 2016

ahoj my budeme mít Sofii ale líbila se nam i Izabela a pro kluka se mi moc líbilo Nikolas a nebo Damián 🙂

blanitta
26. únor 2016

Máme doma Nelu, Nikolase, Nikol a Milana. Hrozně se mi líbí Olívia a pro chlapečka jsem teď chtěla Nórbert, ale muž si prosadil své 🙂

pampeliska1
26. únor 2016

@barumat Dorotka ji Edulinka 🙂) mame tech podob hrozne moc, napr. Edinka, Edulka, Edisek, Edanek, popr. Éďa a když mě štve tak Eda 😀 Jinak běžně ji oslovuji Edi, Eduli,Edis

axlaranda
26. únor 2016

Kryšpín jsem dlouho neslyšela, a pro holku třeba Zita, těch taky moc není

alutep
26. únor 2016

první dcera se jmenuje Viola a druhá Miriam (Mia). Ještě jsme uvažovali o Jasmíně (Mína). pro chlapečka jsme měli vybrané jméno Damián 🙂 Nemáme české přijmení...

japona
26. únor 2016

@hanulka91 V dnešní době je neobvykle jméno třeba Miloslav, Jaroslav, Jiri, Pavel, Alena, Helena, Hana, Jana.. určite bude ve školce/skole jediny v záplavě elisek, johanek, kubíků a různych ..ášů 🙂

adrianapetrova
26. únor 2016

Pro holčičku Adriana 🙂. Vždycky jsem všude byla jediná. Nebo ještě Antonie, Josefina nebo Jistýna A pro chlapečka je mi líbí Damian, Hynek nebo Vincent.

adrianapetrova
26. únor 2016

*Justýna

japona
26. únor 2016

http://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?sid=13;1... pokud chcete originální jméno, doporučuji se vyhnout nasledujicim🙂

vitoriova
26. únor 2016

@barumat já jo, já mám Lucinku 😀

viridie
26. únor 2016

Já mám dceru Magdalenu,žádné moc origoš,ale synovec a neteř jsou Nikolai a Luisa-dle mého moc pěkná jména...🙂

lucca13
26. únor 2016

@lovelik dobra 🙂
A kdy mate termin?

verunka19966
26. únor 2016

My budem mit Lillen lili, pro chlapečka. Jsme měli santiago

zlupinka
26. únor 2016

My budeme mít v červnu Evelínku 😉

zuzubumbecova
26. únor 2016

Mne se libi Ronja pro holcicku..

regi17
26. únor 2016

Já jsem Regina a musím říct, že se svým jménem jsem byla vždy spokojena a škoda, že nemám holčičku, protože klidně bych jí toto jméno dala.

milena_v
26. únor 2016

@hanulka91 Oliver (Olie), Norbert (Bertík), Zina (Zinuška)

pkolin
26. únor 2016

@evulinka27 my voláme Jachymku

78marcela
26. únor 2016

@japona to je pravda. My jsme s nasi Alenkou celkem vyjimecni, kazdy se divi..a ja jsem s vyberem velice spokojena,

bartovka83
26. únor 2016

Me se z neobvyklých jmen líbí Tobiáš a Lilien. Ale vzhledem k tomu, ze cela rodina vč manžela byla proti máme nakonec Karolinu a Michala.

marcicek84
26. únor 2016

No, tak já si myslím, že někdy ta snaha vybrat co nejexotičtější a nejšílenější jméno je šílená, ale většinou jsou takové maminky v menšině a to pak budou ty děti ve škole za exoty, hlavně ty jména pak bude někdo nosit celý žívot a třeba znám pár lidí, kteří mají pocit, že se jim rodiče pomstili...A zde bych dala všechny, kteér jsou mimo český jmenný kalendář...Také nechámu tu potřebu zdvojování hlásek ve jméně typu Emma, Ella, Nella
Ale extra nemoderní jméno mi přijde Božena, Radana...
Nebo třeba jméno Vincent - to mu budou říkat Vincku??? brrr
Taky znám jednoho Cyrila, taky chudák

katharinka4222
26. únor 2016

S dcerkou do školky chodí Romeo, Anastázie a Ricardo 🙂 My máme klasická česká, Tereza a Jakub 🙂

biscuitka
26. únor 2016

@evulinka27 Já znám dva Jáchymy a oběma se říká Jáchy, nebo Jášo. Moc hezké jméno 🙂

milena_v
26. únor 2016

@marcicek84 Naprosto souhlasím! Já učím žáky s typicky českým příjmením a k tomu nevšedními jmény, jako je Jessica, Claudia, Charlotta, Kevin, Calum apod. Asi už to není tak neobvyklé, ale přesto mi to nedá a musím se často zamýšlet nad lidskou blbou výstředností! Nevím, co je tak špatného na českém Honzovi 🙂

zvirka
26. únor 2016

My máme Mirečka (Miroslav) a jsme fakt exoti. Ještě jsme v jeho věku žádného nepotkali, v MŠ (8 tříd po 28 dětech) je taky jediný 😀

Prostě normální jména jsou nenormální a naopak, jak už tu holky uváděly.

marcicek84
26. únor 2016

třeba jméno Vlastislav se už snad taky nenosí

ninive211
26. únor 2016

@japona Tak z těchto jmen uvedených na tom webu se mi nelíbí ani jedno 😀 Možná celkem Alex (ten vím, že se líbí manželovi),ale vzhledem k tomu, že máme opravdu typické české příjmení a vůbec se to k sobě nehodí, tak jsem v klidu 🙂 Já jsem zvědavá, kdy tato módní vlna Matyášů, Mikulášů a Sebastiánů odpadne...

biscuitka
26. únor 2016

@hanulka91 U jména hlavně záleží na typu příjmení. Z vašich jmen pro chlapečka bych dala Jáchyma a na holčičku leda Emily. Elinek v různých formách (Ela, Ella, Eliška, Elizabeta, Elisa, Eleonora...) je na hřištích mnoho. Nelly není špatné, ale nedala bych. K Maxíkovi mě napadla Dianka, Amélie, Valerie a na kluka Richard, Gabriel, Michal.

Já bych dala Vilém a Žofie, ale neprojde mi ani jedno z nich 🙂.