Slavné hlášky našich rodičů/tchánovců. Které vám lezou krkem?

klokanka31
26. led 2021

Holky něco na odlehčení 🙂 Které hlášky od okolí vám fakt lezou krkem? Já teď skoro každý den slyším "neboj, ona z toho vyroste". A už vidím rudě 😣 Člověk nemůže říct ani to že malá usíná na bříšku, protože hned "neboj, ona z toho vyroste... "👿

klokanka31
autor
26. led 2021

@te_reza 😄

crejzy
26. led 2021

Moje babička: “kluk se ti v noci stále budí na mléko, moje děti už spali celou noc” (konec šestinedělí) “Malej ti ještě nesedí? to moje děti už seděli” ( syn 6mesiců), “on pořad nosí pleny? To moje děti už byli bez plen” (syn 12mesíců) atd. Proste ta generace našich rodičů byla ve všem nějaká rychlejší 🙈

pe_tu_ss_ka
26. led 2021

@klokanka31 ale gól byl, když mi říkala, jak měla po všem reakci 🙉

katherinka33
26. led 2021

Moje děti byly naštěstí do roka kojené. Plně, těch par lžiček přikrmu denně, co jsem do nich narvala, nelze počítat. Takže naštěstí neměli prarodiče šanci. Zato teď je futruji vším, co najdou. Už na tohle téma bylo hodně hádek. A to fakt nejsem proti sladkýmu. Ale v rozumné míře, vždyť ani oni sami by toho tolik nesezrali bez následků. 🙈 Nejlepší jsou hlášky typu: "My Ti dávali polívku i s nudlema a masem od 4 měsíců. Zkus to taky." Nebo. "Ty jsi už od 4 měsíců chodila na hrnec. Ja jsem Tě vždycky podržela." "Spát jste chodily jako děcka samy a spaly jste celou noc už od narození." Ja z toho vždycky nemůžu. 😁 Jo a u nich zásadně děti nezlobí, všechno ji, vypijí 3 litry vody vez řečí, chodí spát hned, apod. Nooo, dějí se tam zázraky.

holkaokomodra
26. led 2021

No my spíš máme hlášku díky babičce: Ondro Vem si mikinu, ať není babičce zima. 😁

klokanka31
autor
26. led 2021

@katherinka33 Tohle "zkus to taky" mi taky leze na nervy. Jako by se jich někdo ptal na názor 🙄 já si už zvykla na řeči, že nás po krmení položili do postýlky, kde jsme hned usnuli, případně si sami potichu hráli. Vůbec jsme nevyžadovali pozornost. A moje malá že si hraje na bříšku? No peklo, mučím jí a ničím záda. Ale že od narození jí chtěli dávat pod hlavu normální vysoký polštář, to bylo v pořádku a je velká chyba, že malá má doma jen placatý polštářek.

jako_mala_holka
26. led 2021

@klokanka31 a naše malá dokonce úplně bez polstarku, jsme tyrani 😆😁

klokanka31
autor
26. led 2021

@jako_mala_holka Teda a já myslela že jen já jsem nejhorší matka na světě 😆

klokanka31
autor
26. led 2021

Nebo v létě v 35 stupních "Honem jí dej čepičku, nebo aspoň jí přikryj dekou, ať ti neprochladne"

klokanka31
autor
26. led 2021

A co mě teda dostalo, malá se v noci otáčí na bříško a vyděšený dotaz "no a nemohl k ní do postýlky skočit váš pes a otočit jí? "

katherinka33
26. led 2021

@klokanka31 Nikdy jsem tyhle rady nevyužila. Na jednu stranu je chápu, chtějí být nápomocní, na druhou ať si každý vychovává děti po svém. Co se ověřilo u nich, nemusí u nás. A u nas doma jsem za exota. Nikdo z celé rodiny, co znám, nekojil děti do dvou let. Už se na mě dívali jak na ostudu

gramar
26. led 2021

@katherinka33 Já zas moc nekojila od začátku a pohled jak na něco podřadného jsem měla denně ke každému jídlu 😂

klokanka31
autor
26. led 2021

@katherinka33 Hele na mě koukali jak na exota že jsem vůbec kojit začala. Co já si vyslechla... 🙄 nejhorší je že když si dělám věci po svém, tak jsou hned uražení že mě teda asi vychovali špatně, a blabla...

jako_mala_holka
26. led 2021

@gramar přesně... Proč nekojis, se ti nechce? 🙄 Jo, tím to bude, zdechlá jsem jak veš 😶😅

lovemusicsun
26. led 2021

Většinu jsem také slyšela, hlavně tu o žízni, když byly dcery ještě plně kojené. Ta mi lezla na nervy asi nejvíc.
Jo a top hláška je pro mě mamka mé známé - dítě přišlo v Attipas botkách a ona prý “to se mi moc nelíbí, aby neměl pak širokou nožičku”.

rejalin
26. led 2021

Tak z těch vtipných hlášek: kamarád si bral prcka na pochováni a tak nějak automaticky mu říká "Pojď k tátovi" 😂 naštěstí manžel to bral sportovně 😁

Jinak malý se bojí tchýně (je na něj moc hrr a furt mi ho bere, takže teď už ji jen vidí a řve) a to je vždycky "musíš ho nechat vybrecet, ať si zvyká", popřípadě " to já jsem děti položila, ony se vyrvaly a krásně se u toho unavily a usnuly". Tohle fakt slyším třeba 5x za návštěvu 🤦

Pak mě ještě už vytáčí " když já bych ho chtěla tak moc vozit v kočárku". Slyším to každou návštěvu, každý telefonát, ale nikdy to na návštěvě nenabídne a sem také nikdy nedojela... Ale chtěla by vozit 🤦😂

veru181
26. led 2021

@pe_tu_ss_ka Díky tomuhle zvyku švagr doteď nesnáší med...

Když to tak čtu, mám asi zlaté příbuzné 😀 Nikdo mi nic nevnucuje, jen se občas diví, že je to teď jinak. Nejvíc mě asi překvapilo, když malý v autě plakal a rodiče navrhli, ať si ho vezmu na cestu do náruče, že v tuhle hodinu nic moc nepojede a dám ho do sedačky, až se uklidní 🙂. A asi dva měsíce po porodu, když jsem prohlásila, že druhé dítě nechci (protože nechci znovu absolvovat porod), jsem byla hodně alergická, když mi někdo řekl, že “to říkají všechny, to tě přejde”. Jako ano, teď už vím, že asi měli pravdu 😀, ale tehdy mě to vážně vytáčelo.

zuzekk
26. led 2021

švagrova (btw 45): "nojooo, dneska děti nemůžou nosit normální boty!!" Když jsem s díky odmítla prvni botičky 15let staré pevné boty po neteři s tím, že mi princip barefoot přijde vhodnější..

gramar
26. led 2021

@zuzekk "no to máte z těch internetů, máte pocit že jste nejchytřejší."

klokanka31
autor
26. led 2021

@gramar A nebo ještě "no jo, zase posloucháš de**lní žvásty slepic z internetu" ☺ a nikdy nevysvětlím že to je můj osobní názor 😄

gramar
26. led 2021

@klokanka31 No není, protože kdyby to byl přeci tvůj názor, tak uděláš co ti říkají a nehádáš se 😂

zuzekk
26. led 2021

@gramar Tvl..přitom ji její sirokanska ploutev v každých botách tlačí, ale proč si něco vymejslet, když mám před nosem NORMÁLNÍ boty! Přitom jí ty internety až tak úplně neminuly...

klokanka31
autor
26. led 2021

@gramar Přesně 😄

gramar
26. led 2021

@zuzekk Já jsem prohlásila že dětem koupím na jaro/léto Skinnersky, nechtěj vědět co jsem si vyslechla 😂

zuzekk
26. led 2021

@gramar 🤣 dovedu si to představit v živých barvách!

gramar
26. led 2021

@zuzekk Ale koupím je, můžou se všichni podělat... Navíc já je chci taky 😂 stejně celé léto chodíme bez bot, tak takto nebudeme mít alespoň černý nohy až za ušima 😂

alilali
26. led 2021

@crejzy No, tak mě malej v šesti měsíců seděl i stál, takže to zas úplně takový kec být nemusel.
Ale obecně by si plno ženských mělo uvědomit, že každé dítě je jiné a srovnávat to svoje s jiným... Nechápu.

any2any
26. led 2021

Tchyne, a nekteri dalsi lidi v okoli... (ale jinak je tchyne fakt zlata!)
Po 1. dceri: "Tak hlavne, aby to byl ted kluk."
Po 2. dceri: "Tak jeste toho kluka, ne?"
Pri 3. tehotenstvi: "Vidim to na kluka." 🙈

Ja nikdy nepochopila touhu mit "parecek", vazne! Rodim za par dni, a opet cekame "prekvapeni" (a doufam, ze to bude 3. princezna 💖 ).

chrystyanna
26. led 2021

Ty už zase kojis..4m
Máš mu dát Krupičku do flašky, spal by celou noc(9m).
(Láhev jsme vůbec ne zavedli, pije z skleničky).
Další sedačka už bude jen pod sedák ne?
Vezmi si ty botičky (kožené, teplé, 30 roku staré) (září za okny).
Pláčem zesilují plíce, jen ho nechej.
Jak jako že nemá dudlík?
Bohužel rodiče.
Tchyně (50ty ročník) mi naopak chválí, že kojim(sama kojila jen chvilku)a říká;
Vaše dítě, vaše výchova,(tohle by měli tesat do mostů).

katule1990
26. led 2021

"To ho si ho nezvykej, ze ho tak často kojíš. Dávej mu po třech hodinách, on pak pochopí, že se musí napít víc, aby ty tři hodiny vydržel" 😁 . Můj táta o dvouměsíčním synovi.

A nejlepší jsou řeči všech okolo, že ho rozmazluju, když s náma spí v posteli. Chtěla bych vidět je, jak by vypadali po jedné jediné noci v kolotoči kojit-uspat-položit do postýlky-řev-kojit-uspat...atd. 😅

Jo a hodně mi taky leze krkem, jak se při každém druhém odlišném názoru od ostatních dozvím, že nemám všechno tak moc studovat, že moc čtu. Ale třeba mají pravdu 😁.