Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

sidus
18. črc 2012

@andrejo, môžem poprosiť o tvoj názor na autá VW Polo 1,2 a Octavia Tour , ale len 1,4. benzín. Stále sa rozhodujeme a nevieme, čo vybrať.

andrejo
20. črc 2012

@sidus Neviem na co potrebujete to auto. Polo je relativne male auto. Cize ak ma byt na denne pouzivanie s kocikom tak ta octavia bude urcite pohodlnejsia. Kufor ma dvojnasobny ako Polo. Motorizaciou je to asi jedno. 1,4 v Octavii je trochu lenivsia ako ten 1,2 v Polo (subjektivne). Ja osobne by som ale zvolil Octaviu kvoli tomu ze je to vacsie auto aj priestrannejsie. Na druhej strane ak je to auto do mesta tak Polo je kompaktnejsie cize by sa s nim lepsie parkovalo a pod.
Rozhodnutie je na vas. Napiste si co od daneho auta potrebujete. Motorizacie su fajn. Octavia bude mat vacsiu spotrebu lebo je tazsia ako Polo. Ale inak su to v pohode motorizacie a nieje sa moc coho bat.
Obidve su zial dost oblubene u zlodejov ale hadam toto nebudete musiet riesit.

sidus
21. črc 2012

@andrejo vďaka, nakoniec sme sa rozhodli predsa len pre fabiu combi 1,4 MPI tak dúfam, že sme urobili dobre. 🙂

andrejo
22. črc 2012

@sidus nevidim v tom ziadny problem. vy si kupujete auto ktore by vam malo vyhovovat. 1,4 MPI je slusny motor a nemal by s nim byt nejaky problem. Vela stastnych kilometrov!

ewikkzms
31. kvě 2013

Tak já nevím jaké autíčko je spolehlivé a jaké ne. Stačí mě, že ráno a po školce nastartuje. Ale doporučuji Vám slečno, pokud chcete chránit své miláčky si pořídit buď reflexní samolepítka nebo maják. Já si koupila na www.automajak.cz a kdykoliv děti vystupují, tak ho dám na bok auta. Nikdo mě nepřehlídne a děti vystupují bezpečně. A taky jim dávám na bundy reflexní hezké nálepky.

bimba01
7. čer 2013

ahojte, s manzelom zvazujeme kupu uz pouzite auta. rozhodujeme sa medzi NISSAN QASHQAI a CITROEN C4 PICASSO diesel. poprosila by som ludi, co maju skusenosti s jednym alebo druhym, nech napisu. ci uz pozitivne i negativne. vopred dakujem.

svetlankat
16. črc 2013

Ahojte, chcela by som sa s vami, co uz jazdute poradit. Chceme kupit auto, vyslovene len po meste, pre mna, do prace, z prace a po malu do skolky, nejake nakupovanie a tak. Jedina podmienka nizke naklady na servis a nizka spotreba po meste. Viete mi nieco overene poradit? Dakujem

michaelabrazdilova
18. črc 2013

Škoda Fabia 🙂

tatko_bebe
7. srp 2013

ja osobne by som si ine auto ako volvo alebo saab pre rodinu nikdy nekupil, to budem radsej chodit pesi 😉 a preco? pre bezpecnost

berenika39
7. srp 2013

@tatko_bebe ja taky ne, zrovma mame jeden typ volva vyhlidnuty. zatim vybirame vybavu a jen co dosetrime tech 720 000,- , co nam chybi, jdem si ho vyzvednout. nejpozdeji listopad 2043, uz se moc tesime.

tatko_bebe
7. srp 2013

@berenika39 si robis prdel? nemusis si nutne kupit nove auto..

veruska007
7. srp 2013

@svetlankat Nissan almera tino, dieslový motor. Máme bazarové, nedám na něj dopustit.

tatko_bebe
8. srp 2013

@andrejo nikdy by som si nekupil nic od fauvé koncertu, preco? pretoze za prve je to predrazene, za druhe zla konstrukcia, za tretie nebezpecne a nakoniec Vam to ukradnu. Ale na druhej strane som rad ze kradnu same skodovky a VW a nekradnu svedov 🙂

Co sa tyka bezpecnosti konkretne skoda oktavia az doteraz ledva dosahuje bezpecnost takej V40 z roku 1999 😀 takze o com to je, ked 15rocne volvo je bezpecnejsie ako nova skoda?

andrejo
8. srp 2013

@tatko_bebe treba si uvedomit ze su ludia co si nekupia obehane auto. Z vela roznych dovodov. Ja by som a od Volva tak V70 lebo 40 je male no a inak som skor zastanca MPV co Volvo nevyraba. Ale inak Volvo V40 malo motor aj od Renaultu a podobne takze dnes z tazko povedat co clovek kupi pod kapotou.

tatko_bebe
8. srp 2013

@andrejo o volvach asi moc nevies malo len prevodovky od Renaultu a 66kw TD motor-jedina motorizacia 😉 ale nevadi, ja si radsej kupim obehane volvo v dobrom technickom stave s volvo blokom ako cokolvek ine. Pretoze vs. capy, podvozkove veci, brzdovy system+rozvody si spravim sam a mam v podstate nove auto. Stoji ma to zlomok ceny noveho koncernu ale mam bezpecne auto a nie masovy koncern kt. Ti rozoberu kvoli suciastkam v kazdej garazi.
Osobne povazujem skodovky okrem najnovsich za tragicke modely. HTP tak masovo rozsireny v nasich koncinach za tragi komediu. Kategoriu MPV nepoznam som zastanca klasickych rodinnych kombikov.

andrejo
9. srp 2013

@tatko_bebe ano, ale nie kazdy je automechanik. Napriklad ja.koncern nemusim ale ked ho niekto velmi chce tak nech si ho kupi. Z praktickeho hladiska pre mna Volvo nevyraba model ktory ma oslovi. Koncern hej ale nekupim si ho. Bol by ma stal tolko co ma stal MB.
Ak vsak mamicka s 3-4 detmi potrebuje auto na vozenie deti do skoly tak odporucam MPV. Su vacsinou kratsie ako kombik ale maju dost miesta aj pre kocik aj na sedenie. Ja som totiz odporca SUV. Pre mna uplne zbytocna kategoria aut mna zdvihanie si ega. Su nebezpecnejsie ako 8-10 rocne Volvo kombi.
Takze asi tolko k tomu celemu. Ja stale hladam nieco 7 miestne a mam problem s rozhodovanim.

tatko_bebe
9. srp 2013

@andrejo ja nie som automechanik 😉 ale zvladam to. SUV s ami nepaci tiez, ale ked by som chcel nejake ozaj v podstate SUVko tak si kupim Subaru alebo potom uz mozem rovno kupit GMC s plechovymi naraznikmi 😀

tatko_bebe
9. srp 2013

@andrejo 2016 sa ma zacat vyrabat prve MPV Volvo tak sa hadam dockam 😉 Ono totiz neviem ake MPV mas ale ziadny model ma v tejto kategorii neoslovuje, este tak stare Picasso sa mi pacilo v tom case ked bolo nove..
a Ford C Max je pekne..

andrejo
31. srp 2013

@tatko_bebe no ja hladam nieco 7 miestne teraz. Momentalne mam MB B triedu. Fajn auto ale nema 7 miest. Pozeral som Subaru Tribeca ako jedno z SUv co ma 7 miest a stalo by za zamyslenie ale potom som od toho upustil. uvidime pri com skoncime.
To Volvo vyzera ale skor na C-max triedu a skor na 5 miest.

tatko_bebe
1. zář 2013

@andrejo Tak to mas tazke a co VW Caravelle? Mali sme toho plny zavod :D a je to celkom fajn myslim ze tam je aj viac miesta.

tatko_bebe
1. zář 2013

XC90 sa robi aj 7miestna

andrejo
2. zář 2013

@tatko_bebe. V dodavke neplanujem jazdit a xc90 je suv ktore sa mi nepacia. My chodime hlavne po meste takze asi nechame Becko a na dlhsie cesty kupime nejaku 7-8 miestnu mozno aj americku kravu. Keby malo volvo nieco na sposob MB R ttiedy tak by som velmi uvazoval.

bohdana45
18. bře 2014

@jana.1 A o Suzuki jste neuvažovali? Já mám Suzuki SX4 1,6. Jsem moc spokojená. Je to skvělé autíčko, ve kterém se skvěle jezdí. Řízení jde samo. Interiér je moc pěkný a kufr je dostatečně velký na naskládání nákupů. Koupila jsem si ho přes Autobond http://suzuki.autobond.cz/detail/sx4/technologie/

jana86
8. dub 2014

ahojte, zvazujeme kupu rodinneho auta. co poviete ne seat altea xl? mate niekto?

livi
9. dub 2014

ak vám veľmi nezáleží na vzhľade, tak nie je nič ale fakt že nič priestrannejšie ako fiat multipla. už som počula názor nejednej mamičky s viacerými deťmi, že sa tam dá natrepať neskutočne veľa vecí 😀 pozrite si na nete foto

pavelo
9. dub 2014

Seat je značkou koncernu VW. Vybírejte palivo podle nájezdu a podle mě je naprosto stěžejní, jak kvalitní servis máte poblíž - na značce auta až tak moc nezáleží. Já si koupil od kolegy 6 let málo jetý Renault Espace a i když je to strašná šlupka a zpočátku to byla samá porucha (normál u Renaultu - se o to moc nestaral, jen měnil olej), v servisu mi to dali během půl roku dokupy za cca 50tis (nákup 120tis) a teď už rok jezdím bez poruch. Vejde se tam všechno, co potřebuji, nevzbuzuje závist a není moc atraktivní pro zloděje.

baraz
30. kvě 2014

zkusím trošku oživit diskuzi. aktuálně máme fabii v kombíku, ale protože čekáme druhé mimčo a celkem často vozíme mého brášku (9)let, uvažujeme že jí prodáme a chtěli bychom rodinné auto - tj. takové, kam se dají dát bez problémů 3 dětské autosedačky. máte typy na spolehlivá vozidla? rozpočet je však dost omezený - cca do 100-120 tis... :(

25ka
24. čer 2014

holky mate niekto citroen berlingo? ja by som si ho chcel a casom kupit (ale najprv vodičák) snad aj synovi sa zapaci, kamarát mi poslal stránku ze kup si toto popravde aj vízorovo aj celkovo sa mi zapacil http://citroen.carling.cz/berlingo-1-6hdi-90-xtr mate niektora skusenosti z takymto tatošom rodinného typu? a ešte by ma zaujimal kufor koli nakupom a psovi - nemecký ovčák.

mmaarrkkeettkkaa
4. črc 2014

My máme Octavii combi a maximální spokojenost!! teda jezdíme na naftu ( nevím ja je to u benzíňáku ) a spotřeba cca 4,5 l na 100km

libka1
28. srp 2014

ahojte, nemate niekto skusenost s Citroën C4 Grand Picasso? Chceme kupit 7 miestny, kedze do Octavie Combi ktoru mame teraz sa nepomestime s 3 detmi. Kufor perfektny, ale 3 sedacky sa nevojdu, takze sa s nim budeme musiet rozlucit 😅