Těhotná kamarádka. Jak s ní mluvit o těhotenství, když chce slyšet jen pozitivní věci?

gracinka7
27. kvě 2021

Jak mluvit o těhotenství s kamarádkou, která chce slyšet jen pozitivní věci?
Ptala se mě na můj průběh těhotenství, které nebylo úplně v pořádku, tak jsem jí ho popsala a ona mě sprdla, že takhle to teda nechce, že mám psát příjemnější věci.
Teď si stěžovala, že si v 8. měsíci nemůže oholit nohy, tak jsem ji napsala, že je to trošku peklo no. A zase jsem dostala vynadáno, že jí sraším, že to dělají všichni a že to nechce.
Přitom strašit jí nechci, ale lhát taky ne. Já bych byla tenkrát i ráda, kdyby mi někdo přiblížil realitu. Třeba jako že těhotenství nemusí být nejkrásnějším období v životě, že dítě nespí a výchova není sranda.

Zobraz celou zprávu

mimi1004
27. kvě 2021

@gracinka7 Asi bych ji napsala, ať se teda na nic neptá a ty sluníčkové kecy si píše sama. Při tom by měla být ráda, že slyší i reálné zkušenosti a nejen bláboly o "nejkrasnějším" období v životě ženy.

mimi1004
27. kvě 2021

@gracinka7 A jestli se ji nelíbí tvé těhotenství, ráda ji povím o tom svém. Třeba bude za tvůj příběh ještě ráda 🤣

vlaxyz
27. kvě 2021

@mimi1004 si měla koupit štěně 😀😀

deaneira29
27. kvě 2021

Taky jsem takouvou měla, nemá cenu se s takovou bavit o ničem jiném než o počasí. Jestli chce moc ráda ji povím o svém hororovém těhotenství a porodu 😂

gracinka7
autor
27. kvě 2021

@mimi1004 no já si to taky myslím. Takhle spadne na nos pěkně z výšky.

janedv
27. kvě 2021

@gracinka7 jestli chces byt opravdu kamaradka, tak neni potreba ji stresovat dopredu. Kdyz chce slyset pozitivni veci, rikej ji to pozitivni. A az se ji dite narodi a ona spadne na nos, tak ji v tom nenech vymachat, nerikej ji kecy "ja ti to rikala, tys nechtela poslouchat a pod", ale pomoct ji, poradit s tim, co bude potrebovat a pod.

Po bitce je kazdy general, nemuzes vedet, co bys byvala chctela slyset pred porodem. ex post mozna rikas, ze bys to vedet chtela, ale mozn, kdyby ti to nekdo opravdu rekl natvrdo, mozna bys reagovala jako ona ted.

Ja te chapu, taky si rikam, ze bych byvala chtela vedet, ze sestinedeli je peklo a pod, ale zas mozna bych to stejne nevzala... tyhle pocity jsou neprenosne, sdelit to moc nejde. Kamardce bych jen rekla, ze az bude cokoliv potrebovat potom, tak at zavola. A mozna se ji narodi jednorozec, ktereho vytlaci na dve kontrakce, zacne kojit jeste na sale a dite bude spat od 19.00 do 7.00 kazdy den az do svych 18 let 🙂

garpova
27. kvě 2021

Já si myslím, že tuší, že těhotenství není vždy bezproblémové, ale nechce si to připustit. A když nebude mluvit o problémech, tak prostě nebudou. Asi bych jí v té "bublině" nechala být. Stres není teď to nejlepší, a pokud by měla nějaké otázky, tak bych odpovědi volila v obecné rovině. Co jiného zbývá. 🤔

jako_mala_holka
27. kvě 2021

Jee, já bych byla už dopředu ráda za pravdu... Já furt slyšela, jak je těhotenství nejkrásnější věc na světě, kojení je nádhera... Ale zas si říkám, že kdybych věděla, jak to bude doopravdy, tak si snad radši koupím kočku 🤨😄 někdy si člověk nevybere...

rejzekl
27. kvě 2021

@gracinka7 Přitom strašit jí nechci, ale lhát taky ne. Já bych byla tenkrát i ráda, kdyby mi někdo přiblížil realitu. Třeba jako že těhotenství nemusí být nejkrásnějším období v životě, že dítě nespí a výchova není sranda.
Tak tohle,ti snad ani nikdo říkat nemusí,ne ? 😂 O kamarádce nemlucim..to je evidentně kapitola sama o sobě

tinaprofi
27. kvě 2021

Bych na takovou kamarádku neměla hlavně nervy. Co to je za kamarádku, se kterou si musíš dávat nonstop bacha na hubu? Ať si koupí časopis maminka a jde do...

gracinka7
autor
27. kvě 2021

@rejzekl no hele, všichni mi říkali, že malé dítě jen jí a spí, že při kojení hned zhubnu a ohledně výchovy jsem si myslela, že když rodič řekne, dítě prostě poslechne. Jak jsem byla naivní 🙈

klokanka31
27. kvě 2021

@gracinka7 To je těžký, ať teda poprosí víc lidí o zkušenosti...mě každý jen děsil, úplně ve všem, a nic z toho se nestalo...

biciklissie
27. kvě 2021

Já úplně nechápu, proč se vůbec ptá, když nechce slyšet odpověď...

gracinka7
autor
27. kvě 2021

@klokanka31 ono jí právě víc lidí na rovinu řeklo, jaká je realita. Proto tolik startuje. Protože ji všichni 'straší'.

orisek56
27. kvě 2021

A mw všichni říkali slunickove keci a pak jsem se nestačila divit. Hlavně porod a 6 neděli bylo výživný, to bych tu nejstarší hodila nejraději do babyboxu. Práva kamarádka bere informace všechny, takové jako jsou. Asi to bude pro ni trochu tafka, jestli čeká porod a 6 neděli jak z Hollywoodu.

gracinka7
autor
27. kvě 2021

@biciklissie já taky ne. Zvlášť když jsem jí říkala, že to, že já to měla tak a tak neznamená, že to tak bude mít taky. Že to může být přesně naopak. Stejně si na to prý chce přijít sama 🤷
Takže doufám, že už se teda na nic ptát nebude.

biciklissie
27. kvě 2021

@gracinka7 Myslím, že jsi odpověděla dobře. A celkově, když se ptá, tak přece odpovím popravdě... Snad je svéprávna a chápe, že to jsou individuální záležitosti. A hlavně, často úplně neprenositelne zkušenosti.

klokanka31
27. kvě 2021

Je to pravda, každá jsme originál a každá máme těhotenství, porod a dítě jiné. Já slyšela jak těhotenství prozvracím, porod minimálně šílený, nejspíš hororový, jak budu mít bezesné noci, ale kolem roku mimča už se krásně vyspím,a že dítě se nají, napije a samo si bude potichu hrát v postýlce. Všechno u mě bylo absolutně obráceně, takže fakt se nedá radit...

bonavoxa
27. kvě 2021

@gracinka7 Nevím, kde to zmizelo, pod nánosem až násilné pozitivity, ale někdy je to balzám, moct si s někým takhle upřímně promluvit, jak bylo potřeba se k té pozitivitě postupně dopracovat. To mi přijde přirozené.

lenerka1
27. kvě 2021

A kdyby kamarádka přišla a v klidu, přátelsky, bez urážek tě poprosila o pomoc, že ji většina lidí o těhotenství, porodu a dětech vůbec zahrnuje jen negativními věcmi, straší ji, že už to nezvládá zpracovat, dost ji to stresuje, navíc má sama co dělat, aby ukočírovala těhotenské hormony, že si uvědomuje, že to není jen růžové, ale jen černé přece taky ne, tak by moc potřebovala i pozitivní pohled na věc a ukázat, co je na mateřství hezké, aby se mohla hodit do pohody...byl by problém jí v tomhle pomoct?

rejzekl
27. kvě 2021

@gracinka7 já bych ji to všechno sluníčkově nakukala,kdyby na mě startovala... ať pak kouká sama 😂

marcicek84
27. kvě 2021

No tak pokud se pta,tak ji odpovis,pokud nechce nic vedet,at se nepta,ale po spickach bych kolem ni nechodila.Mne u prvniho nic nerozhazovalo,po porodu se po sestinedeli vse srovnalo,ale byly lepsi i horsi chvile...mela jsem hodne miminko a proto nestrasim a pak se nekomu narodi nespavec a hned proc jsi mi to nerekla 🤣 no u me nebylo moc co,proste kazde dite je jine 🤷🏻‍♀️

gracinka7
autor
27. kvě 2021

@lenerka1 když se mě ptá na MŮJ porod a těhotenství, který prostě bohužel sluníčkové nebylo, odpovím po pravdě. Až se mě zeptá na něco, s čím mám pozitivní zkušenost, ráda se podělím.

veruuu_kubesovic
27. kvě 2021

@gracinka7
první těhotenství jsem měla naprosto pohodové, ovšem podruhé to bylo jak z hororu...první trimestr jsem komplet celý prozvracela, druhý trimestr zase s hrůzou páč mi vyšli špatné výsledky 1.screeningu - nevěděla jsem jestli bude mimi v pořádku cca měsíc v nervech, třetí trimestr mi zastavovali porod...nepěkné vzpomínky....
obě těhotenství jsem si teda rozhodně neužila, vždycky mě pálila žáha, ke konci jsem se neuměla ani sehnout, natož spát...o tom jak jsem se pořádně nevyspala posledních pár let raději pomlčím 😀 😀 😀 hold není všechno "sluníčkové" na těhotenství a je dobře, že jí neplácáš po rameni a říkáš jak se věci mají...

janina228
27. kvě 2021

@gracinka7 a tak hledá někoho,kdo ji řekne že těhotenství je parádní zážitek? Nebo proč se na to vyptává? Asi musí tušit,že bude za chvíli velryba která se zadýchá už jen při pohledu na schody 😄