Tři děti v paneláku, jaké to je? 🙂

lucisuska
30. pro 2015

Holky, zatím uvažujeme jen čistě teoreticky...🙂 Máme jednoho chlapečka a minimálně dvě děti bychom chtěli, protože jsme s manželem oba ze tří dětí. Bydlíme v bytě v paneláku ( přes 70 m2, největší místnost je vyhrazená pro dětský pokojíček - asi 20 m2, byt je ale 3+1, takže pokojíček budou mít děti v budoucnu jen jeden, ať už budou dvě nebo tři...) 🙂 Neuvažujeme o stavbě ani koupi rodinného domku, takže nejspíš (pokud něco nezdědíme), budeme žít pořád jen v bytě. V poslední době má hodně lidí okolo nás tři děti, ale všichni, které známe, bydlí v RD. Proto bych se chtěla zeptat, je tady někdo nebo znáte někoho, kdo má tři děti a bydlí v paneláku (ano, vím, že jsou takoví, kteří mají 1kk na ubytovně a bydlí jich tam bůhví kolik, ale to není náš cíl...🙂 ) a dá se to v pohodě zvládnout?
Jinak co se týká financí, tak bychom to snad taky zvládli...🙂 Určitě v době mé RD to nebude na dvě dovolené ročně (moře a hory), ale třeba na jednu dovču u nás by to být mohlo. Nebudeme, pokud budu doma, moct nakupovat všechno oblečení nové a značkové, ale už teď nakupuju na malého hodně na bazárku (něco i nové samozřejmě) a tak mi to vyhovuje. Prostě to myslím tak, že jsme schopni se v něčem uskromnit. Až bych šla do práce, zase by to bylo jiné a to si troufám říct, že bychom zvládli určitě. 🙂 Jaký je váš názor? Dá se to zvládnout nebo ne....? 🙂

petulev
30. pro 2015

Dobrý den, my máme v bytě 3+1 čtyři děti (dvě každý den a další dvě ve střídavé péči). Věk dětí 13,11,3 a 8 měsíců. No, co Vám budu povídat 😎 Když se na to podíváte tak, že máte radost, že jste všichni spolu, tak se to dá. Všichni bydlí v jednom pokojíčku, ti nejmenší to samozřejmě jako pokojíček neberou, pořád jsou nakvartýrovaní v obýváku. Mladší děti mají samostatné postele, větší mají společnou palandu. Zabere to hodně prostoru, proto máme v ložnici vestavěnou skříň a v tom mají všichni oblečení, jinak jsou v pokojíčku jenom hračky. 🙂 Ale je to masakr 🙂

teeerez
30. pro 2015

Tak kamaradka je ze 4 deti a taky bydleli v 3+kk v panelaku, dve starsi deti jeden pokoj, 2 mladsi druhy pokoj a rodice meli postel v obyvaku ve skrini - takovou tu vytahovaci. Myslim, ze je to fer usporadani, kdyz rodice chteji vic deti, ze se uskrovni oni. 3 deti ruzneho veku v jednom pokoji si myslim, ze ve chvili kdy uz jsou starsi neni uplne dobre, ale je to jen muj nazor.
Kazdopadne, zvladnou se to da 🙂

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
ilonne
30. pro 2015

@lucisuska Zvládnout se to určitě da. Záleží jaké máte nároky. My o třech taky uvažovali, ale.rozum tak nějak zvítězil. Ja moc neuznávám spaní rodičů v obýváku - prostě taky chci své soukromí a tři děti = dva dětské pokoje, tedy pro me. Další věc je, ze malé.děti v podstatě stojí dost málo, ale iz jak nastoupí do školky jsou náklady nahoru - např. kroužky a ve škole jsou ještě více finančně náročnější. Ale toť můj názor, můj život. Naprosto chápu, ze někdo to má úplně jinak 🙂

nisulka
30. pro 2015

Ono sa to dá zvládnuť, ja som z 3 detí (3 dievčatá, takže v tomto si myslím,že je lepšie, keď sme rovnakého pohlavia, ale to človek neovplyvní..medzi každou z nás je 1,5 roku rozdiel) bývali sme v 3+1 a boli sme v jednej detskej izbe, samozrejme chýba dostatok súkromia, ale ako deti sme to tak nebrali...

cerberos1306
30. pro 2015

Z pohledu sousedky je to blázinec 😃😃😆

lv
30. pro 2015

bydlíme v paneláku, 3+1 77m2, největší pokoj se dvěma okny mají holky, společný a chodí k nám manželova dcera z 1.manželství 15letá /jak chce, někdy týden, někdy se jen staví, obvykle 2-3dny/, holky mají 8 a 3roky. A je to fajn, dětí je stejně celý byt, já v tom žádný problém nevidím. Ne každý má rd, prostorný a velký /já třeba vyrostla na domečku, ale malinkém/.

jerrysskating
30. pro 2015

Já mám 3 děti a bydlíme ve 2+1 a vyhovuje nám to. Děti mám od sebe 4 roky a žádné si nestěžuje ba naopak.

mandala
30. pro 2015

Když jsou děti malé, tak to asi takový problém není, jelikož jsou stejně nastěhovaní v kuchyni, nebo obýváku s mámou. Horší je, když přijde puberta a začnou vyžadovat soukromí, ale tak s tím se prostě musí počítat. Moje teta bydlela v bytovce 2+1 se třemi dětmi / a manželem samozřejmě/ a šlo to, prostě si na to zvykli a ted, když jsou všichni děti z domu, je jí smutno a zase by to klidně všechno vrátila i přes ten nedostatek místa a soukromí. Myslím, že takových rodin je hodně. 😉

manelle2
30. pro 2015

@lucisuska Ahoj,máme 3 děti(15let,3roky a 1rok),dceři jsme nechaly ložnici(přeci,je v pubertě,potřebuje soukromí),kluci mají pokojík spolu a určitě ho budou sdílet,až vyrostou a my spíme v obýváku a nevidím v tom žádný problém.Zatím jsou stejně pořád u nás,nám to takhle vyhovuje a v ničem bych neměnila.Takže za mě určitě ano 😉

lucka8383
2. dub 2016

Ahoj. Máme 4děti 15,10,7,a 11dní a bydlime v 2+1 jelikoz nam neschvalili vetsi byt na bytaku. A zvladnout se to da. Deti maji svuj ookojik a my s manzelem a mimcem jsme v obyvaku 🙂 a zatim se to da zvladat.

alboo
2. dub 2016

Prispeji z jineho pohledu. Vyrostla sem sice v domě, ale meli sme s nasima jen pokoj a kuchyň (malou)snad do mych 12. Pak pokoj zustal me a segre o 4roky mladsi. A teda svymi diteti bych to neudelala. Jasne kdyz sou maly sou spokojemy. Ale jak rostou je to des. Cely detstbi sem si k narozeninam vanocum neprala nic jinyho nez mit svuj pokoj. Svagrova ma kluka a holku, sdili spolu maly pokojicek, kluk začínající puberta a teda mazec. Kdyby mel svuj prostor. Byly by o hodne konfliktu mene.

lajla
2. dub 2016

@lucka8383 tak to je mazec☹ snad to nadále budou děti zvládat i dál... Ale každý dle mého názoru potřebuje mít svůj vl prostor
My se 4 mi malými byli ve velké 4+1, nestačilo... Koupili jsme barák máme 2 patra, 300m ctver a je to super

lucka8383
2. dub 2016

@lajla my meli zazadane 4+1 ale preplatili nas v obalkove metode.tak ted zkousime schanet nejaky baracek al zatim se to da zvladat i v 2+1 ikdyz se tesim na vetsi prostory.

andysebesta
2. dub 2016

Jsem ze tri deti(prostredni),se segrama jsme od sebe o sest a osm let.bydleli jsme s nasima v bytovce,metry netusim.ale pokojicek jsme mely vsechny dohromady.spaly jsme na dvoupatrovce,mladsi segra pak v supleti pod patrovkou a myslim,ze nebyl problem.donedavna jame s klukama bydleli v byte 2+1 a me to vyhovovalo maximalne.nehledali jsme se,byli jsme hezky "na hromade".nevidela bych v tom potiz😋

lajla
2. dub 2016

@lucka8383 pokud to je dočasně zvládnout se to určitě dá...ale moc preju aby se zadarilo sehnat!!!

lajla
2. dub 2016

Holky a když jste několik dětí bydleli v jednom pokoji...jak jste to řešily s učením? Každý přece potřebuje to své místo klid na učení, domácí úkoly...později i kamarády, tajemství, prvního kluka...já to nechápu... Nevěřím že to fakt nebyl problém☹

cminecka
5. dub 2016

Ahoj, já vyrůstala v jednom pokoji se dvěma sestrami. Sama teď mám 3 dcery již náctileté, též v jednom pokoji a čekáme mimčo, to bude s námi v obyváku, jelikož máme 2+1. Větší byt se řeší. My jsme rádi spolu...a to máme ještě 2 psy 🙂 Jediný nedostatek vidím v tom, že máme málo úložného prostoru.