Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
19. bře 2011

@jasekd jojo, taky hlavně jako děti jsme to slavili. Ona je to i příležitost dát něco, co je potřeba 🙂 Teď budem muset koupit odrážedlo a budem to muset koupit jenom tak. Jako ne, že by to vadilo, ale prostě k nějaké příležitosti by mi to přišlo lepší. A u nás je to podobně. Ali je v říjnu, pak Vánoce a svátek v půlce ledna.

juju
19. bře 2011

v BE meniny nie su, takze neslavime nijake...

blovitcz...musim sa priznat, kupila som si chemiu a pomaha...je to lokal aplikacia na pupence a rychlo sa z toho vysusia, ale to nie je prevencia ☹ a ani liecba priciny, uz len rychla liecba. Je to od Clinique a je to na lokal osetrovanie pupencov

aemmi
19. bře 2011

@butt Jestli se ještě hlasuje a můžu se zapojit, tak jsem teda proti přesunu...jo, ta akce co tu proběhla se mi teda taky nelíbila, ale já osobně žádnej problém nikdy neměla a nás tu nikdo neprudí, takže jak psaa betelqeuzz, mně by zatím vahovovalo setrvat tady, chodím tu do více diskuzí, pro mě by teda bylo jednodušší, kdyby byly pod jednou střechou 😅

aemmi
19. bře 2011

@jasekd já bych to jméno vůbec neřešila, jestli se vám líbí..., my se rozhodli, že svátky budeme asi ignorovat, nebo řešit jen drobností, takže bych to klidně dala 😉 měla jsem spolužačku Evu, která se narodila na štědrý den, což už je teda trochu moc 😅 ale svátek a narozky by mi dohromady nevadily 🙂

erinka83
19. bře 2011

@butt já jsme spíš proti... chtěla jsem někam pryč, ale fakt nevím kam, kůń je prostě uživatelsky NEj, co jsem viděla ostatní fóra, tak je to strašně nepřehledný 😒 takže pokud by něco bylo podobný końovi, tak klidně jo 😀

butt
19. bře 2011

PRO presun: butt, juju, abra, blovitc120

PROTI: jasekd, betelgeuzz, aemmi, erinka83

erinka83
20. bře 2011

@butt a ty víš kam?? Podle toho by se asi rozhodovalo líp 🙂 ale je fakt, že já chodím taky skoro jen sem, i když poslední dobou brousím i na slepičárnu 😀

jasekd
20. bře 2011

Kdepak je @luthien.k , nerodis? 🙂 Ja se vcera "bala" uplnku, bylo mi v noci nedobre, ale ted pohoda, klidek. Nerada bych se rozrodila KP. I kdyz jinak byl dobrej termin, Martin je u babicky. Byli jsme na srazu o d gymplu, pritahli az v 1 rano a stejne se vzbudim pred 8, clovek uz je z tech deti zblblej, jedno me naucilo brzo vstavat a to v brise taky nedovoli moc spat. Ale kdyby mela jit v breznu, tak at pocka na 29.3., to maMartinek 1. narozeniny 🙂

luthien.k
20. bře 2011

Holky, nerodím, jen tu mám pořád nějaké "hlídací" návštěvy, takže nestíhám.

@jasekd, já nějak cítím, že to ještě nebude, tak jsem v klidu, jenom mě pořád něco bolí, což mě dost štve, jsem jak lazar 😝

Já bych se přesouvala dost nerada, chodím sem do těch alergií a ekzémů, takže spouštět ještě nějaké další stránky k tomu a učit se v nich orientovat se mi moc nechce. Takže se přiřazuji do tábora proti 🙂

estrellita
20. bře 2011

Ahoj holky, ja teda spis hodne ctu na tehle diskuzi, nez pisu, takze ¨jsem jen maly hlas, ale mam tu i jine diskuze, pak nejake na miminu, kde je to dost neprehledne, tak hlasuji taky proti 🙂

a zeptam se, kdyz mi maly ted pije 1200 ml UM a ma cca 6,7 kg (porodni 3,7 kg) a 5 mes a tyden, zacali byste s prikrmy driv, nez v 6. mesici? vim, ze s UM se obvykle zacina v 5, ale ja chtela vydrzet co nejdyl, abych ho zbytecn nezatezovala. co myslite? 🙂

jasekd
20. bře 2011

@luthien.k Me ten uplnek trochu znervoznel, i kdyz je to asi povera, ale stejne. Dost dlouho jsme "parili" a bylo to fajn, pak jsem v posteli docela skucela a nemohla usnout, tak jsem si rikala, zda jsem to neprehnala, ale ted jsem uplne OK. Jen me napadlo, asi bych mela zabalit tasticku i malemu, co kdyby to prislo driv, nemuzu si dovolit doma nejak otalet, aby z planovane sekce nebylo nejake kuchani narychlo 😅
@estrellita Koukam, nova fotka 🙂 Vy jste plne na UM? Ja uz si nepamatuju, kolik tenkrat vypil Martin, vahove byl na tom asi podobne jak pri porodu tak v tech 5ti mesicich jako tvuj kluk, to uz pribejval pekne. Ja zacala na tech 5ti, nejak mi to rekla Dr., ale velmi pozvolna, zkusili jsme par lzicek a dokrmili, kdyz jsme nekam sli, mel jen to mliko. Myslim, ze to bylo tak pul na pul, dny, kdy mel jen UM a kdy mel i nejakou tu zeleninu. Poradne drzet obedy jsme zacli az po pul roce. Muj "argument proti" prikrmu bylo i to, ze malej naprosto odmital jakekoli tekutiny krome UM, tak jsem se dost dlouho bala mu tu jednu davku uplne vzit, i jsme to UM vic redili, i ty zeleniny jsem redila, coz mu nechutnalo, hodne blinkal... Ten zacatek byl naprd, jak ja nenavidela to vareni tech zeleninovejch blafu, uz jsem byla tehotna a ze vseho zvracela 😀 Tak jsem se do toho nehnala. Ted uz je to v pohode, ale zacatek byl vopruz. Zkus opatrne, jak vam to pujde, ale nehrotila bych to nejak. Taky jestli mu ta UM staci, nas malej nijak hlady neplakal, v pohode jsme meli ten cca 3 hodinovej odstup mezi jidlem, v noci spal, takze to me taky nejak nehnalo.

juju
20. bře 2011

@estrellita vnimas to tak, ze by si ho zatazovala? ked mu das nejaku bio mrkvicku s kvapkou olivaca, to podla mna nezatazuje; podla sa musis orientovat podal toho ci mu staci UM. pokial je stale hladny a v noci sa casto budi na papanie, takzacni s prikrmami; ja poradit s UM neviem, kedze som kojila do 5m a 1t ale zacala som s prikmami uz v 5m lebo maly bol neustale hladny

co sa tyka presunu, ja nie som ani za a ani proti...prisposobim sa, pokial zotrvame, chcem aby to bolo aj nadalej taka v poho debata a pokial sa presunieme chcem aby to bolo halvne user-friendly

luth...vela stastia v nadchadzajucich dnoch 😉

estrellita
20. bře 2011

@jasekd jj, od ukonceneho 3. mesice je uplne na UM, ja jsem od konce prvniho mesice musela odstrikavat a davat mu flaskou a toho mlika pak bylo cim dal tim min, takze na konci 3. mesice uz jsem nemela bohuzel nic.
no za posledni dobu si navysil prave o jednu davku, ted dlouho pil 5x, ale ted 6x a uz je to cca tyden a kousek, tak to na spurt nevypada. tak jsem si rikala, ze aspon jeste tyden vydrzim a uvidim. ale tvoje pozvolne krmeni se mi libi, to bych za ten tyden mohla tak nejak pomalinku zacit 🙂
jinak ja jsem mu zkusila dat jen tak vodu a on mi ji vypije, kdyz mu ji prihreju - to mi vypil najednou i 60 ml (jsem to zkusila v noci, jestli se mi nebudi jen zizni...no a on pak vypil jeste 160 ml mlika 😅 ), kdyz je studena, tak to mi vystrkuje jazykem 😀 😅 zkusila jsem to i kdyz byl nastydly a to mi ji taky vypil.

s tim navalovanim se ti nedivim 😀

to je nova "stara" fotka, to malymu bylo 6 tydnu 🙂

@juju on trpel od narozeni kolikama a mam v sobe tak nejak podvedome strach, z ekdyz zacne jist, tak ze bude mit zas problem s kadenim a toho se fakt bojim, uzili jsme si dost 😔 takze si pripravim i nejakou tu svestkovou stavu, radeji 🙂

butt
20. bře 2011

PRO presun: butt, juju, abra, blovitc120

PROTI: jasekd, betelgeuzz, aemmi, erinka83, luthien.k, estrellita

tak to uz asi nema smysl rozpytvavat, kdyz tady ta vule pro presun neni, diky, ze jste se vyjadrily 😉

butt
20. bře 2011

@erinka83 nn, nic konkretniho nemam, riakla jsem si, ze nejdriv je treba zjistit, jestli se odsud vubec presouvat chceme a pak teprve resit kam....

@estrellita mala je taky na UM a doktorka mi rikala, ze dnes se i detem na UM podavaji pirkmy od ukonceneho 6. mesice.... my jsme zacli tyden pred to proto, ze byla strasne nervozni z naseho jezeni a chtela taky...a teda u nas se pozvolny zavadeni nekonalo, treti den mela plnou davku..co ochutnala zeleninu, nechce moc UM co ochutnala maso, nechce moc bezmasy jidlo 😀 takze ja bych jenom kvuli veku jeste nezacinala..pokud mas pocit, ze ma hlad a nebo hodne zajem o vase jidlo, nebo proste pokud je jinej duvod nez jen vek pro zavedeni prirkmu, tak bych dala, neublizis mu tim 🙂

butt
20. bře 2011

@estrellita pokud mas strach z toho briska, tak davej pri zavadeni probiotika, pokud teda nedavas 🙂

estrellita
20. bře 2011

@butt tak zajem o nase jidlo ma veliky, se muze pretrhnout, kdyz ho vidi 😀 a hlad prave ma, protoze zacal pit mnohem vic a ma hlad asi velky, protoze nekdy nemuze ani vydrzet, nez to udelam a rozbreci se a pak hlta a to ma rozestup pres den max 3 hodky.
on ma probiotika v UM, pred tim k tomu mel jeste Bio Gaiu, ale od te doby, co se mu to brisko srovnalo, tak jsem prestala davat. Tak myslim, ze i pres ty UM mam nejake davat pri tom zavadeni?

butt
20. bře 2011

@estrellita tak prikrmy zaved, neboj je uz velkej 😉 saska je na UM taky do toho 3. mesice a taky ma UM s probiotikama, ale stejne ji od narozeni davam probiotika denne...ono zvlast u toho zavadeni je podle me potreba na to myslet...

jasekd
20. bře 2011

@estrellita My mame taky probiotika, ale kvuli tomu, ze je dlouhodobe na antibiotikach. Nic tim nezkazis, ale zkusila bych to bez nich, kdyz uz problem nema. Dobry je, ze ti pije i tu vodu, to nas vubec. Jinak kdy zacit je vec nazoru, nam rikali driv, ale podle me UM je dnes kvalitni a tyden sem, tyden tam, nehraje az tak roli, klidne bych zacla i na pul roce. Zkuste, kdyz bude chtit, zacnete, kdyz ne, dej pauzu. Nas Martin se po tom nejak extra nehnal, on neni nejak moc jedlik. Taky uvidis, jak mu pujde lzicka, my problem nemeli, ani s technikou kojeni (to ja mela malo mlika) ani s flaskou ani s lzickou, ale nekomu to trva, nez se to nauci.

estrellita
20. bře 2011

@butt
@jasekd tak ja jeste chvilku pockam a uvidim, jak s tim mlikem a pak bych zacala, dekuju 🙂 se lzickou porblem neni, od zacatku na ni dostaval kapicky, takze kdyz nechtel jeden vecer sat z flasky a ja si rikala, ze je to divny, z emusi mit hlad tak jsem mu to zkusila dat po lzickach a to ho strasne bavilo 😀 nastesti jsem to udelala jen jednou, jinak bych na to nemela nervy 😅

luthien.k
20. bře 2011

@estrellita, jak píšou holky, taky bych se nebála začít 😉 Jen vše hooodně pomalu, jednu potravinu klidně pět dní po sobě, aby byla vidět případná reakce. Přeju malému dobrou chuť 🙂

estrellita
20. bře 2011

@luthien.k dekuju, vyridim 🙂 s temi 5 dny pocitam a uz mam v hledacku jako prvni dyni 😵

juju
20. bře 2011

@estrellita ja by som asi skusila staru dobru mrkvu; nas maly nema alergie ale tekvicu stale ako jedinu grcka, takze ono sa sice radi ale nie je taka neutral ako mrkva; a tiez najprv skus bez probiotik, ono koliky p[rve mesiace su uplne o niecom inom ako prve prikrmy po 5m, neboj 😉

estrellita
20. bře 2011

@juju Lut mi prave rikala, ze kdyz mame v rodine potravinove alergie, tak mrkev az pozdeji 🙂 tak nejdriv zkusim dyni, pak brokolici, brambor a napriklad cuketu a az pak mrkev 🙂
zkusim nejdriv bez a kdyz tak rychle koupim, no snad to nedopadne nejak katastrofalne, ze by ho to treba zabetonovalo 😝

jen me prekvapilo, ze Hipp dela prikrm brokolice, brambor a smetana od 4. mesice. Ta smetana by se mela az po roce, ne?

jasekd
20. bře 2011

@estrellita Na zacpu se priprav, muze se stat, ale kdyz zacnes necim jinym nez mrkvi, nemuselo by to bejt tolik. Ty sklenicky jsou naprd, je tam leccos, co by nemely deti jist. My zacinali obcas sklenicky, kdyz jsem nemela cas nebo to nezvladala (bylo mi 5 mesicu denne hrozne zle a to vareni bylo peklo), ale ted uz jen varim, sklenicka pouze pokud nekam jedem. Ovocne presnidavky teda kupuju vic, ale ty zeleniny ne.

estrellita
20. bře 2011

a kdyz ted projizdim stranky hippu, tak mi dost veci prijde pro urcity vek nvhodny, jako treba ty jejich keksy, jde je pridany cukr, kyprici prasek .... a skoda, ze i do ovocne presnidavky daji cukr 😝

estrellita
20. bře 2011

@jasekd ja chci urcite taky varit, budu mit zeleninu i od babicky ze zahradky, 🙂 a taky maji pry bio zeleninu v Globusu, takze tam pojedu nakoupit zasoby, ale brokolici jsem tam nevidela, brambory ted dobre nesezenu a dyni uz vubec ne. Mne ty sklenicky nejsou sympaticke, ale pro ten zacatek lepsi, nez zelenina z Billy, to se nekdy bojim uvarit i nam 🙄

jasekd
20. bře 2011

@estrellita Ty se mas, ja k takove zelenine pristup nemam. Kdyby jeste zil deda, tak bych si u nej nahrabala a zamrazila, on by byl rad, skoda, no. Takze varim z toho, co je na krame, kde peclive vybiram, nebo z mrazene. Sklenicky chce peclive studovat, vsechny urcite spatne nejsou. Me ted "pobavily" susenky Sunarka, malej uz nechce krupky, tak jsem v kvaltu koupila tohle, je to od 6ti mesicu a je tam vejce, mliko... Tak si dal dve a zbytek jsme mu snedli. On uz mu bude brzo rok, tak by to nevadilo, ale nastvalo me to 😎

estrellita
20. bře 2011

@jasekd to vazne? tak to je mazec, co do toho daji. ja okukovala i kase a kase s nazvem Moje prvni kase od 6 mesicu je mlecna a myslim i s lepkem 😅 😕

babicka je uplne natesena, kdyz jsem ji volala, jestli bych ji to nevadilo (ma na zahrade maly sklenik), tak rekla ze ne a druhy den mi volala, ze nakoupila spoustu sazenicek a koukala i po zahrade, kam nasadi hrasek atd. takze me prekvapila a jsem rada. a jeste k tomu k nam jednou tydne jezdi zemedelci, co jsou tady kousek od nas a ti maji taky moc hezkou zeleninu, sice neni bio, ale je chutove dobra a k tomu vozi i cerstve mleko, vajicka a syry 🙂

jasekd
20. bře 2011

@estrellita Ono s tim lepkem je to ted takove, ze nekdo doporucuje zacit celkem brzo, a mlecna pocitam , ze tim myslej na bazi UM, takze to je celkem OK, my s takovou kasi zacinali cca po 7. mesici. Ale mliko v susenkach je asi proste normalni mliko, jak rikam, moc ho tam nebude, nic by se nestalo, ale proc tam pisou od 6ti mesicu... Ze by to pekli z UM? To asi ne, nebo at to tam napisou...