Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

anysek85
30. bře 2011

@aemmi Určitě, já si matně vzpomínám, že jsem to měla i před těhotenství, ale už dřív a mohl to být třeba i zarostlý chloupek, nebo něco, ale jak jsem otěhotněla, stalo se to pravidlem, kdykoliv jsem na sebe něco takového plácla, takže asi fakt těhu hormony a změny...

jasekd
30. bře 2011

@juju No nejlepsi je ta voda z varenych vajec, za prve bych se poblila, za druhe nevim, jak by umeli, kdybych PA pozadala, aby dala varit vajicka 😀
@luthien.k Proc az do Motola? Takhle male deti nedela treba LBC? No budete to mit narocne, takhle cerstve po porodu a jeste s Tobiskem ☹ Ta operace asi opravdu bude nutna, pokud ma skutecne k te hydrokele i triselnou kylu, protoze zatimco hydrokela je jen tekutina z brisni dutiny z neuzavreni kanalu, kterym sestoupilo varle, tak v te triselne se mohou uskrninout organy brisni, hlavne tenke strevo. Tu hydrokelu mel Martin a vstrebala se. Kez by se ta triselna u vas nepotvrdila, ale to uz asi v Jilemnici poznali... Nebo co budou delat v Motole? No doufam, ze aspon ty se cejtis jakz takz po porodu, siti nezlobi atd. Drzim palce a napis, co vam rekli.
Jinak z te Knihy Rozvijej se... mam hutnou depku, mam pocit, ze to moje dite dela vsechno blbe, cili muj optimismus z neurologie je ten tam. Hlavne je hroznej problem takhle stare dite uz nejak cvicit, nechce, vzteka se a ja jsem s tim pupkem uz taky naprd 😠 Navic na me neco leze, boli me v krku 😝 Doufam, ze nepujdu rodit nemocna. Jinak asi dost veci s Martinem zpusobilo to noseni, jenze nikde vam nereknou, jak teda spravne nosit dite, co ma GER, aniz by se vyblilo z podoby, kdyz se na nej nemuzete ani usmat, protoze jak to zopakuje, zase zvraci ☹ Jakykoli tlak na brisko byl spatnej, takze zadny klubicko, tygrik atd, nic neslo. No snad ten neurolog, poznal, ze to s nim neni jeste tak blby, kdyz nas neposlal cvicit.

juju
30. bře 2011

@jasekd vobec nestresuj kvoli Martinkovi; pokial je dieta chore tak je prvorade aby bolo zdrave a nie behalo ked ma rok. Predstav si zataz na organizmus pri prekonavani chorob a do toho este vyvoj - jaska ze je pozadu, ale to je v poho, ved on sa nauci aj sediet aj chodit aj lozit; neboj nebudes ho na rukach nosit do jeho 20tky 😀 😀

taketo knizky su vhodne na depky a vlastne vsetky tabulky a pod. Dalsia vec je ze aka je realita doma. Ja som davala sediet do relaxu Emilka skor ako som mohla, lebo inak nonstop plakal, ale kedy som sa mala riadit tabulkami tak ho necham lezat, nonstop by plakal a mam doma psychicky a nervovo chore dieta z neustaleho placu 😖

baby ja pouzivam gulicky o LÓccitane, ma eko cert a nesmrdi a je vyborna!!!

andelka
30. bře 2011

@jasekd to máš stejnou reakci jak můj manžel, ten to chtěl vyhodit z okna, že nás to akorát stresuje. Ale ono šlo spíš o to, že Dany byl mírně pozadu, i proto, že ta knížka vyšla až když měl 7měsíců 😅 Kdybych ji měla nastudovanou dřív, tak jsem mu mohla efektivně pomáhat. Ale nesmí se to brát tak doslova. Já jsem dost dlouho trpěla, že jsem prostě z těch obrázků nepoznala, kdy je co špatně (šlo o druhé vzpřímení), prostě mi ty obrázky + a - přišly stejné. Tak jsem malého furt sledovala, jak dává ruce, jestli se moc neprohýbá... Ale taky jsem ho trénovala na zvedání dupky podle toho a pomohlo to. I se naučil správně otáčet na bok a na bříško, předtím to dělal právě blbě. Ale u vás to bylo ztížené tím GER, že by se stejně spousta z toho nedala použít.

No a novinka dnešního dne - Dany už sám leze, úplně krásně a regulérně. Samo když něco uvidí, kde musí rychle nutně být, tak jde na břuch, ale už mu lezení začíná jít. Tak budem trénovat, aby se i v něm zdokonalil a zapomněl na plazení.
A začíná se stavět u gauče, takže ho hned učím toho rytíře, aby to už zkraje nedělal blbě.

juju
30. bře 2011

no ja som sa tiez pobavila na mnohych veciach 😀 ja som tam hladala recept proti paleniu zahy a tam pisu rano 1hod pred jedlom vypit teplu vodu. Chcem vidiet ako Emilko pije teplu vodu ked sa zobudi a v klude caka hladny ako vlk hodinu na mliecko po tom ako celu noc nic nepapal. Rano totiz u nas mame alarm ked sa Emco zobudi, lebo je umorne hladny a tak hlasno place ze hadam aj susedu zobudi 😀

andelka
30. bře 2011

@luthien.k pečlivě jsem četla všechno co jsi psala, porod celkem ok, až na ten přístup 😔 Je fajn že už vás pustí domů. A operace proběhne určitě bez problémů, malé děti se rychle regenerují. Kamarádky 3letý chlepeček teď má za sebou operaci kýly, v nemocnici byl asi 3 dny, hned po operaci byl v pohodě, hrál si - děti se uzdravují rychle. Hlavně když to pomůže a už bude všemu špatnému konec.

juju
30. bře 2011

@andelka gratulujem! tak sa pekne zabezpecte. u nas su najnovsim trendom elektricke zasuvky, smeti, magnetky na chladnicke a Evian voda, ktoru vybera z polickya rozhadzuje po kuchyni no a samoska ze sa tym aj prasti ☹ kedze to ma 1,5kg

andelka
30. bře 2011

@juju děkuji🙂 mám velkou radost, protože už jsem z toho věčného plazení byla nesvá a chci aby lezl, myslím že je to důležité.
jo jo, už ho musí člověk hlídat. I když už jsme si zvykli z plazení, byl dost rychlý. Ale ještě minulý týden si neklekal a nestoupal, tak to je novinka. Už mám eoblepené některé rohy a zadělané skříňky. Na šuplíky zatím nevíme co, už si 3x přiskřípl prsty v nich, je nepoučitelný. Spodní jsem úplně vyklidila, jenže teď už se dostane do všech a někde věci mít musím, že. Takže řešíme čím je zadělat. No qa když se plazí v kuchyni, tak neomylně zamíří k odpakovému koši a nebo košíku se sáčky. 😅 Ten musí mít imunitu jak beton 😀

jasekd
30. bře 2011

@andelka Oj, to zavidim a gratuluju. Malej vcera kousek popolezl, ale jen s takovym pasem kosticek pod briskem, a velmi nejiste a nevim, zda zkrizene nebo stridave 😠 Az se vzbudi, musim mrknout, jak to dela. To 2. vzprimeni, to je presne, ty obrazky jsou skoro stejne, prece nebudu dite pozorovat jak magor a sledovat kazdej milimetr, jak ma rucku, nozku... At mi nikdo netvrdi, ze vsichni lidi s nima takhle trenovali, podle pravidel a knihy. Ja teda ne, proste jsme si hrali, motivovali, ale taky se museli chovat podle jeho stavu a resit i jiny problemy. Jen dufam, ze to ma proste v sobe a neni zanedbanej 😅
@juju Ja vim, ze to nemuzu brat tak doslova, ale stejne, navic asi pracujou hormony a nervy... Ty mas dite sikovne i bez tehle vopicaren, to se mas. Snad budu mit takove aspon to druhe. Dik za povzbuzeni, uz bych sem ty depky nemela valit...

jasekd
30. bře 2011

@juju 😀 Moje dite by po mne tu vodu hodilo! Navic s palenim zahy mam zkusenost z tehot. a piti vody mi teda fakt nepomaha. Navic se jedna o refluxovy deti a tem teda voda urcite pomuze, ze...

abra
autor
30. bře 2011

holky faaakt kaslete na tabulky, to je akorat o nervy, sak jednou je to proste prestane na ty zemi bavit, a zvednou se 😀 segra zas ma soky z toho, ze ji dcera v 8 mi mesicich sama stoji a vypada, ze by chodila, ty tabulky jsou proste prumer vsech dokupy 😉

@juju, na tu loccitane kulicku jsem koukala, i deo s eco certem meli, takze doporucujes jo? Zabrani to dobre i poceni? Ja se tedko faakt hodne potim, jak mam pres tech dvacet kg nahore, tak je to narocny, a balea i alverde nestihaj, takze mam niveu 😒 😒

juju
30. bře 2011

@abra ja neviem, ja som celkom nepotivy typ ale pamatam sa ze po porode som sa potila ako kon a vtredy mi vobec nic nezaberalo, tak som sa nonstop umyvala 😖 ale ma to v poho vonu, ziaden smrad a mne na bezny den staci

no a 20kg extra, to je fakt huste, ja som pribrala pri Emcovi okolo 18kg a teraz stale neviem zhodit 6 kg 😠 a co mala Viki ako spava? uz je to v poho?

ozaj a amte spravy o Petuli, dufam, ze Amalka je zdrava a velmi neplacka 😉

jasekd
30. bře 2011

@abra Kdyz on asi i to, co uz umi, dela blbe, no. A nejakuz nemam silu s nim cvicit, normalne me prepere. Teda 20 kg, to je hruza, ja mam 11 a uz jsem uplne vyrizena, teda 15 nad puvodni vahu, 4 mi zustaly po M. Kamoska to mela taky ,pred porodem 30 kg, strasne zadrzovala vodu, to ja nastesti otoky temer nemam.
Jako antiperspirant pouzivam tuhou Rexonu a ted tusim Dove tam mam 😅 To asi neni uplne bio 😀 Ale celkem to funguje.

estrellita
30. bře 2011

@andelka a co neco takoveho? 🙂
http://www.baby-car.cz/cz-detail-267390-bezpecn...
ja jsem tam neco objednavala, tak jsem jich par vzala, jelikoz uz se u nas taky suplik otevrel🙂

estrellita
30. bře 2011

@jasekd tak mne v tehu voda rozhodne nepomahaa, jen rennie, nasla jsem i ovocny, na tech jsem ujizdela 😀 a je fakt, ze jsem mela rennie po celem byte, u postele, snad v kazde kabelce 🙂 ale po porodu to stejne rychle preslo, jako to prislo, kdyz jsem otehotnela 🙂

estrellita
30. bře 2011

@abra ja myslim, z eu nas to bude podobne jako u tve segry 🙂 Maly uz je na ctyrech, houpe se,. plazi ze vpred, ale jen na jednu ruku, ale nejde ho prinutit, aby se plazil jinak, nez jako raneny vojak, ale snad na to prijde, ze bude rychlejsi, kdyz pouzije obe 🙂
no a ja jsem v 5 mesicich sedela, v 6 stala v postylce a v 9 chodila 😅

estrellita
30. bře 2011

@jasekd muzu mittakovy uplne blby dotaz? 😅 miminka, kdyz se narodi, tak maji dasne uplne hladke? bez jakýchkoliv boulicek? Nebo maji spicaky boulicky? On ma boulicky na obou spicacich, na jedne se mi zda mensi, na druhe vetsi a moc se mu libi, kdyz mu po nich prejizdim 😀

estrellita
30. bře 2011

@jasekd teda ja mu pred timnikdy do pusy nesahala, a jelikoz se mu libi, kdyz mu prejizdim i po dolnich dasnich, kde nic nema, tak prave proto nevim 😅

jasekd
30. bře 2011

@estrellita Ovocny Rennie mam taky, ale ze by to nejak pomahalo, ale aspon trochu, jsou i chutove docela dobry. Ty dasne jsou takovy hrbolaty a Martin ma taky boulicky, pak u druhejch zubu se i kontroluje, zda deti kolem 8 let maji boule v oblasti spicaku, kdyz ne, tak je to takovy prvni podezreni, ze nejsou zalozeny nebo jsou ve spatne poloze.

estrellita
30. bře 2011

@jasekd aha, tak ja si delala nadeje na prvni zoubky 🙂
mne to vzdy pomohlo na chvilicku, ale je fakt, ze ty posledni tydny stacilo jen lehnout do postele a hned me palila zaha, tak jsem vzala Rennie, pak druhe a pak uz jsem konecne usnula 🙂

jasekd
30. bře 2011

@estrellita Jezis, bud rada, ze je jeste nema. Cim driv se prorezou, tim je vetsi riziko kazu, blbe se jim to cisti, jestli kojis, tak te bude kousat... Nikam se nezen 😉 U tech zoubku je skutecne v pohode, i kdyz na roce zadnej nema. Martinek zacal na 7 mesicich dolnimi 1, pak horni 2,1,1,2 v tomhle poradi zleva, ale asi az po 9. mesici. Navic pravdepodobnost, ze se proreze spicak prvni, je prece jen mala, to uz spis ctyrky. Ale je to mozne, pokud se mu to libi, tak mu to klidne masiruj, aspon si na cisteni zvykne 😉

estrellita
30. bře 2011

@jasekd ja to spis myslela tak, ze by bylo fajn, kdyby vyrostly a my o nich ani nevedeli 😀 to ja budu taky rada, ze cim pozdeji, tim lip 🙂
tak jo, ja mu to budu masirovat, on ma u toho tak hezky blazeny vyraz 🙂

jasekd
30. bře 2011

@estrellita Ty jednicky dolni u nas probehly, jak pises, ani o tom nevedel, ta horni fronta uz byla slabsi, ale dalo se to prezit. Nejhorsi jsou 3ky a stolicky. Ale jak u koho.

estrellita
30. bře 2011

@jasekd tak snad to bude co nejpohodovejsi 🙂

alpiinka
30. bře 2011

tak mne na palenie zahy zabera jogurt, staci zopar lyziciek, aj ked niekedy kazdu pol hodinu 😒 ale uz som si osledovala, co mi ju najviac vyvolava a sa to trocha zlepsilo...
momentalne nepouzivam nic proti poteniu, ale tiez patrim medzi nepotive typy...ale o poteni po porode som pocula a uz sa zacala obzerat po niecom...tak tiez mozno skusim ten l'occitane 😉
@jasekd ak este nerodis 🙂 , tak sa chcem znova spytat na ten sliz...az vcera a dnes som sa k nemu dokopala (asi troska neskoro, ale co uz) a uvarila si ho...ty to pijes aj so semienkami alebo bez??? ja som to teda scedila a pila bez 😕

aemmi
31. bře 2011

Tak já vůbec nevím, jak ta žáha vlastně pálí 😅 ale brácha na to trpí šíleně, on to má teda tak trochu ze svý nezřízený životosprávy, ale Dr. mu na to doporučovala kefír a takový ty jogurtový drinky.

betelgeuzz
31. bře 2011

@estrellita no u nás zase byly nejhorší ty první jedničky. To byly asi 2 prořvaný noci a člověk ani nevěděl proč. A pak jsme našli zub. A teď zuby rostou celkem v pohodě, akorát má pořád srajdu.

Ono to pocení po porodu má důvod. Dítě potřebuje cítit vůni matky a při kojení ho to uklidňuje. Takže nějaké natírání se a stříkání spreji není v tomto smyslu moc dobré. Jasně, že nebudem chodit jak prasata, ale doma se to dá nechat tak.

Stadelmann tvrdí, že nejdřív to chce sledovat, co to pálení způsobuje. Často jsou to sladkosti, nebo různé dráždivé látky, jako třeba káva. Pak se těm věcem vyhýbat. A jako další rady jsou přísun hořčíku, např. mandle, pít po doušcích fenyklový čaj a rada přírodní medicíny je léčit podobné podobným, takže jíst pomeranče, ananas, rajčata, nebo džus z nich. A taková nejdrsnější rada je pít šťávu z brambor, ale to prý většina ženských odmítne 🙂

estrellita
31. bře 2011

@aemmi to bud rada 🙂 mozna na to jeste na konci tehotenstvi prijdes, ale treba taky ne 🙂 mne vsichni doporucovali mleko a mandle, ale ani jedno mi nepomohlo.

@betelgeuzz mne palila zaha pak uz snad po vsem, od syru, az po dzus, ovoce a zeleninu (sladky bylo jasny hned od zacatku, ale nedokazala jsem se ho vzdat 😅 )

on prave posleni dobou obcas zacne z niceho nic tak bolestne brecet a po chvilce je zas jak slunicko, tak buh vi, treba se neco vyklube 🙂

jasekd
31. bře 2011

@alpiinka Nerodim, marodim 😠 Jo, ten sliz se scedi, delas to dobre. Ja se na nej vykaslala, kdyz jsem myslea, ze bude ta sekce, a ted se nejak nemuzu dokopat, je mi na zvraceni i bez nej, ale zkusim se dnes premoct. Ono kdyz to nepomuze u porodu, tak aspon na traveni a zacpu... Ja teda nemela pocit, ze by mi to pomohlo, a to jsem u M. pila poctive malinik i sliz, tudiz to ted flakam, ale hlavne proto, ze je mi blbe.
@aemmi Obavam se, ze na konci poznas 😅 No lituju lidi, co to maji porad, je to docela bolest, ovsemda se to prezit, kdyz vis, ze to porodem skonci 🙂 U M. jsem to mela posledni mesic, u V. to mam uz od 6teho, druhe tehot. je celkove horsi.
Jinak mne nepomohly ani mandle, mliko, kefir, nic. Omezit cokosku a drazdive potraviny, to je zaklad. A to doporuceni lecit podobne podobnym na me nefunguje, dzusy a pomerance to vubec nejde. Proste kazdej musi vyzkouset, co mu vyhovuje, mne to omezeni potravin na vecer, spat na vysokym polstari a event. to Rennie.

aemmi
31. bře 2011

@jasekd Pls a co je to Rennie? Já teda sladký ted moc nejím, nemám na to chut, čokoládu jsem neměla dost dlouho, se mi ještě nestalo, aby mi vydržela takhle dlouho načatá 😅 tak mi to snad takhle vydrží.