Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
31. bře 2010

erinka, mne abra poslala super clanok o kojeni a prikrmoch, tak ju popros nech ti ho posle 😉

erinka83
31. bře 2010

Abro, prosím prosím 🙂

betelgeuzz
31. bře 2010

Eri, tak jsem to našla, látka je Bisfenol A, zkráceně BPA. Používá se v plastech, jeho množství je omezeno normou. Ale v současné době se řeší, že může být spouštěčem různých zdravotních problémů, včetně rakoviny. TAkže někteří výrobci ho přestali používat a samozřejmě se na obale tím chlubí. Takže je tam napsáno např. BPA free, Bisfenol free apod. Pokud bys měla betynku, tak je to v čísle 4 z roku 2009.
Ještě jsem chtěla napsat, že já jsem pročetla to na kojeni. net a asi z většiny se tím budu řídit.
Char, já ty design socks mám. Paní v obchodě říkala, že nejsou tak kvalitní a nemají takový výběr vzorů, na to některé mámy hodně dají 🙂 Já jsem je brala na zkoušku a zatím mi moc nevyhovují. Možná, jak Ali poroste, tak budou sedět líp.

betelgeuzz
31. bře 2010

Abro, mohla bych taky dostat ten článek?

erinka83
31. bře 2010

Taky zajímavé čtení o příkrmech, i když ne vše mi sedí: http://www.calendula.cz/příkrmy kojenců.htm

luthien.k
1. dub 2010

char, my máme design socks a jsem s nimi spokojená, víc než s babylegs, které jsou několikrát dražší - ty se mi nějak vytáhly, hrozně se shrují, ale design socks ne... Mně osobně se ty vzory babylegs až tak nelíbí, víc se mi líbí umírněné design socks 🙂 Tak vyzkoušej jeden pár a uvidíš 😉

juju, ještě k tomu cestování - já měla naprosto pohodové těhu, žádné problémy, žádné otoky, nic, ale ta cesta byla pro mě vážně hrozným utrpením a břicho mě bolelo ještě týden po ní... Tak doufám, žes to dobře zvážila a že budeš víc v pohodě.

eri, o příkrmech má skvělé články annag na: http://dojcenie.wordpress.com/
Moc se mi líbí její názory na pití čajů dětí, pitný režim vůbec i samotné příkrmy 😉

panda
1. dub 2010

chaar, taky máme design socks, (i když látkové plenky nemáme)a jsem moc spokojená 😵 babylegs se mi líbily designem, ale ta cena byla celkem vysoká, tak jsme zkusili design socks a spokojenost veliká 😵 🙂

erinka83
1. dub 2010

luth, tak jsem to pročetla, akorát nevím, co s tím masem, uvádí, že je to nejlepší zdroj železa, Baru má asi furt ty hodnoty nižší, ale chtěla jsem maso dávat až později, tak nevím....

chaarleene
1. dub 2010

holky, díky za info 🙂 mně se právě nechce zkoušet jeden pár, když to musím objednávat přes net... rovnou bych toho vzala víc 🙂 u nás ve městě člověk sežene tak akorát starou belu 😠

luthien.k
2. dub 2010

eri, to je fakt těžký s tím masem, mít nějaké přesvědčení je jedna věc a druhá věc je zdraví mimča, když mu to železo chybí... My ho máme taky na hranici a bohužel tomu nepomáhá ani to maso, na 10m prohlídce dostaneme kapky, protože se to nelepší (doktorka už dělala dvakrát rozbory, podruhé tedy hlavně kvůli silnému zánětu močových cest, který malý prodělal, tak to spojila i s krevním obrazem...).

betelgeuzz
2. dub 2010

Tak jsem vytáhla ty designsocks, abych zjistila, co na nich nesedí a už to vím. Alici jsou těsné přes ty její supetlusté stehna 😀

luthien.k
2. dub 2010

Tak to by mohlo být, Tobík je štíhlé batolátko a tak mu design socks dobře sedí a babylegs padají 😀

abra
autor
6. dub 2010

ja mam mokobi a desinsoks a oboji drzi pekne, jenom mokobi byt drazsi tak se me zdaj vetsi shit, pac uz se parou 😒 😒

holky, vubec nestiham, mala abra me full time zamestnava, dneska jsme byly cvicit, zitra valime na ty masaze a pak na brusle 😀 tak kdo chcete ten clanek, tak jdete na tuhle stranku:

http://zdenka.psenickova.sweb.cz/maminky2.htm#r...

a ve tehle vete je klikaci link na stazeni: "Obsáhlé instrukce měla Weleda i na svých webových stránkách, naštěstí jsem je zachránila v tomto dokumentu."

josefka
6. dub 2010

zdravim vas - koukam, ze mame na beremku smulu smulovatou, vsechny jste tady 🙂
erinko, nebyly by lepsi nejake kapky zeleza pro Barcu, maso neni uplne dobre pro nevyzraly trakt ditete ..... tak do 1 roku bych ho nedavala. Ani tak nejde o presvedceni.

juju
6. dub 2010

uz sme spat, cesta bola peklo, najma ta spat, lebo vcera sa mi zacali brutalne kontrakcie, ale nie pravidelne, a srdiecko babatka bije pravidelne, ale predsa idem zajtra na kontrolu, ale dovca stala za to, relax, slniecko, more, teplucko, mnamky a same bio 😵

baby poslite mi do IP email a ked budem mat trochu casu, pohladam ten clanok a poslem vam ho, ale kedy neslubujem. eri ja by somm tiez malickemu nedavala tak skoro maso kvoli FE, skus kvapky, alebo zeleninu

erinka83
7. dub 2010

josefko, jenom tak mě to k tomu masu napadlo, brala to železo v kapkách 3 měsíce, prý už se ty hodnoty trochu zlepšily, tak už to brát nemáme, ale dál už to asi kontrolovat nebude... Tak nevím, ale železo mají myslím i jáhly, že? že bych jí pak brzy začala vařit kašičky z jáhel....

juju, to je fajn, že dovolená stála za to!! 🙂) Já mám tak strašnou chuť jít někam na jídlo, prostě něco, co si sama neuvařím 😅 Ale máme to blbý s hlídáním....

chaarleene
7. dub 2010

holky, jaké používáte vlhčené ubrousky? já malé doma otírám zadeček vodou, ale když jsme venku, tak beru ty vlhčené ubrousky, koupila jsem je na Bráně, ale za á tu značku už nemají v nabídce a za bé se mi je nechce pořád objednávat přes net 😒 tak kdybyste měly nějaké tipy, tak sem s nimi 🙂

erinka83
7. dub 2010

chaar, já je v podstatě nepoužívám, jen když se náhodou pokaká mimo domov a to mám ubrousky Hipp, měly by být snad OK.... No snad mě neukamenujete, ale když je počůraná, tak pouze větráme, akorát vždy večer a ráno prcku myju....

chaarleene
7. dub 2010

eri, díky 🙂 já jsem si dneska přinesla z rossmanna malé balení ubrousků babydream natural, musím zanalyzovat složení 😀 akorát nevím, na jakých stránkách bych k těm složkám našla nějaké relevantní informace 😅

abra
autor
8. dub 2010

chaar, babylove mame, maji oko test "gut", ale jako od jejiho narozeni jsem nespotrebovala ani jeden celej balik, pac neni potreba, vetsinou je vsude umyvadlo 🙂

holky, mam dotaz, furt bojujem s tema kvasinkama, nemate nekdo jakejkoli tip? Tedko na to zkousim citron... 😅

chaarleene
8. dub 2010

já jsem včera oťukla složení těch babydream a nevypadá to špatně 🙂

herminka
8. dub 2010

Abro, jestli má ty kvasinky malá v puse (moučnivku), holky na jiné diskusi na to dávaly ředěný extrakt z grepového jádra.

abra
autor
9. dub 2010

hermi, DIIKYYY! Vyzkousim , zitra koupim 🙂 Ctu o ucincich a snad to zabere 🙂

dneska me prisel ten neroli v jojobaku, tak uz to ma mala nakapany v hacce, myslite, ze ho muzu dat kapku i do merunkovyho oleje co mam na masaze? Docela me nobilis nastval, pac nemaj na obalu toho neroli-jojobaku napsanou koncentraci, takze nemuzu presne urcit, kolik kapek bych mela dat 😒

betelgeuzz
10. dub 2010

Abro, v materiálech od nobilisu je, že éteráky se můžou používat od půl roku a doporučují na 1 polévkovou lžíči 1 kapku.

abra
autor
10. dub 2010

bet, jako eteraky na cokoli nebo na masaze? Ja zas cetla, ze neroli a mandarinka se muzou pouzivat od narozeni do lampy nebo na cip pleny kapka do postylky 😕

juju
10. dub 2010

abra, vsade sa pise inak; ci uz ide o tehotenstvo, porod alebo babatka. ja by som asi vyskusala ale len jemne 😉

inak mam caste ale nepravidelne kontrakcie uz vyse tyzdna, tak dufam, ze to povoli, lebo v kombinacii s pracou a cestovanim 3,5hod denne je to dost odveci - nemate nejaky recept? ale na porod este nie som

betelgeuzz
11. dub 2010

Abro, však ses ptala na masáže, ne? 🙂 Já jsem ten neroli zkoušela dát na plenku, ale žádné účinky jsem nepoznala. Příští týden ho zkusím na tu masáž. Už jsi měla ty masáže? Jak to u vás probíhá? Ať mám srovnání.

juju
11. dub 2010

baby chcem sa opytat ci mate skusenosti s jantarovym nahrdelnikom pre babatka ked im rastu zubky. My sme nasemu uz kupili nahrdelnik ale bojim sa ci sa tym nepriskrti a najma pomaha to aspon trochu? 😕

erinka83
11. dub 2010

juju, má ho malá od kamarádky, už jsem se jí dávno chtěla zeptat, tak to zkusím zjistit 🙂

saudi
11. dub 2010

moja dcera ho ma od 8 mesiacov a nikdy sa neskrtila a ani he nijako neriesila. so zubami sme nemali nikdy problemy. len tazko povedat, ako by to bolo bez jantara, ale som rada, ze ho mala, uz aj pre dalsie babatko mam pripraveny 🙂