• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

3. listopadu 2014 
autor
a koukam ze uz doslo aji na mou ikonku :unamused: :unamused: :unamused: a pritom byla taaaak pekna, no ne? :grinning:
26. kvě 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, taky obdivuju, malej od začátku pil maximálně pět minut z každého prsa :sweat_smile:
26. kvě 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
abro, byla suprová :slight_smile:

Je zajímavý, jak člověk zapomíná, já jsem myslela, že jsem kojila tak 20 minut, jenže ono to bylo víc a navíc hnedka z obou prsou, takže hodina hnedka :unamused: Ale pak se to ustálila na těch 20 třeba jen z jednoho a teďka už dlouho pije tak 5 minut....
26. kvě 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abro, Luthien a co jsme měly dělat :grinning: Přece ji neurvu od prsu, když ještě chce.
Eri, taky mám pocit, že strašně zapomínám. že si říkám, že to náročný období bylo strašně krátký, ale až si to spojím s nějakou událostí, tak si uvědomím, že to trvalo docela dlouho.
26. kvě 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasně že vydržet, jen že to obdivujeme :wink: :grinning: Ale kdoví co nás čeká u dalšího... :slight_smile: A taky máš pravdu, že vzpomínkový optimismus funguje na 100%, ale já těch svých pět minut vím jistě, já si to zezačátku psala: kdy, jak dlouho, z kterého prsa... Já byla totiž tak zblblá, že si to od posledního kojení nepamatovala :sweat_smile: :grinning:
26. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
luth, já mám problém, z kterýhu prsa dát najíst doteď :grinning: Dobrý bylo, když jsem nosila tílko, tílko jsem stáhla pod a obyvkle zapomněla natáhnout zpět :sweat_smile: Takže jsem příště věděla, odkyd bylo kojeno naposled :grinning:
26. kvě 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luth, vzpomínkový optimismus je dobrý výraz :grinning: Moje kamarádka si taky psala, z kterýho prsu, jak dlouho apod. Ta si mohla dělat statistiku. :slight_smile:
Eri, já pořád používám kojící polštář, takže to vím podle polohy polštáře :grinning:
26. kvě 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
eri :grinning:

Vzpomínkový optimismus je normálně regulérní termín z psychologie, když jsme se na gymplu učili její základy, tak si to odtamtud pamatuju :slight_smile: Podle polohy polštáře taky dobrý :dizzy_face:
26. kvě 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, já jsem si už krátce po příchodu z porodnice vzala růžovou kancelářskou sponku a přendávám si ji na podprsence - vždycky před kojením sundám z toho prsa, z kterého jdu kojit a přendám na druhou stranu :grinning: takže když jdu příště kojit, tak kojím vždycky z toho, na kterém je sponka :grinning:
26. kvě 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem četla radu, že se dá používat i náramek na ruce jako pomůcka, na stejným principu jako ta sponka :grinning:
26. kvě 2010 ve 14:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda to se sešlo rad pro líné mozky :grinning:
26. kvě 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamarádka mi vyprávěla veselou příhodu z restaurace, kde byla s partnerem a malým prckem na jídle a když přišel čas na papú malého, tak si, stejně jako doma, začala osahávat a potěžkávat prsa, aby věděla z kterého a vůbec jí nedošlo, že je na veřejnosti, prostě automatika a partner ji musel s vytřeštěnýma očima usměrnit :grinning: :grinning: :grinning:
26. kvě 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha tak do je dobra historka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. kvě 2010 v 16:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
luth, jo, ty prsa si taky furt ošahávám, ale to je poznat leda někdy po noci :grinning: Ty jo, to musela být prča :grinning:
chaar, to je supr nápad s tou kancelářskou sponkou!!! :dizzy_face:
26. kvě 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pridavam se ke sklerotikum a muj tip je prendavani prstynku z jedne ruky na druhou :grinning: :grinning: :grinning:
26. kvě 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
butt, naramok je dobra rada, ale mne teda vsetky sperky zavadzaju, jedine ak na nohe :grinning: malicky je strasny flegmos, co sa tyka jedla, stale spi, sem tam cucne a potom ho musim dokrmovat, sem tam mi nevyjde na odsate mlieko, tak som mu dala asi 5 krat sunar, vola sa to tu nutrilon. myslite, ze je to v poho? ale nemozem ho nechat plakat a aj tak cez klobuciky mu velmi nechuti a na prso na neprisaje :frowning2: ja si stale (aspon zatial) pamatam ktore prso - je to dobry cvik na pamat; ozaj a co so stravou, ja nemam ani cas poriadne jest (ked jedm tak zdravo) myslite, ze to nevadi, ze jem malo?
26. kvě 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
juju a piješ dost? Snad se Jujáček brzo rozpapá...
26. kvě 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este nechtiky? myslite, ze mu ich mozem ostrihat? on si ich dava do ociek a aje cely doskrabany, alebo mam ho stale balit do rukaviciek?
26. kvě 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, manzel sa divil, ze kde miznu vsekty mineralky a dzusy :grinning: aspn 2 litre denne
26. kvě 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám říkala mudra stříhat nejdříve v měsíci... Tak nevím. Když se ale škrábe... A jak spí? Nám se neškrábal, páč byl zavinovanej, jinak nespal :sweat_smile: Takže když ho zavineš, nebude se škrábat :slight_smile:

Hele, a s džusama to nepřeháněj, teda nevím, jaké piješ, ale citrusy bych určo zezačátku vynechala, aby malej neměl z toho nějaké reakce (ekzém) :wink: Bublinky se zase nedoporučují kvůli nadýmání... No, nejlepší je pít vodu nebo meltu :wink:

Jinak máte tam někde laktační poradkyni? Určitě by bylo dobré probrat s ní to kojení a přikrmování, aby sis malého neodstavila... Nechce Tě strašit, některá mimča zvládají v pohodě prso i flašku, ale mnohá ne...
26. kvě 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já šperky taky nenosím. Ještě jsem slyšela, že některé holky nosí gumičku na zápěstí.

Juju, určitě by t ochtělo probrat s laktační. jestli tam žádnou nemáte, zkus se poradit tady s Annag. Kloboučky bych se snažila co nejdřív přestat používat. A jseš si jistá, že malý brečí z hladu? Kolik přibírá?

O stříhání nehtů mi nikdo nic neříkal. Až byly dlouhé, tak jsem odstříhala, ale kdy to přesně bylo ,si nepamatuju.
26. kvě 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky nic nenosím, nějak mi to vadí (a prý se i říká, že šperky odebírají nebo blokují tu energii v Tobě nebo co... :sweat_smile: ).

Jo, annag je skvělá, kdyby nebyla hned k dispozici, třeba by se dalo něco i najít na jejích stránkách: http://dojcenie.wordpress.com
26. kvě 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
V porodce říkali nestříhat, teďka nevím, aspoň 3 týdny, Mudra zase ostříhat :grinning: Malá se tay škrábala, zavinovačku jsme měli naprd, rukavičky taky nic moc, tak jsem stříhala...
26. kvě 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a cim se jako oduvodnuje to nestrihani?nerada neco (ne)delam, kdyz nechapu smysl toho :grinning:
26. kvě 2010 ve 21:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
prý zanesení infekce :confused:
26. kvě 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ajee, tak to jsem udelala blbe, nikdo me o nestrihani nic nerekl, detska sestra rikala, ze jenom at nuzky potru lihem pred strihanim, at se to ocisti a male sem nehty strihala hnedka jak jsme dojeli z porodky domu, mela hrozne dlouhy nehtiky a desne rychle ji rostly :slight_smile:

jo a pro brnacky, vcera jsem si v rebiu dala robi v sezamovym testicku, mnaaaaaaaaaaaaam :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: az to tam uvidite, tak nevahejte :wink:

taky jsem dostala tipa na ryzovou kasi z pekarny, davam to sem, ne do vareni, pac by se to casem mohlo hodit vzhledem k detem, tak je to 200g ryze, litr mlika (ja dala ryzomliko) a pak dochutit (vanilka, cukr, citron....), vsecko to nalit do pekarny a zapnout program na marmeladu (zakryt vrch pekarny, pac to caka), fakt super!!! :slight_smile:
27. kvě 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
abro, jo, tuhle rýžovou kaši dělám taky a je to lahoda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

mně v porodnici řekli, že nemám nehtíky stříhat aspoň 3 týdny, důvod mi neřekli, takže malá měla do 3 týdnů pořád rukavice - už v porodnici měla celkem dlouhé nehtíky a hrozně se škrabala :unamused: když jsem se pak ptala dětské doktorky (to byly malé 2 týdny), tak mi řekla, že nehtíky můžu ostříhat kdykoli, jen že prý mám být opatrná - nejlépe stříhat ve dvou (jeden stříhá, druhý drží) a v době, kdy malá spí...
27. kvě 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok, diky za rady napisem poradkyni, uz som zufala, dnes prisaty na prsniku 1hod, potom 75ml odsateho mlieka a este je stale nespokojny ale uz ho nechem velmi krmit nutrilonom; inak moze to mozno byt aj tym, ze ho nebudim kazde tri hodky ale necham na neho nech sa zobudi sam? cize potom aj viacej chce papat :sweat_smile:
27. kvě 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je zajimavy s tim (ne)strihanim :grinning:
27. kvě 2010 v 16:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky s tim nestrihanim, ke me se zas uz ponekolikaty doneslo ze nejlepsi je prvni mesice okusovat :sweat_smile: ze usty nejlip pozname kde a kolik mame zredukovat
27. kvě 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek