Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
18. čer 2010

Butt, to zvládneš. Znám holky, co rodily 4 kg dítě KP a bez natržení. Ono je to hlavně o vedení porodu. Pánev mi měřili někdy ve 4. měsíci, dr tvrdil, že pak už se to nemá měřit, protože se zvýší podkožní tuk a je to nepřesný. Někdo zase tvrdí, že se to má měřit až na konci, protože pánev se ještě rozvolňuje, tak si vyber. A spoustě holek pánev vůbec neměřili.

erinka83
18. čer 2010

jj, třeba mě neměřil vůbec...

Butt, jasan že funguje 😀 Já si to říkám každej den před spaním, když nezapomenu a pak i během dne, když si vzpomenu, že jsem zapoměla 😀 Je to moje obsese 😀

aemmi
18. čer 2010

butt:já vim, já si tu nemám vůbec co stěžovat 😀 ale holky říkám si, že když švagrová porodila 8 dětí během 10 let, tak snad jich pár taky zvládnu 😀

halintoa
19. čer 2010

aemmi: 8 detí za 10 rokov? 😨 Čo jej za to platili? Sakryš, to je výkon 😕 .
@butt Pokojne sa sťažuj, ja potom prevezmem štafetu 😀

butt
19. čer 2010

aha, tak to se mozna mereni vubec nedockam..a to jsem si rikala, ze by me mohlo uklidnit 🙂

erinko to je fakt super pristup 😉

aemmi:cooo? to se da prezit? si vubec nedokazu predstavit...puvodne jsem si rikala, ze druhy dite co nejdriv po prvnim, ale pripadam si tehotenstvim tak donicena, ze jsem plany zatim prehodnotila a druhy bude, az bude moje telo fungovat zas na 100 %, coz podle me rozhodne nemuze za par mesicu...

halintoa: to je vyborny, jak tady ty deti mame s rozestupama, ze si tu muzem stezovat postupne 😀 😀 a co, uz jsi zarizena komplet a jen se tesis na porod? 🙂

aemmi
19. čer 2010

jo, holky, evidentě se to přežít dá 😀 dycky když to někde řeknu, tak jsou z toho všeichni vyvalený, prostě každej rok jedno dítě, většinou p 14 měsících. a to jim za to nikdo neplatil 😀 já osobně si to taky neumím představit a doktorům se to taky moc nelíbí, ale snad už končej...

halintoa
19. čer 2010

@butt No do porodky som zbalená 😀 . Ale pár vecí mi ešte chýba stále - kojo podprdy, novo vložka do autosedačky a 1 balík jednorazových plien, lebo v porodke chcú, aby sme si priniesli 2 balíky, inak všetko mám, alebo je objednané na ceste ku mne 😀 . A včera som dokonca šila home made látkovky, foto hodím neskôr, drahý má mobil ktorým fotím v aute a nechce sa mi preňho ísť 😝 . A písala som už aj na matriku, či meno ktoré chceme majú v knihe mien, alebo treba potvrdenie z veľvyslanectva, že sa také meno používa 😝 .
@aemmi Doktorom je do toho prd, koľko majú detí, aj keby chceli vlastnú futbalovú 11-ku 😝 .

aemmi
19. čer 2010

tak ten můj poslední příspěvek už neplatí, před chvílí volal přítel, že brácha čeká 9 děcko 😀 😅 jsme z toho doma uplně vyvalený 😅

halintoa
19. čer 2010

@aemmi 😀 😀 😀

herminka
19. čer 2010

Neřekla bych, že je do toho doktorům prd, pokud ta žena má nějaké problémy (a věřím tomu, že 8. nebo 9. těhotenství nebude bezproblémové ani u jinak zdravé ženy).

Aemmi, to je mazec 😲 Jinak nevím, jak jste na tom s plánováním dětí, ale za sebe Ti můžu říct, že jsem mívala z porodu celkem hrůzu, ale jakmile jsem se začala na děti cítit a toužit po nich, porodu už se nebojím. Ale neříkám, že se to nemůže změnit, až to bude aktuální 😀

betelgeuzz
19. čer 2010

Hermi, podle mě může doktor doporučit, vysvětlit následky, ale rozhodnutí je na ženě. Vidím, že máš novou ikonku 🙂.

allegria
19. čer 2010

Aemi: 😕 týýýýýýýýýýýjo, tolik dětí! A proč? To jich tolik chtějí nebo tomu jen nechávají volnej průběh? To musí být mazec obstarat a taky uživit! Mají chůvu, nebo tak?

Holky mám jeden dotaz. Máte nějaký tip na zdrav. nezávadný dudlíky? Název firmy postačí. Slíbila jsem kámošce, že se zeptám. Moc děkuji 😉.

betelgeuzz
19. čer 2010

Mně příjde hlavně jako mazec, že je mezi něma tak malý rozdíl. Vždyť ve 14 měsících některé děti ani nechodí a už je na světě sourozenec. To tak mít sourozenecký kočár a jenom tam postupně obměňovat ty děti 😀

Allegria, jak nezávadný myslíš? Jako tvarově, nebo složením. Ono je to těžký, třeba malá dudlíky vůbec nechce, takže už jsme zkoušeli všechny možný. Složením by měly být dobrý Avent a MAM, ty jsou bez bisfenolů.

Abro (případně ostatní), ty máš taky to neroli v jojobáku, jak to skladuješ? Já ho mám v lednici, teď jsem se rozhodla dát znovu do masáží a po vytažení z lednice je úplně tuhý. Po chvilce to roztaje, ale nevím, jestli mu neškodí neustále tuhnutí a tání.

herminka
19. čer 2010

Betel, s těma doktorama jsem to myslela stejně (ona Aemmi nenapsala, jakým způsobem dávají najevo, že se jim to nelíbí), doba, kdy prováděli nedobrovolně sterilizaci, je snad pryč.
Pro mě je nepředstavitelné, že se 2 lidi jsou schopni věnovat tolika dětem. Aemmi, mohla bys o tom prosím napsat víc (tedy samozřejmě pokud chceš)?

aemmi
19. čer 2010

😀 jo, je to mazec...Allegria: ne že tomu jen nechávají volný průběh, ale ta ženská to prostě chce, my jsme z toho v šoku celý odpoledne a mluví se jenom o tom, kdyby to tu napsal někdo jinej, tak si myslím, že si dělá blázny, je to prostě nepochopitelný 😅 ale ona těhotenství asi snáší dost dobře, nevím, jestli má náký problémy, ale vidět nejsou, asi je zvyklá 😀 loni v létě tři dny po porodu tahala na rukou tři děti 😅

aemmi
19. čer 2010

jo a sourozencký kočár nemají, ale vtipný je to s autem, teď vlastní 9 místnou dodávku a to poslední narozený dítě prej jezdilo v kufru. no a větší je asi pak jen už autobus, tak si prej koupí ještě jedno auto a budou jezdit kolonou dvěma 😀 jinak chůvu přímo nemají, ale v baráku jednu starší tetu, která občas něco pomůže. živí to všechno jen švagr, švagrová myslím už do práce nikdy nepůjde...jinak je to zdravotní sestra, takže ta zdravotní rizika si asi dokáže přečdstavit. Dětem se věnujou samozřejmě co to jde, ale je jasný, že to není tak jako kdyby měli 2 nebo3. Děcka dost špatně mluví, ale těžko říct, čím to je. Jako rodina ale působí normálně, děti vychovávají příměřeně, žádná americká výchova, ale ani moc přísně, tak jak si to třeba představuju i já, jen jich prostě mají víc 😀

aemmi
19. čer 2010

jo a nemůžu napsat, co je k takovýmu počtu dětí vede, poněvadž to sami nevíme, ale myslím že z náboženskýho přesvědčení to přímo nevychází, teda známe lidi, který jsou mnohem vífc fanatický a počet dětí maj í "normální"...

allegria
20. čer 2010

Bet: Asi bez nějakých nebezpečných sloučenin, které by se mohly uvolňovat. Díky za tipy, zkusím jí poradit ten Avent, Mam a taky NUK, ty by měly být ok 😉.

Aemi: Tak proč ne 🙂, pokud zvládá zdravotně a jsou v pohodě i psychicky a finančně, tak nevidím důvod proč to odsuzovat. Osobně si myslím a ze své zkušenosti vím, že není větších rozdílů, než mezi početnýma rodinama. Znám skvělý partičky, kterejm můžou všichni závidět i nechutně patologický famílie 😝 a je to fakt případ od případu.

Akorát si teda já osobně nedokážu představit jak se sexuje po osmi porodech 😅, že na to má někdo ještě chuť a energii 😅 😀. Co vím, tak kámošky jsou po jednom mimču úplně hin 😅 😀.

butt
20. čer 2010

aemmi:musim to porad zpracovavat 😀 to je fakt jak nejaky scifi 😅

betelgeuzz
20. čer 2010

Allegria, souhlasím, nevidím důvod, proč se nad tím moc pozastavovat. V dnešní době je zvykem řešit všechny, co se nějak vymykají. Kdo nemá děti, nebo má jen jedináčka je divnej a kdo má víc jak 3 je taky divnej. Kamarádka má teď třetí a chtějí 4, když jsem to řekla ségře, tak reagovala, že je to hrozný. Já myslím, že do toho nikomu nic není, pokud ti děti nějak nestrádají. Sice asi nikdy nebudou jezdit na zahraniční dovolený a nebudou mít všechny věci nové, ale zase mají zkušenosti, které my z průměrné 4-členné rodiny nikdy mít nebudeme.
To by mě taky zajímalo, kde berou čas a chuť na ten sex 😀

allegria
20. čer 2010

Aemi: Ještě poslední dotaz: Jak to mají s bydlením? Zarazila mě ta formulace, že mají v baráku jednu starší tetu. Bydlí tedy v bytě? V jak velkém a jak to dávají ty starší děti?

To jen tak ze zvědavosti 😉.

aemmi
20. čer 2010

tak s tím sexem si myslím, že to je tak, že na to jednou vletěj a už čekaj 😀 no a baráček zdědili udajně po nějakejch cicích bezdetnejch lidech s tím, že je tam nechaj dožít, tak tý paní říkaj teta a ona jim občas pomáhá...no a ty starší děti prej bčas choděj ze školy, že se jim děti smějou a ptaj se proč maminka nebere prášky, no. já toho o nich zase tolik nevím, jedná se o bráchu mýho nastávajícího a jeho ženu a bydlí na druhým konci republiky, takže se nějak moc nevidíme...

klara_klara
20. čer 2010

ahojte chcela by som sa vas spytat ako sa da bez liekov bojovat s dlhotrvajucimi soplikmi...mame ich uz dva tyzdne...mali sme aj ATB kvapky ale neomohlo...ako si mozeme prirodne pomoct? dakujem za rady...p.s. maly ma 11 mesiacov

juju
20. čer 2010

klara, nas Emilko mal od narodenia sopliky a striekame mu do nosteka fyziologicky roztok, je to v malych ampulkach; cize len vyplachovat nostek; tvoj je vacsi tak mu vyplachuj morskou solou; inak nic ine by som nedavala a najma zisti preco am sopliky - nas zle reaguje na prach a smog v meste, takze sa musime mozno stahovat 😅

inak skusala som maleho satkovat a strasne krici v satke - myslite, ze to moze byt tym, ze ho tam zle vlozim? lebo pre mna to je bajo na chrbat, takze bola by som rada keby si to aj on oblubil; inak bereieme na prdiky, koliky homeopatika a nejem mliecne vyrobky a sa to dost upravilo, tak neviem, co z toho zafungovalo 😖

luthien.k
20. čer 2010

@juju, tak to je báječný, že je to lepší 🙂

Náš malej taky nechtěl být v šátku v prvních týdnech, takže jsem mu dala čas a tak na dvou měsících se mu to pomalu začalo líbit, nicméně třeba kolíbku nesnášel, páč z ní nic nevidě. Co vážeš Ty?

Jinak k počtu dětí - myslím, že je krásný, když jě někdo natolik obětavý, že se zvládně věnovat tolika dětem!!! To fakt obdivuju, mně zatím stačí to jedno 😅 Ale je fakt, že pak už asi ty starší vychovávají ty mladší, ne? 😉

catf
20. čer 2010

betel, s tim jojobakem je to v pohode, on tak proste reaguje, je to jeho vlastnost..nejlepsi je mit ty oleje uskladneny do 20stupnu a v lete v lednici a holt pockat, az roztaje pri pokojovy teplote(kokosak dela to same)
a nebo ho smichat s permanentne tekutym olejem..idealni je treba lehky merunkovy, mandlovy..

luthien.k
20. čer 2010

@klara_klara, my taky dáváme v případě problémů jen mořskou vodu a odsáváme a odsáváme (a věřte, že vysavač u toho ani není slyšet 😀 )

luthien.k
21. čer 2010

@josefka, ráda bych se Tě na něco zeptala, co si myslíš o tom dávat dítěti k pití (po roce) například jablečný 100% bio mošt, tj. je to pasterované, ale bez jakýchkoli přídavků...? Samozřejmě ředěný, tak třetinu, maximálně polovinu moštu dolít vodou. Jsem se tu na MK dočetla, že prý to lékařka nějaké mamině nedoporučila, že je to může překyselovat žaludek... A co si myslíš o čajích pro děti?

erinka83
21. čer 2010

Luth, Josefka se tu teďka asi delší dobu neukáže, píše práci ☹ Ale taky by mě to zajímalo.....

luthien.k
21. čer 2010

☹ Jéé, to je ale škoda... Třeba nakoukne...