Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

erinka83
22. čer 2010

@luthien.k Luth, radši mi ty antimykotické doporučení vypiš 😅 já na to vždycky docela trpěla, ale po porodu to bylo jakoby lepší, teďka zas nic moc 😒

abra
autor
22. čer 2010

juju, bylas na nejakym kurzu vazani? Nam treba ukazovali, na co si dat pozor atd, vysoko by mel byt tak, abys mu mohla dat pusu na hlavu 🙂 a pozor si dej aby nebyl obtocenej kolem tela kdyz je v kolibce, to by nebylo oka. Jinak dite si musi na satek zvyknout,tak tam ze zacatku mrci 🙂 Mala abra tam jecela kdyz vedela, ze tam usne a nechapala, ze se ji chce spat (ten problem ma doted, nevi, ze chce spat, ale rve, ze spat chce 😀 ) Kdybys chtela, tak rekni a poslu ti do ip obrazek naseho uvazu kolibky, kterej je sto pro spravne, pac je odborne zkontrolovanej 😀
Sakys, tvuj m. je teda strelenej, promin ale tohle se me nezda normal, mel by ti trosku pomoct nebo si malyho na chvilu vzit, to je divny teda, vubec se ti nedivim, ze te to trapi, taky bych z toho byla spatna ☹ Ja mam v m. obrovskou oporu, hodne moc pomaha, o malou se stara, ted jsem dokonce byla nekolikrat celej den pryc a oni byli sami doma, o vikendu ma u ni "nocni sluzby" abych si odpocala.

butt, tak treba se tam potkame 😉 a vubec, musime se nekdy potkat, sakys, bydlime tak blizko ne? 😀

erinka83
22. čer 2010

abro, ty "noční služby" ti strašně závidím 😔 To beru teda jako výhodu nekojení, že k děcku může vstávat kdokoliv 🙂

butt
22. čer 2010

juju drzim palce, aby se manzel "umoudril" a pomahal 😉 doufam teda, ze ten muj bude hodnej a trpelivej 😀

erinko to se mi na nekojeni taky strasne libi 😅 a taky to, ze si muzes dat bez omezeni treba vecer k televizi sklinku vina 😅 (ted budu vypadat jak alkoholik 😀)

abro a na jak dlouho minimalne si musim ty kurzy zaplatit?akorat teda viki je oproti nasi o strasne moc starsi, tak nevim, jestli je realny, abychom chodily do stejnyho kurzu, kdyz koukam na ty vekovy rozpeti...a potkat se musime 😉 uz jenom chvilku a budu mit dat i co do kocaru, abychom mohly spolu na vychazky 😉 a kde presneji bydlis? (klidne ip, jestli to je tajny 🙂) my jsme z krpole, tak jestli nejsme treba sousedky 😀

juju
22. čer 2010

no, aj ja dufam, ze ked maly trochu vyrastie tak sa manzel umudri; stale hovori, ze v praci musi byt koncentrovany, ale aj tak neviem, ci to nie je vyhovorka - celkovo ma stale stve, lebo odkedy sme manzelia mam stale pocit, ze asi chcel byt radsej slobodny ☹ a mat manzelku a syna len ked sa mu to hodi - ach jaaj, ale mozno mu ublizujem a on len nevie city prejavi

abra a ako ho tam mam odfotit? ved ho tam ani nevidno 😀 ale ked tam zaspal to je hadam dobre znamenie, ze tam bol spokojny a dobre nasunuty, nie?

abra
autor
23. čer 2010

butt, plati se 1500 na 10 lekci, teda my jsme to tak tedko meli. Plus jednu bonus lekci zdarma, ze jsme byli supr skupina 😀 My jsme v obranech, tak to do krpole neni tak daleko 😉

juju, tyjo, a mluvili jste o tom? to zni hrozne smutne ☹
vyfot se s nim pred zrcadlem, pres satek je poloha videt 😉 S tim usnutim, ja videla spat deti i v naprosto nevhodnym nositku celem dopredu v hodne rusne ulici, oni obcas maj spanek jako ochranu pred svetem 😅

erinka83
23. čer 2010

juju, tak to si opravdu s manželem promluv, protože tento pocit, zvlášť v 6nedělí, by mě dost trápil, já hodně brečela a kdybych neměla podporu v m, tak fakt nevím 😔 A jak dlouho jste manželé?

Jo, jinak jak jsem tu myslím psala, že chci malé vařit kaše sama a ne kupovat instatní, tak jsem to říkala Dr. v Rodince a ona říkala, že to zas není dobré ze začátku, protože ty dětský jsou přísně kontrolovaný, kdežto to, z čeho vařím, je pro dospělý a nemusí to splňovat takový kritéria ☹ Prý kolem 3/4 roku už je to jedno, asi jak dozrává trakt, nevím, ale jinak radši ty děcký, samozřejmě že ideální by bylo, kdyby měli mouky pro děcka a ne jen instántní věci... Co si o tom myslíte?

abra
autor
23. čer 2010

@erinka83 eri, barci je 8 mesicu, tak bych ty prisny normy o kterych mluvi mudra neresila tak moc, jestli chces mit dobrej pocit, tak to delej ze zacatku pul na pul a uvidis, jao do toho pul roku v tom smysl vidim, ale pak uz se me zda, ze ty decka jsou odolny a traveni je nejcitlivejsi do 4 metru, do 6 metru se ma dat jeste pozor a pak uz je to v pohode, teda tak to aspon zas rikali me 😉

erinka83
23. čer 2010

no já s kašema začla před 2 týdnama, s doma vařenýma, tak si říkám, že už to asi nemá cenu... Spíš mě něco takovýho vůbec nenapadlo, jen jsem si říkala, jak dělám dobře, že jí nebudu cpát instatníma věcma 😒

abra
autor
23. čer 2010

@erinka83 zas treba nektery kase jsou sice instatni, ale slozeni maj oka, treba obsahujou jenom ryzovy vlocky a nic jinyho, to je dobry... hele a kdyz na to vareni kasi pouzivas kojeneckou vodu a cerstvy veci, tak to neres...

erinka83
23. čer 2010

Abro, dětskou kaši s rýžovýma vločkama jsem teda neviděla, co je to za značku?

betelgeuzz
23. čer 2010

Eri, já mám třeba pohankovo-kukuřičnou instantní kaši od countrylife. Ta si myslím, že by neměla obsahovat nic špatnýho. Chystám se ještě na rýžovou kaši od hipp, ale ještě jsem ji nesehnala 😒 Akorát malé to moc nechutná a kamarádka, co dává normální mléčné kaše od nutrilonu, tak té to malá baští s radostí. Tak je ve mně červíček ☹

Abro, já teda kojeneckou vodu nepoužívám vůbec. Kohoutková je kvalitní a vždycky ji převařím.

chaarleene
23. čer 2010

juju, to je mi líto, že manžel tak reaguje... můj manžel na pláč reaguje tím, že je hned u malé, případně když k ní hned nemůže, tak na mě vyčítavě kouká, že k ní okamžitě nejdu 😅 ale u nás je to celkově jiné, že manžel pracuje doma, takže se o malou staráme společně 🙂 ale třeba vím, jak mě dokáže naštvat (trochu, ale přece), když malou chová a najednou mi ji přinese s tím, že potřebuje přebalit nebo na nočník nebo tak... on ji přebalit umí, ale prostě to nedělá 😒

holky, mám dotaz.... není to zrovna aktuální, ale pro budoucnost... mám tu od tchýňky domácí podbělový sirup proti kašli, případně když jsem měla já kašel, tak jsem si dělala cibulový sirup - můžu něco z toho dát miminku? říkám si, že kdyby třeba onemocněla a měla kašel, tak jestli bych jí mohla dát třeba půl lžičky nějakého toho sirupu, nebo jestli bych se měla spolehnout spíš na něco z lékárny...

abra
autor
23. čer 2010

@erinka83 eri, ne primo detska, ale je to kase jenom z ryzovych vlocek, po zaliti vodou je to uplne hladka kasicka, kupuju to ve zdrave vyzive, ma to v logu takovyho toho zlutyho motyla, a z detskych jsem koukala na HIPP ryzovou nemlecnou, ta ma taky ve slozeni jen ryzi a je primo pro deti

@betelgeuzz me na kohoutkove vadi to, ze z ni neodstranim dusitany tim prevarenim, coz je do pul roka az roka docela nebezpecny ☹

@chaarleene tyjo, to mas super s tim, ze m. dela z domu 🙂 muj obcas taky ale spis vyjmecne. S tim sirupem bych pockala az tak po trictvrte roce

Prosim vas, bezplenkovy problem, mala si usmyslela, ze nebude chodit curat jinam, nez v koupelne nad umyvadlo (ma v nem hrnicek), no a to je celkem problem, pac co na cestach zejo? A to uz byla taaaaak moc sikovna sakys... Jo a taky nesnese, kdyz se ji neco pri curani dotyka zadku, takze cinan nebo jinej prikladaci hrnicek nemuzem mit, jenze cim je vetsi tim delsi a nekoordinovanejsi ma strik 😀 takze to chytat do kraabicky je celkem bojovka 😀

chaarleene
23. čer 2010

@abra no, manžel je vlastně většinou přes týden doma a pak pátek a sobotu je celý den pryč od rána do noci... někdy i v neděli, někdy i ve všední den... 🙂

betelgeuzz
23. čer 2010

@abra Abro, tak nám teče z kohoutku voda v kojenecké kvalitě. Radila mi to i v porodnici laktační, že zjistit si, jaká teče voda z kohoutku a pak vařit z toho. Prý to dělají taky. Mě zase vadí, že nevím, jak dlouho a kde ty flašky skladovali. ve výsledku můžeš mít v té flašce daleko horší vodu. ☹

erinka83
23. čer 2010

Tak včera Dr. na Rodince říkala, že voda v Ově je dobrá, že z ní můžem normálně vařit...
Bet, no mně se moc nelíbí, že je to instantní, to má vysoký glykemický index, ne? Já tomu teda moc nerozumím, ale přijde mi, že to co uvařím je lepší než cokoliv instantního, ne? Pohled laika 😀
A malá mi ty doma vařený nemléčný baští s chutí, s ovocem i bez ovoce, takže s tím, že je to na vodě, problém nemáme, ale ono každý děcko to má jinak... Kámošce to malá nejdřív taky nechtěla, ale tu rýžovou nemléčnou už pěkně baští....

butt
23. čer 2010

abro jsem se musela podivat, kde obrany vlastne jsou 😅 ale mas pravdu, daleko to neni 😉 a to mate blizko i spoustu lesu, co?
a jak to holky teda resite vy ostatni s vodou?ja k tem vodam ve flaskach moc nemam duveru..teta mi nabizela, ze ma nejakej filtr, kt pouzivala, kdyz mela maly decka..ten muze zachytit i ty dusitany?ja se v tom fakt vubec nevyznam ☹

abra
autor
23. čer 2010

@chaarleene chaar, co m dela? to je zajimava pracovni doba

@betelgeuzz bet, tyyyjo, to mas super!!! To bych taky chtela, premyslela jsem o filtru, m. uz je nalomenej, ze ho koupime, vodu zatim kupuju v lekarne, maj to tam v chladu a temnu. Laktacni, co nam chodi na kurzy rikala, ze mame sice hodne kvalitni vodu,ale jako kojenecka se neda pouzivat, takze bohuzel ☹

@butt to musi byt spesl filtr na ty dusitany, ja uvazuju nad timto: http://www.filtrovani.cz/vodni-filtry-dionela-d...
jj, lesu tady je spousta, hlavne paradni cyklostezka :D

butt
23. čer 2010

@abra diky za rozsireni obzoru 😉

abra
autor
23. čer 2010

holky, jeste jeden dotaz, nevite nekdo,jak se zavazuje v zadu horni pasy u mei tai?

abra
autor
23. čer 2010

ajo, krizem kolem pasu a dopredu, tak uz nic, uz me to zapalilo 😀

luthien.k
23. čer 2010

@erinka83, tak já taky dost trpívala na mykózy, teď je to lepší (ačkoli jsem ji už od porodu měla dvakrát, ale to je dost pohoda 😅 ), takže ta opatření (ale určo to všechno děláš):
- nenosit tanga/string, nosit jen čistě bavlněné prádlo
- nenosit papírové intimky, vždy se zapařují, nenosit žádné nebo látkové
- nepoužívat tampóny a pokud možno ani ne klasické vložky - já jedu na látce a klasické výjimečně
- nepřehánět to se sladkým, kořeněným, čokoládou (což při koju asi nepřeháníš 😉)
- mýt se jen čistou vodou
- při prvním náznaku svědění dělám výplach vodou s octem - do irigátoru cca na výšku jedné té "harmoniky" ocet, zbytek převařená voda (v začátcích fakt super)
- mít hned po ruce nějaké čípky, já používám Gyno Pevaryl (jestli je přírodní netuším, ale když nepomůže ocet, tak už nevím o jiné variantě), zvenku klasika - Canesten nebo Clotrimazol
- vždy léčit i chlapa 😉

Tak snad jsem na něco nezapomněla 🙂

luthien.k
23. čer 2010

Jo ještě mi sestra na gyndě doporučovala sedací koupel v řepíku, to jsem ale nezkoušela, to vím od posledního problému...

luthien.k
23. čer 2010

Ty kaše - já jsem začínala těmi dětskými, a to rýžová Hipp a jáhlová Alnatura nebo Babylove, jsou jemné konzistence a těmto značkám dost důvěřuj (hlavně těm druhým dvou). S kašema ze zdravé výživy jsme začali později, tak kolem toho osmého, devátého měsíce, když jsem viděla, že na kaše reaguje dobře.

luthien.k
23. čer 2010

@juju, to je mi líto, že manžel nepomáhá, někteří chlapi to tak ale mají, nejednou jsem tu na MK četla, že chlap začal o dítě víc "pečovat", tj. hrát si s ním atd. až kolem roku. Do té doby jsou pro některé chlapi mimina prostě velká neznámá a bojí se jich 😅 (není náš případ, mm má starší dceru, takže měl narozdíl ode mě zkušenosti a já se spíš učila od něj 🙂 )

erinka83
23. čer 2010

@luthien.k Díky 🙂 Tak je možný, že se mi to teďka horší i stravou, už se moc nehlídám 😒 Když měla Baru problém s tím exémem, tak jsem nejedla skoro nic rizikovýho a teďka jsem se čokoládou skoro nacpávala 😔

luthien.k
24. čer 2010

@erinka83, to je možný, že to má vliv...
Jinak se musím pochlubit, kousek od nás jsem objevila velkoobchod se zdravou výživou (hlavně zn. Natural, ale i jiné), byla jsem se tam včera podívat a byla jsem nadšená - spousta věcí, které ani u nás v bio obchůdkách nemají a za velmi přijatelné ceny 🙂 Jen ta kultura nakupování poněkud horší, myslím, že by ten sklad mohli občas aspoň zamést a v patře, kam se jde po schůdkách bez zábradlí, je to jako na půdě u naší babičky - člověk má strach, že se propadne podlahou dolů... 😖 😀

juju
24. čer 2010

no musim povedat, ze ked je manzel vyspaty a nema stres z prace, tak o maleho prejavuje zaujem - nuz asi byt lekarom na intenzivke je narocne a som mu asi skodila; dnes ideme na Sk (uz sa strasne tesim) tak tam hadam bude pomahat viacej, aj ked tam bude pomoci vela 😵

baby pokial budu vysoke horucavy, mozem malickemu dat zo 2 lyzicky vody? ci iba kojit a kojit?

a vcera som bola u lekara a ma pochvalil, ze takom tazkom porode som sa rychlo zotavila a vsetko je na poriadku - takze odporucam weledu masticku arnikovu a inak na bradavky mi vlemi pomohla od Medely (super odsavacky inak) Purelan - je to cisty lanolin bez konzervantov a pomaha ihned a vsetkoostatne co som mala som vyhodila, lebo nefungovalo

a lekar ma pozbudil, ze mozem mat druhe bejby 😀 tak uvidim; bavili sme sa o antikoncepcii - co si myslite o medenej spirale? to nie su hormony, ale mechanbicka zabrana, mohlo by tom byt ok, mate niekto skusenosti a poznatky?

betelgeuzz
24. čer 2010

Juju, pokud chceš dát vodu, tak můžeš, ale není k tomu důvod. dítěti opravdu stačí jenom mléko, důležité je ale kojit často, kdykoliv dítě projeví zájem.
O tělísku jsem kdysi přemýšlela, ale pak jsem začala používat STM a byla jsem spokojená.