Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

martina05
19. črc 2010

@luthien.k diky za radu ....

butt
19. črc 2010

diky holky 🙂

@juju latkovy plinky pouzivame, pripadne mi ujety davat latkovy na papirovy 😀 jen na noc jsem dala papirovy a dnes asi zas tak udelam..ale je mi ji lito, ze ma takovej velkej balik a ze nemuzu delat paradu s tema krasnyma malinkyma latkovyma plinkama 😀

@luthien.k s kojenim bojuju pekne ☹ v nemocnici jsem vic dokrmovala, nez kojila, pze mala se moc neprisavala a ja stejne ji toho nemela moc co nabidnout..ted uz celkem hezky saje, vypada to, ze mlika mam vic, ale musim si pucjit vahu, abych vedele presneji a podle toho vedela jesli a kolik dokrmovat..a odsavam, aby se nam to rozjelo vic..uvidime..po tom, co jsem prisla domu to je mnohem lepsi 🙂

erinka83
19. črc 2010

Butt, moc gratuluju!!! 😵 😵 😵 Jestli malá nepláče hlady po kojení, tak nevidím důvod vážit, jen by mě to stresovalo na to pořád myslet, nebo tě do toho tlačí Dr. ? A když pěkně saje, tak na co dokrm? Pokud teda nepláče....

luthien.k
20. črc 2010

@butt, já zase myslím, že pro začátek, abys měla jistotu a klid, že malá papá dobře, je převažování vhodné. @erinka83, ono je fakt něco jiného, když se dítě nenarodí přirozenou cestou, ty rozjezdy jsou o dost pomalejší a například spavější děti (po žloutence - ale to nevím, snad jste neměli) nemusí ani křičet hlady.
Jinak mně taky na kojení moc pomohl klid domácího prostředí, nicméně sestry na porodnici jsem pořád otravovala, ať mi zkontrolují techniku kojení, abych to doma už pak zvládala v pohodě 🙂

erinka83
20. črc 2010

@luthien.k No jo, snad budou Butt s malou v pohodě a kojení jim pěkně půjde 🙂

luthien.k
20. črc 2010

To jim taky samozřejmě moc přeju, ale přílišné upínání se na kojení, když to opravdu nejde, je taky jen zbytečný stres 😉 Ale to určitě není jejich případ 🙂

erinka83
20. črc 2010

Tak přemýšlím, že bych už dala lepek...zatím kojíme hodně, ale to se může najednou změnit a prý je dobré zavádět lepek při kojení... Nejlepší je prý oves, tak mžu malé dát ovesné vločky? Ale to je zas celý zrno, ne?

@luthien.k To přílišné upínání na kojení je narážka na mě? 😀

luthien.k
20. črc 2010

@erinka83, vůbec ne!!!!! To bylo myšleno obecně, navíc třeba kamarádka chtěla za každou cenu kojit a pomalu skončila na antidepresivách, protože to prostě nešlo, takže nic se nemá hrotit.
Jinak v ovesných vločkách je prý lepek nejméně agresivní, nicméně náš drobek po něm měl průjem, což se prý stává, takže já dala pokud si pamatuje klasický rohlík. Není to ideální, je slaný, ale kromě toho, že chutnal, tak ho v obchodech i pěkně zabavil 🙂 Nebo zkus pár lžiček špaldové kaše, špalda je taky celkem dobrá.

halintoa
20. črc 2010

@butt Gratulujem k maličkej 😵 , želám skoré vyzdravenie po pôrode a nech Vám doma robí malá iba radosť 🙂 . Kojenie sa určite rozbehne, zo začiatku ani nepotrebuje veľké dávky, veď má maličký žalúdok, neboj, máš v prsiach toľko mliečka, koľko malá potrebuje, len si tým nepridávaj stres. Jaj, už sa teším, keď aj mne bude pri fotke svietiť miesto xy tt - 1 dieťa 😵 .

abra
autor
20. črc 2010

butt, GRATULUJUUUU!! 🙂 🙂 🙂 uz se tesim az malou uvidim 😉 😵

luth, zkousim ju oblbnout pred spanim s tim mlikem a nic, vzdycky si cucne a kdyz uciti mliko, tak zacne hrozne vyvadet a pak je umeni ju zklidnit ☹ aspon ze pije aspon caj a redenou mrkvovou stavu, jinak by v tech vedrech nevim co bylo ☹ Achjo, dneska me vypila pres noc 2x 50 ml, rano zase 50 a konec, jen k veceri vim, ze si da kasi a jinak zeleninu a zavedla jsem nakonec i to ovoce na odpoledni svacu ☹ Brnknu moji laktacni poradkyni az se vrati z dovky a zitra se zeptam detske dr, ona je celkem rozumna

luthien.k
20. črc 2010

@abra, a jinou značku jsi zatím nezkoušela? Tady je fakt každá rada drahá, ale snad to bude mít laktační poradkyně v malíku... 😉

erinka83
20. črc 2010

@abra Malá abra má teda opravdu svou hlavu, jak by řekla naše neuroložka, je to výrazná osobnost 🙂 No jsem sama zvědavá, co ti řekne dětská, fakt nevím, všude se píše, jak má mít děcko mlíko....

@luthien.k A kdy jsi zavedla lepek?

butt
20. črc 2010

@erinka83 ona bohuzel je spokojena, i kdyz nakojim malo..takze jejima projevama se proste ridit nemuzu..nedorkmuju pokazdy a taky pokazdy nevazim..jen proste obcas, abych byla v obraze..ale to vis, mam strasnej stach, aby nebyla dehydrovana 😅

@luthien.k taky si rikam, ze pro muj klid to je vhodny..mi vcera z nervu, jetli ma dost jidla vyskocil moc peknej ekzem 😒

a nebojte, na kojeni se prehnane neupinam 😀 strasne si preju, aby to slo, ale ne za kazdou cenu...a jestli se to nepovede, tak nebudu mit vycitky svedomi, protoze delam, co muzu 🙂 jinak holky vadi, ze vubec nemam pocit nalitych prsou?zatim jsem mela asi dvakrat a jinak jsou "normalni" myslite, ze to neco ukazuje?nebo se prsa nalivat bolestive nemusi?

@halintoa
@abra diky 🙂

holky a jestli jste zvedavy na par fotek, tak mipisntee do ip, poslu odkaz 🙂

erinka83
20. črc 2010

@butt no jo, to víš, poměřuju to svýma zkušenostma a mě malá řvala, když měla hlad a taky byla v zimě, takže žádný horka jsme neřešila (teď kojím o 106 😀) Takže ani s prsama nevím, po tom císaři je to pomalejší, tak těžko říct,,,

juju
20. črc 2010

butt, nam sa podarilo rozkojit az 3 tyzdne po porode, takze treba byt trpezliva ale neupinat sa, ja som bola zufala, mamka mi bola podporou a videla som pomaly pokroky ako sa Emilko uci postupne prisat a tiez som ho sem tam prikrmovala. asi tyzden a pol sme fungovali - kojenie, krmenie odsatym mlieckom lyzickou, dokrmovanie nutrilonom z flase ale nie vzdy, len ked krical hladom. Potom len skoro dvojhodinove kojenie spojene s bojom o prisatie a po tretom tyzdni si saje ako chce a uz ma 5,7kg a to len 2 mesiace. Niekedy pije pol hodku a niekedy 7 minut ale stale ho kojim 7x denne. Butt ja som mala pocit plnych prsnikov asi len 5x, inak ich mam makke a citala som ze to nie je znak ze nie je mlieko ale ze babo dobre odsaje mliecko (pokial nejde o nadtvorbu mlieka a babo prospieva) a butt urcite malu nevaz lebo ta to bude len stresovat 😵

erinka ja som sa docitala ze pokial sa nevyskytuje alergia v rodine, je dobre zacat zavadzat lepok v 7. mesiaci ale pri kojeni, lebo sa potom babo vyhne moznej alergie, tak do toho 😉

erinka83
20. črc 2010

Tak jo, něco jí dám 😀 Jinak rohlík by mohla maximálně požužlat, ona kousky nechce ☹ Musím mixovat úplně do hladka, jinak není spokojená 😅

butt
20. črc 2010

@erinka83 nase mala furt jenom spi 😀 😀 takze tezko usuzovat...rve jen pri kojeni ☹

@juju snazim se byt trpeliva 🙂 snad to bude mit uspech 🙂 tak super, ze pocit nalitych prs nic neznamena, trosku me to zmatlo 🙂 a jinak me prave stresovalo, ze jsem si nemohla overit koli vypije, takze jsme za vahu rada.nebudu vazit pokazdy, jen proste obcas orientacne, abych vedela jesli/kolik dokrmu dat 🙂

erinka83
20. črc 2010

@butt a ba, máš pravdu, aspoň budeš vědět, kolik malá baští 🙂

abra
autor
21. črc 2010

butt, juju, tyyjo, vy jste nemely nality prsa? me se nalivaly furt, byla jsem jak dolly 😀 A segra ted porodila a prej mela normalne mliko uz cca pul hodky po porodu, to jsem teda koukala, to je uplnej zazrak 😀

luth, jinou znacku jsem zkousela, ale nic ☹ kazdopadne ona muze stejne jenom nutros proti ublinkavani, jinak hazi tycky 2m dlouhy a na zadech 30cm do vysky ☹ no rikala jsem si , ze kdyby jinou znacku vzala, tak ji to budu kdyztak dohustovat, ale nevzala ☹ pritom driv ji bylo jedno, co jsem ji do flasky dala a vypila to. M. mluvil s jednou pani, co ma 2 deti a ta mu rikala, ze si z toho nemame nic delat, ze obe jeji decka jakmile dostaly prvni prikrm, tak se vybodly na mliko uplne, tak si rikam, ze asi uplni exoti nebudem 😎

eri, i ja jsem zvedava, co rekne detska, dneska tam jdem, tak pak poreferuju 🙂 butt, a doufam, ze se zas nezapomenu zeptat na to pichani 😅

juju
21. črc 2010

butt, cerstvi novorodenci stale spinkaju, tak si to este uzi a oddychuj, nuz prajem nech jej to vydrzi aj neskor, ale minimalne ja mozem poreferovat ze po 10 dnoch nas maly ozil a potom to bolo so spanim zufale az do mesiaca a pol 😖

luthien.k
21. črc 2010

@butt, tak hezky podávej zprávy, ať víme, jak na tom jste 🙂 Jinak náš první dny taky prospal a teprve pak to vypuklo 😀

luthien.k
21. črc 2010

@erinka83, děti žužlají rohlíky rády 🙂 My jsme dali lepek někdy kolem devátého měsíce asi, já si už fakt přesně nevzpomínám... 😅

abra
autor
21. črc 2010

tak detska rikala, ze staci kolem 150-200ml male mlika denne, ze v tom neni problem, ale ze musi celkove vypit 600ml, coz nevipije. Da tak 150 mlika za den a 300ml caje nebo redene mrkvove stavy, chjo chjo chjo, jak to do ni dostat 😒

luthien.k
21. črc 2010

@tekutiny se počítají i ty v příkrmech, takže si ještě spočítej, kolik cca vody má v nich 😉

luthien.k
21. črc 2010

@abra, nějak jsem to s tím zavináčem popletla 😀

abra
autor
21. črc 2010

pry jenom z polivkovy konzistence, z pyre a kasi se pocita pry jen vyzivova hodnota a tekutiny ne ☹

😀 treba je tu nejakej uzivatel tekutiny a ted se bude divit 😀 😀

butt
21. črc 2010

pekny vecer 🙂 tak zda se, ze UM uz snad nepotrebujem, dr rikala, ze staci, kdyz vypije 50 ml a mala mi pije na jedno kojeni tak 40-50...takze pres den jsem ted nedokrmovala, na noc udelam, kdybychom nahodou nakojily malo..ale doufam, ze to budu moct vylit 🙂 jinak teda nekdy si rekne na jidlo po hodine a kdyz spi, tak klidne po 4, 4 a pul...no ale budit ju po nejakych pravidelnych intrevalech a nedat ji, kdyz si rekne mi prijde ujety..co myslite?
abro ja mela nality prsa fakt jen asi pul dne, ze i bolely a byly citlivy a obrovsky (manzel byl nadsen 😀 ) ale ted je mam normal velky, mekky, necitlivy...a vzpomnela sis na me s tema nauskama? 🙂
je mi jasny, ze maly mimca spi mnohem vic, tak si to uzivam, jak muzu..ale tajne doufma, ze ji to vydrzi co nejdyl 😀 jinak jsem holky zjistila, ze vubec nevim, jak se (ne)mam ted pri kojeni stravovat..vylozene nadymavy veci jako hrasek a cocka mi jsou jasny..ale dal..myslite, ze ma cenu preventivne se nejak omezovat?jsme treba slysela, ze slupky od rajcat taky muzou deti nadymat...tak nevim, jestli studovat vsechny potencionalni problemovy potraviny a nejist a nebo se stravovat tak nejak rozumne a az prijde problem v podobe nejaka alergocke reakce nebo extremnich prdiku, tak to resit...

abra
autor
22. črc 2010

zkouska

abra
autor
22. črc 2010

zkouska..

abra
autor
22. črc 2010

nejak me to blbe, omluvte moje pokusy 😎