Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
26. črc 2010

pocky, ja vim, jakej je rozdil mezi alergii a intoleranci, ja mam kombinaci obou, netoleruju kasein a hranicni alergie na lepek. Nepochopila jsem to s tou celiakii, ja myslela, ze celiakie = alergie na lepek, a ono to tak neni, je to intolerance, prave jsem vygooglila:

Co je celiakie

Celiakie je intolerance na gluten neboli lepek. Organismus pacienta postiženého celiakální sprue respektive jeho trávicí soustava není schopna strávit potraviny obsahující lepek. Nejde o alergii na obilniny a celiakie patří do stejné kategorie chorob, do které patří například intolerance laktózy (laktose intolerance) . Jelikož nejde o alergii, ale o intoleranci, tak má pacient téměř stoprocentní jistotu, že bude nemocí postižen na celý život.

takze jsem zas chytrejsi 🙂

luthien.k
26. črc 2010

Aha, tak to jsem zase nepochopila já 🙂 Ale teda slyším prvně, že by měl někdo intoleranci na kasein, na laktózu, to jo, ale na mléčnou bílkovinu, to fakt slyším prvně 😕

abra
autor
26. črc 2010

no na laktozu je to hodne rozsireny,ale na ten kasein pry to ma hodne malo lidi, spis je pry vzacny ta kombinace s tim lepkem, to se pry normalne vyskytuje alergie laktoza+lepek ale tak jak to mam ja prej skoro vubec 😀 aspon ma mudra co zkoumat 😀

abra
autor
26. črc 2010

musim se pochlubit, mozna budu mit zahradu, dneska padne finalni rozhodnuti, tak se tesim, ze na jare budu sazet mraky hokkaida 😀 😀 😀

butt
26. črc 2010

@luthien.k s tim ucenim kojeni neco bude...ale ja dneska kdyz chci neco resit s mamkou, tak mi rekne, ze si to uz davno nepamatuje ☹ jinak ja nekde cetla, ze do 2.-3. tydne neni rozdil mezi prednim a zadnim mlikem, takze proto jsem si zatim moc nedelala hlavu z toho stridani obou prs..ale uz je tu prave doba, kdy bych to mela resit..zkusim tvuj trik 🙂

@abra ja uz to taky slysela, ze novorozenceky oddeleni nic moc, ale nejak jsem si vubec neuvedomila, jak zrovna tohle oddeleni je dulezity...vis, ze jsem resila, aby se mi dobre rodilo a tak, ale na malou jsem jaksi nepomyslela 😅 jsem hrozna matka 😅 a muzu te kdyztak poprosit o ten kontakt na poradkyni?a kolik se takove poradkyni plati?nemam vubec predstavu.. a s tim cucanim kurky..me to nejak nedava smysl, jak cucani muze pripravit lip streva na lepek..? 😕 a drzim pesti, at zahrada vyjde!!!

abra
autor
26. črc 2010

butt, ne streva, ale telo obecne, jako ze driv nez to jde strevama, tak ten lepek telo pozna tou pusou, no jako nijak vedecky to podlozeny nemam, jenom jsem to slysela a libilo se me to jako teorie 🙂 kontakt posilam 🙂

butt
26. črc 2010

@abra aha..no ja tomu fakt nerozumim..ale mela jsem pocit, ze lepek je problem ve strevech...ale treba na tom neco bude, takze to na male abre vyzkousej a pak dej vedet 😀 za kontakt dekuji 🙂

luthien.k
26. črc 2010

@butt, já myslím, že to LP dělají zadara... Aspoň annag psala, že to tak dělá, že jí třeba dávají nějaké naturálie a tak 😀 Ale nevím, jak tady, já řešila akorát něco po telefonu a mailu, takže to bylo zadara.
Jinak to je normálka, že prvorodička se hlavně bojí toho porodu a chce mít u něj 100% péči a co bude potom, to děj se vůle boží 😀 Při druhém dítěti už je to víceméně jedno, kámoška říkala, že jakmile věděli, že má druhé, tak si jí na novorozeneckém tuplem nikdo ani nevšiml 😅

abra
autor
26. črc 2010

tady se za mail nebo telefonni radu neplati, ale za navstevu doma nebo v poradne jo. Tyjo, ja se tesim na druhy dite, az si me nikdo nebude vsimat a daj me s deckem pokoj 🙂 😀

catf
26. črc 2010

abro, ja taky teda nevim s tou oralni toleranci..celiakie je dost casto i nemoc dedicna a tam ti asi zadny cucani nepomuze
(jinak me tenhle vyraz rozesmal,ale to nebudu radsi rozepisovat 😀)

a jeste k tematu..pred par dny jsem zahlidla v dm kukuricny krupky a taky pohankovoryzovy...nedavno tady byla krupkova diskuze...a tyhle nemaj ve slozeni zadny tuky 🙂

erinka83
27. črc 2010

@catf catf, my máme křupky ze zdravé výživy a tam taky nejsou tuky.... je to zatím jediná věc, kterou malá zvládne jíst z ruky...
Jo a v DM jsem objevila 4zrnnou kaši Alnatura, je bezlepková - pohanka, rýže, kukuřice, jáhly....

betelgeuzz
27. črc 2010

@erinka83 Eri, ale to bude mléčná, ne? Protože bezmléčné jsem našla akorát jáhlovou a pak 4- zrnou ale s lepkem.

butt
27. črc 2010

@luthien.k
@abra se ty druhorodicky fakt maji 😀 zlaty nevsimani..

aemmi
27. črc 2010

Ahoj holky, zdravím po delší době a děkuji za tipy na chřipku, řeknu vám, že v žívotš mě svaly a klouby takhle nebolely. Hodně polívkuju, včera byla česnečka a džusuju, momentálě grepfruit 🙂 skoromanžel šel k mudřě a dostal antibiotika, prej, že je to angína 😠 měl by to dobrat v den svatby, tak jsme zvědavá, jak to dopadne 😀

erinka83
27. črc 2010

@betelgeuzz Nee, mám ji doma, je opravdu bez mlíka! Já mléčný nekupuju... Ještě jsem se dívala na Babylove, ta je lepková, je tam špalda, oves a ječmen....Taky bez mlíka....

@abra Závidím zahradu 🙂

betelgeuzz
27. črc 2010

@erinka83 už vím, dneska jsme byli v Olomouci, vlezla jsem tam do DM a mají tam daleko větší výběr, než u nás. Tak už mám tu stejnou kaši co ty 🙂 A jak teda vidiš s tím lepkem? Jdeš už do něho?

abra
autor
27. črc 2010

ja zadnou alnatura kasi jeste nevidela, jenom babylove ☹ ☹ ☹ chjoooo ☹

catf, myslis ze vazne se tim nemuze ani trosku pomoct? ☹ Ja fakt nevim, nejsem znalec, no ale vis co, zeptam se sve alergo/imuno, ona je vyborna, tak aspon budu mit nazor navic, pak sem pisnu, co jsem se dozvedela 🙂

jo a mam fakt silenej zazitek z mhd ☹
Vika se zas nastehovala do nositka a odmita z nej vylezt, no a taxme jeli v nositku, vika KONECNE usnula, taxem ji pres hlavu dala takovou tu latku aby ji nepadala hlava a pohoda, ja si cetla casopis a byla jsem rada, ze se konecne prospi, ale prede me si v busu sedla zenska a furt na me cucela, pak to nevydrzela a rika: maminko, muze to dite dychat? Ja rikam jo, muze. zenska: no ale ono se tam dusi, kdyz nema kudy dychat. Na to uz sem nic nerikala, pac to nema smysl. Zenska po chvilce: pani , vy me jako neslysite?? To dite se dusi, pac nema kudy dychat. Ja: pani, nedusi se, ona ted spi a je v klidu. tak zenska dala pokoj. Pristoupila na zastavce dalsi zenska, ktera si sedla vedle me tak, ze malem zasedla vikine nozicku, tak ji rikam, prosimvas, opatrne ja tady mam dite a ona tady ma nohu. A zenska zacala jecet na celej bus: Jezismaaaaarjaaaa, uduseny diteee!!! Okamzite ho vyndejte, dyt je uduseny!!! a v ramci zachrany vikiny vzala naprosto necekane popruh erga a zacala s nim desne divoce casnovat sem a tam, jako ze ju asi zachrani, nato se vika desne lekla a zacala jecet. No me ruply nervy, pac sem byla desne rada, ze vika si zdrimla a tak jsem ju servala, co si mysli, a co dela a ze je krava blba a ze si tohle nemuze dovolovat a at jde doprdele (pardon ale vazne me ruply nervy, tohle byla sila). No a zenska me rika prej ze se at se podivam jak rve, ze se tomu chlapeckovi tam nelibi. Tak jsem ji rekla, ze odkdy chlapecci nosi ruzovy boticky a cepicky a ze je barvoslepa a senilni a vzbudila me dite a jeste ju vydesila a ze by se mela stydet, nacez se do me pustili obe ty zensky, taxem jim rekla, at me daji pokoj a ze kdyz budu chtit, tak si dite klidne udusim a ony s tim stejne nic nenadelaj, tak byly v soku a nemeli na to co rict, jenom zacaly mezi sebou drbat a to uz me nezajimalo.
Holky ja jsem byla taaaaak desne vytocena!!!

luthien.k
27. črc 2010

@abra, to je teda něco, ten Tvůj zážitek!!! 😠 😎 😕 😅 😝 To musela být teda dobrá komedie, ale dobře ses bránila, to já bych asi jen čuměla a na moc se nevzmohla... 😅

Jak tak čtu o celiakii, tak to fakt hlavně geneticky podmíněné, ale zase kdyby se to nedalo nijak ovlivnit, tak by se tolik neřešilo, kdy ten lepek zavádět...? I když, jak existuje i ta alergie na lepek, tak možná se to tak řeší kvůli ní... No jsem z toho už trochu zblblá 😅

abra
autor
27. črc 2010

luth, me uz z toho taky jde hlava kolem 😀 navrhuju lepek nechat na chvili konovi, pac stejne to tady neresime naposled 😎

no a kamoska ktery jsem to rikala, tak me rekla, v klidu, kamosku servala zenska pres celou zastavku, jecela na nu nekolik minut ze je nezodpovedna matka a meli by ji dite odebrat a pak ju chtela tahnout na socialku (nedaleko uradu), jako sila 😒 😠 😖

butt
27. črc 2010

@abra no tak to je fakt maso 😕 vidim, ze se mam na co tesit 😀 😀 😀 a to se te nikdo nezastal? ☹

abra
autor
27. črc 2010

butt, vubec, navic se na me vsichni divali jak na vraha deti

butt
27. črc 2010

@abra to je dost desivy ☹ ale myslim, zes reagovala moc pekne 😉 hej ale stejne, nechapu, jak je to vubec mohlo napadnout, jako ze by sis nosila mrtvy dite v nositku 😀 😀 😀 😀 😀

butt
27. črc 2010

@aemmi aspon mate pred svatbou dobrodruztsvi 😀 drzte se 😉

luthien.k
27. črc 2010

@abra, a co provedla ta kámoška??? 😕

abra
autor
27. črc 2010

luth, mela dite v satku

butt, ja to taky nechapu, nekteri lidi fakt nepremysli, ale jako mela jsem byt vic asertivni a tolik se nerozcilovat, kdyz to za to nestoji, no ale co uz no 😒

erinka83
27. črc 2010

@betelgeuzz @abra Já myslím, že v "mojí" DM ty kaše Alnatura taky dřív nebyly, měla jsem to dost prošmejděný 😀 Tak třeba to za chvíli budou mít i u "vás" 😉

@abra No ty jo 🙄 A to bydlíš ve velkým městě, ne? Tam by na to měli být trochu zvyklí... I když je fakt, že tu v Ově jsem jedinkrát potkala mimčo v MHD v šátku a tu kolem baráku párkrát jednu maminu s nosítkem 😒 A já řady taky moc nerozšiřuju 😅 Byly jsme v šátku venku asi 3x,yž ho měla přetáhlý přes hlavu, tak se nikdo nedíval blbě, spíš se usmívali... Tak jsem asi měla štěstí 😀
No malá konečně leze, tak jsem se rozhodla koupit nosítko, aby mohl nosit na výletech i m, tak přemýšlím nad Ergem, Manducou nebo Liliputi....Ale to tu v Ově asi na živo neuvídím, mám ten pocit 😒

@betelgeuzz Tak já už jsem lepek začla dávat minulý týden, několik dnů po sobě měla rozvařenou lžíci ovesných vloček v kaši...Včera Dr. v Rodince říkala, že je dobré ten lepek (ale asi cokoliv) dávat nejpozději na oběd, že pokud by to dělalo blbě na zažívání, tak aspoň se to projeví třeba během dne a ne až večer, kdy je peristaltika zpomalená a problémy by mohly být o to horší....
No ale mžu jí dávat ty vločky? Jak se to slučuje s tím, že malý děcka nemají jíst celozrnný výrobky?? 😕

erinka83
27. črc 2010

@abra No jako když tě někdo seřve jak malý děcko, tak nevím kam bys došla s asertivitou 😀 To bych taky byla agresivní a nebo spíš tak v šoku, že bych se nezmohla na nic 🙄

betelgeuzz
27. črc 2010

@abra to máš teda zážitek 😒 Ty dvě baby se hledaly.

@erinka83 já jsem zkoušela Ergo a Manducu, ale ještě jako těhotná bez dítěte, takže to se moc nevyzkouší. A nakonec jsem koupila liliputi bez zkoušení 😀 Ale třeba brána nabízí zapůjčení a pak se ho můžeš koupit. Ale vločky podle mě nejsou celá zrna, ne?

erinka83
27. črc 2010

@betelgeuzz No já právě nevím, jak to s těma vločkama je 😅 Mně to přijde jako zmáčklý zrno 😀 ale jo, vlastně ty slupky tam určo nejsou 😀
A jinak, ta 3zrnná kaše Babylove, tam píšou celozrnná špladová, ječná a ovesná mouka, tak to případně potom můžu nebo ne?? Když je tam přímo napsaný celozrnná....

halintoa
27. črc 2010

@abra No tak nestačím sa čudovať, čo sa čúzy chodia po svete 🙄 , tie dve sa hľadali až sa našli, len škoda, že pri Tebe a malej... A ten kamoškyn zážitok je tiež sila...