• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

3. listopadu 2014 
autor
peti, to vyzkousejte, nejdriv dyne do max vyhrate trouby jakoby na gril s tim rozmarynem (a uplne tenky platky) a ve finale chvili pred vytazenim posypat, je to vazne uzasny, ja to hrozne moc mam rada :dizzy_face: :dizzy_face: a k tomu vinko bily hmmm, no ty vlastne ted leda nealko vinko ze? ale i tak je to desne dobry :slight_smile:

bet, to je takovej syr jako parmazan, moc dobrej je :slight_smile: Ja ji ty broskve ani merunky neloupala, pac ji to varim a mixuju (ji leda mixovany :frowning2: a to uz jedla i kousky potvurka) ale pak me napadlo, ze asi bych to mela mozna loupat, tak to delam jednou tak a jednou tak, tak nevim, jestli dal uz jen loupat, myslis, ze ji ty slupky muzou neco udelat? treba na streva nebo tak?
2. zář 2010 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@abra, já myslím, že ty slupky jsou určitě hůř stravitelný, já bych, zvlášť u vás, raději loupala.

Taky jsem nevěděla, co je to pecorino, ale zapomněla jsem se zeptat :sweat_smile:

Hele, mně dýně vyrostly na kompostu samy, protože jsem tam loni házela zbytky z jejich zpracování, a vyrostlo jich fakt hodně rostlin :slight_smile: Pak jsem si pár sazenic koupila na zahrádku, s těma to bylo horší, jsou proti těm přezimovavším o dost slabší a menší. Měla jsem je i předpěstované ze semínek kupovaných, ale ty mi po zasázení všechny do jedné chcíply :unamused:
2. zář 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jenom dodám, že pecorino je ovčí :slight_smile:
Abro, sbíhají se mi sliny, jak to popisuješ :dizzy_face:
Bet, máme dýně ze semínek, předpěstovaný rostlinky jsem viděla prodávat, ale nezkoušela, nebylo potřeba.
Luth, to je dobrej samovýsev :wink:
Když už jsme u zahrádkaření, všechno nám teď napadli uzouncí slimáci, všechny rostlinky jsou okousaný :frowning2: M. je občas chytá a vyhazuje, ale evidentně se množí rychleji, dobře se jim daří a napadli už celý záhon. Letos už to asi nebudem řešit, ale máte nějaký humánní tip, jak se jich zbavit, nebo je aspoň eliminovat?
2. zář 2010 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
luth, prave to si taky rikam, ze jestli na to traveni to neni blby, tak ja budu loupat, a do kdy tak? Dyt to nebude na veky jist vareny ne? :grinning: I kdyz mala teda syrovy bude jist pozdeji, pac se ze vseho oleze, vcera jsem dala takovy trosiiicku kyselejsi jabko na povareni s broskvi a dneska ma olezlej celej oblicej :frowning2:

peti, jojo ovci, dik :slight_smile: Ja tady slintam taky :grinning: posledni dyne padly vcera do placek, dalsi budou az za tejden, tak se tesim :slight_smile:
slimaci jsou vseobecne desnej problem, humalni tip je najit nekoho, kdo pujcuje takovy tyhle kachny http://www.indickybezec.estranky.cz/ pro ktery je slimak lahudka (narozdil od cehokoli jinyho, vsecko vcetne slepic se slimaku boji) a pujcit si ze dva a pustit je na zahradu. Ja je chci chovat v domku, co zanedlouho mozna budem mit, ale vetsina osazensva je proti :frowning2:

2. zář 2010 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo a vcera rikali myslim v sama doma vybornej napad na svacinu pro deti: nivovou pomazanku :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: nechapu, jak je neco takovyho mohlo napdanout.... taky pani mlela neco o margarinu na rohlik a pak jsem to vypla a sla s malou radsi do lesa :grinning:
2. zář 2010 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@abra, to si děláš srandu, margarín na rohlík a nivovou pomazánku??? :angry:

Dokdy loupat ovoce a zeleninu nevím, ale vy jste ještě prdíci mrňaví :slight_smile:, tak do roka určitě, co říkáte ostatní bioženy :grinning:?
2. zář 2010 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Abro, indičtí běžci mě pobavili :grinning: Mít zahradu, jdu do nich :wink:

Rohlík s nivou, no jo... Nedávejte to dítěti, když to ukazovali v telce, že jo, tak to přece nemůže být nic špatnýho... :rolling_eyes:
2. zář 2010 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Co je špatnýho na nivový pomazánce?
2. zář 2010 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Děláte mi s tou dýní chutě. Já ji taky ráda peču spolu se sezonní zeleninou (vše nakrájím na stejné kostky a peču do změknutí, manželovi sypu sýrem a sobě tam dám třeba tempeh).

Sama doma jsem měla jako kulisu a vím, že tam nějak řešili máslo vs. margarín, ale nevím, k čemu došli :unamused:

@abra Tys zkoušela všechna nosítka a Ergo sport Ti přišlo jako nejlepší? My jsme totiž taky vysocí (182 a 193) a určitě se chceme do nějaké prodejny dostat a vše vyzkoušet, ale jsem ráda, že od Tebe mám tip. Ono je jen v černé, že? Nebylo v tom malé v létě horko?
2. zář 2010 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
luth, tak ja budu jeste chvili loupat nooo :grinning:

peti, me se ti bezci libej, a navic zerou slimaky, to je supeer :grinning: ted lanarim tchana, at si je poridi :grinning:

bet, no takovej hodne moc slanej plisnovej syr bych decku na rohlik nenamazala :frowning2: Ale sama mam nivu rada :slight_smile:

hermi, ja zkousela ergo normalni, beco a jeste jedno, a se vsema jsem mela problem, blbe se me to zapinalo a stelovalo, ja nejsem zas extra vysoka, mam 173cm a proste to sport me sedi nejlip. Stejne tak jako kamoska ma vysokyho muze a tomu to taky pekne sedlo, zkousel ho u nas. Pak jsem videla v saline vysokyho chlapa v obyc ergu a to polstrovani mu koncilo uz kousek za ramenem a to v tom mel mini dite, takze pro vysoky a navic pro chlapy bych za sebe doporucila to sport. V brane k detem se ta kamoska pak jeste ptala, co tak pro vyssi chlapy, a rikala, ze nic lepsiho nez to ergo sport nevymysleli. Je skoda, ze se dela jen v te cerne, ale jako mela jsem v tom malou i v tech nejvetsich vedrech a dobry, byla teda jen v satickach nebo jen v pline :slight_smile:
2. zář 2010 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@abra Tak nám říkala Dr. v rodince, že nivovou pomazánku dostali její děcka ve školce :rolling_eyes: já nivu miluju, ale pro malý dítě mi nepřijde moc OK....
2. zář 2010 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Já chci taky ty kachny, manžel zrovna buduje jezírko, tak by se měly i kde cachtat :grinning: Ba ne, tam se budou vyjímat spíš lekníny než kachny :slight_smile:

@betelgeuzz, niva je fakt pro děti nevhodná, je strašně slaná a plísňové sýry jako takové nejsou myslím vhodné pro děti (ono ani moc pro dospělé, hlavně těhotné - listérie a tak :confounded:), pro děti bych, když už mléko, dala kvalitní tvrdý sýr nebo kvalitní přírodní sýr typu žervné, nejlépe obé v bio kvalitě (ale myslím, že ani v eko zemědělství si člověk nemůže být jistý, že kravičkám nedávají třeba plesnivé silo - toxiny z těch plísní jsou prý v mléku dost často :confounded: ).

Tak nosítko pro vysoké jsem fakt neřešila (mám 162 :grinning: ).
2. zář 2010 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
abra ako ste prechadzali s malou na umele mlieko a ake pouzivate? Ja som totiz utekala vcera na pohotovost s mojimi klbami, cele telo sa mi zapalilo (od 14rokov mam reumu) a nevladala som Emilika ani len zodvihnut. takze mi nakazali aby som zvazila prestat kojit a zacat s liecbou. cele tehu aj aj pred tehu 3 mesiace som bola zdrava a teraz sa to vratilo. mala by som ho odstavovat postupne, ze? ale srdce mi trha ze mam prestat, moje predsavzatie kojit aspon do 9 mesiacov sa rozplynulo. :frowning2: vcera vecer som mu navarila nutrilon a po poslednom kojeni, ked som ho neenchala vsetko vypit, som mu ponukl flasu ale zlostil sa a nevypil ani 1 ml. zato v noci stal papat 4x
2. zář 2010 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@juju, vy taky nemůžete mít něco normálně, co? :frowning2: Co já vím od ségry nebo kamarádek, které musely přestat kojit, tak prý je to nejlepší udělat naráz, jestliže dítě vezme flašku, brát léky na zastavení laktace, párkrát odstříkat a hotovo... Když jde o Tvoje zdraví, nedá se nic dělat, nepohyblivá bys Emilkovi nebyla jako máma nic platná :sweat_smile:
Co dávat za UM je těžký, co mamina, to jiný názor a zkušenost a také každý výrobce UM tvrdí, jak je jeho UM nejpodobnější MM apod., takže fakt těžký. Jestli vezme Nutrilon, tak klidně ten, existuje i v antirefluxní formě, což bych Ti asi s vaším mírným refluxem doporučila (resp. měl by to udělat pediatr).
Jinak sorry za nevyžádanou odpověď, ptala ses abry :sweat_smile: :grinning:
2. zář 2010 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@juju :frowning2: :frowning2: vy si teda fakt uzijete..ale jak rika luthien, jak jde o udravi, tak musi idealy stranou..
2. zář 2010 ve 14:39  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Juju, to mě mrzí... Zdraví je ale to nejdůležitější. Příroda to chce takhle, třeba i k tomu existuje důvod...

Holky Brňandy :wink:
http://eagri.cz/public/eagri/mesic-biopotravin/akce/zdrave-kasicky.html
2. zář 2010 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
No malý dítě, to dělali svačinky do školy, takže děti tak 7 - 10 let. To myslíte, že je niva nevhodná i pro ně? A pomazánku si představují tak půl na půl s máslem, takže to až tak slané není.

@juju zdraví je určitě přednější. Držím palce, aby malý UM přijal. Možná to chce vyzkoušet i víc druhů, na který se chytí.
2. zář 2010 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
betel, já si to myslím, protože si myslím, že není vhodná ani pro dospělé :sweat_smile: :wink: Jak jsem psala, sýry s plísní, tzv. zrající sýry, nejsou rozhodně zdraví prospěšné nebo je to alespoň hodně diskutabilní. Nevidím jedinou nutriční výhodu, proč by je měly jíst děti. A to nemluvím o kravském mléku jako takovém a výrobích z něj... I když já teď v těhu mám na mléčné ukrutnou chuť :sweat_smile: Ale krotím se, takže jen jogurty, bio eidam a bio žervé...
2. zář 2010 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, opět vás tu otravuju, vidím, že tu zrovna mj. řešíte i sýry... neznáte nějaký, kde není sůl, který bych mohla dát 9m dítěti? tofu ne. díky :slight_smile:
(a jinak, rýma tehdy tak nějak sama přešla, takže jsem ani nic neřešila :slight_smile:)
2. zář 2010 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@luvie, snad Ti holky něco poradí, my máme ABKM, takže jsem to neřešila, ale tuším, že jsou nějaké přírodní druhy žervé, které by mohly být bez soli, ale určo ne Lučina a podobné, tam je sůl určitě.
2. zář 2010 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@luthien.k no, právě... :frowning2: lučina ale možná patří ještě k těm lepším... zatím jsem Kačce dala kousínek cottage, ale tam je sůl taky... jenže ona už chce jíst i jiné věci, takže se nad tím musím zamýšlet, pokud jí nechci dávat solené věci.... díky
2. zář 2010 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@luvie, no nemáš zač :sweat_smile: Holt si stoupnout k regálu a studovat etikety nebo zvážit, jestli je v 9m nutné dávat sýr, i když předpokládám, že jogurtem jste už začali... Já myslím, že klidně do roka by na jiné mléčné výrobky by mohla mít času dost, ale to je na každém :wink: Kravské mléko a výrobky z něj obsahují hodně fosforu, který zatěžuje ledviny, tak i proto (v UM je to upraveno).
2. zář 2010 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@luthien.k s mléčnými výrobky máš asi pravdu - a nebyl by k mání aspoň nějaký (bio)recept na dobrou pomazánku :slight_smile:?
2. zář 2010 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Holkyyyy, poraďte, náš prďola má pečivo nejradši suché :grinning:
2. zář 2010 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@luthien.k to máte dobré :slight_smile: zkusím možná něco hrachového, ale to bude pracné - ajajaj... :-P
2. zář 2010 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
no aj ja mam pocit, ze keby bolo u nas nieco normalne bolo by to podozrive :grinning:

luth dakujem za odpoved :wink: uz som sa dnes rozhodla ze Emilka postupne odstavim, s naliatymi prsnikmi nebude problem, lebo mam pocit ze nemam uz mlieko, ci co - maly v noci jedol 4x a cez den kazde 2 hodky; skusala som mu dnes dat Nutrilon cez flasku a aj lyzickou ale bezuspesne; stale to vypluval a zlostil sa co mu to davam; inak asi naozaj ma reflux lebo od vcera mu davam po jedle sirup Gaviscon (teda ku koncu jedla, lebo inak ho vypluje a tak ho oklamem este mliecom a prehltne to) a dnes skoro vobec neplakal len trosku mrnkal ked bol sam a nudil sa. Abry som sa pytala najma kvoli ako ona odstavovala lebo si pamatam ze to bolo tiez niekdy v takomto obdobi a najma ma zaujima kedy mam potom zacat s prikrmami. viem, ze deti na UM sa zacinaju dokrmovat od 4 mesiacov, co by u nas bolo o 2 tyzdne! :astonished:
3. zář 2010 v 00:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@juju, mě teda velmi překvapilo, že na ten reflux dáváte Gaviscon, o tom jsem u nás ještě neslyšela, že by se dával malým dětem s refluxem, schválně jsem si našla jeho příbalový leták na netu a píšou tam, že se nedoporučuje lidem s dietou s nízkým obsahem sodíku a děti, jak známo, by sodík (sůl apod.) měli co nejméně minimálně do roku věku... Jeho složení nic moc:
Uhličitan vápenatý, karbomer, methylparaben, propylparaben, hydroxid sodný, dihydrát sodné soli sacharinu, silice máty peprné, čištěná voda

Nechtěla bys raději zkusit ten Nutriton? Tak je akorát maltodextrin - sladidlo - a přírodní prášek z toho svatojánského chleba.
http://www.nutrilon.cz/cs/reseni-kazdeho-problemu/ublinkavani/nutriton/

Jinak s příkrmy dětí na UM se nemusí začínat od ukončeného 4. měsíce, záleží na dítěti, jak přibírá, jak UM pije (když hodně a nestačí mu to, tak je to vhodné), ale jinak se klidně může začít později :wink:
3. zář 2010 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@luvie, napadá mě třeba červená čočka, mrkev... Nebo namazat na pečivo avokádo! Že mě to napadlo hned, to je výborné a zdravé a běžně se to s ním tak dělá :slight_smile:
3. zář 2010 v 08:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@juju, došlo mi, že ten váš sirup může mít třeba i jiné složení :sweat_smile: Ale raději na to mrkni, když už jsme tu téma biodítě, tak myslím, že prostě tem svatojánský chlebík (ze kterého se třeba dělá karob) je víc přírodní...
3. zář 2010 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
luth, ja som tiez z toho bola prekvapena a nahnevana, ze to dali babatku :frowning2:

ale aj lekar aj lekarnik mimnic na to nepovedali. ale aj tak mu davam len zbitku a skusim radfsej to antireflux UM
3. zář 2010 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek