Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

erinka83
10. zář 2010

neee, já nestresuju, jen že když jsme tedka byly u mamky, já ji tu otrubnou kaši naučila snídat 🙂 tak se ptala, jestliby mohla Baru dát, tak jsem říkala, že nejspíš ne, jsem na obalu vyčetly, že to jsou vlastně obaly zrna....
No můj taťka už Barče chtěl dát palačinku 😅 Prý jen olíznout 🙄 No doufám, že mi to nebude dělat za zády, nenapadlo by mě to, ale mamka říkala, že když jsme byly malé, že nás právě kazil 😀

butt
10. zář 2010

ti chlapi jsou vtipni 😀 😀

juju
10. zář 2010

eri, moj otec tiez Emilkovi chcel dat "len" oliznut melon ked mal ani nie dva mesiace, a moj manzel mu vcera daval olizovat papriku, skoro som chytila infarkt 😠

luthien.k
10. zář 2010

Ahoj holky, jsme u našich, tak jen nakukuju 🙂 Jsem ráda, že to @juju nemusíš hrotit a že je to s refluxem už lepší 😉

Koukám, že okolí má zajímavé nápady, co dávat dětem ochutnat 😝 😀 Hlavně u @juju a její slaniny jsem sa docela pobavila 😀

luthien.k
10. zář 2010

Jinak ty otruby bych určitě nedávala, pro sebe jo 🙂, ale fakt ta vláknina je pro děti naprd, neumějí ji zpracovat a způsobuje jim trávicí potíže.

Ke kočárkům jen tolik, že jejich výběr je silně individuální záležitost, hlavně je to otázka použití a taky vkusu (samozřejmě kromě té bezpečnosti). Já teď střídám dva, a to čtyřkolový sporťák s velkými nafukovacími koly (Mutsy Urban Rider) a natáčecí nápravou do terénu (u nás doma hojně se vyskytujícímu) a lehké golfky do auta (Peg Perego Pliko P3), bez kterých si to vůbec neumím do města a na každodenní nakládání do a vykládání z auta představit, hlavně když jsem zase těhu a sporťák máme dost těžký (ale zase toho hodně zvládne v tom terénu). Nicméně i ten vozí spíš manžel, já raději nosítko, ještě teď ho nosím, dokud to ještě zvládám 🙂

luthien.k
10. zář 2010

Když jsem se zmínila o tom vkusu u kočárků - někdy se nestačím divit, jaké barevné kreace a kombinace tisíců kapes jsou na ulicích k vidění 😅 U nás jezdí takový svítivě oranžový kočár jakoby ze šusťáku, dítě v něm má díky procházejícímu a odrážejícímu se světlu barvu jako po žloutence a musí to být pro něj nepříjemné, zírat do takové příšerné barvy 😝

luvie
10. zář 2010

@petuli80 ohledně kočárku, já jsem chtěla taky ten co ty, nakonec jsme pořídili podobný, jen s přetáčecí rukojetí
http://www.zboziprodeti.cz/kombinovany-kocarek-... (máme červený) ale vozila jsem jen asi dva měsíce. Pak jsem vytáhla šátek i ven, zjistila, že to funguje nejen doma a od té doby máme kočárek jen pro prarodiče, kteří jezdí jednou za měsíc a ne vždy jim v kočárku Kačka vydrží... Taťka taky nosí... Jestli plánuješ nosit i venku a nebojíš se nepohodlí typu, kde přebalím? kam dám všechny věci atd. osobně bych doporučila vykašlat se teď na kočárek, nosit, a pak možná koupit až třeba nějaký sedací - kol. půl roku už ti hluboký bude nanic, ten můj má i sedačku, ale fakt ho moc nevyužijeme... Ale ne všichni šátkující to "vydrží" úplně bez kočárku, miminko i když se mu třeba v šátku zpočátku jakoby nelíbí - pláče, protože chce pít, víc se houpat (chodit, ne se jen kolébat) atd. tak si myslím že pro Kačku to bylo a pořád je to nejlepší co může mít 🙂 A´T už se rozhodneš jakkoli, přeju krásné těhotenství a úspěšný lov 🙂

juju
11. zář 2010

chaaarl, ty si spominala (ak mi este funguje pamat) ze mala zaspi len na prsu a v kociku. uz sa to zmenilo? a ak ano ako si ju to naucila?

chaarleene
11. zář 2010

@juju nene, to jsem asi nebyla já 😅 malá spí celkem v pohodě, usne kdekoli, když se jí opravdu chce 😀

herminka
11. zář 2010

Nebyla to Butt?

butt
11. zář 2010

@herminka nebyla, taky mam v tomhle ohledu bezproblemovy dite 🙂

betelgeuzz
11. zář 2010

@juju mně takhle malá spala, ale neuvědomuji si, jestli jsem to sem psala.

juju
12. zář 2010

ja som to niekde citala 😉 betelgeuzz a ako ste to vyriesili? inak maly mi nechce papat, este ho skusam kojit ale papa asi 3 minuty max z obidvch potom uz nechce a hneva sa ale je hladny a z flase sa mu tiez az tak velmi nechce...

erinka83
12. zář 2010

@juju Možná jsem to byla já 😀 Usínání večer se nám naštěstí stabilizovalo km 4. měsíce bych řekla, že jsem položila a ona nějak usla, později bez problémů, te´dka začíná někdy plakat, když odcházím, tak ji zkusíme dělat větší pauzu před spaním večer, někdy totiž odpoledne vyspává do 17h a o 19:30 jde spát, dřív to bylo bez problémů, ale teďka už to asi vadí.... ale co se týče spaní přes den, dávám spát do kočárku na balkon a když už před spaním nekojím, tak ji musím uspávat tak, že jí držím ruce, aby byla v klidu a přes obličej má plínku 🙂 dávám spát minimálně po 3 hodinách bdění, kdy vím, že už fakt spát chce, takže mi takhle usne během pár minut...

betelgeuzz
12. zář 2010

@juju já už si ani přesně nevybavuju, jak to probíhalo v kterém měsíci. Malá dlouho usínala u prsu a tak jsem ji tak nechávala, někdy se mi ji podařilo přeložit do postýlky, někdy ne. Večer jsem s ní chodila spat a spala se mnou. Pak jsme si dovezli kočárek na balkon, dopoledne jsem ji uspala tam, odpoledne spala v kočárku na procházce. Spát v postýlce jsem ji učila asi v 7,5 měsících, kdy už lozila a měla jsem strach, že se probudí, když tam nebudu a spadne. bylo to s řevem, já vedle ní ležela, zpívala jí, hladila, až konečně usnula. Nedávno jsem ji učila i ten dopolední spánek v postýlce, to si vedle ní lehnu, ona chvílu lozí, až si nakonec lehne a usne.

abra
autor
13. zář 2010

holky, o vikendu jsme dojeli z dovolene, tak vas nestihnu docist, precejen tydenni obnos prispevku je nad my sily, ale musim se pochlubit, mam ted uz druhej tyden asi vymeneny dite, je suprova, klidna, smeje se, hraje si, parada, dokonce na dovolene dvakrat vydrzela celej pulden v kocarku, kde si hrala, sledovala okoli a pak !!!usnula!!! FAKT!!! 🙂 🙂 bombaaaaaa 🙂

nemate nekdo kratky shrnuti co se tady delo dulezityho? 😉

catf
14. zář 2010

ahoj holky, diky moc za vsechny kocarkovy tipy!! segra je nadsena, vybrala si a objednala ten concord fusion...ze pry zrovna ma vyrobce zarijovou akci a nabizi je za necelych 15tis(namisto nejakych 22tis) 😵 😵 a ze pry ten kocarek je lehoucky a ma vsechno, co chtela(ja tomu nerozumim, tak hlavne ze je spokojena 🙂 )
ted jsme byli s m v parizi a koupila jsem pro malou takovej kozisek s kapucou - bude vypadat jako ovecka 😀
segra mi poslala 3D fotku a mala tam spi na placente, fakt zajimavy, ze uz je to uplnejclovek a evidentne si umi poradne ustlat 😀

juju
14. zář 2010

😉 catf, dobra volba

juju
14. zář 2010

abra ja som riesila, odstavovanie, potom opatovne kojenie a reflux; zisla by sa nam nejaka rada ako na reflux bez AR mlieka, nutritonu a liekov, lebo potom mi nehce vobec papat ☹

catf
14. zář 2010

juju, diky 😉

erinka83
15. zář 2010

@abra Jé, tak to je bezva, at to malé vydrží!!! 😵

butt
15. zář 2010

@abra to mam moc radost, ze se mala "umoudrila"!!!a preju, at vam to vydrzi 😉

abra
autor
15. zář 2010

juju, tak to neporadim ☹ ani ten nutriton nebere jo? ☹ ani treba kdyz to namichas a das na lzicce pred jidlem? Nebo strikackou? Odstaveni a pak kojeni, takze ted jste s emilem v jakym stavu? 🙂 a jak ses na tom ty zdravotne? uz se to zlepsilo, melas myslim zanet kloubu ze?

butt, jj, ja mam taky desnou radost, snad v tom bude pokracovat 🙂

a musim se pochlubit, v sobotu jdu s malou plavat, tak se tesim 🙂 poridila jsem ji uzasny plavky, happy nappy vzor modry rybicky 😵 😵

juju
15. zář 2010

abra drzim palce s malou, viem si predstavit tu radost so samostatnym zaspavanim. maleho sa snazim vytrenovat ale zatial bezuspesne ale mam na to uz len 4 mesiace a potom ide do jasliciek ☹ takze baby akekolvek tipy su vitane 😀 na noc zaspinka a aj v noci, mame problem len so spanim cez den, to vrieska lebo je unaveny ale bojuje so spankom. s plavanim je to super, ja skusim v novembri, kupila som mu plavky IV dufam, ze to povolia a nebudem kupovat jednorazovky, potom poreferuj ake to bolo 😉

co sa tyka kojenia a flase tak je to u nas katastrofa. moj zdravotny stav je na figu, ale este skusam kojit, avsak nemam asi mlieko lebo maly sa zlosti pri kojeni a vypluva prsnik a potom so slastou zuzle bio HIPP pokial mi rupnu nervy a uz nemozem pocuvat jeho hladovy plac a dam mu flasku. snazim sa stale prikladat, beriem motilium 3x3, konzultujem s annag, pijem cajiky ale je to bieda ☹ ale este aspon 5 dni kym bude mat 4 mesiace a potom este aspon noc a jeden krat za den kym sa mi to nahromadi, kym nepojdem spat do BELG a potom mi lekarka asi nasadi liecbu 😒

abra
autor
16. zář 2010

juju, tyjo, ja si vubec neumim predstavit, ze bych malou ted dala do jesli ☹ ☹ to mate takovy blby v tomhle ☹ Plavky mam doma i jednorazovy, ale pouzivala jsem je v lete jenom tehdy, kdyz mala pred tim nesla "na kericek" 😀 takze me skoro cely baleni zbylo. Ty happy nappy jsou super v tom, ze je to jen neopren a nic jinyho, takze pripadnou nehodu proste vylejes 😅 a nic se tam nenasakuje a decko pak nema tezkej zadek 🙂 No uz se tesim na sobotu, poprve jdem 🙂
Tyjo, kdyz mas zdravi nahouby a malymu se taky nechce, tak proc vlastne neprestanes uplne kojit? Ja jsem v tomhle asi moc radikalni ale vybodla bych se na to ☹

betelgeuzz
16. zář 2010

@abra my jsme byli v létě párkrát na koupališti, plavky jsem pro malou neměla, tak jsem zkusila čistě PUL thirsties a držely krásně. Teda nevím, jak by dopadla vaječina, ale když jsem malou vytáhla z vody, tak ji na zadku držel asi litr vody, tak by to tam možná vydrželo 😀

juju
16. zář 2010

abra, no ja som strasne tuzila a vzdy bojovala s malym za kojenie, od zaciatku boli rozne komplikacie, asi vsetko co si vies predstavit okrem zapalu prsnikov 😀 planovala som kym pojde do jasli a ak sa zadari aj dlhsie ale v nedelu s tym idem utat - maly bude mat presne 4 mesiace. aj tak si myslim, ze som urobila maximum a je to celkom fajn tie 4 mesiace. my mame neoprenovy kocik ale plavky IV, tie su myslim len pogumovane. drze sa v sobotu a tesim sa na referencie 😵

baby vy ste vasich prvu kasicku uplne mixovali alebo len poriadne roztlacili lyzickou. moj je veliky, skoro 6,5 kg a je culy tak s prikrmom asi zacnem uz v 5 mesiacoch tak sa musim zacat priopravovat

betelgeuzz
16. zář 2010

@juju říká se, že se mixovat nemá, stačí roztlačit. Ale Ali to vůbec nechtěla, dávila se, vyplivovala to. Když jsem zkusila dát kupovanou mrkev (ta je mixovaná), tak to jedla. Takže jsem mixovala, teď už Ali sama pojídá křupky, sní celý banán (já ji ho dávám do pusy a ona si ukusuje), tak postupně přidávám kousky i do jídla.

luthien.k
16. zář 2010

Ahoj holky, já taky mixovala, páč jinak to nechtěl a ani dneska mu nešmakujou kousky, leda si je sám bere do ruky a jí (kromě těstovin, ty by mohl na kila jakkoli 🙂). Holt v tomhle se člověk dítěti musí přizpůsobit, když nechce, aby hladovělo.

@juju, Ty musíš do práce, že budeš malého dávat do jeslí? Já o jeslích taky po novém roce uvažuju, ale proto, abych měla chvíli klid jen na nové mimi, náš dráček je skutečně drak, spíš tornádo 🙂, a tak si říkám, že si se sourozencem zasloužíme taky chvíli klidu. Tak jsem zvědavá, jestli nám to vyjde, protože mívají dost natřískáno...

erinka83
16. zář 2010

@luthien.k Jak jsi to vlastně vyřešila s tím mlíkem, když se malý sám odstavil?

Jinak já taky mixovala, Baru to jinak taky plivala a dávila se, mixuju do teď, ale třeba brambory už jen mačkám a míchám do toho mixovanýho, nemixuju už úplně do hladka... Zvládne sama kousat chleba, bramboru, maso, začínali jsme s křupkama... Ty obědy ještě asi dlouho mixovat budu, jak má víc kusů, neví co s tím, ale už to nehrotím, vím, že to přijde 🙂